90029
  • Solt
    #68961
    De mi más világ vagyunk Urak! :) A szimekben rengeteg nagy felbontású textúra van... a RoF-ban, ha mindent maxra raksz, kapásból kevés az 1GB... ráadásul Laca sem fél évre vesz vga-t... ;)
  • Solten
    #68960
    Full HD-hoz 1 GB eleg. Nemreg arra voltam kivancsi hogy ebben a felbontasban a 2GB 6950-nek van-e elonye az 1GB-s tarsaval szemben, szoval atnyalaztam par tesztet, a 2GB 6950 ugyanugy teljesit.
  • Solten
    #68959
    Hi.: link1, link2.
  • KranaZoli #68958
    Nem tudom bizonyosan. Elvileg 1GB VRAM FullHD is elég. Aztán a gyakorlatban ez néha mégsem így van. De Te 1680x1050-et írtál, ha jól emléxem. Nem szeretnék ebben állást foglalni. Szóval elégnek kellene lennie az 1GB-os kártyáknak is.



    De miért most akarsz váltani, amikor végre vannak jó fermi kártyák a piacon. GTX 560 Ti; GTX 470. Én úgy olvasgattam, hogy ezek a fermik most nagyon jól sikeredtek. Vagy mégse?!
  • IMYke2.0.0.0
    #68957
    Jobb ha 2 GB - mert a Crossfire (ahogy az SLI is) nem mindig működik az adott (játék)szoftverrel, és ilyenkor csak 1 VGA dolgozik a feladaton... az meg akkor VRAM-szűkében igencsak szűk keresztmetszetet ad még egy Core-i7 990-es mellett is... :)
  • IMYke2.0.0.0
    #68956
    Hát nem tudom - tekintve mai korunk pancser programozóit (tisztelet a kevés kivételnek), szükség lesz arra a 2 GB VRAM-ra... ha nem többre!
    A konzol rendszerváltáskor meg minimum 2 GB RAM lesz, vagy kell. Erre is mérget vehetünk.
  • Her Laca
    #68955
    CF hez elég az 1 GB os kártya?
    Vagy oda is jobb ha 2GB os van .
  • KranaZoli #68954
    Mondjuk nem biztos, hogy 1GB VRAM ennyit megér.

    SAPPHIRE 11188-01-40G HD6950 1GB GDDR5 PCIE Webshop Ár: 60.734Ft

    Szívesen elfogadnék egy ilyet.

