90029
  • totyak
    #79303
    Ez a példa rendben is lenne, csakhogy én arról nem tehetek, hogy az árak nem állandóak, de attól még azt a 31 ezret csak leszurkoltam nekik.
  • kifli
    #79302
    Bocs, hogy őszinte leszek: álomvilágban élsz.


    Én mikor tönkrement a 4850-em, 42e tallért kaptam vissza, mert nem tudták ugyanolyanra cserélni, hanem más márkát akartak adni helyette.
    Az a 42e akkor a frissen megjelent 5770 ára volt. (ipontól volt a 4850)
  • Omlás
    #79301
    Akkor ahogy írtad is vétel ár vissza majd enni egy 7770-et. nem kell variálni a csereberével.
  • Blum
    #79300
    Ne legy ilyen toketlen. Hivd fel a fogyasztovedelmet,hogy megerositsenek ebben (megfognak erositeni) es utana hivd fel az ipont,hogy akkor acsi..
  • Solt
    #79299
    Csak ugyanazt vagy köteles elfogadni! A vételár számít, nem a teljesítmény! Vagy ugyanolyan csere, vagy pénz vissza...
  • IMYke2.0.0.0
    #79298
    Bocs, hogy őszinte leszek: álomvilágban élsz.

    Egy kifutott kártya akkori árát már helyből elfelejtheted.
    Az én 4850-esem 50+ ezerbe került.
    Most "menjek" be az IPON-hoz, és kérjek 6850-est? Ugyan már!
  • totyak
    #79297
    Emilezéseink során, amit az iponnal folytattam fel sem merült részükről a pénzvisszafizetés lehetősége.

    Ezt a levelet kaptam:

    "Sajnos ilyen típus jelenleg nincs a beszállítónál, azért is hosszabb az ügyintézés. Tudásában egyező, újabb, HD6770-es típust tudunk helyette biztosítani, vagy a javítást is megvárhatja, ha az eredetit szeretné mindenképp javítva visszakapni."

    Tehát vagy javítás, vagy 6770. Egyéb lehetőséget nem hagytak, pedig már lassan egy hónapja náluk a kártya.
  • Solt
    #79296
    Egy pillanat! Megvásárolt egy terméket, amire garancia van! A garancia ideje alatt biztosítani kell a hibátlan működést vagy javítással, vagy csere darabbal! Ha ez nem megy, akkor pénz vissza...

    Ezt már nem egy esetben eljátszottam... Utoljára a közel százezres G940-l... 1,5 után garancia. 30 napig nem kaptam cseredarabot, szó nélkül visszaadták a teljes összeget, pedig akkorra már sokat esett az ára!

    Az asztalra kell csapni, és ismerni a jogainkat.. ;)
  • Omlás
    #79295
    Tudnak biztosítani cseredarabot ... akkor lehetne jogosan panaszt tenni ha a csere darab gyengébb lenne mint az előzőleg vásárolt hardver.

    Nekem legalábbis szerintem.

    totyak : én nem ellened vagyok ;] csupán azt írtam ahogy mennek a dolgok.

    Szerintem két generációval frissebb vga-ra +5K teljesen elfogadható ráfizetés.
  • Blum
    #79294
    Ez g.ciseg.

    Itt Kaposvaron a legutolso,legaljabb szutyok kiskerben is levasarolhatod az eredeti osszeget meg akkoris,ha azt a kartyat -vagy barmilyen alkatreszt- akar 2-3 eve is vetted.

    Ha velem tortenne ez az eset,akkor tuti hogy kiosztanam az ipont,hogy ez nem igy megy.

    Ha most en vennek egy 300k-s monitort,ami 1 ev mulva megadja magat,de ok csak 250k-sat tudnak helyette ajanlani,viszont en ugy dontok,hogy akkor mar legyen inkabb az ujabb,ami 340k,akkor en nem 40k-t fizetek,hanem 90-et? Na neeeee....
  • arty
    #79293
    (ugyanitt amikor hddm romlott el és nagyobbra akartam ráfizetni, az aktuális árak alapján számolták a különbséget, de 1500forinton nem álltam le vitázni, mert akkor épp nem volt 3 hónapom :D holott a helyes magatartás a "beperel" lett volna... csak az ember birka :( )
  • totyak
    #79292
    Nyilván nem azt kérem én sem a bolttól, hogy adjanak drágább kártyát, de azért azt minimum elvárhatnám, hogy azt a pénzt, amit már náluk hagytam, azt legalább számítsák be. Természetesen a különbséget így is kifizetném a két kártya között, csak az jelentősen kevesebb lenne.
  • arty
    #79291
    nem az a baj! hanem h sok a birkamagyar :)

    Egyébként valóban az eredeti árat lenne köteles az ipon számítani, de mivel 6770et is felajánlottak, így a vásárló kaphatna hasonló terméket, ha nagyon akarna. Persze nem köteles elfogadni, ekkor a vátelár jár vissza. Majd külön lehetne vásárolni egy 7770et a kapott pénzből.

