90029
  • moba
    #76540
    Sziasztok.
    Segítséget szeretnék kérni.Van egy Gigabyte hd6850-es karim. bootolható linux lemez betöltése után egy színes pöttyös képernyő fogad. Mi lehet a probléma?
    Rossz lehet a kártya?
  • Skynet85
    #76539
    +1
  • broman191
    #76538
    Átgondoltam, le is írtam én mit gondolok róla. Vegyük az én esetemet, itt van jelenleg egy darab HD5850 a gépemben, CF képes alaplapom van, de nem tennék mellé még egy HD5850-et, mert akkor esélyesen tápot is lehetne cserélni, nagyon a határokat pedzegetném, ami plusz pénz. Ha eladom a meglévő HD5850-et, és van mellé eleve egy másik HD5850-re elég pénzem akkor veszek egy használt HD6950-et, HD6970 bios-ra flash, aztán hasonló teljesítmény kipipálva, táp is marad. A CF támogatottság miatt pedig nem kell aggódni.
  • IMYke2.0.0.0
    #76537
    Nyilván - de gondold át a példát, amit felvetettem...
  • broman191
    #76536
    A CF képes alaplap nem feltétlen drága, inkább a nagy kérdés hogy milyen karikból érdemes CF rendszert építeni, mert ha 2 alsókategóriás kariban gondolkodunk akkor felesleges, kell venni egy középkategóriásat. Ha 2 középkategóriás kariban gondolkodunk akkor venni kell egy felsőkategóriásat... Egyetlen erősebb karival általában többre megy az ember mint 2 db kisebbel. Fogyasztásilag is, támogatottságilag is. Pénzügyileg sem fest rosszabban ha eladjuk a meglévő karit és erősebbre cseréljük, mintha CF rendszert építenénk.
  • Skynet85
    #76535
    Ez erősen game függő, meg az impotens Radeon driverektől is függ, hogy épp mennyit, de 50%-nál álltalában nem szokott többet, vagy ahol igen, ott a single is hoz 100fps+-t szal mind1... de persze akinek ez jó vagy tényleg anyagilag így jön ki jobban hát hajrá, csak azért a fogyasztással se árt számolni, mert egy 4850 és egy 6770 között kb 30-40% teljesítménybeli különbség van, csak épp a singel 4850-től is kevesebbet eszik a 6770...
  • Solt
    #76534
    Jóval többet hoz mint 25-30%...
  • V43 1105
    #76533
    Szerintem meg nem .. 34-38k körül van olyan P67-es lap, ha intelről beszélünk amiben már megépíthető a CrossFire rendszer ..
  • Rita79
    #76532
    Mondjuk egy Crossfire képes alaplap sem olcsó mulatság. Szerintem olyan 70%-al drágább az ugyan azt tudó, de single laptól. Ebben az esetben viszont már nem biztos hogy érdemes CF-ben gondolkodni a szegényebbeknek. Pláne úgy, hogy a CF kb. 25-30% teljesítmény növekedést okoz (csak).
  • IMYke2.0.0.0
    #76531
    A Crossfire bizony a kispénzűek alternatívája is lehet - nem feltétlenül a bankár/bróker fizetésűeknek.

    Gondold csak át:
    Veszel egy már most középkategóriás gépet [mert drágábbra, erősebbre nem futja, és mert kell másra].
    Nagyjából fél, de inkább 1 év múlva meg veszel vele egy másik, hasonszőrű, olcsó Radeont, és máris felpolíroztad a géped grafikus teljesítményét.

