90029
  • arty
    #75900
    milyen böngésző?

    probáld meg chrome-t, abban be van gyógyitva a flash... ha az is szaggat, akkor lehet h tényleg drivergond
  • ajem kisa
    #75899
    Hello!
    Mostanában is de rendszerujrarakás elött is olyat csinál a jutub videó mintha a krizis1-et tolnám egy 600mhz-es celeronon, szóval annyira laggol, hogy egy ujraindítás segít csak olyankor! Vagy valamelyikőtök talán megtudja mondani mi a teendőm!?:)
    Volt olyan is, hogy nemreagál a reklám átlépése 6mp lejárta után sem, és a nagyobb képre váltás sem működött!
    Gondolom flash baj lesz, de parázok, hogy nehogy a kártya legyen a hunyó!
    Mióta ujraraktam a rendszert (W7 32bit ultimate) nemraktam fel semmi felesleges programot, csak az ati drivert (11.9) meg az adobe flash-t és pár cuccot, de a másfél éves rendszeren elötte is előfordult ez!
    Szerintetek milehet ez?
  • repvez
    #75898
    El akarom adni és aki megveszi annak van ilyen hütöje a GF6600 VGA-ján és gondoltam csak hallkabb meg talán hüvösebb lenne mint a mostani gyári
  • rage
    #75897
    Egy érdekes problémába ütköztem, hátha tudtok segíteni.
    Amióta feltettem az új drivert (11.10 - mindegy, hogy preview vagy a végleges, ugyanezt csinálja) a monitor frissítési beállításainál megjelent a 100HZ lehetősége.
    Ez azért nem jó, mivel a monitorom max 75 HZ-et tud. A 75 beállítási lehetősége viszont eltűnt.
    S sok játék megpróbál az elérhető max frissítésen indulni, vagyis jelen esetben 100 HZ-en, ami persze azt eredményezi, hogy nincs kép, csak a monitoron egy felirat, miszerint ez nem jó beállítás.
    Eddig ilyen gond nem volt, még a 11.09-es driverrel sem.
    Próbáltam újratenni a monitor driverét, de nem segített, pedig az inf fileban is egyértelműen olvasható, hogy maximum 75 amit tud.

    Részlet a telepített montor driver inf filejából :

    [SMEX2220a.AddReg]
    HKR,"MODES\1920,1080",Mode1,,"30-81,56-75,+,+"
    HKR,,ICMProfile,0,"SMEX2220.icm"

    [SMEX2220d.AddReg]
    HKR,"MODES\1920,1080",Mode1,,"30-81,56-75,+,+"
    HKR,,ICMProfile,0,"SMEX2220.icm"

    Registry alól nem lehetne eltüntetni a 100 HZ-es lehetőséget ?

    A Windows asztalnál persze 60 Hz-re van állítva, a legtöbb játékkal nincs is gond, ami ezt figyeli, de némely játék a lehetséges maxon, vagyis 100-on indul
    Van ötletetek, hogy lehetne ezt a 100 HZ-es lehetőséget elfelejtetni a Windows-zal ?

    Köszi előre is.
  • MerlinW
    #75896
    Ha ránk hallgatsz, nem költesz már 4850-re. Kb annyit ér, mint az új hűtő.
  • Solten
    #75895
    A gyari mini porgettyunel azert jobb ugyhogy hajra. A Gigabyte dobott mar piacra ezzel a hutovel kartyat, de az 4670 volt...

  • repvez
    #75894
    csak azért kérdezem,mert a régi VGA-mon a gyári hütö nagyon hangos és melegszik is 80 fok alapbol és 92 foknál melegebb játék alatt is, és szeretném eladni, de nem akarom hogy pár honap után visszajönnének reklamálni miatta és van itthon egy ilyen hütöm és ha rá tudnám tenni és ezeknél a höfokoknál alacsonyabb értéket produkálna az már jo
  • rvn
    #75893
    Szerintem nem érdemes. Nekem egy Sapphire dual slotos hőtős 4850 esem volt nerégiben és egy zalamnn vf 900 CU-t tettem rá és elmaradt a gyáritól. A VF 700 meg gyengébb is.
  • repvez
    #75892
    Nem tudja valaki hogy ez a hütö rámenne e és ha igen akkor elég lenne e a teljesitménye egy 4850es hütésére ?
    zalman vf700
  • arty
    #75891
    wareznyűg, szedjél le crackfixet
  • arty
    #75890
    gondolom a halkságra törekedett a gyártó :)