    Nekem legutóbb az Aqua-val volt garis "vitám" (elgörbült "cpu"-tüske egy s1155 alaplapon), végül az EREDETI vételárat kaptam vissza. Ebből a szempontból korrektek voltak, bár 3 hónapig tartott...
  • Solt
    #79290
    Kifizetett egy összeget! Ha nem tudnak csere darabot biztosítani, akkor pénz vissza, vagy beszámítás!
  • totyak
    #79289
    Hmmm, egyikőtök szerint azt az árat kéne levásárolnom,amit eredetileg, másikótok szerint pedig nem. Én meg csak pislogok, hogy most akkor mi legyen :D
  • Omlás
    #79288
    Ha veszel egy 100K-s kártyát ami menet közben kifut a piacról és garicserés lesz valami oknál fogva nem fogsz 1egy évvel azelőtti 100K-s áron új szériából új kártyát választani sehol sajnos ez így van. :/
  • Solt
    #79287
    Ezek csak próbálkozások... Jogilag azt az összeget kell figyelembe venni, amit fizettél érte.
  • Omlás
    #79286
    Abban az esetben ha van ugyan az a típus/széria akkor bele szoktak menni. Az ő esetében viszont kifutott az a VGA széria hasonló kategóriában a 6770 van amit adnának helyette egy az egyben a 7770 friss hardver persze hogy nem számolják egy kategóriába. Valamilyen szinten ha azt nézed még logikus is a dolog. Nem a boltot akarom védeni hozzátenném.
  • Solt
    #79285
    Úgy csináltok, mintha a Balkánon élnénk... Elhiszem, hogy sok mindenbe bele lehet kötni, de azért vannak jogaink is! Ráadásul az IPON egy korrekt cég! Legalábbis velem eddig azok voltak...
  • Omlás
    #79284
    Aktuális árat kalkulálnak nem a vétel árat szinte minden esetben kivétel nélkül :/. (nem csak az ipon szinte mindenhol lehet van kivétel de én nem találkoztam még vele :])
  • Solt
    #79283
    No meg is van... Pár éve garanciális ram cserém volt az Iponban, másik márkát választottam, és szó nélkül az újkori vételi árat vették figyelembe! Szerintem kicsit csapj az asztalra...

    Előtte akár hívd fel a fogyasztóvédelmet...
  • totyak
    #79282
    Nagyon hálás vagyok érte, köszönöm szépen.
    Valószínűleg folyamatosan itt leszek az oldalon, mert mindenfelé teszteket bújok :D
  • Solt
    #79281
    Utánanézek...
  • Blum
    #79280
    AJJJOOOOOOJ :D

    EVGA SuperNOVA NEX1500 Classified tápegység 19 PCIe csatlakozóval
  • totyak
    #79279
    Egyébként nincs erre valami törvény, amit megemlíthetek holnap a boltban? Mint ha régebben olvastam volna valahol olyasmit, hogy ilyen garanciális esetekben nem hozhatják a vevőt hátrányos helyzetbe. Na most szerintem a felajánlott 6770-es kártya már eleve hátrány az árát tekintve, mivel annál én többet fizettem az 5770-ért. Viszont ez is hátrány, hogy kikötik, hogy csak a 6770-et adják és ha másikat akarok, akkor annak, illetve a másik kártya árának különbözetét fizessem meg.

    Véleményem szerint úgy lenne korrekt, ha olyan kártyát ajánlottak volna, ami mind tudásban, mind árban legalább olyan, mint az 5770-es, illetve ha pont olyan nincs, akkor az egyel a felett levő.
  • IMYke2.0.0.0
    #79278
    Ezt szerintem felejtsd el. Magyarországon élünk.
  • totyak
    #79277
    iPon
  • Solt
    #79276
    Az eredeti árat kellett volna figyelembe venniük! Melyik bolt ez?
  • totyak
    #79275
    Úgy döntöttem, hogy megrendelem a 7770-est és kiperkálom az 5k-t érte (pontosabban már meg is rendeltem). Végül egy ASUS HD7770-1GD5 PCIE választottam, remélem jó döntés volt. Holnap már mehetek is érte, ha minden igaz.

