90029
  • SuLtAN17
    #80629
    Nekem is tönkrement egy Gigabyte 7870 HD OC 2 hét alatt, kicserélték kaptam újat és ez is kezd fura dolgokat csinálni, de akkor tuti visszakérem a lóvém, mert ez már nevetséges. NE VEGYETEK Gigabyte-t HD szériát!
  • arty
    #80628
    nekem is ezért van gigám... :)
  • kifli
    #80627
    nálam sapphire csinálta ezt, de nem haragszom rájuk :D


    Akkor már inkább haragudnék, ha mondjuk 2 és fél év után megy tönkre, mert csak 2 évet adnak. Inkább egy giga 3 évvel...
  • Solt
    #80626
    Na de Urak... az, hogy most kettő tönkrement nektek, még semmit nem jelent! :) A nagy számok törvénye alapján ez benne van a pakliban! :) Egyébként pedig sajnos minden egyre gyatrább minőségű... :S
  • arty
    #80625
    akkor inkább azt vedd :)
  • mover
    #80624
    Igen az epsonba színenként lehet cserélni a patronokat. Ez mondjuk szerintem előnyös. Alszom rá egyet. Holnapig még várok, aztán majd eldöntöm mi legyen.
    Azért köszi a segítséget. Minden jót
  • ToM1113
    #80623
    Ezeket észre se vettem különben... :)
  • ToM1113
    #80622
    Én se igazán értek a nyomtatókhoz, a canonba csak fekete és szines patron kell, viszont az epsonokba ha jól tudom a szonek külön vannak ( nem 2 hanem több patron kell bele).

    Lényegében ugyan azt tudja kb a kettő. Még azért valami okosabbat megkérdeznék :)
  • mover
    #80621
    Ezen a kettőn gondolkodom. Az Epsonba olcsóbb a patron az tény.

    http://ipon.hu/webshop/product/epson_stylus_sx435w/190361

    http://ipon.hu/webshop/product/canon_pixma_mg4250/266298

  • ToM1113
    #80620
    Azt is dicsérik! :)
  • mover
    #80619
    Köszi szépen! Én is canonra gondoltam vagy esetleg még epsonra.
  • ToM1113
    #80618
    Ebben az árkategóriában majdnem mindegy....

    Hp-t kerüld.
    Canon esetleg. Én nyár végén vettem egyet 9 ezerért, otthoni használatra, szkennelésre, 1-2 fotó nyomtatására, szöveges dokumentumok nyomtatására tökéletesen megfelel, fő szempont a patronok ára.
    Lehetőleg minél olcsóbb legyen bele a patron.

    Ipon.hu-n nem találok most első ránézésre értelmeset ennyiért, pedig van.
  • mover
    #80617
    Hello! Előre bocsánat hogy ide is ki írom, de a másik topic kicsit meg van halva. Szeretnék egy új multifunkciós nyomtatót vásárolni otthoni használatra. 20000 Ft-om van rá +/- 2000. Egy kis segítség kéne melyik lenne a legjobb ebben az árban. Hátha tud segíteni itt is valaki.
  • KaBuTo666
    #80616
    asus...gyerekek...asus.
  • V43 1105
    #80615
    Azért eléggé pofára esve éreztem magam.. jövő héten ha minden igaz kiderül mizu vele...
  • Solten
    #80614
    Lehet hogy Solt kollega a "szerencsesebbek" koze tartozik.. :)
  • V43 1105
    #80613
    Üdv a klubban.. egy 6970 Giga Windforce tulaj .. Solt, remélem te nem csatozik közénk ..
  • Solten
    #80612
    Intel tanulj mar meg GPU-t gyartani. Ez a HD izejuk mekkora fosch :)
  • broman191
    #80611
    Januárban*

