90029
  • DONGUBA
    #69446
    Sziasztok olyan kerdesem lenne hogy ati hd 4730 as nayon melegszik..ki tudom cserelni azon a hutest?van egy rossz 9600gt kartyam zlmann hutessel...azt ra tom tenni?
  • arty
    #69445
    visszatettem a 11.2-es drivert, pár ujrainditás, játékok, benchmarkok után azt vettem észre, hoyg "eltűnt a ramhiba"... lehet ez a korai 11.4-es alfa driver szarul állította be a ramsebességet? (gpu-z szerint 300/300on ment idleben a kártya, 11.2-vel is ennyi, szal itt nem látok difit)

    így nem tudom/kell gariztatni, de kissé félek is... a 3 év gari megnyugtató, de nem vagyok felhőtlenül boldog.
  • Solten
    #69444
    Udv, probald ki ezt: link. A csomag tartalmazza Media Player Classic Home Cinema-t is.
  • arty
    #69443
    milyen film? hány fps?
    tévéd hány hz-en megy?
    konkrétan mit jelent a szaggatás? másodpercenként aprót "riceg"?

    (mpc-hc, xbmc - mint lejátszók)
  • pxxl
    #69442
    a 6870 az kb 5850 szinten van ami alázza az 5770-et (ami kb a 4870) :)
  • IMYke2.0.0.0
    #69441
    Teljesítményben is óriási a különbség a kettő között.
    Ha választani lehet (anyagiak), akkor mindenképp a 6870-es az ajánlott vétel.
  • Just B
    #69440
    Sziasztok... Egyszerű a kérdésem. Újítom a pc-t és videókártya témában nem igazán tudok dönteni. HD6870 vagy HD5770? Tudom hogy újabb kártya az első, de teljesítményben nagy a különbség a kettő közt? Előre is köszi a választ
  • Kontrakcio
    #69439
    Reggelt! 2 hétig nem volt netem azt 975 új üzenet, szépen termeltetek :D
    Remélem tudtok segíteni nekem. Az a problémám h van egy 40" HD tv-m, gépről, hdmi-n keresztül szeretném átvinni filmet de nagyonnagyon enyhén néha beszaggat :S csak akkor lehet észrevenni ha nagyon figyeljük de lehet érzékelni azért... Egy q9400@ 3,2Ghz , 6950 2Gb, 4 gb ram mellett nem kéne h ez legyen... miylen médilejátszót ajánlotok erre? jelenleg kmplayerrel probáltam.

    válaszaitokat előre is köszönöm ! :)
  • KranaZoli #69438
    ÁWSZÓME!
  • Solten
    #69437
    Betettem a techpowerup kivalo cikkjet a temaban (legordulo menu), bar angol, ha valakinek gondja akadna vele, segitunk leforditani/elmagyarazni.
  • Solten
    #69436
    ajmnatsor
  • Máté94
    #69435
    Végül is ez okozza a laptopok hirtelen halálát?
  • BIZ0906
    #69434
    Na megcsináltam de semmi ugyan azt csinálja lefut mintha jó lenne de nem változik semmi és ki sem írja, hogy "verified". Mindegy hátha jön majd egy win vagy ati flash és majd megprobálom. Azért kösz a segítséget az útvonalak tuti jók mert annó a HD 4830-at simán flashelni tudtam.
  • JethroHUN
    #69433
    akkor jó, ha ez "normális"
  • Solten
    #69432
    Nekem 0% kihasznaltsag mellett 65-70 fok... Ez szvsz normalis laptopnal, egy kicsi zart "gephazban".
  • JethroHUN
    #69431
    Kösz, megnéztem ezzel a techPowerUp GPU-Z vel amit, mondtál, ott is annyi a hőmérséklet. Pedig GPU load csak max 8% volt még is ilyen meleg. fan speed 30% folyamatosan, vmi baj lenne akkor? pedig a megy a venilátor, de azt a proci hőmérséklete vezérli.
  • Solten
    #69430
    Hi, egy hocso viszi el meleget a ventihez: link. Nezd meg GPU-Z -vel is vagy AIDA64-el a hofokot.
  • JethroHUN
    #69429
    Üdv, Mobility Radeon HD 4570 vga-m a laptoban, állandóan 65-72 fok körül jár. Én sokallom ezt a hőmérsékletet , pedig csak 3 hónapos a gép. Valami baja lenne? vagy nincs is rajta ventilátor? csak hűtőborda, de az önmagában sokat úgyse ér. GPU Observer gadget/minialkalmazást raktam az asztalra az mutatja ezeket az értékeket. Normal használat közben, youtube video, netezés, még csak nem is játék.
  • item
    #69428
  • KranaZoli #69427
    Szerintem meg kérjük meg Solten-t, hogy vmilyen formában tegye be a banner-ba. (FAQ) Hasznos infó ez!
  • IMYke2.0.0.0
    #69426
    Kell-e mondanom, hogy ezt a hozzászólást és az anyagot azonnal lementettem?
    Megtörtént. :)
  • item
    #69425
    - Másold ki a Winflash könyvtárat a tömöritett zip file-ból az asztalra.

