90029
  • Puhos
    #77742
    Sziasztok!

    Lenne egy kis gond a szomszédom vga (kártyájával). Mégpedig: vásárolt egy ASUS EAH6850 DC/2DIS/1GD5 típusú kártyát. Az alaplapja egy ASUS M2N68. A monitoron a kép 3d-s alkalmazások futtatásakor (MW3, COD BO, 3dmark11, Unigine) elkezd pixelesedni. Raktunk fel már régebbi drivert, az ASUS oldaláról való drivert, akkor sem jó, pixeles így is. Visszavitte gariba a (saját gépét is vitte) ott is tesztelték és a hiba kijött. Viszont átrakták a kártyát egy másik gépbe ott nem produkálta ezt a hibát. A prci egy AMD Phenom II X6 1055T. Köszi!
  • broman191
    #77741
    Az AMD nemsokára nem támogatja tovább a HD5xxx előtti GPU-kat a Catalyst 12.7-től
  • Solten
    #77740
    A techpowerup merese szerint nincs jelentosege, a 8x PCI-E kb. 1-2%-al lesz lassabb.
  • V43 1105
    #77739
    Driverből érdemes egyel régebbit vagy újabbat feltenned akkor .. hátha.

    Esetleg még azt megtehetnéd, hogy BlueScreenViewer nevű progit felrakod és bedobod ide a kék képernyőt ..
  • sith7
    #77738
    Semmi nincs húzva a rendszerben, még a proci sem
  • V43 1105
    #77737
    Ha húzva van a kártya gyárilag vagy általad tessék visszahúzni gyári órajelre ...
  • sith7
    #77736
    Egyik haver ezt írta

    Ne aggódj nálam is ez van már 3 napja.
    Egyértelműen a BF3 az oka, videokártya driver összefüggés lehet, de még nem bírtam rájönni mi a megoldás. :-(
    Külön teszteltem burnin test-tel a procit, a vga-t, semmi gond, de ha bf3.exe fut bármikor előfordulhat. :-(
  • sith7
    #77735
    Értem, furmark nem dobott hibát, memtest még fut ...
  • Blum
    #77734
    Memória is lehet vagy proci is,de simán lehet az is,hogy megborult a Windows.
  • sith7
    #77733
    Szerintetek mi lehet a gond ?
    VGA ?

    kép
  • RelakS
    #77732
    erre valaki?
  • DIESEL DOG #77731
    Passzív hűtésű HD7750 a Powercolortól...
  • KranaZoli #77730
    Hi!

    Ugyanez a hűtés, csak nV-n.
    Én a következőt tettem:

    A hűtő elején van egy vékony rés(nyílás). Ebbe a nyílásba beleraktam egy kábelkötözőt; majd további kábelkötözőkkel felfogattam egy a ház tetején lévő nyílásba. Először csak lazán. Majd elkezdtem az egyik kábelkötözőt szorítani. Amikor már lehetett érezni, hogy az is tart vmit, tovább már nem húztam. Ennyi. Nem érdemes nagyon foglalkozni vele. Nem lesz semmi problémája a kártyának; nyáknak; ...
    (de vmi hasonlót simán össze lehet barkácsolni)

    Létezik olyan, hogy PowerColor Power Jack - a VGA mankó. Szerettem volna venni egy ilyet, de Mo-n nem találtam sehol.