    Solten: Remélem hogy a gariban cserélt darab tovább fogja bírni... :)
  • broman191
    #80610
    Junuárban alig lesz játékmegjelenés, februárban indulgat majd a szezon jobbára, én annál előbb nem várnék lényegesen újabb drivert. :)
  • Solten
    #80609
    Gondoltam ujitok az evek ota bevalt Sapphire, HIS parostol, hiba volt :)
  • Solten
    #80608
    Ugy tunik, behalt a kartyam (pontosabban haldoklik). Elso tunet hogy az asztalon talaltam magam hirtelen jatekbol (ezt a ruszki keszitok szamlajara irtam a jatekban levo 300 bug miatt). Kesobb mar elfeketedett a kepernyo, a gepet total lenyomta sleep modba, csak nem reagalt semmire. Aztan jottek a horizontalis csikok (piros-zold stb).
    A Gigabyte kiadott egy ujabb BIOS-t, flesseltem semmit nem segitett. Forumokat bongeszve kiderult hogy mas is hasonlo cipoben jar, ergo a vasak nagy resze gyari hibas. Volt egy srac aki kapott egy zsir ujat miutan visszakuldte, ugyanolyan sz@r volt :D
    Ideiglenes megoldaskent csokkentettem 5 MHz-kent a GPU orajelet, ideiglenes stabilitassal jart, a vegen elertem a 7850 alaporajelet (lol), akkor volt mar csak hajlando nem megpusztulni 10 perc utan.
    Probalkoztam a venti fordulatszam-novelesevel ami zsakutcanak bizonyult. Egyreszt gyarilag sem megy nagyon 40% fole es 60 fokos a kartya huzva is. 40%-on hangtalan, ha odabiggyeszti az ember a fulet nemi szelzajt hall. 50% folott berezonal a huto muanyag kerete, erdekes, mintha 100 tucsok muzsikalna. 60 felett ez megszunik de mar idegesitoen hangos, 70-en mar porszivo :)
    Visszakuldtem a francba a scan-ek, tegnap vitte el a futar. Gigabyte:



    Most a Sandy HD 2000-evel tolom (:D) a szinek joval fakobbak.
  • mester1987
    #80607
    Nem tudjátok mikor jön új meghajtóprogram, már több, mint 2 hónapja semmi a BETA óta.
  • Blum
    #80606
    "Új képességgel bővül a Catalyst meghajtóprogram-csomag 4.10-es verziójától kezdve az ATI nemrég bemutatott Catalyst Control Center finomhangoló alkalmazása. Az új, Catalyst AI (AI, mint mesterséges intelligencia) névre keresztelt funkció további optimalizációkat végez a játékok futtatása során, mellyel némi többletteljesítményt csikarhatunk ki a videokártyánkból. Az optimalizáció mértékét két fokozatban állíthatjuk, de akár ki is kapcsolhatjuk."

    HWSW

    2004-es hir :D
  • torok6
    #80605
    Sziasztok! Mi az a Catalyst A.I.? Mit csinál pontosan ez?
  • Krszti1160
    #80604
    Köszönöm a válaszokat :)
    a ddr5-ről csak azután informálódtam miután megvettem a ddr3 hd 6670-es :( (ott egy kicsit csalódtam magamban, hogy mért nem néztem utána jobban) de most kínálta egyik ismerősöm ezt a karit 100 euért, gondoltam meg kérdezem itt a véleményeteket. De akkor inkább meg nézem majd azt a 7750-es vagy 7770-est,nyárra remélem lejeb mennek az árak :)
  • arty
    #80603
    már egy db 4870 is gyorsabb legtöbb esetben a 6670nél, pláne sokkal egy ddr3aas változatnál!
    manapság CSAK ddr5ös kártyát szabad megvenni!