    Az pedig, hogy a Crossfire rosszul skálázódik, vagy egyes emberkéknek a jó sem jó, és meleg hógolyót várnak tőle, egyéni szociális probléma - a Crossfire nem csodaszer, de sokszor [nagyon sokszor] csak előny.
  • Skynet85
    #76530
    itt is van némi info
  • Skynet85
    #76529
    nem fogsz szeretni, de most írhatnékom van :D
    ,,-óvatosak" <- oké rá lehet fogni, de ezt én inkább úgy fogalmaznám meg, hogy tirexi szindróma :D
    ,,CF+sli" most az összes CF-es megfog kövezni, de még közép kategoriában is hülyeség a cf, ha új a konfing (később se rajongok érte, inkább eladnám a régi vga-t és vennék egy erősebb singelt a rendkivűl jó CF kihasználtság miatt) CF-nek ott látom értelmét amikor felvet a zsé és kell egy méteres e-pénisz, 2 vagy több top vagy aközeli vga-val ez persze szvsz és némi cf-es haver tapasztalata alapján írom.
  • IMYke2.0.0.0
    #76528
    AIDA64 megmondja.
  • Rita79
    #76527
    Egyébként az egyik cikkben a PH-n írták, hogy a HD 7970 önmagában 250W-ot eszik. Tuningolva 300W-ot. Mondjuk próbáltam keresni a neten adatokat régebbi Radeonok önálló fogyasztásáról, de nem találtam ilyen adatot. Pedig jó lenne, mert akkor lenne viszonyítási alap.

    Más: azt honnan lehet megtudni, hogy az alaplapunk képes-e a PCI Express 3.0-ra? (Feltételezzük, hogy a gyártó oldalán nem írtak ilyesmiről sem pro, sem kontra)
  • broman191
    #76526
    Átnevezés AMD módra: OEM piacon a HD 7670
  • IMYke2.0.0.0
    #76525
    A címeres balfékek nagy táborán felül vannak a bölcsek is ám, akik egy - az általad említett - konfigot például azért látnak el nagyobb tápegységgel, mert
    * óvatosak,
    * távlatokban, Crossfire-ben gondolkoznak.
  • Skynet85
    #76524
    oké értem én ezt, nem azt mondom hogy határon kell venni a tápot, ezért is cseréltem le a 430-ast(hexa az említett konfig melett hideg, és nem is hallatt magáról), és igen az is gáz, hogy az occó táp névelges és valós teljesítménye köszönő viszonyban se áll egymással. De álltalában olyan szinte vannak elméretezve egyes konfigok tápjai hogy fáj, és ne mondja nekem senki, hogy aki i3+6xxx alajához vesz 700w-os tápot az a közeljövőben iszonyat tunigot fog végre hajtani, vagy ok még az is lehet, de mit tud kihozni egy ilyen konfigból amire kell a 700W, és lehet fasz leszek, de akinek elsőre erre volt pénze nem hiszem, hogy februárban rohan a boltokba egy i7 maxért + hd7990-ér (nah meg ott ugye lap csere is van). Am no offense mindenki azt vesz amit akar, csak néha meglepő eredmények születnek és ennyi. :D
  • Borg
    #76523
    Tegyük hozzá, hogy elviszi, csak nem mindegy milyen terhelésen.
    Sem élettartam, sem hatékonyság szempontjából nem mindegy, hogy 50%-on, vagy 105%-on viszi a konfigodat a táp, ugyanis míg az első esetben lesz 90%-os hatékonyságod, az utóbbiban meg mittomén 30, és elmegy 10 évig a táp, vagy a gari után kondizhatod újra egyből... A tápventi hangjáról nem is beszélve.
    De lehet csúcskonfigot háromszázas efespével hajtani, szó se róla. Akinek az kell.
  • broman191
    #76522
    Sajnos sokaknak nem vásárlási szempont a viszonylag ésszerű árú és márkás táp, hanem csupán azt nézik minél nagyobb legyen a szám a W előtt, és minél olcsóbban adják azt...az ilyen 700W-osnak hazudott tápoknál jobban megéri egy megbízható, nevesebb 500-600W-os modell. Alapvetően a nagyobb táp nem gond a jövőre - esetleges fejlesztésre - nézve, ha nem gagyi. Summa summárum egy rendes 600W-os táp mindenféle erős, korszerű (mondhatnám "gamer", de nem tetszem mert mindenféle szemétre rámondják már úton útfélen) gépet boldogan elvisz, maximum 2 db bikább videokarival lehet szükség többre...de olyan gépeket nagyon kevesen építenek. :)
  • Skynet85
    #76521
    hát nemtom :) i5 750 picit huzva + 6950 + sata vinyó, optika, usb perifériák mindez egy fsp 500W hexával, és gond nélkül, előtte ez a konfig egy hipro 430W-s tápról ment csont nélkül 2 hétig, amíg nem vettem a hexát. Psu kalkulátort nem árt használni, mert röhögőgörcs kerülget néhány konfig leírásnál, amikor az i3+6850-es kombót egy 700W+-os táppal hajtják, mondván ez kell. :D
  • broman191
    #76520
    A HD4870 X2 generációkkal régebbi kari, azon felül is más kategóriás és 2 gpu-s. A HD7970 újabb is, egy gpu-s is, nem csoda kevesebbet eszik. A miniatürizálás is többek között belejátszik a fogyasztásba jócskán. Az nVidia-ról pedig annyit, hogy rendre lényegesen méretesebb gpu-kat gyárt az AMD-nél, ha fejlődik is a gyártási technológia, náluk kevésbé mutatkoznak meg az ilyen terű előnyök.
  • IMYke2.0.0.0
    #76519
    A gyártási méret nem függ össze a fogyasztással - lásd az nVidiát :) -, így messzemenő következtetést nem kell levonni belőle.

