90029
  • DIESEL DOG #73658
    Hát én ezt nem értem... hol lehet a hiba?

    Pedig a szokásos módon telepítem a drivert... régi uninstall, majd egy registry takarítás, restart, új cucc fel... egy driver kipróbálása végett meg nincs kedvem os-t reinstallálni...
  • Apocalipto
    #73657
    Ja, meg egy FSP Blue Strom 500W-os táp, ez még fontos infó lehet :D Új tápot nem veszek..
  • Apocalipto
    #73656
    Javaslatot kérek mivel válthatnék ki egy HD4850-et kb 60 ezerért. Egy Q8200 mellé menne.
  • janihunk
    #73655
    Ez engem is érdekelne. Illetve az 5850 et fel lehet húzni az 5870 szintjére?
  • Jakuza001
    #73654
    Pedig aztan a fejlesztok szerint az 1.5 hozta sebessegben az attorest, hat meg az 1.6 :DDDD
    Az igazsag pedig az hogy a CCC ota az a fejlodes, ami az ATI driveriroinal tapasztalhato volt az teljesen eltunt.
    Pedig pont ezert biraltak annyira oket a 2006-7-es evben, ami utan elkezdtek egyre jobb drivereket irni. Aztan megjelent a CCC es ismet visszasullyedtek az elozo allapothoz.
  • Puhos
    #73653
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy a meglévő Sapphire HD5770 1gb-os vga-t megérné-e lecserélni egy HD6790-re? Ha igen a lenti konfigba lenne berakva, a táp gondolom elbírná?
  • fery02
    #73652
    Az nem kicsit gáz.
  • DIESEL DOG #73651
    Nálam is ugyanez a szituáció... 2db HD 5770-est használok és utolsó teljesen jól működő driver a 11.4-es... az utáni verziókkal (11.5, 11.6) valami nem stimmel, egyes játékok alatt még aktivált CF alatt is irreálisan alacsony az fps szám, már-már szaggat, holott előtte a 11.4-el minden gond nélkül, stabilan futottak... szóval valóban érdekes...
  • Her Laca
    #73650
    Nem. De mind1 is ,csak érdekes a dolog.
  • kifli
    #73649
    szürök kikapcsolása sem segít?
  • Her Laca
    #73648
    Nem érted. Az a furcsa,hogy a 11.4 el jó a 11.6 al meg nem.
    Pedig a 11.6 másban jobb. :) Tehát az okoz fejvakarást,hogy ami jó ,az később miért nem jó:) Na ez itt a kérdés,nem az Orosz szim ugyi:))
  • arty
    #73647
    pedig te is tudod: orosz szim = nvidia... akkor má' megint miért?!

    (költői: gondolom ismerősnek nem volt 100k egy 580ra :) )
  • Jakuza001
    #73646
    Na de a az Eve online az nem megerolteto megjelenites szempontjabol. Ott nem a megjelenites a bottleneck, hanem a halozati kapcsolat. Van par hely a jatekban ami rosszul megirt, mint a fenyforrasok kezelese meg az uj incarna ota megjeleno CQ es az azota halal bugos karaktergenerator, ami miatt talan ugy erezheto, hogy igenybe veszi nagyon a VGA-t, pedig nem, csak a motor egy nagy rakas ***.
  • Her Laca
    #73645
    Ellenben,hogy a témához is kapcsolódjak, a köv eset történt.
    Szim es kollegának szereztem egy 6950 est moddolva.
    Előtte is ATI ja volt ,szóval betette Il2 -öt indítja (driver a legfrissebb) és a folyómedrek kiszáradtak:)) Kisebb tanácskozás oszt felrakja a 11.4 est,és folyómedrek megteltek vízzel:)
    Tudom régi játék meg minden ,de azért én ezt nem értem.
    Csak érdekességként említettem ám:)
  • Her Laca
    #73644
    Kicsit beleolvastam,de fárasztó a sok habzó szájú user marhaságait olvasni.
    Különben értem én a problémát ,mi több el is ítélem ,bár érinteni nem érint ugye,de valóban bosszantó.
    Amit idéztem azt csak annak szántam,hogy azét lássuk egy kicsit más szemszögből is a dolgot,hiszen inkább az AMD kártyák tulajait érinti a probléma,pont az említett dolog miatt.
    De maradjunk abban,hogy ez a trend ha folytatódik ,nem egészséges.
    Bár ez az NV rendelte meg a magas gépigényt is érdekes,hiszen az logikus,hogy a saját hardver előnyeit próbálják kihasználni,ha már pénzelik a fejlesztést,de ez így van a másik oldalon is.
    Sajna ez az üzlet már régen nem a felhasználókról szól ezt lássuk be.
    Hogy neked ,vagy nekem mi a jó azt kb le..arják.
  • gurubefree
    #73643
    Crysis 2 performance
  • Solten
    #73642
    Ugy tunik arra sem vedted a faradtsagot hogy a cikk forumaba kukkants:

