90029
  • lo9in
    #68841
    inkább 6850 + oc és ha a táp márkás akkor bőven elég
  • zuro
    #68840
    Thermaltake 420.
    Akkor 420 W-os :)
  • [HUN]FaTaL
    #68839
    Milyen márkájú a tápod?
  • zuro
    #68838
    Hellósztok.
    Szeretném tanácsotokat kérni.
    Jelenleg 3870-es kártyám van, le szeretném cserélni egy 6870-re.
    Sapphire-ben gondolkozok. Megéri az 58.000-et? Vagy inkább elég a 6850-es is 45.000-ért?
    Játékra kellene, crysis2 bla bla
    Ja és hány watt-os tápot kellene mellé vennem, most egy 450 W-os van.
    3 Gh-s 4 magos AMD proci van benne, és 4 Gram 800 Mhz-s.
    Előre is köszi.
  • [HUN]FaTaL
    #68837
    Chipset driver a normálisabb sata kezeléshez van pl.

    Ha nem raksz catalystot akkor meg még OpenGL sincs. :) LAN driver valóban nem kell ha felismeri az OS, viszont nekem a hangkártyát nem ismeri fel. Valamilyen furcsa oknál fogva a winben soha nincsenek benne az sb driverek csak az integrált csipogóké. Persze updateről lejön az sb is. :)
  • lo9in
    #68836
    chipset driver telepítés után lassabban indul a gép ennyit figyeltem meg már xp-nél is ez volt
  • lo9in
    #68835
    amikor kijött win7 én sokáig driverek nélkül használtam se chipset se ati driver , se hálózat se hangkártya driver se semmi nem volt telepítve mégis működött minden tökéletesen volt hang , net n elindultak a játékok és jól is mentek , chipset driver mire való miáig nem fogom fel XD
  • [HUN]FaTaL
    #68834
    Mondjuk szerintem alap, hogy előbb a drivereket telepítem winreinstall után és utána a többi szart.
  • Inquisitor
    #68833
    Ha nem kikapcsolt vírusírtóval van telepítve egy Catalyst, akkor már eleve gyanús, hogy nem megy fel minden a helyére. Ehez nem kell Avast. :)
  • Blum
    #68832
    :DDD Jogos
  • [HUN]FaTaL
    #68831
    Kb 5-10 ismerősöm telepítette az elmúlt héten, és én is felraktam vagy 5 gépre, 1 helyen sem volt probléma vele, így nem tudom másmilyen jelzővel illetni azokat a gépeket ahol kékhalált produkál :D
  • Blum
    #68830
    Meglehet,bár eddig semmi mással nem volt ilyesmi gondom. Eléggé karbantartott rendszerre ment fel ez az Avast. Amúgy azért illettem ezzel a jelzővel,mert másnál is produkált hasonló jelenségeket. Egy ilyen összekókányolt valamit nem tudok máshogy nevezni,na.
  • [HUN]FaTaL
    #68829
    Leginkább a géped szoftveres környezete lehet egy fosdomb :D
  • Blum
    #68828
    Fú,ez az új Avast engem is megszopatott. Felraktam-->restart-->kékhalál.
    Agyfasz keringetett,lenyomtam mem. diagnosztikát,mindent,mondom most húzhatom újra winfost,de végülis csökkentett módban nagy nehezen sikerült uninstallálni ezt a fosdombot -mármint az avastot- és most minden jó.
  • [HUN]FaTaL
    #68827
    Marad a régi, ebben már nincs P35 :D
  • [HUN]FaTaL
    #68826
    Kösz.
  • KranaZoli #68825
    Akiket érint:

    Intel Chipset Install Utility 9.2.0.1025 (2.86MB)

    Intel chipset driver 32 és 64 bites összes Windows alá.
  • IMYke2.0.0.0
    #68824
    Nekem se lesz - egykorúak vagyunk kábé - és ezért tényleg "rohadjon meg" a sok béna balfék tinédzser! :))))
  • KranaZoli #68823
    Reduce DVI: Driver-ből alapból nincs pipa, pedig ennek fényében logikusnak tűnhet.

    Alternate DVI: Driver-ből alapból van. Itt most arra gondoltak akkor a fejlesztők, hogy felkészítik a CCC-t arra ha vki ilyet akar; mert nem hinném, hogy ez a default a többségnél, hogy DVI -> HDMI

    Video: Jahh-jahh Én is vmi ilyesmire gondolok. Egyelőre hagyom így. Talán szebbek lesznek tőle a YT vidik. Mondjuk a régi klipp-ekkel nem tud csodát varázsolni, csak talán amolyan ráncfelvarrás. Tök jó, hogy fellelni egy raklapnyi régi TV; VHS felvételt kamasz korunk zenéiből, ki kiket szeretett. Ezeken 1ben mosolygok, másrészt nosztalgia és irigység, hogy "rohadjon" meg a sok tinédzser. Nekem már nem lesz 14-15-16 éves puncim.



