90029
  • SötétBarom
    #68761
    Akkor azt magyarázd meg, hogy a 6950 miért olcsóbb, mint az 5850...
  • IMYke2.0.0.0
    #68760
    "Gravitációs-Erő" videókártyát ne vegyé' :)

    60 ezer forinthoz hozzávágsz egy keveset, és kapsz egy überbrutál 6950-est! :)
  • KranaZoli #68759
    #68756
  • SötétBarom
    #68758
    Hellóbelló.

    Szép lassan szeretnék építeni egy gépet, kb 2 hete olvasok mindenféle ilyen topikot.. Amd Phenom négymagossal, 4 giga rammal, ilyesmi..
    A mostani vga egy 4850.. Azt szeretném cserélni valami modernebbre, viszont az árak meg a jelölések alapján kurvára nem tudok eligazodni.. Mire lenne érdemes cserélni, olyan 60k környékén? (csodálatos dolog amúgy, hogy a 4850 több mint két éve nem volt 30ezer se :DD)

    A ph teszt alapján szimpi a nv560ti, a physx támogatás miatt, ám ugyanemiatt utálom is az NV-t :DDD Meg egy AMD konfigba szívesebben tennék valami radeont..
  • TaRka0107
    #68757
    Szevasztok! Sapphire HD4870-es VGA-m van. Hozzászeretném kötni a HD TV-mhez, de nincs rajta HDMI. Valami átalakító van, hogy hozzá tudjam kötni?:)
  • KranaZoli #68756
    Giga 5870 feljebb; Sapphire 6950 lejjebb ment. :D

    SAPPHIRE 11188-01-40G HD6950 1GB GDDR5 PCIE Webshop Ár: 61.354Ft



    GIGABYTE GV-R587UD-1GD HD5870 1GB PCIE Webshop Ár: 62.248Ft

  • KranaZoli #68755
    Friss Unigine Heaven benchmark, Pro verzióban is

    A friss kiadás elődjénél hatékonyabban terheli napjaink különböző grafikus processzorait és GPU támogatás tekintetében is fejlődött. A szoftver esetében javították a stabilitással kapcsolatos hiányosságokat, így most már egy több órán át futó teszt alkalmával is maximálisan stabilan fut majd a Heaven benchmark.
  • KranaZoli #68754
    Áhám! Értem! Köszi!
  • [HUN]FaTaL
    #68753
    Mindig így volt. Szerintem magából a CCCből nincs 64bites.
  • [HUN]FaTaL
    #68752
    Nem x86os csak oda települ mert az alap CCC 32bites.
  • KranaZoli #68751
    Engem se izgat, csak tegnap vmiért ránéztem és furcsállottam. Persze lehet, hogy az új CCC2 miatt van még ez. Vagy az is lehet, hogy mindig is így volt. :)
  • Sir Quno Jedi
    #68750
    Összeraktam SSD-re a win7 x64-et és teszteltem DX11-et, szal. jöhetnek az újabb DX11 gammák is mostantól szvsz. (elsőnek a DA2 lesz rajta élesben szvsz., mert avp már nem izgat)
  • Ari18
    #68749
    Lehet, de nem is zavar, amíg jó minden addig nem téma.
  • KranaZoli #68748
    Köszi! Hmmmm. Ez érdekes. Akkor ezek szerint ennek a két fő modulnak nincs x64-es verziója, vagy mifene.
  • Ari18
    #68747
    Nekem minden ATI-is cucc az X86-os Program Filesból indul. (Win7 x64)
  • KranaZoli #68746
    Kérdésem van:

    Akik x64-es Win7-et használnak az msconfig-ban az automatikusan induló alkalmazások között Program Files x86; vagy Program Files mappából indulnak az ATI-s alkalmazások. Nálam 2db van Express telepítés után és mindegyik a x86-os mappából indul. ATI mappa van mind a Program Files; mind a Program Files(x86) mappákban is.

    Nem egészen értem, ha a CCC install mappában van külön BIN64 mappa, akkor miért x86-os az a 2 alkalmazás ami épp az msconfig-ból indul.

  • KranaZoli #68745
    Úgy legyen. Azt nem írta, hogy SP és/vagy MP részben lesz a DX11?!
  • kifli
    #68744
    abu írt olyasmit, hogy benne van a demoban is de nem egészen teljes, valami hasonlót :D

    Meg azt is, hogy nem látványjavításként lesz használva, hanem teljesítmény növelésként.
  • KranaZoli #68743
    Mondjuk a multija az eléggé rendben van. Ami Nekem nagyon tetszik benne az a karakter mozgás + animáció ugrás közben, ahogyan felhúzza Magát a karakter, effektek a naoruhán, stb... A többi meg amolyan COD BO koppintás féle, ahogyan az összes mai multi ilyen is lesz.

    Ha a multiban is lehet majd élvezni a DX11-et, akkor még jobb lehet a helyzet.
  • [HUN]FaTaL
    #68742
    "Ebben Számomra az a hányinger, hogy mekkora palira vették a PC-s felhasználókat. El tudom képzelni azokat, akik direkt a Crysis 2 kedvéért beruháztak egy GTX580-ba, vagy HD6950-be; HD6970 sőt még elő is rendelték a játékot, mert ezresekkel olcsóbb ár, mint BOX-on."

