90029
  • Solt
    #67959
    Off:

    Kicsit visszatérve a garanciális kérdésre. A héten jár le az egy hónap, és még nem kaptam vissza a G940-t. Mik a pontos jogaim? Visszakérhetem a pénzt?
  • Solt
    #67958
    Ha 1GB-s akkor 25 körül...
  • pointer4
    #67957
    Szerintem 1gb VRAM nem a felbontáshoz kell, hanem a textúrákhoz.
    Ha igazad lenne, akkor 5760*1080-ban meg se moccanna sok játék.
  • KranaZoli #67956
    5870-es szuper kártya! 5850-is nem keveset van butítva hozzá képest. Ha csak a teljesítményt nézzük, akkor 5870; 6950(70).

    Az 1GB VRAM alap esetben elég 1920x1080-hoz. DE! A játék fejlesztők már egyre jobban csesznek rá és nem ürítik a VRAM-ot. Ha szar a game engine-je, akkor 2GB-nál is lesz szaggatás; töltögetés; game közben (nem pálya töltésre gondolok) hanem amikor nem illene semmit sem töltenie, de mégis mert akkor fogy el pl. az 1GB; vagy 2GB és üríti a VRAM-ot és tölti az újabb adagot.
  • pxxl
    #67955
    mennyiért lehetne elpasszolni egy jó 1.5 éves HD4870 toxic-ot? :)
  • KranaZoli #67954
    De majd milyen konfigokba fogják belepakolni Őket.
  • Sir Quno Jedi
    #67953
    Gyári 5870 gyorsabb a gyári 6870-nél, mi ebben a pláne?! Ezek a tények.
  • morcosqtya
    #67952
    Hozzáteszem, a 6850 OC gpu órajele 850-875, memória órajele: 1150-1200, 960 shadert ír nekem az aida (egységesített árnyalók).
    Tranzisztorok száma 1700 millió, bár azt nem tudom számít-e..

    Tehát ebben a tesztben nem az OC verzó hanem a referenciamodell adatait hozzák (gondolom), viszont a teszt pedig kifejezetten az OC-ről szól(na).
  • morcosqtya
    #67951
    Ezek alapján pedig... 5870

    mindent ver akkor..
    Valójában is így van? (gyakorlatban)


  • Solten
    #67950
    Jatekban.

    "Shader, textúrázó, ROP tekintetében van valami aktuális objektívnek mondható "referencia mennyiség" (konkrét darabszámok) amire azt mondják, hogy na annyitól már jó, illetve x-nél több meg már nagyon jó??"

    Kategoriak szerint shaderek eseten elmondhato hogy pl. a beugronal a 320-400 mar jonak szamit. Kozepkategorianal a ~700-800. Ettol felfele, minel tobb, annal jobb :)
  • morcosqtya
    #67949
    Úgy érted a full HD-t, hogy videóra vagy játékban a monitor natív 1920x1080 felbontására téve? (vagy mindkettő?) :))

    Shader, textúrázó, ROP tekintetében van valami aktuális objektívnek mondható "referencia mennyiség" (konkrét darabszámok) amire azt mondják, hogy na annyitól már jó, illetve x-nél több meg már nagyon jó??
  • Solten
    #67948
    Szerintem a 6850 gyorsabb, min. kb. 30-40%-al. (5830-nal is gyorsabb 17-20-al).
  • morcosqtya
    #67947
    Egy 4850-es és egy 6850 OC teljesítménye kb hogy van egymással?
    (%-osan gondoltam, úgy kb..)
  • Solten
    #67946
    200 MHz ugyan nem okoz hatalmas differenciat, de minden "aprosag" szamit a teljesitmeny szempontjabol; altalaban ugye a minel tobb, annal jobb elvet kovetve..: shaderek, texturazok, ROP-ok mennyisege, GPU, memoria orajele, memoriacsatorna merete... :) 1GB a full HD felbontas eseten gyakorlatilag alapkovetelmeny, alatta boven jo az 512 is.
    Ahogy Kifli is leirta, ugyan magasabb orajelu a 4890 GPU-ja, de kevesebb shader, texturazo es egyeb egyseg van benne az 5850-hez kepest.
  • kifli
    #67945
    nem ez adja a lényeget, nagyban meghatározó, a shaderek száma, memória busz stb...

    Pl 4890-ből jött ki olyan verzió, ami 1ghz-n járt, egy hd5850 mégis simán veri 725 mhz-val.

    A memória busz szélességének, pedig a kártya teljesítményének arányában kell nőnie, pl hiába raknának egy 5770 128 helyett 512-es buszt, nem lenne sok változás. Memória szintúgy, gyorsabb gpu-hoz gyorsabb memória kell, hogy a gpu max teljesítményét ki lehessen használni.

    A memória méret, felbontástól függ, minél nagyobb a textúrák felbontása, annál több adatot kell egyszerre tárolnia.
  • morcosqtya
    #67944
    A magórajel kapcsán: például egy 650 és egy 850 MHz-es értékkel bíró kártya teljesítményében (3D, játékra) a 200 Mhz differencia nagy különbséget eredményez? Ez adja a lényeget vagy nem?
    A teljesítmény (végeredmény) szempontjából mekkora szerepe (részaránya) van az órajelnek, a memória órajelnek, a memóriának (1Gb), és a memóriacsatornának (64 vs 256 bit)?
  • Solten
    #67943
    Olcsó Radeonok mutatkoztak be az OEM-piacon

    "A Radeon HD 6670 teljesítménye egyébként a Radeon HD 4830 és 4850 között lesz, ami 60 wattos TDP fogyasztás mellett kifejezetten hízelgő tempó."