    - Start gomb és a keresőbe írd be,hogy cmd

    - Ha beírtad, nyomj egy jobb egér gombot és a "Futtatás Adminisztrátorként"-re klikkelj.

    - Megnyílik a parancsor ablak

    - Írd be ezt: cd %USERPROFILE%\desktop\winflash (nyomj enter-t)

    - Írd be ezt: atiwinflash -unlockrom 0 (nyomj enter-t)

    - Írd be ezt: atiwinflash -f -p 0 modded.bin (nyomj enter-t)

    - Várj egy picit amíg dolgozik ha kész a dolog akkor ilyesmit kell látnod "verified"

    Ha készen vagy indísd újra a géped és ezután futtasd le a GPU-Z progit,ha mindent jól csináltál akkor már 1536 shaders-et kell mutatnia az órajeleknél pedig 800Mhz és 1250Mhz-et!

    A modded.bin az én saját már moddolt sapphire bios-om, szóval megkiméllek az eredeti sapphire bios moddolásától már. :)

    ***********

    FONTOS!!! Az ott nem O hanem nulla, erre figyelj és pontosan azt és úgy írd be amit odaírtam! FONTOS!!!*****************

    Sok szerencsét majd írd meg mi a helyzet! :)

    Winflash + modded 6950 bios

    UI: Szerintem a kivastagított részt hagytad ki azért nem flashelte be a biost neked.
  • BIZ0906
    #69424
    Hát azért köszi, hogy megprónáltad Remélem sikerül rájönni miért nem megy ami másnak simán megy.
  • KranaZoli #69423
    Sajnos passz! Esetleg gúglival keress rá a hibaüzire; hibakódra, vagy várd meg azok válaszát akiknek sikerült unlock-olni a 6950-esüket. (ITEM; Gurubefree; Ari18) Esetleg egy PÜ Nekik. Biztos segélnek.
  • BIZ0906
    #69422
    A usb kulcsos modszerrel csinálom én is a "starting... win millenium"-os :D
    De nem értem mi lehet a baja. Az alaplap biosát is így frissítettem és hiba nélkül megcsinálta. Egyébként ez a hibakod:
    -ROM Not Erased
    -Error 0FL01
  • KranaZoli #69421
    Írtam. Amit második példának írtál:

    atiwinflash -f -p 0 bios.bin

    bios.bin a flashdrive-on lévő új; flash-elendő bios neve. Ennyi. Eddig nem volt gondom. Szerintem így bármit rá lehet flash-elni, max. nem indul a VGA. Nem tudom Nálad miért írt hibát.

    De eddig csak azonos Radeon VBIOS-t flash-eltem. Pl.: 5870-est nem próbáltam 5850. Elvileg mennie kell, ahogy talán még 6990-est is rá lehet flash-elni, csak értelme nincs.

