90029
  • MerlinW
    #78063
    Jó persze, ha nem számít neki az a +10k akkor természetesen vegyen 6950-et:) Ettől függetlenül ár/értékben még mindig a 6850/6870 a jó vétel.
  • broman191
    #78062
    Lentebb csúszott már 60-70e Ft-ról a 6950 az utóbbi 2-3 hónap folyamán, az általánosan nem túl olcsó iPon-on is van már 55-ért az ASUS-tól. :)
  • Puhos
    #78061
    Akkor sztem inkább 6950-et vegyen, mint 6870-et vagy 6850-et!
  • MerlinW
    #78060
    Háát, 6870 ~45k, míg a 6950 jelenleg 60-70k. Nem olyan rossz vétel az a 6870. Öcsémmel most vetettem egy 6870 DirectCU-t 42-ért és igen kellemes teljesítményt ad le max-ra tekert CCC Overcock mellett:)
  • Puhos
    #78059
    Én nem azt írtam, hogy azt nem lehet. De a 6870 húzásával a 6950 szintjét sztem nem éri el. Akkor meg a 6870-et innentől kezdve nem éri meg megvenni.
  • lo9in
    #78058
    6870et nem lehet húzni ? o.O
  • Puhos
    #78057
    A 6870-es szintjét egy 6850OC-vel kis híján hozni tudja, és azért a 6850 olcsóbb.
  • lo9in
    #78056
    6950/7850 2GB ez alatt nem érdemes 7es sorozatból semmiképpen , de a 6870 mint középút még talán jó választás ;)
  • kaller21
    #78055
    Sziasztok!

    Nem tudom jó helyre írok-e,de VGA vásárlás előtt vagyok,s a jelenlegi ASUS 4890-emet akarom lecserélni (1GB) valamilyen jobb kártyára. Sapphire Radeon 6850-re gondoltam 2gb-os verzióra. Full HD-ba használnám játékokra. 955BE 3,2 ghz,8gb memória a többi specem.
    Kérdésem az lenne,h megéri ez a kártya ? S mennyivel lesz jobb,mint a jelenlegi kb ? Valamint hasonló árkategóriába azt hallottam,h ez az egyik legjobb ár/érték kártya, igaz ez ?
  • Omlás
    #78054
    Legyen igazad :] csak nehogy a beta driverekre nyomják a whql címkéket
  • arty
    #78053
    beta driverek lesznek, csak whql nem
  • Omlás
    #78052
    Azért annyira nincs az rosszul optimalizálva, a leírtak alapján valami driver gond lesz ott a ludas :) a fizika amúgy elég jól eszi a procit D3-ban ha esetleg valami gyengébb X4-es CPU van a gépben megéri megnézni mi történik ha állítod ezt az opciót.

    #78037:

    Én annyira nem örülök ennek mert így is fogunk kapni eb@szott drivert csak most majd 2 hónapig várunk hogy kapjunk helyette normálisat...
  • ffxi
    #78051
    HELP!
    Felraktam a 12.4-est. Nem tudok belépni a CCC-be :( Tálcaikon nem jelenik meg. Progfiles-ból a CCC.exe sem indul. (C:\Program Files (x86)\ATI Technologies) Uninstall és újraraktam akkor sem :(
  • MerlinW
    #78050
    Próbáld ki másik játékkal is. Dio3 egy rosszul optimalizált fos, ami egyébként többnyire a szerver lag miatt akadozik, hiszen minden fingást a túlterhelt szerverekről tölt le.
    Lényeg, hogy máson teszteld a rendszert.
  • Hornguy
    #78049
    Sziasztok!

    Nemrég tettem össze egy configot,ami az àrához képest elég jó lett.Msi alaplapban van egy amd x4-es proci 4gb ram ès egy Vtx3D Hd7770.
    A probléma csak az hogy már a dio3 akad rajta, ès már minden drivert kipróbáltam, nem oldotta meg a gondot.Tovább erdeklődve megtudtam hogy lehet a vinyo, ami sajnos pénzhiány miatt egy 3 éves szerver vinyo, de hd sentinellel kiválòt kapott...