  • Madmano
    #77729
    Ok.Megkérdezte a céget,ahol vette,hogy ez van.Ilyenkor mi van?Azt mondták neki egy ekkora kártyánál ez belefér.Meg hogy majd ha esetleg olyan dolgok jelentkeznek,mit hogy a hűtés nem ok,képhibák,gép újraindulások,nah akkor foglalkoznak vele garancia-ügyben.
  • broman191
    #77728
    A lényeg hogy úgy tartsa meg, hogy becsavarozás alatt normálisan, vízszintesen álljon, ezért mondom hogy nem árt nem csak a szélét fogni, hanem rendesen alátenni a kezét és úgy felhúzni kicsit, amennyire szemmértékkel szükséges. Viszont a képen látszik hogy az eleje felé fokozatosan süllyed, így bármilyen rendesen is van becsavarozva hátul, az eleje valószínűleg mindenképpen lefelébb fog nézni a végénél...
  • Madmano
    #77727
    Annyira nem.Legalábbis ennél a kártyánál.Mikor úgy csinálta,ennél jóval egyenesebben állt a kártya.De,mint írtam,a DCu II új neki...Pl. az én 5850-es ref kártyámnál nincs ilyen gondom.Az áll,mint a cövek.Tehát azt mondjátok,hogy a középtájt emelje picit a kártyát és úgy csavarozza be,igaz?
  • broman191
    #77726
    A teljes kari alá nyúlva emelje meg becsavarozáskor, ne csak a sarkán, de ez nagyon részletkérdés... :)
  • Madmano
    #77725
    Az irományom végére,a befogatás módjára valami reakció?
  • broman191
    #77724
    Szép is lenne ha kivéve is úgy állna...nem lesz ezzel gond! Ha olyan nagy gond lenne belőle, akkor az ASUS támasztóval a dobozban adná... :)
  • Madmano
    #77723
    Az érdekes az,hogy mikor kiveszi a kártyát,nem látszik rajta semmi tekeredés.A fém keretre:a felső élén a kártyának van egy fém keret,ami merevíti a kártyát....
  • broman191
    #77722
    Támassza ki valamivel, ha nagyon nem tetszik ez így neki, láttam már vga hűtőt amelyhez külön támasztékot adtak ilyen esetekre... :)
  • Borg
    #77721
    Egyrészt érintkezési hiba is lehet (ami ritkább), amiről viszont gyakran hallani, hogy a tekeredés miatt a hűtő már nem fekszik fel rendesen, ezért nem hűt úgy ahogy kéne.
    Jobb kártyákon megoldják fém kerettel, vagy még pluszba backplate-tel is, hogy merevebb legyen a konstrukció. Létezik asszem távtartó műanyag is, amivel fel lehet támasztani a VGA-t.


    Persze ettől még ugyanúgy a toronyház szabvány hiányossága, mint ahogy az is elég bután néz ki statikailag, amikor kilós monstrum hűtők vannak a procira csavarozva...
  • Madmano
    #77720
    Sziasztok.Ismét az ismerősöm kérdését tolmácsolom felétek.Van neki az ASUS HD7950 Direct Cu II Top verziójú kártya.Múltnap levette a ház oldalát és látta,hogy a kártya az alaplapi csatlakozókhoz képest nem vízszintesen áll.Hanem így:http://www.kephost.com/view3.php?filename=l889gz3ccius1yl9xp0k.jpg
    Azt hallotta,hogy lévén nagy és nehéz hűtős kártyáról van szó,hajolhat a kártya.De szerintetek ez még belefér?A másik ehhez kapcsolódó kérdés:mikor rakja be a helyére a kártyát és benn van már a pci-foglalatban,a végét picit feljebb húzza a gépház teteje felé(minimálisan,hogy a csavaroknak ütközzön a rögzítő fülek bevágásai)és úgy csavarja be.Ezt így jól csinálja,vagy a kártya alá kell nyúlni középtájon és ott picit megemelni és úgy csavarozni?Elnézést a kérdésekért,de még inkább csak referencia kártyája volt neki.....A DCu II-es dolog még új neki....
  • RelakS
    #77719
    Ha a HD6870-em alatt a 16x-os PCIe csatornát 8x-re redukálom egy új kártya miatt, az nagy gáz a kártyának a sebességet tekintve?
    A másik megoldás sajnos, hogy közvetlen mellé rakom az új eszközt, ami kitakarhat a hűtésből.
  • AntiHero
    #77718
    Kihagyom az új windows. Megy holnap gariba vissza. Aztán majd ott megmondják van e baja.

