90029
  • gurubefree
    #74459
    Mindjart elborul az agyam
  • gurubefree
    #74458
    Megneztem a gyarto oldalan ..... mi faszsag . Azt irjak hogy a HD6950-hez csak a VR1-es kiegeszito kell amibe ugy nincs benne a rogzito hatlemez.

    De ott a VR2 ; VR3 ; VR4 ; VR5 amibe viszont igen. A kerdes az hogy ezek ugyan olyan lyukosztasuak e.

    Amugy igy nez ki :



    Ez a VR3-as. A lemez ugyan igy nez ki es szelesebb a lyukosztas ugy 1-1.5 mm-el mind a negy sarkon.

  • KranaZoli #74457


    Esetleg YT-n keress rá, hátha van videó róla.



    Most olvastam YT-on már túl vagy.

    Ui: #74422
  • Borg
    #74456
    Mi a lyukosztás? Nem lehet hogy 90°-al elforgatva kell a hátlapot, mert nem négyzetes? (nemtom hogy néz ki)
  • gurubefree
    #74455
    Ezt barkacsonli nem lehet .... nem is ertem . A nyak az ugyan az a kartyaknal ... neztem videot a youtubon . A srac a ref. MSI-re rakta ra problema nelkul.
  • broman191
    #74454
    Esetleg valami barkács? Külföldi fórumokon talán van valami róla. :)
  • gurubefree
    #74453
    Nem megy ra :( a cooler rogzito lemezenek a menetes furatai szelesebbre esnek. nem paszol A gyarto oldalan az van hogy jo a HD6950-hez.
  • broman191
    #74452
    Ofkorsz'! :)

    - 1 -

    - 2-

    - 3-

    - 4 -
  • gurubefree
    #74451
    Sehol mert ref hutos kartya ...... az a szalag a memoriakon es a megjelolt reszen volt. Szoval akkor oda is rakok.

    A kerdes hogy az oldalara is rakhatom ? Mert a tetejere nem rakhatom.
  • Borg
    #74450
    Gyárilag melyik részén volt? Na oda kell csak.
  • gurubefree
    #74449
    sziasztok

    Megjott az arctic accelero extrem plus. Eppen munkaba vagyok es lenne egy kerdesem .



    A kepen lathato helyre kell raknom sunit ? Ha igen az oldalara tehetem ? ( mivel a tetejere nem tudom rakni )
    Az R23-ra is kell ? Arra meg plane nem tudom megoldani .

    elore is koszi
  • pointer4
    #74448
    Tud valaki egy eladó 3850 agp-s karit?
  • Borg
    #74447
    Szerintem ezt ATT-vel könnyebben meg tudod oldani.
  • krisztian005
    #74446
    Sziasztok, Ati 3870 kártyám van, vannak játékok amik akkor futnak szépen ha manuálisan felhúzom az Antialiasingot, de vannak olyanok amik csak akkor mennek jól ha a Catalystban Application settingsre állitom, és a játékban húzom fel az Antialiasingot. Csináltam is két féle profilt de a gond az hogy sokszor elfelejtem átváltani és mikor már betöltötte a játékot, akkor látom hogy nem jó. Arra lennék kiváncsi megoldható valahogy az hogy attól függően mit inditok el magától váltson beálitás profilt a Catalyst? A segitséget előre is köszönöm.
  • KranaZoli #74445
    Ok-Ok. Csak azt nem tudom mitől hagyta Neki abba. Azt írta korábban felpörgött, most meg már nem. Nekem szinte mind1ik VGA-m ilyen volt. (de egyik sem hagyta abba az idő múlásával)
  • MerlinW
    #74444
    "Azzal semmi gond, ha bekapcsolás után felpörög. Azt nem tudom egy idő után miért nem... Ott még driver nem szól bele."

    Ez nem driver, hanem VGA BIOS fícsör. A felpörgetést is ki lehet kapcsolni BIOS-ban pl RBE-vel. Ez egy un. "spin up test" azaz, ha be van kapcsolva és nem éri el az 100%-os fordulatszámot, akkor jön a sikítás, miszerint nem okés a venti. Nem minden kártyánál aktív, általában a ref kártyáknál szokták bekapcsolva hagyni.
  • Her Laca
    #74443
    Már hogyne lehetne moddolni a ref kártyákat. Szvsz ugyanúgy gyártják őket ,mert mi mással lehetne magyarázni,hogy a mai napig árúlják pl a Giga ref 2 GB -os téglalapját. Már hónapok (sok hónap) óta az terjeng ,hogy már nem lehet majd kapni moddolható kártyát osztán tele van velük (újakkal) a net.
    Tessék.
    Jó kis marketing ez semmi más.
  • Inquisitor
    #74442
    "főleg hogy még modolhatod a 6950-et 6970-re,"
    Csak az eredeti verziót a dupla biossal és csak a 2GB változatot ... és azt se mindíg.
  • KranaZoli #74441
    Akkor nincs ott semmi probléma.
  • broman191
    #74440
    Meg, főleg hogy még modolhatod a 6950-et 6970-re, úgyhogy ~20 ezer Ft plusz kiadásával és aztán egy kis barkáccsal kaphatsz még egy +20 ezer Ft-tal drágább, erősebb kártyát ingyen. :)
  • zritya
    #74439
    Köszönöm választ és az észre vételt!
    Igen valóban futott YT háttérben, és meg néztem le állítom Chrome-ot akkor vissza megy 157/300 Mhz.
  • darkling
    #74438
    Sziasztok!