    A kérdès az hogy driver hiba miatt van akadás még nèha youtube videò alatt is, vagy a vinyo a ludas?

    Köszönöm előre is a segítséget!
  • MerlinW
    #78048
    12.4 és elvileg a 12.6 lesz (már ha kiadják) utolsó driver a kártyádhoz, nem lesz több a 3-4000-es sorozathoz.
  • arty
    #78047
    legújabb
  • DIESEL DOG #78046
    Btw, szétkaptam a gépet, csináltam a cmos reset is, op. rendszert nem telepítettem újra, de helyrejött... ha meg már szétszedtem kifújkáltam a port belőle ahogy csak tudtam. Egy ideig azt hittem hogy vagy a VGA kártya haldoklik vagy az alaplap...
  • ffxi
    #78045
    Hellósztok. Újraraktam a Win-t. És szeretném tudni, hogy a VGA-mhoz melyik driver a jó? PCI-Ex HD4850 512MB || Win7 x64
    Köszönöm.
  • Tomy Lee
    #78044
    Én meg aggódtam,hogy nem lesz driver hamar hozzá,most meg le se töltöttem még win.-t és itt is van!:)
  • Solten
    #78043
    Na hál'isten...
  • lo9in
    #78042
    Windows 8 Release Preview Driver
  • Solt
    #78041
    Csak ezt a CAP telepítést kicsit egyszerűsíthetnék... ne kelljen kétszer újraindítani a gépet csak emiatt.
  • broman191
    #78040
    Nem hangzik rosszul, ők pár fizetéssel többet spórolhatnak, mi pár telepítéssel kevesebbet ejthetünk meg évente, mindenkinek jobb lesz ez így...elvileg. Ha az időszerű fixek és CAP-ek tényleg jönni fognak ugyanúgy, akkor nem fogunk kárt szenvedni biztosan. :)
  • arty
    #78039
    mivel sokszor voltak bugok, szvsz jó lesz ez igy. amugy is untam minden honapban frisiteni, most 2-3 havonta lesz - reméljük - egy jo driver és így évi 3-4 frissítéssel meguszom

    tudom, hogy eddig se volt kötelező, node..... :D
  • DIESEL DOG #78038
    Ideje már ésszerűbben átgondolni mindent...
  • Blum
    #78037
    Megszunik a havi frissites a Catalyst eseteben

    "Az AMD szerint túl komplikált évi 12 darab WHQL drivert készíteni.

    Az okok mögött a havi frissítés általános problémáját kell keresni. Ahhoz, hogy az AMD ezt a megfeszített tempót diktálja két fejlesztőcsoportot kellett fenntartani. Amíg az egyik az aktuális WHQL verzión dolgozott, addig a másik csapat a következő WHQL driverhez szükséges alapokat rakta le. Ez az elmúlt években számos kommunikációs problémát okozhatott, hiszen a WHQL aláíráshoz legalább 2-3 hét kell, vagyis az aktuális hónapra kiadandó driverrel jóval hamarabb el kellett készülni. Előfordulhatott tehát, hogy egy hiba, amit az aktuális driver kijavított az a következő driverben újra jelen volt."

    Logikus. Igy majd talan sikerulni fog egymas utan tobb ertelmes drivert is kiadni,nem lesz osszecsapva es mindenre odafigyelve tudjak alakitani a kovetkezot.
  • broman191
    #78036
    Szerintem a Win 7 az utolsó amire gyanakodhatsz, régebbi tapasztalataimból kiindulva a Win telepítgetés nem old meg komolyabb problémákat, csak az idő megy el vele...bár legalább lesz egy friss oprendszered. Kapd szét a gépet, kábelezgess mindent újra, esetleg próbáld meg a rendszert tesztelgetni 1-1 vga-val külön! A CMOS reset is mehet ha tudod a beállításaidat, de a Win telepítéshez hasonlóan nem hinném bármit is megoldana... :)
  • DIESEL DOG #78035
    Üdv az uraknak!