    Természetesen, egy 30+ cm hosszú VGA nem fogja beérni egy 400 W-os tápegységgel sem.

    Az 550-600 W-os tápegységek kora beköszöntött.
  • Rita79
    #76518
    Köszi, viszont megnéztem a gyártó oldalán egy régebbi kártya rendszer igényét, mégpedig a HD 4870 X2-ét és neki min. 650W-os tápot ír elő. Ezek szerint a 7970 fogyasztása ennyire drasztikusan kevesebb lenne a 4870 X2-től? Vagy a lapkák kisebb méretű gyártás technológiája befolyásolná ilyen szinten a fogyasztást?
  • broman191
    #76517
    Január 9 a hivatalos start, tehát a jövő héten már valószínűleg kapható lesz itthon is.
  • broman191
    #76516
    Az AMD oldalán "500W vagy nagyobb" van kiírva, ez kivételesen fedheti is a valóságot - a gyártó oldalán mindig felé lőnek a valóságos igényeknek. 500W megfelel szerintem ha nem akarod húzni, ha tervezed húzni akkor biztos ami biztos 600W.
  • grebber
    #76515
    Egy jó minőségű 550-es lazán elég neki!
  • Rita79
    #76514
    Sziasztok,
    Itthon kb. mikortól lesz kapható a 7970 kártya? És mekkora az a minimum teljesítményű, jó minőségű táp, ami kellhet hozzá.
  • broman191
    #76513
    Napi HD7970 hír :)

    Érkezik az Arctic Accelero Xtreme 7970 hűtő régi és új AMD VGA-khoz @ ProHardver



  • barmi
    #76512
    hááát, az agyatlan megrrángatásnak és a kórájhétnek (ami szintén agyig van rángatva) köszönhetően nem is csodálkozom XD amúgy az imént csak viccőtem ám XD nem érezted az iróniát a hangomon ? :-)
  • IMYke2.0.0.0
    #76511
    'Csak' nyolcszor több pontot ért el a tesztrendszer a Tiédnél...
  • barmi
    #76510
    akkor az én 4200 pontom 3dm11 alatt performance-on nem is olyan rossz egy rigó 6870-el kórájhét nélkül XD LoooL
  • broman191
    #76509
    4db HD 7970 + folyékony nitrogén = brutális teljesítmény @iPon



    A 2 db 1200W-os táp befigyel. A 3DMark pontszámok pedig...




  • broman191
    #76508
    Azért a vízimalom pörgettyű rajta maradt.
  • benőmenő
    #76507
    Bázz...régi procimnak nem volt ekkora órajele
  • V43 1105
    #76506
    Kicsit szét lett kapva a kártya XD
  • broman191
    #76505
    HD 7970 Overclocked to 1.7GHz

    1.7 GHz GPU, 1.6 GHz memó...és még az Atomic kiadások voltak durvák.

  • grebber
    #76504
    Majd csak február első hetében jön a Radeon HD 7950?
  • Solten
    #76503
  • V43 1105
    #76502
    De de itt óccó a Heineken ^^
  • grebber
    #76501
    Radeon HD 7970 CrossFireX gyorsteszt (Unigine Heaven 2.5)