    SAPPHIRE 11188-00-40R HD6950 2GB GDDR5 PCIE Webshop Ár: 67.664Ft

    -> Mondjuk unlock-olva egy 2GB-os 6970 és faszányos hűtővel.
  • Her Laca
    #68953
    Rosszul fogjátok fel. Ez nem fanság. Nem megsérteni akarok senkit,de gondolom a többség még meg sem született amikor már ATI kártya volt a gépemben. Volt sok ,szerettem is őket,mi több az ATI az a minőség jelképe volt ,na az ára is .
    Egyszerűen volt velük a közelmúltban negatív tapasztalatom, míg az NV vel nem.
    Ez ennyire egyszerű. De úgy vagyok ezzel,hogy egymillió légy nem tévedhet,így kipróbálom ismét ,hátha most minden rendben van már. Ha mégse ,azt tudni fogjátok:)) itt az SG-n azt garantálhatom:))
  • Her Laca
    #68952
    Lévén 45 éves vagyok,pontosan 29 éve használok Pc-t vagy az elődeit,így biztosíthatlak,hogy a gépemen semmi felesleges dolog nincs fent. Ez olyannyira igaz,hogy egy OS nem ritkán 2 évig is fent van a gépemen,akadt ami háromig.
    És nem szokott összeomlani,tönkremenni,lelassulni!
  • DIESEL DOG #68951
    Egy időben én is megrögzött NV fan voltam... de megtértem és nem jártam rosszul, sőt... :)
  • Inquisitor
    #68950
    Valaki a PH-n írta, hogy a i7-es gépe a két 6950-el (de 70-re moddolva!) eszik 55x wattot. Szóval ha minőségi 650-es akkor elég lesz.
  • KranaZoli #68949
    Ez de qva jó egy vas lehet. Vmi nagyon friss példány lehet ipon-on. Akkor már értem miért vitték lejjebb az 1GB-os árát.
  • Inquisitor
    #68948
    "Juzer erort nem fogadok el,lévén egy zsír új rendszer lesz ,zsír új oprendszerrel :)+
    Ez mióta kizáró ok? Ha annyi ezresem lenne ahányszor ...
    Vannak ám ügyes userek, akik fél óra alatt ki tudnak nyírni egy friss oprendszert. Mondjuk a szükséges drivereket nem, vagy csak féli, vagy csak a lemezen adottat teszik fel ... szénné telepítik felesleges, de erőforrásigényes, vagy szimplán sz*r progikkal a gépet. Mondjuk legyen fent 3-4 DVD író progi hátha nem akadnak össze, meg 3 vírusírtó, stb. És lehetőleg 138 kis ikonos bizbasz induljon el a tálcán már bekapcsoláskor.
  • item
    #68947
  • Blum
    #68946
    THX hangzással! ;o
  • IMYke2.0.0.0
    #68945
    Basszus, és ez miért nem nekem jutott eszembe!
  • benőmenő
    #68944
    fúédzsdí ánbokszin' videót ki ne hagyjátok, mert különben nem fogjuk elhinni
  • Solt
    #68943
    Őőő... üsse kavics!
  • Her Laca
    #68942
    DE!!! Ha veszek egy vagy kettő ATI AMD videó megjelenítőt! és problémáim adódnak ,előre szeretném bocsátani,hogy viszem hozzád a ketyerét problema megoldásra. Catalist egyebek:)
    Juzer erort nem fogadok el,lévén egy zsír új rendszer lesz ,zsír új oprendszerrel :)
  • IMYke2.0.0.0
    #68941
  • Solt
    #68940
    És ezzel megmagyarázható a részegség is... ijedtünkben innunk kellett! :D
  • IMYke2.0.0.0
    #68939
    Ajtóban megálltok, és megszólalsz:
    - Ne is szólj semmit drága anyjuk! Tudod, az úgy volt, hogy mentünk Solt haverral a Váci úton, és akkor hirtelen előugrott négy tagbaszakadt benga vadállat, tudod, mint egy-egy King Kong (tegnap volt a tévében), és lefogtak minket a fényes utcán, AK-47-est rántottak elő az ingujjukból (tudod, az egy amolyan 'maroklőfegyver'), és a fejünkhöz tartva ezt ordították:
    Vesztek egy krosszfájöreksz hatezerkilencszáz-ötvenes szettet, vagy meghaltok, de azonnal?!
    Nos, ahogy látod, élünk, de ezért ezt kellett vennünk...
    S halovány kaján vigyorral az arcodon, asszonyod enyhülő szigorú tekintetével kísérve, előveszed a két vaskos dobozt.

  • Solt
    #68938
    De előtte a sodrófát eldugom! :D:D
  • Her Laca
    #68937
    Megyünk bótba :) hazafelé jóóóól beiszunk,majd meglátogatjuk egymás családját szépen sorba,hogy elmagyarázzuk:)
    Lehet a videó kártya vásárlás lesz a legkisebb problema:D
  • Solt
    #68936
    Na most én is elkezdtem agyalni egy 6950 CF rendszeren... a tyúk csípjen meg Laca. Asszonynak te fogod ezt elmagyarázni! :D
  • IMYke2.0.0.0
    #68935
    Bőven elég az a 650-es.
  • Solt
    #68934
    Jó tudni, köszi! :)
  • Her Laca
    #68933
    Azt mondják ,hogy az USB vel kezd haldoklani az alaplap. Most csak USB 1.0 amit a lapom tud ,pedig van rajta 2.0 is dögivel. Úgy látszik a TR meg házsártos erre a "pici" különbségre.
  • Solt
    #68932
    Elvileg elég kéne, hogy legyen... asszem! :D
  • Her Laca
    #68931
    Hoppá. Még valami. Mekkora táp köll két 50 esnek?
    Most egy chieftec 650 esem van.
  • Solt
    #68930
    Így van! Azért javaslom mindig ilyenkor a kivárást, hogy a tanulópénzt más fizesse meg! :) Úgy is lesz valami "csóró" indoeurópai agyas aki már másnap i7K@5GHZ + GTX580 tri sli kütyüvel fog videót készíteni! :D

