90029
  • Solten
    #71809
  • Solten
    #71808
    "a kártyának egyszerűen nincs hangja.."

    Mindjart jon a diagnozis: hazudsz meg amugy is suket vagy...

    Viccen kivul: nem megmondtam hogy a 6950 ref. hutes telitalalat?
  • gurubefree
    #71807
    Mint lathato az M5 eseteben is az also tap elhelyezesu hazaknal ( az esetek nagy reszenel ) van elszivas a haz tetejen. Amiert ez sokkal megfelelobb mert a meleg levego felfele szall es igy egyszerubben meg lehet oldani a megfelelo legaramlast a hazon belul ( lsd. oldalt v. elol be es felul + hatul ki. ) Felso tap elrendeses mellett minden futi a PSU-t. Ez az en meglatasom ... en csak also tapos hazakat vettem/veszek. Persze vannak hatranyok is ... nagyobb meretu hazak eseten csak extension cable-el lehet megoldani a megfelelo kabel elrendezet.

    lsd.


  • arty
    #71806
    ebben szvsz visszaléptek! az xp az intel>amd, amd->intel csereőrületem többször kibirta, mindkét gépemen, majd pont win7 váltás után cseréltem procit és megint intel-amd csere lett és mindkét win7 belehalt, javíthatatlanra :/
  • Pares
    #71805
    Köszi!
  • KranaZoli #71804
    Igen benne van minden. Külön kell telepíteni és igen, elég csak a hotfix. Ráadásul alapból magyar nyelvű lesz CCC is.
  • MerlinW
    #71803
    Én szeretem, hűtés szempontjából bölcsebb (nem kavarja a levegőt a táp - alul és hátul végzi a dolgát.) Azonban a lenti történetből is látszik, hogy lehetnek vele bonyodalmak kábelhosszúság szempontjából:) Persze ezek is kiküszöbölhetők:)
  • KranaZoli #71802
  • IMYke2.0.0.0
    #71801
    Az én házam nem alsó táphelyes... :( vagy :) (???)

    Voltaképp, most akkor jó az, ha alul van vagy sem?
  • MerlinW
    #71800
    Jaja, csak ajánlani tudom. Halk, gyors, hűvös, 3 év garival.

    Azért említettem meg, mert 64%-on is úgy szólt mint 40%-on.
  • KranaZoli #71799
    Akkor azt mondod, hogy vundersőn ez a kártya?!
    Ajánlod a jószágot?!

    "3 perc szőrös fánk után (a kártyának egyszerűen nincs hangja..):"

    Pedig azt írja, hogy 64%-on pörögnek a ventik.

  • MerlinW
    #71798
    Ebben szerintem volt egy nagy adag mázli is, bár fene tudja:) Raktam már össze pár gépet, de ilyet még én sem láttam:)

    A házikó egy Thermaltake M5:



    A kártya kényelmesen elfér benne, egyedül az FSP everest CPU csatlakozójával kínlódtam (alsó tápos a ház), mert eddig pont elért a lap tetejéig a 4890 fölött. 6950-el lévén 2 slotos és magasabb is, már nem működött a dolog, így nagy kínkeservesen alatta húztam át a kábelt. (a kártya elejénél van egy pont akkora rés, amekkora a kábel) Val'szeg vennem kell majd 4pin hosszabbítót.
  • IMYke2.0.0.0
    #71797
    S megnyugtató, hogy a megszokott Windows-t nem kell majd legyalulnom, minden jól befinomított programmal, beállítással együtt.
  • IMYke2.0.0.0
    #71796
    Milyen házikóban van az az 6950-es és milyen hosszú a VGA-szörnyeteg?
    Egy CoolerMaster 331 Elite-t nem szívesen cserélnék majd, amikor lesz zsé és akarat a gépváltásra.
  • MerlinW
    #71795
    Ezt asszem nem is lehet. Illetve nincs is rá szükség, miután ez gyárilag OC, nem sokban marad le a 70-estől.

    Érdekesség:
    Kicseréltem a 775-ös rendszert - (alaplap, proci, RAM, VGA). Poénból elindítottam a régi rendszerrel... és mintha mi sem történt volna. Win7 ott figyelt, mosolygott. Felgurítottam az alaplapi drivereket, Catalystot lesikáltam, újratelepítettem, és minden olyan mint lennie kell. Felismerte a monitort, automatikusan belőtte a 1920-as natív felbontást. Stabil, gyors. Le a kalappal MS előtt..