    A DOS mód alatt mit értesz?! cmd-t; vagy boot-ot. Mert a boot az igazi. Nekem van egy 1GB-os USB kulcsom, amiről tudok boot-olni DOS módban. Onnan kell kiadni ezt a második verziós parancsot.
  • BIZ0906
    #69420
    Milyen parancsokat szoktál használni? Én is a Te modszereddel csináltam a HD4830 biosát mert modosítottam a venti szabályzást és inkább biosba állítottam így nem kellett szoftveresen állítgatnom hanem már a kari végezte el.
  • KranaZoli #69419
    Én a második módszerrel szoktam csinálni DOS-os USB kulcsról boot-olva. Ezt az unlock-olást innen ITEM; Guru és Ari csinálta eddig asszem. De ha azzal a Tool-al jó, akkor tökmind1, nem?!
  • BIZ0906
    #69418
    atiflash 3.84-el hogy lehet flashelni a biost hogy az error nélkül fel tegye rá a 6970es biost?
    Így próbáltam "atiwinflash -unlockrom 0" utánna "atiwinflash -f -p 0 bios.bin" de error lesz a vége. Mit rontok el? De a poén, hogy nehézkesen de ezzel sikerült feltenni és vissza is tenni. De a DOS-os modszer a HD4830-nál gond nélkül ment. Nem értem mit ronthatok el. Ha valaki tud segítsen THX!
  • KranaZoli #69417
    Gariztatás, ez van. Én ugyanígy megpróbálnám húzni is a VGA-t. Ill. ráflashelni másik 6870-es VBIOS-t. Mentsd le GPU-Z-vel a meglévőt, notepad-el meg tudod nézni a verziószámát és itt meg vannak ASUS 6870 VBIOS-ok. Hátha. link...

    Most egy New Edition 5850-esem van, de már találtam frissebb BIOS-t rá is dobtam. (mert, csak úgy :)
  • [HUN]FaTaL
    #69416
    Csak egy ötlet volt, ezekszerint Crysisnál nem jött be.

    Alulhajtáshoz feszkót is vedd le. :)
  • arty
    #69415
    korábban felmerült az ATT, mint megoldás a crysis dx10 modjának tul alacsony hz-en indulására

    jelzem, nem működik :) 24Hz, akár mit állitok ATT-ben. ha bekapcsolom a gpu scalinget, akkor 50hzen legalább elindul (az is randa persze a tévémen), szal marad a dx9+unlocker, ugyan ugy néz ki és gyorsabb is, mint a dx10 mód - és legalább 60hz :)

    alulhajtani se sikerült a 6870et, picit is leveszem a ram orajelet, kékhalál :( annyira tudtam, hogy nem szabad asus vga-t venni :)
  • Solten
    #69414
    :/
  • arty
    #69413
    tényleg, megprobálom a ram orajelet lejjebb venni - csak kiváncsiságból. anno egy x700 esetén ezzel sikerült átmenetileg megoldani a helyzetet (de az amugy is döglassu ddr2-s vga ugy már tényleg csak desktopra lett jó...)

    thx :)

    (ami fura, h desktopon remeg a kép, szétmegy - inditok egy furmarkot és 1 pixel hibát se látni :O de mindegy, ez ilyen ... jövőhéten indul a gariztatás :/ )
  • gameplusz
    #69412
    Remélhetőleg igen. Átadom!
  • item
    #69411
    Uh,igen hallottam róluk! Amikor odaértem a többiek mondták mitörtént,én meg csak lestem ki a fejemből.. Amúgy úgy hallottam,hogy felépül mindenki maradandó sérülések nélkül?!

    Mielöbbi felépülést nekik!
  • DIESEL DOG #69410
    Uhh...

    Jobbulást neki! :)
  • gameplusz
    #69409
    Egyik munkatársamék is ide tartottak, most kórházban van gerinctöréssel :(
  • item
    #69408
    LOL, nézzetek fel a bithura,,
  • KranaZoli #69407
    Hát nem tudom mi történt. Azóta is ezen agyalok. Több liter bolero italport + itt aludt asszony is. Legalábbis remélem, hogy Ő volt. És most tudtam meg, hogy hó végén lesz óra átállítás. Nem telefonálnak Rám most este, hogy holnap GO, akkor go csak épp melóba.