    A 6870 és a 6950 (1 GB) közötti kb. 12-15.000 Ft különbség megéri a teljesítménykülönbséget? Illetve, h. az utóbbi passzol-e egy 955BE-hez.

    Köszönöm!
    D.
  • KranaZoli #74437
    A 20 fokot Én sem bánom. Az a morbid, hogy ennek örülni kell. :)

    Légkondi kimarad az életemből. Melóhelyen nincs; itthon nincs. BKV-n meg csak a 4-es; 6-os villamoson.

    A 35-40 fok Nekem se hiányzik. De pöttyet szélsőséges a nyarunk, hogy azon napokból van kevesebb, amikor végre nem esik az eső.
  • [HUN]FaTaL
    #74436
    Én valahogy nem bánom, hogy lehet levegőt kapni és nem kell egész nap a légkondit zúgatni.
  • KranaZoli #74435
    OFF:

    Jeeee! Aug.10 hőmérséklet 20 fok és örülni kell Neki.

  • KranaZoli #74434
    Ilyet sem hallottam még. (csak most lo9in kollégától :)

    Azzal semmi gond, ha bekapcsolás után felpörög. Azt nem tudom egy idő után miért nem... Ott még driver nem szól bele.

    De a lenti kép alapján meg OK.

    Figyuka! Chrome-ban a háttérben futott vmi flash tartalom?! Mert 400/900-as UVD szinten van a VGA-d. Ez csak akkor lehet, ha pl. YT futott a böngészőben. Majd nézd meg, hogy bezárod a Chrome-ot és úgy beáll-e idle alacsonyabb Mhz-ekre.

    1ébként minden jónak tűnik. (hőfok; venti fordulat)
  • lo9in
    #74433
    egy idő után az én sapphire kártyám is olyan volt hogy bekapcsolásnál állt a ventillátor és 60°C-on kapcsolta be magát 40% körülire és vette vissza 27-re miután visszahűlt 50 alá XD
  • IMYke2.0.0.0
    #74432
    Az 50 és 25 GB-os BD-k a nyers filmkópiák kevésbé tömörített verzióit tartalmazzák - szintúgy MPEG-ben. Csak iszonyatosan brutális bitrátával.

    A BD-rip - értelemszerűen - ezen az anyagok továbbkonvertálását jelentik = méretük, és minőségük romlik.
    De, még így is messze jobbak, mint a kilencvenes években divatos és néha manapság is látható DVD-ripek bármelyike.
  • IMYke2.0.0.0
    #74431
    Ezt jelenti.

    Röviden: A képsorok számát [függőlegesen].
  • Orionk
    #74430
    A HD filmeknél mit jelent az 1080p és 720p ?

    Milyen konverzió ez az 50gigás FULL HD filmekhez?

    köszi
  • zritya
    #74429
    Sziasztok!
    Olyan kérdésem lenne hogy egy ideig mikor be kapcsoltam a gépet akkor vga venti fel pörgőt maximumra és be állt amit ö jónnak lát ugye, de egy ideje nem csinálja, ez lehet driver hibája vagy ennek így kell lenni?
    [IMG][/IMG]
  • barmi
    #74428
    A régi 3870-es kártyámmal volt egy kis gondom. öcsém gépébe lett beépítve (elötte 3450-es passzív kártya volt benne). Friss windows xp-t kapott a gép, több 2011-es drájvert is próbáltam de azoknak mindig az lett a vége hogy telepítés után az újraindíást követően 4 bites színmélység volt és kiírta az xp hogy nem látja a videóvezérlőt vagy mi a f... . Ok, minden ati cuccot lepucoltam majd megnéztem egy hónappal régebbi 2011-es drivert. Ugyan ez lett a végeredmény ... o.0 . Na, mondom még egy kört lenyomok aztán kalapács alá helyezem a cuccot ! 2010 10. havi drivert próbáltam legutóbb és azzal minden rendben van azóta is. Mi a fene ez ? A 2011-es driverek miért nem jók 3870-hez xp 32 bit alá? (én annak idején W7 alatt használtam ezt a kártyát és ott 2011 5. havi driver volt fent és semmi gond nem volt vele ...
  • WinStar
    #74427
    köszönöm,mególdodott.
  • gurubefree
    #74426
    kivancsi vagyok mit muvelne vele :-)
  • PLaci #74425
    Űberbrutálul nézne ki a 13-al :D
  • gurubefree
    #74424
    gondolkodtam hogy rateszem a HD6950-re de esztetikai okokbol meg persze tul hideg lenne es okozhatna fagyast ugy dontottem maradok az arctic cooling extrem
    Plus-nal.
  • PLaci #74423
    A Freezer 13 a jobb hűtő nem? Mi a bajod? :P
  • Her Laca
    #74422
    Majd figyeld meg:) Baleset éri a járművet ,vagy a postást.
    Intő jelek sokasodnak:)
  • gurubefree
    #74421
    nem olyan fabol faragtak engem :-)
  • KranaZoli #74420