    Most erre mit mondjak, szerintem az igazi palimadár az aki 1 játékhoz vesz vgat, ráadásul megjelenése előtt. :D
  • arty
    #68741
    talán mert felesleges - a játékfejlesztés üzlet: nem lehet a maiaknál nagyságrendekkel szebb/részletesebb játékot késziteni, mert annyira sokba kerülne a fejlesztés, hogy 10+ millios eladással lehetne nyereségessé válni

    egy mai AAA kategoriás játék százmilliókba kerül - szerinted ez normális? és aztán megy a sirás, hogy leegyszerüsített, meg béna "konzolos" - hát csezmeg, 10 millio példányt kell eladni belőle, jóhogy mindenki számára fogyaszthatóvá (egyszerüvé) kell tenni
  • arty
    #68740
    akkor most már várnám az állejtő dx11 effekteket/képeken, amiket a genyó crytekesek kihagytak a játékukból (dx10et hagyjuk, szimpla vistás átb*szás volt, használhatatlan eljárásokkal)

    komolyan mindenki elhiszi, hogy csupán az API miatt lesz valami nagyságrendekkel szebb??? a dx9ben minden ott van, amitől egy mai játék szép lehet és vállalható sebességgel fel is használható egy mai _ÁTLAG/JÓ_ vga-n
  • arty
    #68739
    nem voltak ászok, de az akkori pécéket azért szépen odaverték. most nem fogják.
  • arty
    #68738
    semmi extrát nem várhatsz - fogyasztás! egy konzolba nem lehet betenni egy 2-3-400 wattot zabáló mai pécét megverő hardvert, szvsz alternativ megoldások lesznek, semmiféle pécé verésről nem lehet szó
  • Solten
    #68737
    Valojaban irhattam volna hogy barmilyen jatek kedveert... Nem, 3650-el... Igazabol mar hurka barmilyen komolyabb jatekhoz, 2 ev alatt szepen megnovekedtek gepigenyek - hala a hulladek konzolatiratoknak - varom a Llano-t es visszaterek az asztali PC-khez. Laptopokbol elegem van. Tul melegek, tul zajosak...
  • NEXUS6
    #68736
    Szerintem a C2 bármelyik általad kedvelt címmel is behelyettesíthető.

    Gondolom te sem HD3450-nel tolod!
  • NEXUS6
    #68735
    Azért ezz dúrva!

    Bizonyos szempontból tényleg megállt az idő. Azt mondom én is, hogy a konzol üzlet lassan elnyomja a PC-t, ahelyett, hogy a PC húzná a konzolt.

    Egy hardver, legyen az bármilyen forradalmi konzol 5 év után menthetetlenül elavul. Az, hogy valóban mennyire xar a helyzet jelzi, hogy igazából sem a Sony, sem a M$, de talán még a Nintendo az őskövület hardverével sem gondolkodik komolyan, hogy hivatalosan bejelentse az új konzolgenerációt.
  • KranaZoli #68734
    Hát speciel sajnálni Én sem, ill Őt pláne nem, de épp a rajongók vettek gondolom Én(!) erősebb VGA-t, esetleg csúcskategóriás VGA-t és ezt kapják.

    Én speciel széttörném a helyébe a DVD-t, mint az Intel hűtőt és feltenném YT-ra. :)

    Imi

    Ne legyen teljes mértékben igazad, mert STALKER 2 is multiplatform lesz. És már az Ukrán fijjugok is kijelentették, hogy első helyen a PC-s DX11-es verzió lesz, egyéb platform csak utána jöhet. Bennük még bízom mert minden STALKER PC-s játék csak.
  • IMYke2.0.0.0
    #68733
    Látni, és elfogadni kell: a konzolra fejlesztésben kibaszott sok milliárd dollár fekszik, és ugyanannyi nyerhető is.
    Még szép, hogy nem fognak egy multiplatform XY (ide bármelyik technósabb jövőbeli játék behelyettesíthető!) húzónevet úgy fejleszteni, hogy még a szomszéd Jóskapistuka is észrevegye: konzolon nincs DirectX 10 meg 11 és ezért a Crysis 2 sokkal szebb a DX10-11-es PC-ken.
    Nem, helyette jön a lowres textúra, a DX9 és a , mert majd a "patch"... aztán meg, ha igaz ami igaz, akkor majd lehet szidni a külső fejlesztő céget, hogy elkurta a DX11-et...
  • Solten
    #68732
    "El tudom képzelni azokat, akik direkt a Crysis 2 kedvéért beruháztak egy GTX580-ba, vagy HD6950-be; HD6970..."

