90029
  • Solten
    #70528
    Már a nyáron befuthat a Radeon HD 7000?

    Kiraly volna, esedekes a gepvetel...
  • Solten
    #70527
    Hahhahh... :) Kapsz egy zsir uj vasat.
  • IMYke2.0.0.0
    #70526
    Akkor az én kicsikém már rég nem garis :)
  • Klemice
    #70525
    sapphire 2 év gar? ápr 30ig garanciás akkor :D:D
  • Sir Quno Jedi
    #70524
    Beeezonyám! Mai VGA-k murvameghalósak, így KELL az a 3 év gari!
  • kifli
    #70523
    sapphire 2év gar :S

    Ezért veszek én giga kártyákat, azokra 3 év van. (Ahogy asus-ra és msi-re is...)
  • Klemice
    #70522
    a picsába :D
    elromlott a gecije, remélem 2 év gar volt rá...
  • Blum
    #70521
    Hova? :)
  • Klemice
    #70520
    A jó életbe kiment a 4870-em...
  • lo9in
    #70519
    múltkor írtam hogy friss rendszeren rosszalkodik az ATT , megvan a megoldás telepítőben be kellett jelölni az enable old i2c controlt.

    gondoltam leírom esetleg hátha másnak is segítek
  • broman191
    #70518
    * A hivatalos AMD oldal AMD 790X Chipset leírása szerint:

    "Backwards Compatibility

    Ensures flexibility to build platforms with AMD Athlon™ today and AMD Phenom™ tomorrow"

    Ezek szerint a procimmal sem lehet gond. :)
  • broman191
    #70517
    Jelenleg 1804 bios-om van, az sem oldotta meg sajos, az volt amit utoljára próbáltam ki hajnalban. Sípolás terén amikor elsőnek tettem be az 5850-et akkor volt 1 hosszú és 3 rövid sípolás, aztán több restart után is maradt az... Rögtön hívtam is haveromat nézzen már utána mit jelent Award bios-nál...nem támogatott vga. Ez akkor volt amikor még az 1.1.valahanyas ősrégi bios volt a lapon, aztán az újabbakkal már nem sípolt semmit, "csak" egyszerűen nem boot-ol, de pörög folyamatosan minden, ameddig úgy hagyom... Utána kértem kölcsön az 5770-ét, azt üthetem vághatom, megy mindig. :D -.-''A táp szerintem nem téma hogy nem bírja, vadi új OCZ StealthXStream 2 500W, nevetséges lenne ha egy ilyen táp bootoláskor sem tudna elég energiát adni neki. 99% hogy az alaplap lesz a gond, az sem azért mert hibás, egyszerűen sz.r a szoftvere és nem támogatja az 5850-et, mivel gyengélkedik az 5xxx sorozattal, lassú bootolási idők, avagy...nem is bootol. Haverom FSP Saga II 500W-os tápja elvisz egy 950-es i7 procit és egy HD6950-et, az OCZ is FSP gyártmány végső soron.

    Abban, hogy a 6000+ proci nem hajtja ki az 5850-et biztos vagyok, nem is úgy terveztem hogy sokáig marad ez a proci, olvastam hogy az M2N SLI Deluxe újabb bios-ával mennek a Phenom II X4-ek (az ASUS hivatalos oldalán is írják a hosszú listát milyen proci milyen verziójú bios-tól támogatott, így nem lehet kacsa), úgy terveztem a közeljövőben beszerzek egyet 955 Black Edition-t. Most ez ez a lehetőség ugrani látszik...-.-''

    Az említett Giga alaplap is nForce-os, jó esélye van hogy sz0pnék azzal is, plusz 2 GB-nyi Black Dragon-t a hajamra kenhetek mivel csak 2 memó slotja van, az én RAM-om pedig 4x1 GB-os kiadás :)

    Most éppen ezt az alaplapot nézegetem, Sapphire kiadás mint a vga, AM3 foglalat, DDR2 memót eszik, az egyetlen amiben nem vagyok biztos hogy a 6000+ belemenne-e... Elég felemásakat olvastam általánosan az AM2 cpu vs. AM3 lap kombinációról. :)
  • Her Laca
    #70516
    És mindenféle képpen valami AMD-s chipszetet nézzél,mert az M2N sli delux is Nforce os. Valahol ott lehet a bibi vele szerintem.
    Aztán az is lehet,nem kap elég naftát a pci express sinen?
    Már hogy még egy biost sem tudsz behozni rajta.
    Különben a tápod milyen? Az is lehet probléma,de előre bocsátom csak találgatok ám.
    Nem sípol a lap ha bekapcsolod?
    Nekem 460 gtx nél volt ,hogy se kép se hang,másik táp és jó lett ugyanezen lapban.
    Pedig 550 es táp volt.Szerintem előszőr kérj kölcsön egy tápot és azzal próbáld meg ,ha nem megy akkor a lapcsere marad.
  • arty
    #70515
    (igen, visszafelé biztosan kompatibilis a lap)

    viszont hogy egy 6000+ AMD nem hajt ki egy 5850-est az szinte biztos. hacsak nem 2560x1600ban játszik valaki...