    nincs a kártyához uj bios?
    mondjuk szvsz egy ekkora behemótnál a 80fok "semmi", a 4850em anno simán nyaldosta a 100 fokot... és ott azért már gondolom rendesen felpörögne afterburner nélkül is
  •  Evil
    #75889
    Nekem ugyanaz, csakhogy 40-50fps, Proci 20-30% on a két mag, vga meg 30-40% on mindkét mag, ügye 4870x2, fps limit nincs, és nemigazán jöttem rá miért mert kb semmitse használ..
  • DIESEL DOG #75888
    Na ez már valóban tirexi edition...
  • Dokitudor
    #75887
    Szia Fela!
    Küldtem egy privit.
  • V43 1105
    #75886
    Ne lepődj meg, nem hiszem hogy a géppel van ott a baj, az egész játék maga egy szar.. a sztori jó, beismerem.. de a körítés.. hányás az egész.. :)
  • Fela
    #75885
    Közben sikerült valamit buherálni... gondoltam megosztom veletek hátha lesz a jövőben 6990 tulaj ugyanezzel a problémával:

    Probléma újból: CCC nem emeli megfelelően a venti fordulatszámát (80 fokos GPU mellett 32%on forgott)

    "megoldás": MSI afterburner progi (free) és ott lehet manual fan speed-et állítani hogy hány foknál mennyin pörgesse a ventit így nem kell piszkálgatni folyamatosan CCC-ben.
  • benőmenő
    #75884
    Nekem van ahol beszaggat már (24 fps), és ugyan akkora számot mér a fraps 4x-es aa-val és offolt aa-val, szal ezért gondolom. Annyi a különbség a gépünk közt, hogy fele annyi ramom és kisebb órajelet bír a cpu.
  • Blum
    #75883
    My bad..
  • arty
    #75882
    akkor is ezer forumpostban irják az amd.com-on, hogy kivették a lehetőséget már vagy egy éve a catalystekből az egykártyásokhoz :)
  • Blum
    #75881
    Olyan kártyán,amin 2GPU van ott is ki lehet kapcsolni a CF-et. Márpedig 6990-en 2 van.
  • arty
    #75880
    nem, azon nem lehet kikapcsolni (hiszen egy kártya végülis)

    próbáltál korábbi drivereket is? 11.9, 11.8, stb? sehogy nem jo az eyefinity?
  • Belton
    #75879
    Hali.

    Egy technikai kérdésem lenne .

    Most vettem egy Asrock 870extreme3 R2.0 lapot mellé egy phenom II 955 Be -t és bele 2x2 GB Kingstone Hyperkit 1600mhz es memokat.

    Namármost számos problémám volt , kék ablakos le fagyas phy memorit irkalta resetelt windowsba ( Win7 -64bit) ill Bf3 ba 30 perc után szét esett a kép + le fagyott resetre. (DVD rol telepitve szinte 2-3 percenbelul kék ablak volt)

    Olvasgattam forumokat és a feszkoval kell varialni ..
    elvileg ..
    Nekem nem nagyon segitett , viszont olvastam valahol hogy vissza kellett venni a srácnak a memot 1600rol 1333 ra Biosba és ugy elvileg jo lett... Meg is csináltam , és most stabilan megy mind játékba mind windowsba.

    Ez most mi a fene nem birná a lapom az 1600at ? 1833ig van irva addig birja.
    Valaki aki ért ehez esetleg , help :)
  • Dokitudor
    #75878
    Szia!

    Igen. A videókat nézve a Catalyst-ban a kártya overdriver részénél kellene lenni az engedélyezésnek de nekem sohasem jelent meg. 5 ször instaláltam a teljes op rendszert eredeti szoftverekkel de soha nem jelent meg a crossfire kapcsolási lehetősége.
  • arty
    #75877
    ah, oké, azt hittem 3 nem-displayportos kijelzővel kísérleteztél :)

    3 tökegyforma kijelződ van amugy, azonos felbontásokban?
  • Dokitudor
    #75876
    Szia!