    "A vitához annyit hozzátennék, hogy már régóta én is ati, később amd karikat használok (radeon 8000 óta), és soha, ismétlem soha nem volt driver gondom.
    Amit viszont megjegyeznék.
    Jelenleg (és már jó ideje) egyetlen játékot használok, az pedig az eve online. 2009 óta nyomom, soha nem volt gondom a teljesítménnyel.
    Egészen eddig.
    Az utóbbi időben tűnt fel a The Way It's Meant To Be Played logó a ccp környékén. Azóta nem használható a crossfire, mert grafiaki hibát okoz, amit elvileg már 2 patch-ben is javítottak, de mégsem lett jobb."
  • Solten
    #73641
    Erdekes hogy az nvidia-tamogatott Metro 2033 is mekkora egy optimalizalatlan fecesztenger...
  • arty
    #73640
    félre ne érts, nem mondom, hogy a cata jó :)

    ami biztos: a crytek rohadjon meg, ők pl tutira "bennevoltak" :)
  • Her Laca
    #73639
    Tudom. De akkor is.
  • kifli
    #73638
    megfogtad a lényeget :D

  • arty
    #73637
    vedd le a ződ szemüveget. megvan?

    na, MOST olvasd el még1x a cikket, hátha feltűnik, hogy nvidián is lassabb.
  • Her Laca
    #73636
    "A Radeonok nagyjából 15-20%-kal teljesítenek rosszabbul a GeForce-okhoz képest. Az AMD-t már megkérdeztük, hogy ennek mi az oka. A vállalat azt válaszolta, hogy a rajzolási parancsok többszálú feldolgozását kell optimalizálni, mivel az aktuális Catalyst meghajtók ezt csak egy processzorszálon képesek abszolválni,"

    Tökéletesen igazad van!
    Ez is az NV miatt történhetett meg ,a gonoszok már a cata fejlesztésébe is belenyúlnak. Hogy pusztulnának ki.
  • IMYke2.0.0.0
    #73635
    Csak ennyi: dögöljön meg az nVidia és a CryTek is.
  • Klemice
    #73634
    ok kösz, most jön egy új 2209wa-m mert beszart az előzőn a panel, de akkor marad a kicsike
  • gurubefree
    #73633
    nem igazan ( vagyis reszben )

    Dell U2311

    Dell 2209WA

    En nem cserelnem le ...
  • Solten
    #73632
    Mesterségesen kreált a Crysis 2 óriási gépigénye

    "A program ugyanolyan grafikai minőség mellett sokkal gyorsabban is futhatna."

    "Persze bizonyos, hogy az NVIDIA igényelte a magas gépigényt, hiszen számukra a GPU-piac 80% úgyis elérhetetlen, így a maradék részre koncentrálnak. Az NVIDIA elképzelése tehát üzletileg érthető, vagyis teljesen normális, hogy a The Way It's Meant To Be Played partnerprogramon belül manapság megkövetelik a magas gépigényt."

    Nem hiaba hangoztattam mar parszor hogy az Nvidia milyen sokat artott a PC-s jatekiparnak...

    "Az igazi bűnös ebben a színjátékban a Crytek, akik hajlandók a saját PC-s vásárlóbázisuk és rajongótáboruk érdekeit a háttérbe szorítani némi pénzmagért cserébe. Hiszen abban semmi kétség, hogy a felhasználók érdeke a jó optimalizálás, és a gépigény alacsony szinten tartása, mindenféle mesterséges trükközések nélkül."

    Sikeresen szetkergettek a tehetseges magyar fejlesztogardajukat, szivbol kivanom hogy tunjenek a sullyesztoben.
  • Klemice
    #73631
    tehát ugyan az csak nagyobb felbontás és más méret?
  • gurubefree
    #73630
  • Klemice
    #73629
    dell 2209wa-t megéri lecserélni egy dell u2311H-ra?
  • Blum
    #73628
    Mehh..Akarom mondani HDL-t :)
  • zotya10002
    #73627
    Igen!!De gondoltam itt is megkérdezem!

    Köszi a választ!:-)
  • Blum
    #73626
    Monitor topikban már megmondtuk,hogy a HDBL-t vegyed.
  • IMYke2.0.0.0
    #73625
    Őszintén szólva: tök mindegy melyiket. A LED-es is LCD monitor, csak a megvilágítás sajátosságából adódóan kevesebbet fogyaszt.
  • zotya10002
    #73624
    Sziasztok!!

    Szerintetek melyik jobb TFT Benq 22" monitor G2220HD: 26.500,-
    - TFT Benq 22" monitor G2222HDL: 28.990,-(ledes)

    3 év garancia!!

    Pontosabban melyiket vegyem?? Játékra inkább!

    Választ előre is köszi!
  • ntex
    #73623
    Nem nagyon játszom, nincs időm a barátnőm mellett :D De am engem nem zavar a zajszint ^^ Pedig ez az Asus kártya elég hangos 50%-on...
  • MerlinW
    #73622
    Vennél, ha nem játszanál és fontos lenne a zajszint és élettartam. Lásd irodai munkaállomás, mert ugye nem a játék a PC elsődleges felhasználási területe:)
  • ntex
    #73621
    Passzív kártyát sosem vennék :)
  • gurubefree
    #73620
    Nem kell ahoz a Vaterara menni ... mar az ebay-en is inkabb ez a kategoria erheto el :D
  • Inquisitor
    #73619
    Kerestem magamnak új kártyát a HD4730-as helyett, lásd előző ilyen posztjaim, és benéztem a Vaterára. Nem kellett volna. Garantált agyvérzés. 25K bolti áras kártyákat 40K felett árulnak, 35-40k értékű kártyákat meg 50-60K áron. Azért egy HD5850 vagy pláne 5830 ne legyen már 41K, amikor használt 9650-es 50K alatt van, de bolti új 52-55K, azért fele olyan erős kártyát nem illik többért adni. Ehhh. Már az az oldal se az aminek indult :(