90029
  • Solt
    #69001
    Annak inkább a nyaka merevedjen! :D
  • item
    #69000
    Neki csak erre..

  • DIESEL DOG #68999
    Ha a Tiéd... na de vajon Tirexié? :D
  • Solt
    #68998
    Merevedik az e-péniszem...
  • Solten
    #68997
    Jah, hivatalosan holnap debutal a "kicsike"... :)
  • DIESEL DOG #68996
    Mekkora batár darab... :D
  • item
    #68995


    ŐŐŐ izéé na.
  • Solt
    #68994
    :D
  • Solten
    #68993
    Igen, meg is vettem a 4-est anno, csak az iranyitastol kapok agyf@szt...
  • DIESEL DOG #68992
    Szerintem jó lesz ez a hűtő... :)

    3 venti, réz heatpipe-ok, nagydarab, és szerintem a hatásfoka is nagy.
  • BIZ0906
    #68991
    Hali!
    Milyen hűtőt ajánlotok a karomhoz a ref kicsit meleg ezért akarom lecserélni és unlockolni(kipróbáltam működik) Én ezt néztem ki, milyet ajánlotok?
  • KranaZoli #68990
    OFF:

    De mostanában az Én szenvedéseim miatt hála az új Avast6-osnak elég sokat foglalkoztunk vele. Pontosabban az ATI CCC + Avast6 Windows reinstall esetén.

    Én még mindig az általam megalkotott "Viselkedés védelem -> Megbízható folyamatok" megoldást használom, de jelent meg újabb verzió. Igaz, csak pre-relase, de semmi probléma vele eddig. Úgy olvasgattam a fórum-on, hogy a CCC problémát pedig egyelőre frissítéssel oldották meg, de az is lehet, hogy a pre-release ignorálja ezt a bug-ot is.

    !! NEW !! Pre-release version of avast! [6.0.1021]

    This is hopefully going to be a smooth service release, designed really just to fix some of the issues of the original v6.0.1000 build.

    Here's the list of the most important changes:
    - solved an incompatibility with ZoneAlarm (WinXP)
    - improved installation of the WebRep plugins (especially Firefox)
    - solved a crash condition in the avast sandbox
    - setup programs now smaller by ~20%
    - Community features and the Welcome screen can now be turned on/off directly from program settings
    - solved an incompatibility with Outpost firewall
    - solved a bug related to the AutoSandbox offer (WinXP)
    - gadget can now be removed by simply closing it
    - new setup icons

    "Well, the main thing (after installing avast!) is to let the virus definitions be updated to the latest version (i.e. it might take one more reboot, if CCC is started automatically when Windows start)."

    Solt

    Nem értem ilyen teszteket miért nem csinálnak. Mindig csak az FPS, már unalmas.
  • gurubefree
    #68989
    nem kell ahoz 2 HD6950 hogy 3 monitort hasznalj .... eleg ahoz 1 is. :) ha jol emlekszem. De megnezem ha hazaerek.
  • Inquisitor
    #68988
    ",hogy azon csak másfél giga ram van"
    Éppen minap néztem csodálkozva ... van ám 3GB-os is.
  • arty
    #68987
    de működik! :(
  • Solt
    #68986
    ;)

    ( ott a Silent Hunter sorozat is... )
  • Solten
    #68985
    A II. VH-val kapcsolatban minden johet... :)
  • Solt
    #68984
    Nemsokára jön... :)
  • Solten
    #68983
    Ezt kernemszepen II. VH-s kiadasban is... :)

    arty: csak a szokasos nvidia-modszer: megvesszuk kilora...
  • Solt
    #68982
  • KranaZoli #68981
    A FullHD-t Én kevertem bele, hogy elméletileg FullHD-hoz is elég az 1GB VRAM. De itt "csak" 1680x1050-ről van szó. De gondolom a 3db monitor nem 1680x1050 lesz, hanem poszter vagy nem?! :D Vagy, hogy-é akarjátok?!