    Amúgy azon gondolkodtam, hogy lehet "nem szereti" az alaplapomat vagy táp probléma. (400W Qtech táp vagy codegen 400W van még, alaplap: Gigabyte A55-DS3P)
  • arty
    #77717
    én uj winnel vagy másnál még megnézném, ha ugyanaz -> gari
  • Sir Quno Jedi
    #77716
    "So, what is VPU recover? It is a feature in ATI software that let’s the GPU (graphics processing unit) to restart itself when it faces a problem and stops responding that would otherwise freeze the computer if it didn’t restart. So, if you don’t have this selected in your Catalyst Control Center settings, then your PC is likely to freeze with a blank screen. First of all, this isn’t an error itself; rather the outcome of an error that has occured. VPU Recover let’s you continue your work without causing you lose the work you are working on, or whatever"

    http://www.radiognome.com/2009/02/28/vpu-recover-issue-and-ways-to-fix-it/
  • Sir Quno Jedi
    #77715
    Ne keverjük a dolgokat. Én mondtam, de nem azt, hogy minden AMD kari hibás, hanem hogy mindegyiknél előjön az auto recovery hiba, ha amúgy valami más hibája lenne a kártyának éppen (driver, túlmeglegedés, hibás használat rossz programozásból fakadólag). Az auto recovery ugyanis nem hiba, hanem egy driver feature. Ha kikapcsolod, csak rosszabb a helyzet, mert utána a legkisebb hibára is úgy elszáll a VGA és a gép, hogy öröm nézni, míg recovery megpróbálta volna életben tartani legalább (ami egy fokkal jobb, csak kurva idegesítő még így is).
  • kifli
    #77714
    ott valami olyan dolog lesz, hogy haldoklik a kártyád. Nekem akkor csinálta ezt, mielőtt memoriahibás lett.


    A képernyőillesztő nem válaszolt, pedig ugyanúgy előfordul amd-nél és nvidiánál is.
  • AntiHero
    #77713
    Próbálgattam, de ugyan azt csinálja.
  • broman191
    #77712
    Ennyiért ne pártolj el az AMD-től, nem olyan gyakori ez, főleg nem tudom ki általánosította ezt "AMD betegségnek" és hogy "minden kártyánál" előjön...nem lepődnék meg ha valami bigott zöldes szavai lennének ezek... :) Legutóbb ilyen "illesztőprogram nem válaszolt" gondot 2004-ben a Doom 3-nál láttam, de annak gyorsan új doom-fix driver lett a vége. Próbáltál már régebbi 11.x driver-t is?
  • AntiHero
    #77711
    Új és garis. Gariztatom is hamarosan szerintem. Csak mondták azt is hogy ez egy AMD betegség és minden kártyánál előjön. Így azon is gondolkodok, hogy Nvidiát vegyek inkább (valami hasonlót) mert nekem egy stabíl gép kellne, csak a kártya valamiért nem akarja ezt :(

    Új windowsal még nem próbáltam mondjuk.
  • DIESEL DOG #77710
    A HD7770-es már DX11.1-et is támogat... :)
  • Animefox
    #77709
    Mit értesz ez alatt hogy Dx11? Én ócsó karim is az... ez mit jelent?
  • DIESEL DOG #77708
    Sapphire HD7870 OC teszt...
  • arty
    #77707
    5670en nincs külső betáp
  • broman191
    #77706
    Ez van amikor vörös vga-t kíván az öntudatra kelt PC, de zöldet erőltetnek rá...
  • barmi
    #77705
    Tegnap kicsit beleástam magam ebbe a problémába és a legtöbb helyen az oldotta meg a dolgot, hogy a vga kártyára csatlakozó tápkábel helyett másik szálat használtak a kártyához mert amivel össze volt dugva valamilyen okból nem volt jó ( tehát ha átalakítós a megolddás akkor meg kell próbálni másik szálra átdugni az átalakítót és úgy rádugni a kártyára, vagy ha nem átalakítós és nincs több csatlakozó akkor pedig megpróbálni a régi fajta tápcsatlakozóból átalakítóval csinálni egy újat a videókártyának ). Remélem érthetően fogalmaztam és megoldódik a probléma !
  • Omlás
    #77704
    Kék halál után szabadon XD
  • arty
    #77703
    új, garis? esetleg másik gépben megnézed? (vagy uj windowson...?)

    ---

    nvidia és az ő driverei - vörös halál a gtx680akon