    +1 ráadás, Ubuntu 11.04 is szó nélkül elindult ott még telepíteni sem kellett semmit.

    Félelmetes, komolyan:)

    Egyetlen gixer van, 8xPCIe-ben érzi magát a kártya és nem 16x-ban:)
    Mondjuk sok különbség nincs.
  • IMYke2.0.0.0
    #71794
    Félve kérdem: de ugye nem moddoltad 6970-re?
  • MerlinW
    #71793
    No, volt egy kis időm:




    Pihenő állapot:


    3 perc szőrös fánk után (a kártyának egyszerűen nincs hangja..):

  • mooo
    #71792
    Köszi a válaszokat!
  • goso
    #71791
    ezt tulajdonképpen hova kéne telepíteni a ccc nek a mappájába vagy csak úgy random helyre?
  • pxxl
    #71790
    igen, de iponnál az garanciafutár, és ha megdöglik, akkor nem kell bemenned, hanem kimennek, és beviszik :)
  • Blum
    #71789
    aqua jó hely :)
  • pxxl
    #71788
    2 gigásnak kell lennie, ez alap, azt hogy mindegyik gyártóénál működik-e nemtom
  • mooo
    #71787
    Iponnál 2500ft a postaköltség,amit sokallok ezért néztem mást és az aquanál pick pack pointal ingyen kihozzák.Vagy az nem meg bízható?Nem vagyok jártas netes rendelésekben (sem).
  • Her Laca
    #71786
    Ugyan az amit az előzőekben linkeltél. És igen ez iss :)) moddolható lévén ugyan az. Iponból rendeld.
  • mooo
    #71785
    És ez is moddolható?Sajnos én nem tudom megítélni,hogy mitől az :)
  • Her Laca
    #71784
    Igen. Ez moddolható. Ha még kapsz egyáltalán.
    Azt nem értem ,hogy van e olcsóbb megoldás. 6970 teljesítményű VGA ra?
  • mooo
    #71783
    Hali!
    Olyan 6950-es kártyát szeretnék venni,amit lehet moddolni 6970-re.
    A 71458-as hozzászólásban volt ez a link.
    Jó lesz szerintetek is ez,vagy van ennél jobb/olcsóbb választás is?
  • Pares
    #71782
    Ezek a hotfixek hogyan működnek? Az egész driver benne van? Kellenek az előző hotfixek is? Mert elég nagy, 115 mega.
  • KranaZoli #71781
    Megjelent a Catalyst 11.5b gyorsjavítás

    "A szoftver első körben a Brinkhez biztosít némi optimalizációt, de akkor is jól jön, ha több H.264-es videót próbálunk MPEG2 Blu-ray formátumú videóvá konvertálni, ugyanis ekkor a korábban a transzkódolás folyamán jelentkező videó szaggatás már a múlté. A szoftver ezzel együtt az egérkurzor mozgásában jelentkező hibát is javítja (indokolatlanul lassú, szaggató mozgás), ami néhány felhasználót korábban az őrületbe kergetett."
  • broman191
    #71780
    Amikor az én Sapphire Xtreme HD5850emet húztam, utánaolvastam a dolgoknak több helyen is, az MSI HD5850 BIOS-ra nem árt frissíteni a karid eredeti BIOS-áról, ha már MSI progival dolgozol - és bizonyos túlhúzási határ plusz is elérhetővé válik ha az a BIOS-od.

    Ha az architektúra megegyezik, tehát a karid ugyanolyan HD5850 szériájú, ugyanannyi és ugyanolyan GDDR számú memóriával rendelkezik mint az adott MSI modell, amelynek a BIOS-ára frissítenél, akkor nem lesz gond a frissítéssel, sem a további működéssel! Magyarul ha 2 GB-os lenne a karid (nem rémlik hirtelen a HIS mennyi memóval adja őket), akkor nehogy egy 1 GB-os modell BIOS-ával frissítsd, mert kuka - legalábbis amíg vissza nem tudod állítani a rendes működőképes BIOS-t! Természetesen előtte biztonsági másolatot készíts a jelenlegi karid BIOS-áról! Nem rizikómentes dolog, kérdéses megéri-e...a Te döntésed!