    Bár továbbra sem értem, hogy miért nem az eredeti kártyám eredeti árát vásárolhatom le. Eleve cserekártyának is szerintem minimum olyan értékűt kellett volna felajánlaniuk. Akkor pont egy ilyen 7770-est adtak volna. Nem hiszem, hogy garanciális cserénél a grafikus kártya teljesítménye lenne a mérvadó, inkább a kifizetett ár.
    De emilben, illetve telefonon nem akartam leállni veszekedni velük, még a végén visszamondták volna az egészet. Így legalább lesz egy jó kártyám friss 3 éves garanciával. Aztán holnap személyesen meglátom hogy állnak a dologhoz.
    Csak semmi baj ne legyen vele, mert akkor morci leszek. Meg jó lenne, ha lenne a csomagban egy átalakító is, ne kelljen az után még kajtatnom.
  • arty
    #79274
    lemaradt:
    százalékos arányok, 1680 és 1920as felbontásokban + ph!teszt
  • arty
    #79273
    simán megéri!!



  • totyak
    #79272
    Üdv!

    Tegnapi történetemhez visszatérve.

    Ma beszéltem a bolttal. Nem zárkóztak el azelől, hogy másik kártyát válasszak, viszont nem azon az áron, amin eredetileg vásároltam annó az 5770-est, hanem azon, amennyibe most kerül egy 6770-es, mivel ők ezt ajánlották fel. Tehát nekem egy 6770 és egy 7770 különbözetét kellene fizetnem, ami durván 5k.
    Nem tudom, hogy ez mennyire fair eljárás, de még mindig jobban járnék, mint egy szervizelt kártyával, aminek mindjárt lejár a garanciája.

    Nézelődtem, vagy Asus 7770 vagy MSI 7770 lenne a választás ár alapján, mert még azok a legolcsóbbak.
    Kérdésem hozzátok, hogy megéri e egy 7770-es a 6770-hez képest, hogy inkább azt válasszam. Azt már kiveséztük tegnap, hogy a 6770 kb. 5770-nel egyenlő.

    Köszi
    És köszönöm mindenkinek, aki eddig segített, válaszolt. A tegnapi napom (meg a mai kezdete is) azzal megy el, hogy intézkedek.
  • Omlás
    #79271
    Szabván szerint gyártják a kártyákat kitakarni ki takarja de elakadni nem fog benne ez 100%.

    Amennyiben bele megy a bolt válaszd a 7770-et jobban jársz a cserével.
  • Blum
    #79270
    Hogyne ferne el,beleutkozni biztos nem fog. Biztos van erre is valami szabvany,tehat maga a huto tuti nem fog beleutkozni az alatta levo foglalatokba.
  • totyak
    #79269
    Az nem érdekes nekem, ha kitakarja, csak attól tartok, hogy a PCI foglalat miatt nem fér be a kártya. Tehát, hogy elfér-e a ventillátor a PCI foglalat felett?
  • Blum
    #79268
    1 PCI foglalatot szinte biztos,hogy ki fog takarni,az alatta levo viszont megmarad.
  • totyak
    #79267
    De valaki azt mondja már meg nekem, hogy belefér-e egyáltalán a lapba egy 7770-es? Mert, ha nem, akkor feleslegesen agyalok rajta. Nagyon közel van a PCI express foglalat a sima PCi foglalathoz, ráadásul vagy fél centivel alacsonyabb is az express.
  • Blum
    #79266
    Biztos,hogy adnak hozza atalakitot ha megse,akkor par szaz forintert lehet venni.

    En Asust,Gigabyteot,MSI-t,Sapphire-t ajanlom. De a VTX se szarabb ettol bamrelyik markanal.
  • totyak
    #79265
    Viszont van még egy olyan gondom is, hogy a monitorom régebbi LCD monitor és csak VGA csati van rajta.

    Nézegettem ezeket a kártyákat, a 7770 1Gb elég jónak tűnik és nagyjából ugyan olyan árban van mindegyik gyártónál (33-34) ezer.

    Kérdés, hogy szerintetek az jó kártya-e, belefér-e az alaplapba és adnak-e hozzá valami átalakítót? illetve melyik márkát válasszam, ha lehetséges ez a válogatás s nem csak a felajánlott 6770-et vihetem.
  • totyak
    #79264
    Még nem egészen telt el az 1 hónap. 26-án adtam le a kártyát, ma meg 22 van még csak. De az emiljük alapján ebből már semmi nem lenne a héten, így le is telik a hónap.

    Viszont most meg vagyok lőve. Nem tudom, hogy a vastagabb kártyák is elférnének-e az alaplapon. Valaki meg tudná mondani, aki ért hozzá (AsRock n68 gs3 ucc)?

    Egyébként, ha valaki tudna segíteni kártyát választani, az is jó lenne. Nem voltam felkészülve rá, hogy ilyen hirtelen újat kell keresnem. Nekem időbe telik, míg átrágom magam a lehetőségeken. Ár akkor a 31.776 + 2-3 ezer forintocska.