    Jol hangzik...
  • KranaZoli #67942
    De miért HDMI?! DVI nincs rajta?! Vagy van benne "hangszóró"?!
  • Athem
    #67941
    Akkor a monitor nem full hd-s amit nem hinnék mert ott fityeg rajta nyomtatva :S
  • [HUN]FaTaL
    #67940
    "Ami még szemet vetett hogy a w7 nem normális boot folyamatot mutat hanem a vista féle zöld csík futosgál."

    ez a magyar win7tel előfordul, de ez nem jelent problémát

    HDMI kábellal meg nem szokott gond lenni.
  • Athem
    #67939
    Sziasztok!

    HDMI kábeltől miért hülyül meg a w7? (Asus EAH4770)
    Nemrég vettem hogy össze köthessem a monitort a géppel és a szín nagyon gyatra lett, a felbontás át állt 1080-p értékűre amivel nincs is bajom.
    Ami még szemet vetett hogy a w7 nem normális boot folyamatot mutat hanem a vista féle zöld csík futosgál.
    eddig VGA csatlakozással ment ott töéletes votl csak gondoltam korszerűsítek, de lehet valamit nem vettem figyelembe?
  • KranaZoli #67938
    Én sok progit innen töltök le, próbálom ki. Ha csak pl. 1xerűen kíváncsi vagyok rá, ... Nem kell telepíteni; ami fizetős azokból is teljes verziók. Minden progi-t egy "virtuális" környezetben indít el. Többek között fent van az Aimp2 is. BALTAGY ; AIMP v2.61 Build 583 Portable Nem hagyományos Portable; de szerintem nagyon jó. És van még egy raklapnyi alkalmazás csak az Audio szekcióban is. Rendszeresen frissül az adatbázis.
  • Blum
    #67937
    Meggyőztél. :)
    Haverom is múltkor váltott AIMP-ra (nagy zene mániás),mondta,hogy milyen fasza. De végülis maradtam Winampnál. De most nagyon felkúrta az agyam. Uninstall is megvolt már :D
  • [HUN]FaTaL
    #67936
    Jaja szerencsére appdataban meg iniben tárol így könnyű kimenteni a beállításait. Kb 1 éve váltottam, elegem lett a winampból :D
  • Blum
    #67935
    Jaja,azt már fel is raktam hozzá. :)
    Tetszik amúgy,jó kis cucc ez.
    Kis állítgatás itt-ott és tökéletes :)
  • [HUN]FaTaL
    #67934
    Nincs mit. Winamp pluginok (már amelyiket engedi telepíteni) is kompatibilisek vele, bár én csak egy WLM plugint használok, hogy ki lehessen rakni mit hallgatok, az tökéletesen működik.
  • Blum
    #67933
    Fasza,tényleg. Köszi! :)
  • [HUN]FaTaL
    #67932
    Igen.
  • Blum
    #67931
    aimp az lejátssza plugin nélkül is?
  • [HUN]FaTaL
    #67930
    Szedjél le hozzá monkey audio plugint. Vagy a gagyi winamp helyett használj aimp2-t :D
  • Blum
    #67929
    OFF:

    .ape kiterjesztésű zene fájlokat hogy a rossebbe játsszam le Winamppal?
    Leszedtem hozzá már vagy 25 plugint,egyikkel sem játssza le,WMP-hez való plugin persze egyből jó. Csak rohadtul utálok WMP-vel zenélni,szóval örülnék,ha mondanátok valami okosat! :)
  • MerlinW
    #67928
    Attól, hogy vannak, még nem jelenti hogy arra valók:) A banán sem szexuális segédeszköz, mégis van aki arra használja:)
  • KranaZoli #67927
    Megérkeztek az OEM cuccok... Új Radeonokat kaptak az OEM piac szereplői

  • DeviloftheHell
    #67926
    asus g73 as széria "dell"alienware mx17 mond nekik is :D
  • MerlinW
    #67925
    Mert a laptopok nem játékra valók:)
  • macleod2005
    #67924
    Ha a variálható kimenetű realtek az (lehet a hátsó hangszóró kimenet is első, meg a mikrofon bemenet kimenet stb ...), akkor annak annyi. Notebookomon van ilyen, se win reinstall, se hangkártya reset, se teljes bios reset, se biosfrissítíés, semmi nem oldja meg. És nem csak nálam, ismerős Asus lapján is dettó ugyanez történt.
  • Solten
    #67923
    Vannak kivetelek: link. Nem olyan reg 140k korul lehetett kamni egy GT240-el szerelt gepecsket, az se egy gyenge mobil-cucc.
  • Solten
    #67922
    MXM modul, cserelheto, csak draga kulon, nem nagyon eri meg vele foglalkozni.
  • Viktor9202
    #67921
    Ez a noti lenne az
  • Inquisitor
    #67920
    Kissé helyesebben van ami rá van integrálva, van ami bővítőkártyán van. Meg szoktunk különböztetni IGP-t (chipsetbe épített, és általában gagyi, mint összes Intel, vagy Radeon X1250, vagy GF9150), és Discret avagy külön GPU-t. Ez utóbbiról írtam persze, hogy lehet bővítőkártyán is, de még mindig sok gépen NEM cserélhető.