    Akadt egy érdekes jelenségem amit speciel már magam sem tudok minek tulajdonítani, amit a legvalószínűbbnek tartok az vagy valamelyik VGA, vagy az alaplap, vagy a Win7 tojta össze magát és össze-vissza kezeli az összes drivert...

    A dolog úgy fest hogy eddig a Win gadget-em normálisan mérte és jelezte hogy a VGA kártya GPU-ja VRAM-ja hány Mhz-en ketyeg illetve hány fokos a GPU. Viszont a GPU-Z mindent jónak lát, de az Aida64 megint össze-vissza mér. A gép pedig bekapcsolásnál még BIOS boot alatt valami miatt villogtatja a pwr ledet pár másodpercig intenzíven, majd abbahagyja és bootolni kezd a Win7, gond nélkül. A BIOS kicsit lassan bootol be, de látszatra miután felállt minden semmi probléma nincs. Na most tegyem azt hogy csinálok egy CMOS reset-et, szétszedem a gépet, és összepakolok mindent újra, kap egy új Windowst és hátha megjön az esze...

    Hozzátenném hogy kb. 2 hete cseréltem CPU-t, de eddig ilyet még egyszer sem láttam, nem tudom hogy ezt a hibajelenséget (ha egyáltalán ez hiba) mi okozza, eddig minden rendben volt, gyakorlatilag most rendben van látszatra minden, tehát lehet vele játszani, netezni, nyúzni... csupán tanácstalan vagyok. A VGA-ra azért gondolok mert ezek az össze-vissza mérések érdekesek...

    Bármilyen ötletet, tippet meghallgatok, köszi előre is! :)


  • arty
    #78034
    "gyorsabb", "metro otthonra király" :)))

    (régi CP-t láttam csak)
  • MerlinW
    #78033
    Hiszek neked, mert nem ez a szakmám:)
  • vato loco
    #78032
    Nekem 7970 CF van, az is eszik ennyit, sőt. Igaz, gondolom itt is szokásos csökkentett órajelek vannak mint mindenk x2-n ezért nem 600W. De legalább nem 1 propelleres hűtésű mint eddig volt divat.
  • Tomy Lee
    #78031
    Akkor a Win7-el együtt fogják feltenni a W8-at is.Köszi:)
  • berczely
    #78030
    Már a Vista óta ez a téma.

    Aki pénzért veszi az operációs rendszerét az hülye lenne váltani a 8-ra aki meg kalózkodik az úgy is leszedni mert kell az új meg a trendi.
  • Tomy Lee
    #78029
    Mindenben jobb mint az elődje nekem kifejezetten tetszik metro is,gyorsabb,igényesebb Windows.Catalyst is jobban működik nálam legalábbis overdrive funkció mintha jobban kezelné az automatikus hűtést ha húzok rajta.
  • broman191
    #78028
    "Andrew D ‏@CatalystCreator - Look for new drivers next week :-)" - 2012.05.25. Most van az a bizonyos következő hét, lehet hogy készülnek az újabb Win 8 verzióhoz is valamivel, majd kiderül... :)
  • MerlinW
    #78027
    Ez a VGA olyan, mint az iPad. K*va jó, de semmire sem tudnám használni:)
  • Solt
    #78026
    Beremegett a 6990-m lába... :DD
  • MerlinW
    #78025
    Sajnos - tudtommal - egyikünk sem dolgozik az AMD-nél:) Viszont ahogy írtam a topikjában is, a W8 jövő januárban jelenik meg, emellett nem hoz semmi különösebb extrát az átlagfelhasználók (desktop) számára, így nem tudom megérteni mire ez a nagy hájp:) Mindenki W8-at telepít, de hogy minek...:)
    2015-ben jön a Win9, 2017-ben a Win10, mostantól minden évben ez lesz a téma, mindenki béta OS-eket fog használni?:)
  • Tomy Lee
    #78024
    Várható pénteki RP win8-hoz új béta driver vagy a mostanit fogjuk használni?