    Az ilyen eszlenyeket (a la tirexi) nem tudom sajnalni...
  • KranaZoli #68731
    Épp mivel multiplatform és nem konzol port lenne értelme a PC-s verziót szembe állítani pl. egy BOX-os verzióval. Ill. a warez verzió megjelenése után kijelentették, hogy mennyire sajnálják ami történt, de a PC-s felhasználók mennyire fontosak Nekik, vegyék meg az eredeti játékot. És eléjük b*sznak egy félkész terméket. Undorító.
  • Sir Quno Jedi
    #68730
    Multiplatform fejlesztés a cengine, nyilván alapból nem fejlesztenek bele olyasmit, amit más platformokon nyűgös lenne. Ezért kamu a DX11. Sosem fogják igazán kihasználni már szvsz.
  • KranaZoli #68729
    Picit OFF ez itt, de most link-elte vki Crysis 2 topic-ba. Részben szimpatikus a megoldás, de azért ehhez pofa is kell.

    "A Sweclockers értesülési szerint a megjelenés napján biztosan nem használhatják ki a DirectX 11 videókártyák tulajdonosai a durvább látványbeli renderelést, csupán DirectX 9-en dübörög majd a Crytek FPS-e. Várhatóan később válik elérhetővé a Direct 11-támogatás egy patch formájában.

    Bár konkrét funkciók még nem állnak rendelkezésünke, hogy pontosan milyen látványjavítók fognak hiányozni a játékból, tény, hogy az alapesetben két generációval korábbi DirectX-renderelés következtében a játék gépigénye jóval kisebb lesz, mint aki abszolút maximumon kíván játszani.

    Az új videókártyák tulajdonosai egy ideig még biztosan nem tudják kihasználni hardverük tudását a Crysis 2 esetében, arról sincs további információk, hogy pontosan mikor tervezi a folt kiadását a német fejlesztőcsapat. Várjuk, hogy a Crytek megtörje a csendet."

    Ebben Számomra az a hányinger, hogy mekkora palira vették a PC-s felhasználókat. El tudom képzelni azokat, akik direkt a Crysis 2 kedvéért beruháztak egy GTX580-ba, vagy HD6950-be; HD6970 sőt még elő is rendelték a játékot, mert ezresekkel olcsóbb ár, mint BOX-on.

    Kézhez kapják és FÁKKJÚ Nektek DX11-es erőművesek, kaptok egy DX9-es Krájziszt. Mit csinálnak szerencsétlenek. Az első nap kitolják a 4-5 óra játékidőt, pár nap alatt még párszor, aztán amikor már behánynak tőle megkapják a DX11-es patch-t.

    Hát ehhez szerintem nagyon vastag bőr kellett. nV is reklámozta a GTX580-at, hogy Crysis2 VGA. Nyilván arról is volt tudomásuk, hogy a PC-s verzió a megjelenés napján nem lesz DX11-es; csak DX9-es. Ha viszont ezt a Crytek eltitkolta nV elől is, akkor még hányinger keltőbb ez az egész szitu.

    Ui. ami érdekesség és újabb értetlenség ebben a szituban, hogy a DX11-es effekteket ha jól tudom(!) nem is a Crytek fejleszti, hanem kiadták külsős kezekbe. De ebben nem vagyok 100%-ig bizonyos.

  • janihunk
    #68728
    Rendben köszi szépen.
  • KranaZoli #68727
    Inkább majd a DX12-ben lesz teljes a tesszellációs eljárás; természetesen addigra majd jönnek a köv. generációs VGA-k is. Hiába lennének itt már holnap a következő generációs VGA-k a jelenlegi DX11-es tesszelláció azokat is megfektetné.
  • Nightt
    #68726
    A te felbontasodban nem szamit, a tobb memo a FullHD-hez kell.
  • janihunk
    #68725
    Nekem a max felbontás 1280x720 mivel csak HD Readys Plazmám van nem full HD-s de bőven jó így is. Ha még élsimit is tudnék rá tenni fejem sem fájna. Kártyát pedig használtan venném 5770 van már 23K-ért de sajna 512mb. Sokat számít az hogy 1GB os vagy 512-es? Ha jól tudom több memó nagyobb felbontásokhoz kell nem?
  • NEXUS6
    #68724
    A különböző benchmarkokban levő effektek és az eredmények is ezt támasztják alá. Látványos fícsör pl. a tesszeláció, de azért egy HD5770 azért nagyjából belerokkan, ha komolyan alkalmazzák.

    Majd talán a ma még meg sem jelent GPU generáció, ami ezt igazán hatékonyan tudja majd csinálni. És valszeg a konzolokba is inkább azok kerülnek.

    Azért már az látszik, hogy egy közepesen igényes előre renderelt videónál szebb ezeknek a dx11 generációhoz tartozó gpu-knak a képe.
    Szerintem akkor adnak ki új konzolt, amikor egy nem túl összetett helyszínt a valósággal megegyező minőségben realtime 30 fps-sel 1920x1080-ban le tudnak nyomatni. Ez pedig gyakorlatilag optimalizáltan már ez a generáció megcsinálja, de igazából a köv, már csuklóból kirázza.
  • Sir Quno Jedi
    #68723
    Lesz is mire pár évig, aztán kuka. Sajnos a mai konzolok már megjelenésükkor sem voltak ász teljesítményben, képzeljük el a jövőt, ha ilyen ütemben fejlődnek a VGA-k.
  • IMYke2.0.0.0
    #68722
    Sajnos, osztozom ebben a vízióban.