90029
  • [HUN]FaTaL
    #68881
    Délután még lecseréltetted a 420as thermaltaket, most meg már nem cserélteted a 400as FSP-t?:D (Giga Superb 460W).

    Egyébként én is kipróbáltnám vele, ha kevés, akkor cserélnék csak.
  • balint1111
    #68880
    Teljes mértékben egyetértek veled.
  • Her Laca
    #68879
    jól mondja kollega:)
  • lo9in
    #68878
    én a m.i.n.e.k. vírusírtó szoftverét használom azóta boldog ember vagyok régebben ameddig más vírusírtót használtam hemzsegtek a vírusok és a tűzfalam meg microsoft gyártmányú eddig ez a leg elviselhetőbb mindközül

    viccet félretéve , ameddig komoly tűzfalat és vírusírtót használtam addig mindig hemzsegtek a kártevők , egyszer netkapcsolat nélkül teljes formázással újraraktam a wint és feltettem a vírusírtót nocsak hát nem kapásból talált valamit ?? ja és megbízható torrentoldalról volt minden szoftver szóval nem vírusosan szedtem le , vagyis már gyárilag pakolnak vírusokat egyes gyártók a ratyi rendszerzabáló nénaságaikba hogy hasznosnak tűnjenek!!!!!

    régen a mininován amikor torrentet kerestem semmi gond nem volt tűzfal nélkül amint raktam tűzfalat egyből blokkolta az állítólagos támadást ajaj de még hogyan XD rakhattam is újra a riasztási üzenet után pár percel a win-t a vírusok a védelmi szoftvereket kihasználva működnek csak igazán nélkülük nem is léteznek !!!

    és ez nem összeesküvés elmélet hanem bizonyított tény legalábbis részemről.....

    annyit mondhatok , akinek esze van elfelejt minden tűzfal progit és vírusírtót örökre
    persze mindjárt jönnek páran hogy azért én mégis használok továbbra is mer azért jó ha van valami , hát csak tessék én is így kezdtem.
  • balint1111
    #68877
    Én a Vipre vírusirtót szoktam használni. Nekem ez bevált, kevés a rendszerigénye gyors megbízható.
  • Solten
    #68876
    Na ez komoly...
  • Solten
    #68875
  • Solten
    #68874
    Hello. Le biza, a 6950-hez kell egy minosegi 500-as tapegyseg. Olyan ami min. 400W-ot ad le a 12V-os agan/again.
  • Sir Quno Jedi
    #68873
    Milyen bug?! Napi frissítésű avast volt fent (még szervizesek tették fel rá pár hónapja) és kukkra nem volt vele gond, mígnem 1xcsak kitalálta, hogy ez a verzió szerinte már nem az igazi, cseréljem ki de azonnal. Oké, na itt kezdődtek a problémák. A VPN meg addig nem megy, míg valamelyik általa is ismert vírusirtó (avast, McAffe, AVG, NOD, MS Essentials stb.) nem napra friss (arra a napra). Persze a Comodo-t azt nem ismeri a gecófalvi. Jó szórakozást.

    Az összes avast fórum azzal van teli, hogy az új avast a saját frissítéseit sem képes leszedni. Ez igaz, bár ezen még túlestem, megoldottam, hogy a rohadt bugos szarjuknak ez sikerülhessen. Az igazi szívás utána jött.
  • KranaZoli #68872
    A Giga Superb 460W-ost szerintem nem. De vannak itt olyanok akiknek ilyen tápja van, majd mondanak még okosat. :)
  • IMYke2.0.0.0
    #68871
    Nem kell lecserélned. Csak akkor ajánlott, ha CrossfireX-ben, vagy a következő gépváltásban gondolkozol - mert addigra a 4xx W-os tápegységek semmit sem fognak érni (gyakran már most is).
  • lo9in
    #68870
    jó táp , szerintem ne cseréld megér vele egy próbát aztán ha úgy látod kevés neki akkor cseréld de jó eséllyel elég
  • benőmenő
    #68869
    sziasztok,
    ha vennék az aláírásomban lévő gépbe egy hd6950-et (1gb-ost) akkor feltétlen le kéne cserélni a jelenlegi gigabyte superb 460W tápomat?
  • Blum
    #68868
    Nekem meg a tegnap esti Avastos kékhalál óta az E8400 2,0GHz-n megy. Turkáltam már mindent a BIOS-ban,CMOS reset is megvolt....
    Egyszer már volt ilyen,akkor is szoptam,de már nem emlékszem,hogy mit csináltam vele. Most ott vagyok vele,hogy leszarom. Rainbow Six Vegas 2 ugyanúgy fut,FullHD filmek mennek...
    Rohadjonmeg akkor 2 GHz-n
  • IMYke2.0.0.0
    #68867
    Az alaplapod BIOS-ában kell jól beállítani, és megy 3.0 GHz-en is, biztosan.
  • zuro
    #68866
    Köszönöm a tanácsokat.
    Ahogy elnézegettem az aqua honlapját 1-2 ezerrel több a 600 W-os, lehet, hogy az lesz, aztán nincs számolgatás :)
    Habár még van egy kis időm az adó-visszaigénylésig.
    A proci: phenom II X4 940 3.0 Ghz.( Nem találom a dobozát. Megvan :) Sőt találtam két mp3 lejátszót is.) Black Edition.
    Mondjuk van egy olyan gondja, hogy csak 2.3 Ghz-n megy. A ram 800 mhz, lehet, hogy ez a gondja?
    1366*720-ban szeretném használni, annyit bír a 82-es tv.
  • IMYke2.0.0.0
    #68865
    Teljesen érthető hozzáállás.
  • mflex #68864
    Ide csak akkor szoktam kitenni a konfigot, ha sokat irkálok a hw topikokba, egyébként meg utálom, ha ez miatt beszólnak, de ilyenkor gyakran előfordul, és felcseszik az agyam a tirexi féle furkó parasztok.