    Imike: Fog-é Reád szakadni pénz új VGA-ra?!
  • IMYke2.0.0.0
    #68822
    A "Reduce DVI..." egyszerű:

    A DVI átviteli frekvenciája 165 MHz. Ilyen frekvencia megjelenítésre képes LCD monitor ugye nincs (100 és 200 /ez utóbbi is trükközéssel/ van). Ezt lecsökkenti a driver (VGA) 75 vagy 60 Hz-re.

    "Alternate DVI..." szerintem: a módosító fej használatakor tesz jó szolgálatot (DVI -> HDMI)

    "Apply..." eléggé egyértelműnek tűnik: a csúszkákon megadott értékeket erőlteti a driver (VGA) a (főképp teljes képernyős) lejátszáskor.

  • KranaZoli #68821
    Lenne 2db Advanced kérdésem.

    Ezeknek tudja vki a magyaros; beszédesebb; gyakorlatiasabb okosságát; mint a CCC help-je és buborék help-je?!





    Most tettem próbaképp mindenhova pipát.

  • KranaZoli #68820


    Közigazgatásban dolgozol?! Én ott tudok céges McAfee-ról. (vagy banki szféra)

    1ébként Nekem VPN-be 1x 1 nem hivatalos MS frissítés kavart be. SP1 megjelenése után megjelentek különféle nem hivatalos poszt SP1; pre sp2 frissítések. Próbaképp feltettem Őket. Minden okés volt, kivéve a VPN.

    Avast fórumon megijedtem mennyi bug szerepel a problémák között.

    MSE faszányos, csak lassú a real-time scan-je, de más probléma nincs vele. AVG 2011 free-vel volt pár hónapja egy elég nagy kaki, amikor is hazavágta a Windows-okat. Azóta viszont korrekt. Nekem mondjuk 1ik kedvencem a McAfee, szintén céges - de azzal sincs semmi probléma. Csak épp itthon meg szeretek kísérletezgetni. :)

    Egyelőre (kopp-kopp-kopp) megszűnt a CCC betöltési problémám.
  • Sir Quno Jedi
    #68819
    Én most uninstalláltam a picsába az avastot de végleg. A régi 4.8akárhányas tökéletesen működött a kis beljelentkezős gépemen, a céges Checkpoint VPN-hez kell (ez már a connectra-s), mert ha nem talál általa is ismert friss vírusirtót, nem megy. Avast baszogat, hogy ő már lejárt, új verzió KELL. Oké, feltenném az új hatost, de az meg nem bírja leszedni a régit, ergó töltsem le az avsclean-t, vagy mitökömet. No ezt is úgy kell megkeresni a site-jukon, mert nincs a downloads-ban csak úgy. Végre fent a 6-os, erre NEM tud sem adatbázist sem szoftot frissíteni. Ja kérem, ha proxyt használna, mikor NINCS is, az explorerben sincs, sehol sincs, de a balfasz az nem normális. Oké, sok gúglizás, némi próbálkozás, már van frissítésem. Olálá, ekkor viszont a VPN-em nem ment...Hmmm... Kivettem az összes létező erre vonatkozó beállítást, leállítok minden applikációs védelmet, leveszem az explorerből az avast beépülő modulját, beveszem az össze tetves dll-t meg anyámtyúkját a kivételekbe, semmi. 1 órát szenvedtem vele, aztán meguntam, uninstall, microsoft essetials fel, minden megy, olé, oda jó.

    Főgépemen Comodo-t használok, Win7-emen NOD-ot, Cégnél McAffe-t (ott nem lehet mást, központilag tolják), AVG-ről leszoktam a 8-as óta, mert egy rakás szar lett.
  • KranaZoli #68818
    Pár napnyi kihagyás után visszatértem az Avast 6.0 vs ATI CCC kérdésre. Avast Community topic-ból ez a thread adott újabb 5letet.


    CCC.exe doesn't start (5.0 / 5.1 / 6.0.945)


    Ebben volt egy ilyen tipp; solution idea; talán fejlesztői javaslat:

    "You could add CCC.exe to the Trusted Programs inside of the behavior shield settings."

    Úgy néztem, hogy nem megfelelő módon értelmezte az 5letet; aki még a CCC-t is feltöltötte Avast-osoknak :) mert Ő ezt úgy értette, hogy tiltsa le az Állandó védelmet, vagy csak átsiklott rajta.