    szal én nem csak alaplapcsere, de egy jobb proci (phenom2 x3/x4) beszerzését is javaslom, ha broman191 anyagi lehetőségeibe belefér esetleg :)
  • Her Laca
    #70514
    Az 1804 biost is nézted.
    Mondjuk ez másik kártyára vonatkozik.
    "M2N4-SLI 1804 BIOS
    Fixed it takes long time to check ATI EAH 5570 VGA card"

    Evvel csak az a baj,,hogy már kevés olyan lapot lehet kapni ami a DDR 2 es ramokat támogatja.
    De itt egy ,ez olcsó is Giga
    Most nem tudom,hogy az AM3 omba megy e ez a proci,meg kell nézni
  • broman191
    #70513
    Sziasztok!

    Szükségem lenne egy olyan AM2-es alaplapra amely támogatja a HD5850-et, mivel vettem egyet a Sapphire Xtreme kiadásából, örültem is neki milyen jól kijövök majd vele mindenféle szempontból, persze az ördög nem alszik, az alaplapom egy Asus M2N SLI Deluxe, ami támogat mindenféle 5xxx HD karit (most éppen egy ideiglenesen kölcsönbe kapott 5770 van benne, az persze tökéletesen működik), a legújabb bios verziókkal, de az enyémet semmiképp nem tudtam boot-olásra bírni benne, pörget mindent a gép ahogy kell (az 5850 ventijét is beleértve), de a monitor készenléti üzemmódban villog, a gép nem boot-ol. Az utóbbi pár órában töviről hegyire végigolvastam mindenféle külföldi fórumot, a bios-t flash-eltem vagy 3x, különböző újabb-régebbi verziókkal, de nem javult a helyzet...az 5850 semmiképp sem megy, az 5770-hez bármelyik bios-t flash-elem gond nélkül süvített... Szoftveres megoldást nem találtam a problémára sehol, az olvasottak alapján egyik tulajnak sem sikerült a karit az említett alaplapban működésre bírni, úgy néz ki az egyetlen járható út egy másik AM2-es lap vásárlása lesz, minél hamarabb.

    Szóval a következő konfig minden elemével megbarátkozó AM2-es alaplapra lenne szükségem:

    - Athlon 64 X2 6000+ proci
    - 4 GB Geil Black Dragon DDR2 800 Mhz memó
    - Sapphire HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5

    Előre is köszönöm a segítséget! :)
  • Solten
    #70512
    HD 6670 teszt
  • kifli
    #70511
    fsp és egyébb márkás tápok elbírják, ha valami gyengébb minőség, akkor nemnagyon kockáztatnám meg. Lehet menne vele a gép hiba nélkül egy darabig, de lehet hogy első bekapcsnál hazavág valamit...
  • Solten
    #70510
    akkor nem
  • Her Laca
    #70509
    Olcsó radeonok
  • MR ME
    #70508
    ha olcsó akkor nem biztos, minőségiből elég lenne sztem
  • DIESEL DOG #70507
    Egy minőségi 400W-os egyébként minden gond nélkül kihajt egy 5770-est. :)
  • IMYke2.0.0.0
    #70506
    Ne kockáztass - előbb a táp legyen soron a cserét illetően!
  • teddymac
    #70505
    olcsó féle :)
  • DIESEL DOG #70504
    Szerintem egy 50W-al lehetne több a biztonság kedvéért. De milyen ez a táp?
  • teddymac
    #70503
    HD5770 karihoz elég a 350W táp ?
  • xxxpaulxxx
    #70502
    Nah köszi szépen mindenkinek, sikerült megcsinálni!

