90029
  • Solt
    #71528
    Mennyi egy ilyen ház?
  • Solt
    #71527
    Hangos... nekem egy gagyi házam van, és, ha nem akarom, hogy 85 fok fölé menjen a hőmérséklet, akkor bezony van, hogy 75%-n is pörgeti az AB a ventit... van, hogy a fülesen is behallatszik... :D
  • Solten
    #71526
    Kiveheto szellozo ami magaban foglal egy 200mm-es ventit.
  • Her Laca
    #71525
    Csak azt hiszed:)) Ha ez neked nem hangos akkor ott komoly problémák vannak:XD No de nekem aztán mindegy ,legyen ahogy gondolod,akkor nem hangos:) Én ezzel nem tudok mit kezdeni :D
    Azért a ref tulajokat megkérném ,hogy tegyék már manuálisra azt a venti szabájozást és adjanak neki 50% ot. Kíváncsi vagyok a véleményekre:)
  • pxxl
    #71524
    am ha ennyire zavar a hangja, akkor miért nem szigeteled le? lehet kapni tök jó hangszigetelő szivacsot meg iylesmi :)
  • Solten
    #71523
    A hallasom is tokeletes, nem szorulok fuleszeti ellatasra, koszi. Javaslom vegyel egy passziv kartyat ha ez neked hangos, vagy koltozz a mezo kozepere... :))
  • pxxl
    #71522
    kijárat a porcicáknak :)
  • kifli
    #71521
    mi az a cucc az oldalán?
  • Her Laca
    #71520
    Hol írtam én azt a szót le ,hogy hazugság!
    50% nál igenis hangos. Ha ez nem hangos valakinek akkor menjen fülészetre ,javallom.
    Csak azért se küldök képet a házamról,meg a belsejéről,mert ennek semmi köze a hanghoz. Lehet meglepődnél amúgy:)
    A reteknek félre magyarázni azt amit ír az ember ,ha neked éppen nem tetszik .
  • pxxl
    #71519
    de legalább a port is összeszedi
  • Solten
    #71518
    Ez mi okadek... :D Nem egeszen, P192:



    Csak az oldalpanelnak akkora a sulya mint egy olcsobb haznak...
  • Blum
    #71517
    Ugyanakkor minden zaj kihallatszik belőle és még ronda is,mint a bűn :D
  • pxxl
    #71516
    egy LanBoy Air Yellow? :D ez tuti jól szellőzik -.-


  • Solten
    #71515
    Kosz, jol esik hogy szerinted a tapasztalataim hazugsagon alapulnak... Nincs itt semmi elfogultsag vagy hazugsag, ne magadbol indulj ki legyszives, a tenyeket kozoltem. Igaz hogy a VGA nem agy 5e Ft-os teszkogadasagos hazban kapott helyet, hanem egy Antec egyik zaszloshajojaban. "Semmi" alatt termeszetesen nem a 0 dbA-t ertem hanem csak a ventik altal generalt szelzaj hallhato, semmi zugas (a semmi ele szandekosan nem tettem oda a szinte jelzot, mivel nem gondoltam hogy legyen olyan "okos" valaki hogy szoszerint vegye. Semmi hangja a passziv megoldasoknak van).

    "A hőfokok rendben vannak az ,hogy 70 vagy 80 fok azért az alkalmazásoktól és a venti beállításaitól is függ."

    Leirom harmadszorra is hogy stress teszt alatt, a venti meg automata szabalyzasra van alapbol beallitva, nem lett belepiszkalva es nem ment 50% fole a fordulatszam.
  • rumkola
    #71514
    :DD
  • pxxl
    #71513
    hát nemtom ezek mindig olyan bénán néznek ki :D
  • Her Laca
    #71512
    Tiszteletben tartva elfogultságodat a márka iránt:) ,de azért azt meg kell jegyezzem, hogy ref hűtésnél 50% venti fordulatnál ha valaki azt mondja,hogy semmi hangja az nemes egyszerűséggel süket.
    Ne vicceljünk már azért:)
    A hőfokok rendben vannak az ,hogy 70 vagy 80 fok azért az alkalmazásoktól és a venti beállításaitól is függ.
    No de hogy 50 % on nincs hangja az az év vicce:)))
  • sanya200
    #71511
    Sziasztok
    Valakinek nem volt gondja az új catalyst telepítésénél?A 11.5-nél, nálam vmi hibát ír ki hogy nem sikerült a telepítés, és észrevettem hogy pl ha megy a képernyőkímélő akkor bevillog a kép, fehéren, de csak ott máshol nem villog.
  • IMYke2.0.0.0
    #71510
    Milyen térdkalácsa van a nőnek:
  • KranaZoli #71509
    OFF

    Na, lefekvés előtti röhögésem is megvolt.