    Eddig 10/10x Cata telepítés; majd Avast telepítés után soha nem töltődött be a CCC; ami a fő probléma most többeknél ahogy olvasom. 1-2 próbálkozás után ez átment random jelensége. Hol betöltött, hol nem.

    Most így állítottam be az Avast 6-ost és eddig minden restart után betöltődött a CCC.



    A folyamatok egymás után az alábbiak:

    - CLIStart.exe (elméletileg elegendő lenne ez az 1db) Én még hozzádobtam ezeket is;
    - CCC.exe;
    - MOM.exe;

    A fentiek a Program Files x86 alatt találhatóak; és C:\Win\System 32-ből:

    - atieclxx.exe;
    - atiesrxx.exe

    folyamatokat. A két utolsó az AMD External Event Utility process-ei.

    Avast-osok most már végre felfigyeltek a bug-ra.

    "We increased the priority for this issue so we are working to fix it soon."

    Addig is, ha vki újrahúzná az OS-ét és találkozik ezzel a bug-al (ami szerintem 99%) állítsa be telepítés után az Avast-ot így és okés lesz!

    Ez nehéz szülés volt.
  • sith7
    #68817
    Köszi a választ mindenkinek ,megmondom őszintén a mai napig nem is érdekelt , de egy fórumban azt mondták, hogy max. 75 fokig mehet fel ... , csak ezért ez a kérdésem ...
  • arty
    #68816
    semmi gond a 84 fokkal - cserébe halk és ez a lényeg!
  • Blum
    #68815
    Jó az a 82 fok,ne aggódj...
    3850 is felmegy 75-78 fokig,2 éve semmi baja.
  • sith7
    #68814
    Köszi a választ mindenkinek már megint 2 féle eredmény van ...

    Most akkor jó a 82 fok vagy nem ?
    BC2 - nél csinálja, 1920 *1080, full minden

    Furmark 90 fok volt, de a monitor program szerint, és 53 % - on ment a venti

    Most feltettem a Trixx nevű programot, azzal belőttem a ventillátor vezérlését, most már 65 foknál 50 % - on pörög, és így tovább fokozatosan ...
    De 74 fok alá így sem bírom tenni ...
  • lo9in
    #68813
    90 fokig jó én gpu-z-t ajánlom
  • benőmenő
    #68812
    A Furmark hány fokot írt? Esetleg végig lehet zongorázni az msi afterburner, ccc, HW monitor kombót meg még vki itt biztos tudni fog még ilyen programokat. szvsz ilyen esetben én a jobb félni, mint megijedni alapon a magasabbat nézném, de ha terhelve nem éri el a 80-90 fokot (amit a nyagyobb radeonok produkálnak) nincs mit aggódni
  • sith7
    #68811
    esetleg erre valaki ... ha az előzőre már nem reagált senki ...

    Ami még furcsa, hogy a ccc – ben 37 fokos alapból, míg a monitorozó program szerint 40 fokos …szóval a ccc 3 fokkal kevesebbet mutat, most melyiknek lehet hinni ???

    link

  • arty
    #68810
    nagyobb lenne az ugrás, az biztos (pláne ha nagy felbontásban játszol és erős a procid is)
  • DIESEL DOG #68809
    Hát egy 6950-el simán el lennél egy jó ideig... :D
  • steweee
    #68808
    egy 5850/6850 ben gondolkodom, jelenleg 4830-ról váltanék.

    ez egy 40.000 történet lenne

    de most hogy itt ajánlgattátok, nem jobban megérné egyből egy 6950-et 60.000 ért ?

  • arty
    #68807
    net framework leszed, ujra felrakás megvolt?

    xp?
  • item
    #68806
  • kifli
    #68805
    azért adtak mert kértem :)
    Legutóbb nem kaptam, mondjuk akkor is 1 hónap volt :/

    Most azt mondták, hogy 2 hét lesz, én min 3-al számolok :)
  • KranaZoli #68804
    Ezen összepisiltem. Qrva nagy!



    Notice:

    Kétlem, hogy Tirexi unboxing videói FullHD-ék lennének. Csak az újabb FRAPS-os videói azok; a kibiciklizek a falu másik végére, hogy hallom-é a PC-m, vmi 1xerű cuccal vette fel.
  • lo9in
    #68803
    nálam is ,de egy másik helyen ,de mind egyforma XD
  • Solten
    #68802
    2-3 het? Nahat micsoda fejlodes, nalam anno kivartak a torveny adta 31 napot... Balkan Fanatics.