90029
  • Blum
    #75540
    Kérdés,hogy milyen alaplapod van.
  • Edgecrusher
    #75539
    van ennél nagyobb? :DDD
  • Edgecrusher
    #75538
    sock. 775 ben mire? :D
  • Gubberx
    #75537
    sürgősen cserélj procit
  • Blum
    #75536
    Az a proci igencsak karcsú hozzá.
  • Edgecrusher
    #75535
    intel celeron 3.06
    igen. mondom.. minden stimmt..
    A test drive unlimited a 3650-essel ment lag nélkül.. ez meg úgy szaggat, remeg az asztal a monitor alatt.. :D
  • pointer4
    #75534
    Milyen proci ? Nem karcsú hozzá nagyon ?
    Legújabb driver, directX, Netframework fent van ?
  • Edgecrusher
    #75533
    nem volt. friss vinyó, friss oprendszer telepítés..
    nagyon idegesítő..
  • Gubberx
    #75532
    uhh az a szalagos cucc nagyon komoly :D kis koromból emlékszem rá hogy nekünk is volt ilyen szerkezet :)
  • pointer4
    #75531
    Leginkább driver. Nem volt fent nvidia vga driver ?


    kifli: te is fiam blrutusz? :D B&W a leginkább ízlésemnek való hangfal a piacon (szigorúan a pénztárcámmal egyeztetve)
    Amúgy a pc-t már rá se kötöm a hifire, x-fivel is szar a hangja.
    Itt látszik alul a monstrum onkyo (42kg) is, meg a bowerek :D
  • Edgecrusher
    #75530
    Sziasztok!
    Az lehet, hogy HD 5670 a táp miatt lassú?
    3650-essel pl.: san andreas fullon ment, gyönyörűen.. ez meg még a színeket is szétveri.. mi lehet a baj?
    Köszi.
  • Gubberx
    #75529
    A különbséget max akkor veszed észre ha beállítod úgy háromnegyed hangerőre, időzíted hogy fél perc múlva induljon a zene és áttekersz bringával, papucsban a szomszéd utcába. Ha ott is hallani akkor minden rendben.
  • kifli
    #75528
    a különbséget a hangrendszer miatt nem hallod :)
    Másrészt nem vagy white fülő, azért fülesben és a genius 5005-be is hallom a különbséget, valamennyire,

    Nappaliban bowers and wilkins hangszórókkal sokkal jobban kihallható a különbség, pedig az erősítő nem csúcskategóriás...
  • Kongy
    #75527
    A különbség nemigazán észlelhető, én legalábbis nem veszem észre, attól még van aki igen...
  • [HUN]FaTaL
    #75526
    Hogy lenne már tisztább a 320ra tömörített mp3, mint a veszteségmentesen tömörített (~1000kbps) ?
  • Blum
    #75525
    Nehogy már megmagyarázd,hogy a 320kb/s tisztábban szól,mint egy lossless,mert akkor kapásból törlök vagy 40GB .flac-ot,meg .ape-t,amit mostanában összeszedtem :D

    mp3-ból egyébként tényleg az a legjobb.
  • Kongy
    #75524
    grat
  • rvn
    #75523
    Ha minden jól megy holnaptól 6870 tulaj leszek:)
  • Kongy
    #75522
    De a legtisztább akkor is a 320as :P Amúgy vissza kéne térni a radeonokhoz, mert szétoffoltuk a topikot xd
  • [HUN]FaTaL
    #75521
    Nem csak akkor. Lossless rulz :P
  • Kongy
    #75520
    De a zenéknél amúgy az a legfőbb, hogy 320 kb/s bitsűrűségű legyen, csak akkor van jó, tiszta basszus.
  • Kongy
    #75519
    OFF: Nekem Logitech S220-am van. Mióta letettem a földre nagyot üt, főleg electrot, dubstepet hallgatok rajta, a basszust nagyon adja, de csak akkor ha lenn van a földön az asztal alatt.
  • pointer4
    #75518
    Félre értettél, "milyen zenére" - "hogy tetszik zenére a hangminősége" :D bár, meg is válaszoltad :D
    A tere, erősen szobafüggő is, illetve elhelyezés is erősen belejátszik. Bár aláírom, a hangfalakon is piszok sok múlik.
  • repvez
    #75517
    Szinte bármire a rapen és a hörgös metálon kivül, de inkább trance és euro dance.Csak sajnos a hangszorok nem lettek a legjobban kiválasztva mellé SAL2610 szett aktiv mély nélkül.ÉS most vagy ennyire szar vagy gyenge hozzá az erösitö , de szinte hiányzik a sub hang és nincs tér a hangzásban Pedig mindenhol azt olvasni hogy falbontásra is alkalmas lehet az erösitö ha mmegfelelő HSZ van mellé.
  • pointer4
    #75516
    Onkyo!
    Szeretem :D
    Nekem egy 1994-es van, még ma is jól szuperál.
    Milyen zenére ?
  • repvez
    #75515
    ONKYO 505

    saMSUNG LE32A330
  • arty
    #75514
    amugy optikain valóban csak pcm 2.0 hang megy át, 5.1-ből csak filmek hangja Dolby Digitalban vagy DTS enkodolásban

    csak a hdmi-n megy ki a tömöritetlen, enkodolatlan pcm 7.1, DD5.1, DTS5.1
  • arty
    #75513
    "csak a TV hangszoroin nem marad meg az erösitöbe a hang."