    /OFF
  • Solten
    #71508
    Hm, Gurubefree 6970-e moddolt XFX 6950-e ~50%-os venti fordulattal ~70 fokos teljes terhelesen. Hangja meg semmi. Szoval a 69** ref.huto telitalalat, nem hinnem hogy van ertelme cserelni. Ja persze a haziko (+ventik) is szamit...
  • Her Laca
    #71507
    Úgy értettem ,hogy a meleg levegőt amit a kártya termel át kell szellőztetni. A refnél meg nem mert rögtön távozik.
    Végül is mind1:) Az én házamnál nem hiszem ,hogy hűtés problema valaha is fellépne:) lévén egy kisebb család ellakhatna benne.
  • pointer4
    #71506
    Ha nyitott azért nem marad benn, ha zárt azért nem :D
  • KranaZoli #71505
    Miért maradna benn a levegő a házban?! Zárt a kuckód? Nekem elől 14cm-es venti, hátul 12cm oldala zárt semmi meleg levegő megrekedés nincs.

    Ház:



    VGA:



    Csak most hallottam mire nem képes ez a cooler.
  • Her Laca
    #71504
    Viszont az előnye ,hogy nem marad bent a házban a levegő. Míg az alternatív hűtéseknél biza igen. Lehet vizezni kéne a rendszert.
  • Her Laca
    #71503
    Ilde ben nem is hallom.
    Csak az a 80 fok zavaró:) és azért ott már megjön a hangja. Bár fülesem van és én nem hallom,no de a nejem:)) Jobb a béke.
  • arty
    #71502
    az 580 is pl. kétszer annyiba kerül, mint a 6950, ott még irreálisabb a difi... felsőház el van szállva, keményen :)
  • KranaZoli #71501
    Azért annyival több, mert 6970 a top 1 mag-os Radeon. (de qrvára nem nyújt 20k-val erősebb teljesítményt)

    Dettó ugyanez van CPU-knál is. A top mindig jóval drágább.
  • arty
    #71500
    neked idle-ben hangos?!

    (vagy játék közben zavar?)
  • Her Laca
    #71499
    Nem értünk egyet:) Nekem ez a retek kártya egy gaméhoz kellett ,és ott biza 5 fps az sokat jelent mínuszban. Azért vettem ilyet ,hogy moddoljam ,és így spóroltam némi kp-t:) Mondjuk egy 20 ast? asszem annyi volt a 70 es és az 50 es között. Bár nem értem miért ennyi?
    No de majd !!:)
    Ami tény. A teljesítményért a minőségért mindig meg kell fizetni az árat:)
    Ez egy érdekes kiruccanás volt a spórolás és teljesítmény felé ,de sajnos ennek is meg van az ára. pl hangos:XD Szóval tanulság. Ki kell tolni a lét vagy így ,vagy úgy:)))
  • KranaZoli #71498
    Persze, mert moddoltad. 6950-esként jóval halkabb lenne. Legalábbis Én nem olvastam, hogy nagyon hangos lenne az alap 6950 ref. hútő. Moddolva más a helyzet.

    Azért a 8k-ért vundersőn sapphire, vagy giga non.ref 6950-es és inkább legyen -5FPS-em az 50-60-ból. :)
  • Her Laca
    #71497
    Kicsit hangos. Kicsit meleg.:) De legalább kifújja a házból.
    580 havernál teljes terhelésen 70 fokos kb és nincs hangja pedig ref az is. Mondjuk azokon nem ez a lapátkerék venti van.
    Mind1 8 pénzt megér ez az új hűtés asszem.
  • KranaZoli #71496
    Kicsit tömzsinek, rövidnek néz ki ezen a képen.
  • KranaZoli #71495
    Áhámm!

    No, ezért kell normális hűtővel rendelkező VGA-t venni és akkor nem kell később pöcsölni azzal, hogy ráheggeszteni másik cooler-t, annak az ára, ...

    6950 bőven elég. Egy jobb hűtős jószág azt letudva a dolog. Az a 6970 így is úgyis kihozható belőle, ha mégsem akkor meg -1; -2 FPS. Tök felesleges.
    (6970 órajelekre gondoltam csak!)
  • Dokitudor
    #71494
    Szia!
    Mini display átalakítóval, mert ezen van 4 darab
  • Solten
    #71493
    Udv. Hogy kototted a monitorokat ossze a kartyaval? DisplayPort atalakitoval, vagy a monitoron (monitorokon) van Displayport bemenet?
  • Dokitudor
    #71492
    Sziasztok!

    Már egyszer próbálkoztam segítséget kérni de senki sem reagált. Talán most lesz fent valaki, aki tud segíteni. ATI Radeon 6990-es kártyánál WIN7/64 bit és legújabb catalist, mégsem lehet kapcsolni kettő monitornál többet össze. A widows és a catalist is érzékeli a monitorokat és bármely kettőt össze lehet kapcsolni de már 3-at vagy 4-et nem enged. Tud valaki segíteni? Azt már a help-ben láttam, hogy XP-nél ne is próbálkozzak.
  • ajem kisa
    #71491
    "Jajó!";)
  • Blum
    #71490
    A referencia hűtésnél 23fokkal hűvösebb..így értendő :)
  • morcosqtya
    #71489
    Úgy néz ki, mint ha kinder tojásból lehetne hozzájutni.. :))

    Kár, hogy nem. :(