    Csak a PH-en van kint, mert ott nem tapasztalható ez, meg ott tényleg nincs kedvem leírni, ha éppen kérdezek valamit.
  • Pretorian
    #68863
    Csáo. Keresek használtan jó árban 4890 OC-t 1 vagy 2 gigásat, illetve 5770-et 1 gigásat. Ha valakinek van, dobjon privit!
  • IMYke2.0.0.0
    #68862
    Crossfire HD5970-esed lett?
  • KranaZoli #68861
    "meg egyébként bekaphatja minden köcsög gyártó a farkamat és bő nyállal leszophat" Húhúúú, azta a qrva. Ez kecci nagy volt.

    Fatal

    Notice:

    Amit úúúútálok a 7vgében: GO takarítani a kéróban.
  • mflex #68860
    Feleslegesen nem rakom fel, meg egyébként bekaphatja minden köcsög gyártó a farkamat és bő nyállal leszophat, megveszek egy csúcskategóriás kártyát már több, mint 1 éve (pár hónapja belenyomtam még egyet, mert nem vitték el, amit rendeltek), erre folyamatosan a konzol minőség miatt kell hánynom. Úgy döntöttem, többet játékra nem fejlesztek gépet, egyedül a metro 2033-ra tudtam azt mondani, hogy ez nem semmi, persze minden maxon, de pár helyen még az is kifektette az 5970-est az optimalizálatlansága és az nvidia farka a szánkban van hozzáállás miatt. Nevetséges, hogy egy Crysis 2 elfut egy xbox-on, ráadásul nincs olyan oltári nagy különbség, mármint, amit képen láttam.

    Ha jön(nek) az új konzol(ok), rögtön veszek, a gépemen meg amúgy sem lehet fejleszteni, de a fent leírtak miatt kihasználni sem.

    Köcsög banda...
  • [HUN]FaTaL
    #68859
  • [HUN]FaTaL
    #68858
    Nem értem egyébként én sem, régen (10+ éve) semmi bajom nem volt a McAffee-val, mára viszont egy rakás trágyadomb lett az egész, kb a nav szintjére süllyedt.
  • KranaZoli #68857
    Szerintem elég Neki a 6850. :) Igen lehet, hogy az előzmények miatt ajánlja az 500W-os tápot, bár kimondottan csak a 6950-et említi meg.

    És korrigálom Magam:

    "Viszont Te meg vagy a másik emberke akinek nagyon adok a hw-es hsz-eire."

    helyesen:

    "Viszont Te meg vagy a másik emberke akinek nagyon adok a hw-es ÉS SW-es(!) hsz-eire IS."



    Arty:

    A pénz itt játszik fontos szerepet nagy cégeknél. A kevesebb múltal rendelkező biztonság szállító cégekkel szemben a nagyobbak egyrészt le tudnak tenni az asztalra olyan kimutatásokat, hogy XY éve vagyunk a piacon, referenciák, stb.. ehhez hozzácsapják az egyéb termékeiket, pl. McAfee-nál az előbb említett Endpoint Encryption + McAfee Orchestrator a szerver-kliens kiszolgálásra és ezt beleteszik vmi olyan üzleti csomagba, hogy igen ezt nevezhetjük egyfajta lefizetésnek. Mindezek mellett viszont valóban tud hatékony is lenni. ;)
  • arty
    #68856
    (az endpoint encryption "részét" én is használtam és azzal érdekes módon nem volt gond - avagy csak a többi még annál is rosszabb megoldás emléke miatt nem gyűlöltem meg)
  • [HUN]FaTaL
    #68855
    Mondjuk nem tudom mennyit tud leadni a 420as thermaltake 12V-on, lehet, hogy mégis csak neked van igazad és ajánlot egy 450-es, 500-as táp. :)

    Nem tudom mennyit fogyaszt a kérdező 4 magos amdje sem, ezt a részét Solten jobban tudja úgyhogy hihetünk neki. :)
  • KranaZoli #68854
    Néha beleolvasok a "Milyen gépet vegyek most?" topic-ba és ott olvastam, hogy Solten min. 500W-os tápot javasol a 6950 mellé. DE! Lehet, hogy rosszul emléxem, akkor MEA CULPA!