    2 db mini disply és 1db Hdm csatlakozón. Így legalább látja a 3-at. Ha mind a 3 monitort a mini disply-n csatlakoztattam a 4db aljzatból akkor csak mindig 2-őt látott függetlenül hogy. hova dugom.
  • arty
    #75875
    11.9.el is ugyanez?

    ha nincs driver, akkor zéró gyorsitási funkciót használ a windows (hacsak nem win7, ami netről valami drivert azért felrakott hozzá), lehet azért nem is hibázik

    4850 ár/teljesitményben elég jó kártya, de gari nélkül a rizikó is nagyobb
  • arty
    #75874
    milyen összeköttetéssel vannak a monitorok a kártyára dugva?

    dvi, hdmi, displayport? vszeg nem a crossfireX lesz a gond
  • repvez
    #75873
    Nekem ugyan ilyen gépem van mint neked , még nem néztem milyen fps-el megy de minden maxon 2x élsimitással v sync bekapcsolva megy mint a zsir.
    11.10-es driver CAP4-el.
    Nekem 965 x4-em és giga 4850 1gb-os OC VGAm, 8 GB DDR3 táraságában
  • Dokitudor
    #75872
    Sziasztok!
    Valaki tudna nekem abban segíteni, hogy Radeon HD6990-es kártya esetén hol lehet crossfirex-et kikapcsolni? Catalyst 11.9 van fent. Sajnos hiába lát 3 képernyőt a catalyst csak kettőt enged összekapcsolni. Ha engedélyezni akarom a harmadikat akkor mindig kéri, hogy az előzőekből válasszak egyet, amelyiket le kell előbb tiltani. Gondolom alapból engedélyezve van a crossfirex. A catalyst részletesen át böngészve sem találtam. Az interneten 2 napja keresek de mindenhol csak azt írják, hogy ki kell kapcsolni, csak azt nem hogy pontosan hol. Köszönöm
  • benőmenő
    #75871
    Valaki próbálta már a MW 3-at? Az létezik, hogy 4 magos phenom 2-vel, meg egy 1gb-os HD4850-el procilimites a játék? Hiába rakok 8x AA-t ugyan úgy 35 körül mozog a framerate, mint nélküle. V-sync ki van kapcsolva. Ilyen trágyán optimalizálni már tehetség kell, mivel a karakterek meg a fegyverek még jók is, de minden más olyan szép kb., mint egy gennyes térdseb.
  • Temeraire
    #75870
    Találkozott valaki ilyennel: Felraktam a legújabb drivert az AMD oldaláról (Catalyst 11.10) és azóta csak szívok játék közben magától újraindul a gép, ha kilépnék a win7-ből akkor elindul a kilépési folyamat de a végén megint csak újraindul a gép. Amikor leszedtem a drivert akkor meg rendesen működött (meghajtó nélkül? nem is tudtam, hogy így is tud normálisan működni.

    Gépem: Gigabyte 790x-ds4, Athlon X2 5400+ BE (alap 2800 Mhzen megy) 4GB Corsair, Sapphire 4850, Corsair 550 VX táp,

    + egy kérdés érdemes-e mégegy 4850 videokártyát venni. Ha jól láttam akkor csak 10-12 ezer forint vagy inkább vegyek egy teljesen újat
  • Blum
    #75869
    Kis vérpistikék majd biztos rajonganak érte...
  • Solten
    #75868


  • lo9in
    #75867
    alakítsd magad a kártyád kinézetét by colourful XD

    de csak hogy hű legyen a nevéhez
  • Empty
    #75866
    500W tápegységgel el fog muzsikálni? Régebbi a konfigom amúgy! Abit AW-9D Max,Intel Q6600 proci, 4 GB RAM DDR2, 1500GB-nyi vinyó meg egy két "apróság". Lehet esetleg fölmerülhet CPU limit? Várom a véleményeket! Köszi!
  • Empty
    #75865
    48500 lenne a 6870 1GB Sapphire amúgy! Plusz egy áramellátási bekötés kell neki mint anno a 4850-nek? Kösz!
  • arty
    #75864
    szvsz elég nagy a különbség és annyit nem ér a 70es
  • Nightt
    #75863
    Ehez a felbontashoz boven eleg a 6850, de ha nincs tul nagy arkulonbseg a ketto kozt en a 70-est vennem. 1gb boven eleg.
  • Empty
    #75862
    Melyiket érdemesebb venni? 1Gb HD 6870 vagy 1Gb 6850-et? Vagy melyik kártya ami arányaiban jó? Nem a drága 69XX szériára gondolok! Vagy 2 GB VRAM-ban szabad csak gondolkodni? Köszi! (1440X900 használat mellett)
  • arty
    #75861
    bf3-nak az a proci kevéske, szal vszeg eléggé