    Mindig ezzel a qva FPS értékkel jönnek. Általában nem is annyira az alacsony FPS a bosszantó, hanem ha érezhetően sokszor kell ürítgetni, töltögetni a VRAM-ot a textúrák miatt, ill. nem mind1, hogy milyen látótávolságot tudsz beállítani; vagy épp hány méterrel előtted rajzolódnak ki a terep tárgyak. Az most tök mind1, hogy egy kődarabról van szó, vagy szivárványról van szó. :D

    Én inkább ilyen 1GB vs 2GB tesztre lennék kíváncsi. Szerintem vhol logikus, hogy az ember 2GB VRAM-tól nem több FPS-t vár, hanem folyamatosabb játékmenetet; kevesebb töltést; stb... Gondolom értitek, hogy mire is gondolok.
  • arty
    #68980
    nvidia és a mobilpiac

    és én még furcsálltam, hogy milyen sok gépben van nv gpu :D
  • Her Laca
    #68979
    Kis kedvcsináló:)
  • Solt
    #68978
    Úgy-úgy... ezért érdemes nekünk váltásnál az aktuális csúcsot ( ésszerűen azért ) venni...

    Szép lassan én is leszokom erről a kártyacserélgetős hülyeségemről... kicsit megterhelő a sok egyéb kiegészítő mellett. :S
  • Her Laca
    #68977
    Ma ,hogy vettem azt az USB-s kütyüt szóba elegyedtem az eladóval,beszélgettünk.
    Mondom ,hogy I5 ben töprengek,erre mondja az okosságát ,nem részletezem,de a vége az jó volt. Elkezdi sorolni ,hogy call of duty mittudomén hanyadik rész ,meg metró,meg valami Batman ,meg mitököm,hogy s milyen gép kell alá ,meg mit érdemes:) Mondom neki ,hogy ácsi testvér. Magasról tolyok rá ,hogy ezen játékoknak mi a gépigénye ,vagy mi jó . Szimulátor! Az meg egyenlő a legjobb géppel.
    Hála az égnek nem adnak ki évente jó szimet ,tehát ha vesz az ember egy erős vasat akkor kb 3-4 évig az kielégíti az igényeit.
  • Solt
    #68976


    ( na valakit kiütöttem... bocsánat! )
  • Solten
    #68975
    Szep.. szep... Es nincs Pisix...? Pluszpont.
  • Solten
    #68974
    Ez eseteben - bar nem vagyok egy szim.-rajongo (amint latszik...)- meglesem... :)
  • Solt
    #68973
    Nem optimalizálatlan, hanem irdatlan mennyiségű változó van amit folyamatosan számol... így zabálja a cpu-t... de ezért szimulátor, mi meg ezért szeressük! :)

    Az ArmA2 más kérdés... az tényleg egy optimalizálatlan fos tenger... de azt is úgy szeressük, ahogy van! :)) ( nincs alternatívája, így ez van... )

    RoF fizika...
  • Her Laca
    #68972
    Abszolút jó megírt játék:) Állítólag most már a két magos procik is jól viszik.
    3GHZ es 4 magos, 4 giga ram,gtx460 hibátlanul viszi,nagyon kicsi kompromisszummal.
    És szép!
  • Solten
    #68971
    Zerot, ezert erdekelne vele kapcsolatban egy 6950 1GB vs 2 GB :) Bevallom, szegyenszemre most hallok eloszor errol a jatekrol, kicsit olvasgattam a forumokat es no offense -ugy tunik hogy ez is egy optimalizalatlan vacak-. Es inkabb CPU ehes (a la Arma II). Egyik sracnak a 6 magos AMD-vel szepen meglodult az fps.
  • Her Laca
    #68970
    A 3 monitoros dolog úgy jutott az eszembe,hogy láttam a médiában a Samunak egy kimondottan szimulátoros három részes monitorát potom fél milláért. Na most ugye nekem van egy monitorom,ami annó volt 70 körül,most megkapom 50 ért. Na abból veszek még kettőt és voala.Ha a három monitoros rendszerhez jobb az ATI AMD CF és nem kell kompromisszum ám legyen. Ha egykártyás rendszerben gondolkoznék akkor biztos a GTX580 at veszem. Annál nincs erősebb jelenleg ,az 2-3 évig elkaristol.
    Azt azért lássuk be egy jól sikerült kártya lett,bár az is igaz,hogy azon csak másfél giga ram van. Viszont az ha jól tudom 384 bitesek.De mint a kollegák rámutattak a két 6950 es jóval nagyobb teljesítményt nyújt ,plusz lazán visz 3 monitort. Áruk kb ugyan az mint ha egy 580 ast vennék.
  • Solt
    #68969
    Hány RoF tesztet láttál már? :) Szerintem kb egyet sem, mivel nem divat ilyen játékokkal tesztet csinálni... :)