    TR ilyet tud produkálni? Nem rossz... :S
  • Her Laca
    #68929
    Tehát két 6950 es (pláne ha még moddolja az ember fia) akkor egy jó választás.
    Értem ,és kösz a tanácsokat. Rágódok rajta ,de tetszik az ötlet.
    Solt. Ha kijön a hónapban a COD akkor gondolom ki is derül,hogy jó e alá a kétkártyás rendszer. addig ahogy beszéltük mindenképpen várok.
    Amúgy azért is variáltam alaplapok miatt nemrég,mert egyszer csak elkezdett akadozni az Il2 őm. Amit kiderítettem,a TR miatt. Mondjuk ,vettem már új hűtőt biost állítgattam és nem értettem a dolgot. Huzigáltam mindent és amikor a TR -t visszadugtam azt mondja a win,hogy dugjam USB 2 es be mert ez így karcsú. Mondom magamban az oda van ,de végig próbáltam minden usb-t és ugyanaz. Na vettem ma egy USB 2 es pci os kártyát ,betettem és láss csodát minden hibátlan.
    Gondolom kezd haldoklani a lapom,mondjuk már kb 4 éves ,vagy majdnem:) Még egy hónapot csak kibír:)
  • IMYke2.0.0.0
    #68928
    Azért nem jelentkezem potenciális vásárlóként, mert a komplett PC-m kevés lenne a rendes meghajtásához (3 csigaherces E8400, 4 giga DDR2 RAM, ósdi P35 alaplap)
  • IMYke2.0.0.0
    #68927
    Nem lesz az felesleges. :) Hiszem, hogy egy CF 6950 kiszolgálná a következő komolyabb szimulátorát is.
  • Solt
    #68926
    Az előző csúcs vga... a tesztben megtalálod azt is. Bár akkor már szerintem inkább a 6950CF... ha felesleges, még mindig el tudod adni az egyiket... :)
  • IMYke2.0.0.0
    #68925
    Ahogy az SLI is (az urban legendek ellenére), úgy a Crossfire teljesítménye is driver valamint a technológiát kihasználó szoftvertől függ.
    Az SLI elvérzik a "rá írt" Mafia 2 alatt például, míg a Crossfire nem, és lehetne sorolni vica-versa a példákat.
    Ezért tartom urban legendnek az SLI mindenben +xx % teljesítmény dumákat.

    Tehát, a Crossfire kiépítés az esetek túlnyomó részében jól vizsgázik (új, vagy túl régi szoftverek esetében léphetnek fel problémák, és ha szerencséd van, akkor jön is rá megoldás Crossfire profil formájában).
    A két kártyás plusz teljesítmény a +10%-tól a 80%-ig skálázódik. A +100% nem létezik.
  • Solt
    #68924
    Brutális! :))

    Főleg, ha 6970-t csinálsz belőlük! :) Ma már a játékok döntő többsége profitál belőle... nem igazán van olyan játék, amivel bajok vannak cf miatt.
  • Her Laca
    #68923
    100 körül tudnék. Ez piszkálja a fantáziám:) Azé ez mán csak egy bitang kártya nem?
  • Her Laca
    #68922
    Ok köszi a válaszokat.
    Ha CF be kötök két 6950 est ami ugye 60 ezer per darab az kb milyen teljesítményt produkál. Persze kérdés,hogy a leendő játék használja e a CF et. Vagy ez független a játékoktól?