90029
  • Solten
    #71609
    Pedig hasonlo az Xtreme-hez, azt meg mindenki isteniti. A 6950 pedig valamivel kevesebb shadert tartalmaz mint az 5850, de tobb tranzisztort, es magasabbak az orajelek, szoval tobb hot termel.
  • Her Laca
    #71608
    Azért a két kártya hőtermelése biztos nem ugyan az,gondolom a tieddel jobban megbirkózik. Utána kellene nézni.
  • KranaZoli #71607
    Sajnos nem.

    De most írta Merlin, hogy Ő milyet vett. #71590

    Házad szellőzése milyen?!

  • KranaZoli #71606
    Nekem egy ilyen 5850-es Radeon-om van:



    Igaz, hogy "csak" 5850, de a hűtő eléggé hasonlít arra ami Neked is van de komolyan mondom(írom) max. 40% körüli venti fordulatot produkált eddig a kártya és azt is ugyebár csak pár ms-ig, aztán visszahűl és csendesedik.

    Talán a 2GB VRAM. Passz!
    :(
  • Mozes
    #71605
    Köszi mind a kettőtöknek a segítséget! :)

    Holnap vissza viszem és megpróbálom visszakapni a pénzt.

    Tudtok olyan helyet ahol a referencia hűtős változatot lehet kapni?
  • Her Laca
    #71604
    A hőfok az rendben is volna szerintem ennyi,főleg most meleg is van,itt a venti fordulata sok,ezért mondom,hogy ha jobb a ház szellőzése akkor kisebb fordulaton is tudná tartani ezt a hőfokot.
  • KranaZoli #71603
    És nem mondod, hogy az a cooler(VGA) ennyire hangos és ennyire xar lenne az a hűtő?!

    Hmmmm.

    "75-79C és 70%-on megy a venti"

    Ezt 1xerűen nem tudom elképzelni, elhinni. Hiszek Neked (miért írnád), de akkor csalódom egy kicsit. Hát igen, kuckód nem ismert, de azért 70%-os venti fordulatról drasztikus mértékben ház szellőzéssel sem lehet lejjebb vinni ekkora értéket. 70%-on elhiszem, hogy bika hangja van, csak 1xerűen ezt Én nem tudom összerakni.
  • Her Laca
    #71602
    Ott akkor a házad szellőzésén kell változtatnod. Mivel ez a kártya nem igazán kifele fújja a meleget. Vedd le a ház oldalát és úgy nézd meg.
  • Mozes
    #71601
    A 71598 kommentben található van nekem :(

    A referenciát ami a 71599-ben van nem találtam sehol sem már itthon.
  • Solten
    #71600
  • Her Laca
    #71599


    Vagy ilyen?
  • KranaZoli #71598
    Ez?!



    Ha igen, akkor ettől Én jobbat vártam. Ez esetben akkor végképp nem értem...
  • Her Laca
    #71597
    Ref nek ilyen a hangja ahogy nálad is. Ez van,ez a fajta lapátkerék venti ha meglódul ezt produkálja. Venni kell rá egy jobb hűtést az olyan 12-15 ezer.
    Már ha zavar a hang.
    Mondjuk nekem 70 % on még nem ment magától de manuálisan már próbáltam akkor azt hittem felszáll a ház:)
    Próbálj a házban huzatot csinálni akkor kevésbé melegszik,de kb teljes terhelésnél 50-60% ra számíthatsz.
  • KranaZoli #71596
    Jahhh, hogy teljes PC csere volt. :)
    Nem is 1,2,3-ra gondoltam. Amikor már szereztél róla tapasztalatokat is... Ráér.
  • MerlinW
    #71595
    Oké. Komplett vasat vettem, 10 perce raktam össze, így nem tudok konkrétan csak a VGA által hozott különbségről nyilatkozni. Viszont ami tuti; nagyon halk a három pörgő ellenére (Windforce 3X powa:)). Gyorsnak gyors természetesen, minden szalad vele mint az álom.
    (Persze az i5 2500K egy vadállat... le a kalappal az Intel előtt.)

    Ha konkrét kérdés van, kérdezz:)
  • Mozes
    #71594
    Vissza olvastam mielőtt írtam. Nekem nem a Flex-es van, hanem az alap (Sapphire PCIe HD6950 2GB GDDR5), de ezen sem a ref.hűtő van vagy legalább is a borítása más.

    Nem nagyon tudom milyet lenne értelme venni akkor a 6950-ből, mert vagy ez van vagy az MS TwinFrzr, de az meg még hangosabb, de mondjuk legalább hidegebb is.
  • pxxl
    #71593
    nájsz
  • KranaZoli #71592
    No, majd írjál róla, mert ez Nekem is nagyon szimpatikus jószág!
  • MerlinW
    #71591
    That one:)
  • KranaZoli #71590
    Erről beszélek.

    This one?!