    Arty: Dobjuk a vírus témát, mert Nekem elég volt belőle jóóóóó időre. :D Csak egy rövid kieg. Nálunk azért van cégnél McAfee, mert használjuk az Endpoint Encryption merevlemez titkosító alkalmazását is a McAfee-nek. A kisebb cégek nem tudom ezen a téren milyen biztonsági megoldással rendelkeznek.

    Utána néztem az 500W-os tápnak:

    Megtaláltam a hsz-t:

    "Min. 500W-os kellene egy 6950-hez"
    link...

    És mivel Solten tudásához képest az Én tudásom Radeon témában a jéghegy csúcsa ezért írtam.

    Viszont Te meg vagy a másik emberke akinek nagyon adok a hw-es hsz-eire. Szóval most jó lenne tudni, hogy melyik az igaz?!

  • arty
    #68853
    nem, a te eseted igazi bug volt az avast témában :) (sqj-é is lehet, hogy az, de első olvasatra (lejárt v4.8 egy gépen???) más gondokat láttam bele)

    A McAfee egy használhatatlan hulladék, nem elég, hogy elképesztő mértékben fogja a gépet, hogy drága, hogy rengeteg memóriát zabál, de csomoszor avastal kellett utó-irtanom. Sokszáz "gépemen" fut, köztük a céges policy miatt a sajátomon is (multidő!!!), helyenként használhatatlan és adott gépeken az alkalmatás-adminok egyszerűen a felelősséget is vállalva lekapcsolják.

    Ilyen rosszminőségű szoftver csak egyetlen módon tud terjedni: korrupcióval.
  • [HUN]FaTaL
    #68852
    325W a fogyasztása teljes terhelésen egy i7 mellett.
  • [HUN]FaTaL
    #68851
    Már miért lenne kevés a 420as táp?
  • KranaZoli #68850
    Kevés lesz a 420W-os tápja. Bőven elég a 6850. Főleg ha nem FullHD.

    Köszike a Cata-s megrejtést a fejtvényre, ennél kicsit haladóbb válaszra gondoltam. Ha nem tudod, akkor nem kell reagálni rá. Eddig gúgli-val Én pöttyet más válaszokat találtam. Amiket IMYke írt, azok közelebb álltak a valósághoz.

    Avast6-al szerinted Én heccből szívattam Magam?! Nézd meg az Avast Fórum-ot, a belink-elt Avast6 fórum-os linkjeimet, többeknek van gondja nem csak az Avast6-al, hanem előző Avast-okkal is. Kérdésem: Csináltad-e már OS reinstall olyan gépen, melyben ATI kártya van + CCC + Avast6?! Ahogyan ofkórz a többi vírusnyalogatóval is vannak gondok. Nem annyira xar az a McAfee. Nekem bejön. Avast6-ost végre sikerült működőképes állapotba hoznom nem 1-2 napomba telt aztán, hogy mennyire lesz hosszú életű Nálam azt majd pát hetes használat tudom csak eldönteni. De ez OFF, csak:

    Nekem most túlzottan lazának, elnagyoltnak tűntek ezek a hsz-eid. SORRY!

  • arty
    #68849
    ha az 58 is beleférne, akkor inkább még háromezret erőltess ki és 6950
  • arty
    #68848
    nem sokat érő stat, nekem 4 gépemre került fel a 6os, sehol semmi gond (igen, még a cégnél is avastozok, ami duplán illegál - mcafee-t használjon az, aki rábólintott, hogy az védje gépeinket. rohatt lefizetett patkányok.)
  • arty
    #68847
    4.8 ezeréves. windows 2000-et tudsz win2008ra frissiteni egy lépésben? ;)

    kicsit ugyérzem felhuztad magad rajta, hogy nem ment minden egyklikkre...

  • arty
    #68846
    tudok!

    mindre ugyan az a fodítás illik:

    [x] Parasztvakító képelbaszó effekt
  • [HUN]FaTaL
    #68845
    Elég lesz.

    OC az overclockedet jelent.
  • IMYke2.0.0.0
    #68844
    OC = overclocking = órajel emelés = tuningolás
    A 6850-essel olcsóbban jössz ki, és majdnem a 6870-es szintjéig tuningolható.
  • zuro
    #68843
    Köszi, de mit jelent az a +OC?
    Kicsit már kikoptak az ismereteim a kártyákkal kapcsolatban. :)
  • lo9in
    #68842
    az elivleg jó táp elég lesz a 6850hez