    milyen erősítőd/tévéd van?
    anno avsforumon olvastam ilyet, hogy a tévé edidjét ismeri fel a vga és amiatt kapsz 2.0 hangot ... de mivel nálad az erősítőd nem szól, így inkább az erősítő beállítási hibájára tippelnék



  • pointer4
    #75512
    Na, akkor már megy, tedd fel ezt, vagy ha normális a lejátszód, akkor be lehetne állítani, hogy ezen a digitális (spdif) csatornán miként milyen jelet hogy küldjön. Lehet a catalystban is van ilyen beállítás, még nem nagyon leselkedtem utánna.
  • repvez
    #75511
    feltettem szol is, de csak a TV hangszoroin nem marad meg az erösitöbe a hang.
    És a tulajdonságoknál is csak annyit ir ki a HDMI-nél hogy támogatott csatornák száma 2 akkor hogy jön ki rajt a 7.1?, de az optikainál is csak 2 csatornát lehet választani csak .
  • arty
    #75510
    ujabb, csak az nem jó driver :)) szedd le, szedd le a catalystot is biztos ami biztos, telepitésnél custom installt nyomj és ellenőrizd, hogy a hdmi audio mellett ott-e a pipa!

    na, utána nézd meg az eszközkezelőben mit látsz, milyen drivert/verziót! :)

    ---

    pointer4: tehát akkor nem is a két hangkártyát veted össze, hanem az xfi d/a konverterét a tévédével :) (fogadok, hogy a tévé az optikaiján is egy alakitott hangot ad tovább, hacsak nem DD/DTS 5.1 sávot küldesz rajta keresztül, gondolom ahoz azért nem nyúl)

    és igen, lehet, hogy az EAX/DSP/driver/cpanel/kitudjami is manupulál a hanggal valamit, amitől neked az jobban tetszik. akkor lenne igazán fair az összevetés, ha az AMD kártya HDMIjét és az XFI optikáját kikötnéd ugyan arra az erősítőre - ezt se lenne könnyű amugy korrekten összehozni, hiszen tudtommal az AMD HDMIjén mindenképpen 48khz pcm7.1 fog kijönni, ami elég messze van az xfi nyilván beállítható, zenére perfekt 44khz pcm2.0-jától

    nem tudom elképzelni, hogy egy foobarral, WASAPI-n biterfekten hangkártyára küldött 44khz pcm2.0 hogyan tudna jobban szólni egy hangkártya digit kimenetén, mint egy másikén... gyakorlatilag itt a hangkártya hozzá se nyúl a hanghoz, egyik sem! ez persze csak elmélet, a gyakorlatban nem igy hallgatod a játékokat, ergo simán lehet tényleg difi a két hangkártyád végső hangja közt :)

    sry az OFFért, de érdekelt a "hangos" tapasztalat :)
  • repvez
    #75509
    nem tudom nálam megjelenik rendesen az iaro nem szokott rossz lenni, IE9-el használok ha ez jelent valamit
  • pointer4
    #75508
    Nekem miért minden linked timed out-os?
  • pointer4
    #75507
    X-FI 5.1 analóg RCAval van bedugva erősítőbe (meg még optikaival is, de ott ugye a játékoknak nem lesz 5.1 hangjuk csak filmnek)
    A ATI hdmivel megy a tv-be, onnan a tv optikai kimenetet az erősítőbe.
    Zene hallgatásánál, amit csak istenkáromló-lusta perceimben végzek számítógépről, is gyengébb a hangja.
    Illetve ha a fülest dugom az x-fi front paneljába, vagy át a tv fülhallgató kimenetébe, ott van ég és föld különbség. Bár ezt betudom annak, hogy nincs semmilyen EAX szerű támogatás a VGA ba.
    Az hogy néhány játéknál elmegy pl a motorhang, vagy ha nagyon jó minőségű dolgot hallgatnék, akkor még recseg is a vga-s kimenet, az egy dolog.
  • repvez
    #75506
    természetesen arra gondoltam, de az is vann fenn csak a 11.8-asra emlékeztem, de az én verziom frissebb mint a tied :P, de ráeresztettem a telepitöt de azt irta ki hogy már telepitve van a Catalistba épitett driver .
    driver verzio Csak más cég csinálta.
  • arty
    #75505
    11.9-re, ugyérted, ugye? :)
  • repvez
    #75504
    A realtek oldalárol a legujabbat szedtem le mert az ATI oldalán már nem jelolte hogy benne lenne a driverben , köszi akkor frissitem a drivert 10.9-re aztán meglátjuk
  • arty
    #75503
    jelenlegi driver:
  • arty
    #75502
    ati hdmi?! mikori driver az?! :D

    legujabb catalystot felteszed, az felteszi a drivert is! ha nem expressz installt választasz, külön ki/be pipálhatod!
  • repvez
    #75501
    itt egy kép hogy mindenhol megjelenik csak ott nem ahol kéne