  • Solt
    #71589
    Hogy ne csak kukoricával járuljak hozzá... :D

    Normál esetben teljesen igazad van, én is mindig olyan vga-t keresek, aminek jó a hűtése. DE! A 6950 ugye más tészta, mivel gyakorlatilag egy 6970-s, viszont ezt csak a referencia hűtős model tudja... szóval itt ebben az esetben borul a dolog! :)
  • MerlinW
    #71588
    Főnök, átírnád a plecsnimet Gigabyte HD 6950 OC-ra?:)
  • KranaZoli #71587
    ATi Tray Tools 1.7.9.1564 (2.13MB)

    Solt:
  • Solt
    #71586
  • KranaZoli #71585
    Nahhh, ez akár lehet olaj is a tűzre. Olvass vissza, ha jól néztem ma nem kicsi "eszme-csere" volt az ügyben, hogy milyen is egy ref. 6950-es hűtő.

    Csak ismételni tudom Magam, hogy normális hűtővel ellátott VGA-t érdemes venni, ha már kint egy rakás non.ref példány is.

    Melyik Sapphire-t vetted?!

    "75-79C és 70%-on megy a venti"

    Ezt viszont nem tudom elképzelni. Itt vmi nem lesz teljesen kerek...
  • Blum
    #71584
    6950 hűtés FLAME Reloaded! :D

  • Mozes
    #71583
    Sziasztok!

    Vettem egy Sapphire HD6950-et, de basszus ez kurva hangos :( Crysis2 mellett simán lehet hallani a hangját. 75-79C és 70%-on megy a venti. A 4870-em ennél sokkal halkabb volt.

    Van valakinek tapasztalata? Másnak is érezhetően hangos?

    Kösz,
    M
  • KranaZoli #71582
    Egyelőre egy ilyen Nekem elég volt.
  • KranaZoli #71581
  • Solt
    #71580
    Pont ezt akartam mondani! :D
  • Blum
    #71579
    Hmm..pedig akár a fél karomat is rátettem volna,hogy az ipon-on született ez a remek konklúzió. Azt is érdemes olvasni,akad egy pár gyöngyszem :)
    Mindenesetre a linket köszönöm!
  • KranaZoli #71578
    Úgy éreztem lemaradtam Tirexi ügyileg mert nem értettem itt azokat a hsz-eket, hogy HTPC-s Tirexi, ésatöbbi és az oldalán olvastam a kommentek között. a pár db komment között...
  • Blum
    #71577
    Egy linkkel megajándékoznál? Muszáj eltennem könyvjelzők közé :)
  • [HUN]FaTaL
    #71576
    Úristen ki ez a tehetséges :D
  • KranaZoli #71575
    nV működő venti mellett is képes megsülni. Aztán 7 éve. Aztán órbitális júzer error. És ebből levezeti, hogy az ATI-val vigyázni kell. Ez hatalmas hsz, napiszarra mehetne.
  • Blum
    #71574
    "Az Ati jó, csak azzal kell vigyázni, hogy óvatosan szabályozd a feszt, mert ha a hűtő 1 óráig nem működik lazán megsülhet a GPU dióda, kicsinálva az alaplapot!"

    :DDDD

    Háde' mi az anyjának b.sztatja a fesz-t?

    Ha meg leállítja a ventit,aztán elmegy játszani,akkor ne sírjon,hogy megsül..:D
  • KranaZoli #71573
    Erre lehetne Kiss Ádám-osan mondani, hogy ez már nem a bazd+ kategória, hanem a fákkkjú bazd+ kategória:

    "Az Ati jó, csak azzal kell vigyázni, hogy óvatosan szabályozd a feszt, mert ha a hűtő 1 óráig nem működik lazán megsülhet a GPU dióda, kicsinálva az alaplapot! Tapasztalatból mondom! (nekem sikerült egy 256 MB-os kártyát 1.7-es Celeron-on kisütni úgy 7 éve) Azóta nem veszek csak nVidia technológiás kártyát!
    Lehet, hogy a játékokhoz nem mindig elég (bár nincs problémám vele), de az Ati kártyát játékon kívül 5-7%-kal lassabb lehet, mint az nV!
    (ha nem igaz javíts ki, nem tom már melyik oldalon olvastam)"

    Ezt a levezetést kecci.
  • KranaZoli #71572
    Jahhh, ezt nem tudtam. :)

    "amikor felmegy az ajró, akkor azonnal ráteszik a pluszt... persze visszafelé már nehezebben működik"

    Pékek: Drágul a benzin, többe kerül a kenyér. Olcsóbb lesz a benzin, viszont érdekes módon a kenyér nem lesz olcsóbb. (általánosságban, a pék csak egy példa)
  • Her Laca
    #71571
    Árfolyamnak semmi:) De jó rá fogni:)
  • Solt
    #71570
    Csak azt nem értem, hogy például ha az én általam megvett 6950 a januári szállítmányból való, akkor ahhoz mi köze van a jelenlegi árfolyamnak?

    A nagyker adott ( akkori ) árfolyamon veszi, és amikor felmegy az ajró, akkor azonnal ráteszik a pluszt... persze visszafelé már nehezebben működik...