    Én nem frissítettem a videókarim BIOS-át, a Sapphire TriXX nevű progijában húztam fel a vga-t, 850/1200 MHz-en (HD5870 órajelek) stabil jelenleg - méghozzá alapfeszültségen, ami nálam 1.088V. Érdekes, mivel ezeken az értékeken már volt akinél csak megemelt feszültséggel volt képes működni az 5850 - pontosabban 1.25V-tal.

    A GPU-Z mindig fut, a log-olás be van állítva. Körülbelül 2 hete működik hibátlanul, semmi hibát nem tapasztaltam. Utólag megnézve a GPU-Z Sensor Log.txt fájlt 43°C a hőmérséklete üresjáratban, játékok alatt 74°C-ot sikerült elérni (nagyon ritka) maximális terhelésnél, általánosan 68-70°C körül mozog. "Tartósan 85°C felett tartani nem ajánlott" - elvileg ez a gyári határa. Maximálisan meg vagyok vele elégedve, további húzást nem tervezek, annak ellenére hogy ez nyilvánvalóan még nem a kari határa.

    Ilyen volt:



    Ilyen lett:

  • gurubefree
    #71779
    Majd kapunk Solten-tol


    best ever .... az egesz family star wars fun. eleg parszor megneznem es jo napom van :) A Chewbacca move-ot tanitani kellene
  • MerlinW
    #71778
    Szabad offolnom egyet?


  • KranaZoli #71777
    Most néztem csak a letöltendő fájlt. Mégsem. Ez szerintem ugyanaz, mint a korábbi RC5, mert a letöltendő fájl is ezt írja ki.
  • janihunk
    #71776
    Én egyelőre a Dirt3 mal néztem meg. Hát ezen a kártyán 2-3FPS hozott pluszba.
  • KranaZoli #71775
    Nekem is az van fenn, de Nekem nem volt mouse lag problémám. Viszont állítólag abban még benne van a mouse lag hiba. Legalábbis ezt lehetett olvasni a korábban link-elt fórum link-en.

    Ennél pedig azt írják, hogy orvosolva ill. a 11.5a RC5-ben sokan panaszkodtak Witcher 2 bug-okra. Azt nem tudom, hogy ebben benne van-é, vagy sem.

    Jelenleg notiról pötyögök így kipróbálni se volt még lehetőségem.

    Azonban mivel ez is hofix és ez hivatalos letöltő oldal, gondolom igen jobb, mint az időközben megjelent szivárgások.

    De biztosra lehet venni, hogy ebben is benne lesznek még létező bug-ok és lesznek újak is. Különben mit csinálnának a következő Cata megjelenésig. Vmit le kell tenniük az asztalra a fizetésért. :)
  • Solt
    #71774
    Kamu...
  • janihunk
    #71773
    Bocs a 2 ért nemtom mitörtént
  • janihunk
    #71772
    Ez jobb mint a 11.5a RC5?
  • KranaZoli #71771
    AMD Catalyst™ 11.5b hotfix

    AMD Catalyst™ Driver 11.5b Hotfix Features:

    Includes performance optimizations and resolves various quality issues for the upcoming release of Brink™
    Resolves transcoding video lagging issues seen when converting multiple H.264 clips to MPEG2 Blu-ray video
    Resolves the intermittent mouse cursor lag issue seen by some users
    Resolves intermittent flickering issues seen in the following applications in a system using an AMD Radeon™ HD 6000 series graphics card with DDR3 memory and running in DirectX® 9 mode:
    Civilization 5
    Dead Rising 2
    Fallout 3
    Mafia 2
    NBA 2010
    ShenGuiChuanQi
    Starcraft 2
    Warcraft III
    World of Warcraft
    Support for additional Stereo 3D-capable displays:
    Viewsonic V3D241wm-LED
    3D Projectors
    Enables AMD CrossFire™ scaling for Brink
    Enables AMD CrossFire scaling for The Witcher 2
    Improves performance for Dirt 3
  • Her Laca
    #71770
    Vagy igaz vagy sem. De a nemzetközi helyzet fokozódik.