    ha játszani is szeretnél, egyiket se vedd: ruházz be inkább egy 7750/7770 szintű kártyára - feltéve, hogy anyagilag megteheted.
  • broman191
    #80602
    Erősebb, úgy egy fél világgal...90 euró környéke reális lehet érte. :)
  • V43 1105
    #80601
    Kicsit megnézném én alaposabban mitől zúghat.. milyen házban van, mikor volt utoljára takarítva, milyen zúgás ? csapágy ? nem lóg a venti közelébe valami vezeték vagy egyéb..?
  • fajtalan01
    #80600
    szóval azt mondjátok a DCII hűtés jó. mint mondtam én nem vagyok 100% ig megelégedve vele, nálam időnként hangos a drága. de persze lehet valami el van cseszve a catalyst ban. nem állítottam semmit benne a hűtésre nézve hagytam mindent gyárin. nekem azért így nem tetszik, hogy 1óra terhelés után elkezd zúgni mint a veszedelem.
  • kifli
    #80599
    ha cseréled a hűtőt, akkor már tényleg olyan karin cseréld, amin alapból egy roszabb fajta van, mert ezt fölösleges megvenned, ha úgyis lecseréled...
  • Krszti1160
    #80598
    Sziasztok. ATI radeon 4870 x2 GDDR5 4 gb - Erősebb mint a radeon hd 6670-es ddr3 1gb? Ha igen, mennyivel, és euróban kb mennyi az értéke? Köszönöm a választ :)
  • V43 1105
    #80597
    Ha vizezni akarsz és egyebek érdemes a procit is már akkor és komplett rendszert készíteni.. DCII-es hűtést nem szedünk szét vagy kéztörés jár érte.. alkar a minimum... ha vízhűtést akarsz minden áron akkor célszerű szétszedni egy alap , gyári hűtős kártyát.
  • fajtalan01
    #80596
    hát ha ugrik a gar akkor lehet egy ideig nem vizezem, amúgy amiatt merült fel a vizezés ötlete mert most egy ilyen karim van:
    asus 6950 DCII
    és ezzel az a gondom, hogy ha terhelem (mondjuk bf3) akkor kb 1 óra után elég érdekesen fel fel pörgeti magát ami elég hangos. mivel ez is ilyen Direct CUII hűtő gondoltam biztos megtartotta ezt a jó szokását a 7970 nél is.De majd üzem közben kiderül. Persze az is lehet, hogy csak jobban bele kéne ásnom magam a catalyst ba és valahogy okosabban beállítani a hűtést.
  • benőmenő
    #80595
    Jogos, szerintem is csak akkor van értelme ezt babrálni, ha a magas hűtő (asszem ez a 3 slotos) eltakar létfontosságú foglalatot.
    Esetleg, ha többet köt crossfire-be, akkor jóval egészségesebb a kártyáknak.
  • Blum
    #80594
    Ezt a kartyat ezzel a bitang jo hutovel nem ertem hogy egyaltalan minek vizezni? Baszott jo huto ez a DC2,halk is meg miegymas. Arrol nembeszelve,hogy a gari is ugrik.
  • fajtalan01
    #80593
    köszi az infókat, majd észben tartom. még nem tudom milyen lesz, még a kártya sincs meg... egyelőre csak érdeklődöm :) jó lenne valami egybe cuccost rádobni az talán egyszerűbb, bár az építettben legalább az van amit én rakok bele és akkor már könnyen vizesítem a procit is, bár elsődlegesen a vidkari vizesítése a célom. szóval még semmi sem biztos...
    de egyelőre ezeket nézegettem :
    kari
    hűtésre meg ezt néztem:
    block
    bár szerintem egy jó darabig a gyári hűtővel fog menni mert kell majd egy csomó idő míg alaposan körbe járom ezt a vízhűtés dolgot :)
  • Blum
    #80592
    Atlosan lazitsd ki a csavarokat,ezzel csokkentve a GPU lesarkazas eselyet. Ugyanigy atlosan kell visszatenni is. Meglazitod az egyik sarkan,utana a vele atlosan elheyelzkedo csavart is meglazitod es utana mar csavarhatod kifele teljesen.

    Talan ez a legfontosabb mindevegig,innentol mar menni fog.

    Elore feltoltott hutot veszel ra vagy epited?
  • Borg
    #80591
    Lehetőleg ne bökd át a csavarhúzóval a nyákot. És kapcsold ki előtte a gépet.
  • fajtalan01
    #80590
    hát még sosem szedtem le vga hűtést.. de ahogy írtad az alapján az sem lehet nagy dolog... a leszedésnél mire kell figyelni?