    Van a játéknak egy számlálója, ami százalékos arányban mutatja, hogy adott beállításhoz mennyi vram szükséges a gondmentes futáshoz. 1 GB vram mellett nem tudod maxra húzni az effekteket, mert bőven 100% fölé megy, ahol már érezhetően szaggat, holott az fps szám még jó lenne.

    Szóval hidd el nekem, hogy a RoF kivétel... de az arma2 is igencsak közel jár az 1GB-hoz maxon... az meg töltöget szaporán még ssd-ről is... ;) Ilyenekben higyj nekem... ;)
  • Solten
    #68968
    Ha valaki talal ilyenekrol egy tesztet pliz ne habozzon belinkelni;



    Full HD-rol volt szo, a HardOCP szerint 2560x1600 8X MSAA eseten kezd latszani a 2GB elonye.

    "Certainly, the first thing we wanted to know is if the reduction memory capacity with the Radeon HD 6950 GPU would cause a reduction in performance. We found that at lower resolutions like 1920x1200 the answer is no, performance was not impacted much if at all. Since both video cards use the same GPU the end-result was the same. Playing at 4X AA at 1920x1200 yielded no performance differences in any of the games.
    It was only at the highest setting of 2560x1600 with 8X MSAA did we start to see differences."
  • IMYke2.0.0.0
    #68967
    Solten: ne feledd, 3 monitoros rendszer, és híresen gépzabáló repülőgép- és más egyéb szimulátorok a tárgykör.
    Azt azért Te is tudod, hogy mondjuk egy Microsoft Flight Simulator, vagy egy ARMA II nem éppen kis étvágyú...
  • Solten
    #68966
    En errol azert megneznek egy osszehasonlito tesztet... :) Ha 8 jatekban semmi elonye a 2GB-nek 1920x1200 felbontasban (latvanyjavitok, beallitasok max-on) , nem hinnem hogy pl. a RoF kivetel lenne.
  • Her Laca
    #68965
    Tesztelték Ati AMD vel ,és nem tűnt rossznak.
    De majd meglássuk. Még két hét.:)
  • Her Laca
    #68964
    Most GTX460 van. 560 ra váltani butaság szerintem,ha veszek akkor 580.
    A több monitoros dologból indultam ki ,mivel azt olvastam,hogy az AMD kártyái ebben jobbak. No meg egy barátom magyarázott ma nekem :) Végül is mindenféle kép kell új megoldás,ha ez a 6950 CF valóban jó hát had szóljon. Persze a megjelenő szim majd eldönti mely márkát kell megvenni,már ha lesz különbség.
  • arty
    #68963
    és ezzel nem akarom elvitatni a tehetségüket, amivel repszimet készítenek! az il2-t én is imádom, miatta vettem ujra joyt, anno :)
  • arty
    #68962
    ha a játék, ami miatt kártyát veszel az il2 készitőinek ujabb "remekműve", akkor maradj az nvidiánál, az a biztos ;)

    (az orosz balfaszok nem tudják mi a directx, csak geforcex-re tudnak programot írni)