    Kiderült, hogy egy ipad-PC kapcsolathoz szükséges másik videokártyadriverrel akadt össze:)
  • xxxpaulxxx
    #70501
    Ahogy nézem csak a mai napi mentésre tudom visszaállítani:(
  • Her Laca
    #70500
    Nekem is ,sőt múltkor egy Atis srácnak is megoldotta a hasonló problémáját.
    Egy próbát megér.
    Különben minap csinált egy imageBackupot,valamit nézegettem és ráakadtam erre a lehetőségre.Bár ne kelljen használni de jó ha van.
  • IMYke2.0.0.0
    #70499
    A Win 7 csak a rendszer- és konfigfájlokról, meg a registry-ről készít konkrét mentést (ezért végez vele gyorsan) - ergo, ha azokat nem érintette olyan mértékű változás, akkor a visszaállítással sem oldódik meg semmi.
  • Her Laca
    #70498
    Csinálj egy rendszer visszaállítást. Ha szerencséd van megoldódik,volt már rá példa ismerősömnél. Ha nincs szerencséd akkor vakarózhatsz.
    Különben a win7 tud csinálni az aktuális jól működő oprenszerről egy mentést is ,és ha gondja van az embernek akkor azt vissza lehet tenni.
    Ezek a pucoló progik meg néha több bajt okoznak ,mint hasznot ,legalábbis én ezt tapasztaltam annó.
  • xxxpaulxxx
    #70497
    Igen, ezeket mind megcsináltam... ahogy Kifli mondta jelentkezett is az a hiba, hogy megállt a kép és a drivert utána fel is raktam csökkentett módban... de így se történt változás:(
  • DIESEL DOG #70496
    Szia!

    Én első körben letöltenék egy driver sweeper programot, majd a Windowst csökkentett módú indítással újraindítani, driver sweeperrel minden ATI-ra vonatkozó összetevőt kukázni, aztán újraindítani a gépet újból de normál módban, lefuttatni egy registry tisztítást pl. CCleaner progival. Ezek után pedig az AMD oldaláról letölteni a legfrissebb CCC-t, cakk-pakk.
  • kifli
    #70495
    töröld le a drivert, majd driver sweeper nevű programmal dúrd le még pluszba az ati cuccokat csökkentett módban.

    Ha olyan hiba jelentkezik, hogy megáll a kép win boot közben, akkor csökkentett módben eszközkezelő, kiválasztod a vga-t, driver frissítése, és c:/Ati mappát kiválasztod.
  • xxxpaulxxx
    #70494
    Sziasztok!:)
    A következő a problémám, remélem tudtok segíteni:)
    A gépemben egy Radeon 4890 HD 1 Gb RAM videókártya van.
    Ma a Steam nevű program (gondolom nem kell bemutatni)felajánlotta, hogy frissíti, frissíttettem is vele, de azóta az Windows 7 Aeroja teljesen meghalt és úgy furcsán lassú is a gépem... gondoltam letörlöm és letöltöm a drivert az ati honlapjáról... a probléma ugyan az...
    Próbáltam úgy, hogy Catalyst meg minden "hülyeség" nélkül csak a drivert rakom fel, az sem segített... Nem tudjátok mi lehet a gond? A témám így most "windows 7 egyszerű" és ha aerora átkapcsolom, akkor is ezen marad...

    Régebbi drivert próbáltam... úgy se volt jó. Ráadásul most már olyan is jelentkezett, hogy amikor bebootol a gép, akkor jónéhány percig "béna"... szóval bármilyen programot megnyithatok, nem történik semmi, csak a háttér, ikonok és a tálca látható... majd pár perc után kezd működni minden... szóval tényleg lényegesen lelassult a dolog... vírusellenőrzést is elvégeztem... nem talált semmit:/

    Remélem tudtok segíteni, köszi előre is:)
  • Solten
    #70493
    Birjak. Es csak 0.075V-al kap tobbet a 6970.
  • pointer4
    #70492
  • MR ME
    #70491
    ezek szerint akkor legalább nem csak nálam volt ez a probléma h beragadt maxon az órajel :)
    ha tesztelted majd írhatnál pár sort róla h tényleg javították e a dolgot, bár megvagyok végülis hardvare gyorsítás nélkűl is, előre is köszi :)
  • KranaZoli #70490
    AMD honlapján nem is fogod megtalálni, csak a hivatalos verziót. Úgy tudom több preview driver már nem lesz. Én mertem feltenni. :)

    Melyik utóbbi végleges driver-ben nem volt vmilyen bug; probléma?!

    A hivatalos se lesz nagyságrendekkel stabilabb és atom biztosabb, mint bármelyik preview, vagy épp ez. :D
  • DIESEL DOG #70489
    Merjem feltenni-e? AMD oldalán még nincsen róla hivatalos közlés csak azért kérdezem...