90029
  • SuLtAN17
    #80749
    Igen azt is leszedtem az új Bios verziót, azóta megszűntek a piros-szürke villanások... Akkor visszavonom nem a Gigabyte a sorozathibás, hanem a cata center volt remek :)
  • Solt
    #80748
    Nem a CCC vezérli, hanem a BIOS. CCC-ben és az egyéb ilyen programokban csak felülbírálod a BIOS-t.

    Nekem 50% alá nem akart menni, de kiadtak új BIOS-t, és azzal már teljesen jó. Ha valami ilyesmi nyűg van, akkor érdemes megnézni a Giga honlapját új BIOS-ért...
  • SuLtAN17
    #80747
    LoL?! Ennyi lenne a dolog? Ezért sült ki az első kártyám, mert a catalyst center nem volt képes 40% fölé állítani a venti gyorsaságot?
  • blackcalibra
    #80746
    7870 nem hangzik rosszul. (lehet a múltkor ezt ajánlottá(to)k)
    Gondolom akkor a táp elég lesz neki.

    Beszéltem amúgy a szervizessel még tavaly, egyértelműen a kártyára gyanakodott, azt mondta valószínűleg a "terhelésváltásokra" reagál ilyen rosszul a kártya.
    Sokszor játék alatt nincs gond(sokszor viszont ott is), és olyankor f*ssa magát össze egymás után akár 10-20x is, mikor már kiléptem a játékból.

    Ezt most megtippelni sem tudnám, hogy tudják-e majd javítani a gyártónál, de ha náluk nem jön elő, az igencsak nagy szívás lesz.
  • broman191
    #80745
    Egyszerű és nagyszerű, én is szórakoztam vele régebben! :)
  • broman191
    #80744
    A CPU & PSU megfelelő lesz, HD7850 esetleg HD7870 ha lecseréled és csakis 2GB-os verzióra!
  • blackcalibra
    #80743
    Sziasztok!
    Tudom, hogy egyszer már kérdeztem, de azóta hátha változott a piaci helyzet árat/teljesítményt tekintve tekintve.
    Szóval ma viszem vissza a 6870-et garanciban.
    Ha úgy alakulna, hogy az árát beszámolják, vagy másikat veszek, mire lenne most érdemes lecserélni?
    Phenom II X4 955 van most a gépben jelenleg, de a lap tárt karokkal fogadja a 6 magos cuccokat is, szóval nem gond, ha a mostani 4 magos elmarad a videokártya mögött, szóval a későbbiekre gondolva kellene nekem valamilyen cucc.
    LEgutóbb ugye az is egy feltétel volt, hogy a mostani 4 magos és a "valamilyen" kártya nagyjából összhangban legyenek, most ez nem számít.
    Viszont a tápom egy 460-as Giga Super táp, az viszont jó lenne, ha elbírna az új kártyával.

    Ötlet, hogy így milyenben lenne érdemes gondolkoznom?

    Kösz!
  • kastil
    #80742
    Hali!

    Esetleg esetleg ilyesmi gondod volt?

    !!! SEGÍTSÉG !!! - általános segítségkérő topic
  • Solten
    #80741
    A Sapphire programja joval eletkepesebb es multifunkciosabb:

  • Solten
    #80740
    Estet, kiokoskodtam mi a gond a kartyammal... Ugye elozmenykent a shop visszakuldte hogy ok 2 orat nyuztak a krajzisz 2 benchmarkkal, es nem tapasztaltak hibat. Nos, benchmarkok elo, unigine heaven, stb, szethuzva sincs semmi gond (1050/5400, gyari ugye: 860/4800)... Krajzisz ketto elo, intro videok utan BSOD. Aztan rajottem hogy a jatekok alatt nem emeli fel az auto vezerles a venti-fordulatszamot 40% fole! Gigabyte progija elo: link.

    MÚKODJ!



    Es vegre!!! Hibatlan.



    Ez a Windforce huto kegyetlen jo btw.
  • lo9in
    #80739
    üdv.
    a 13.1 telepítésnél a HDMI audio driver nem megy fel sehogyan sem nálam :(
    próbáltam úgy is telepíteni hogy a tvre tettem a képet de sehogy nem jó
    azt írja hogy az eszköz nem küld azonosítót és ezért nem telepíthető :S
  • Borg
    #80738
    A 7750 csak 55W-ot eszik, amit lazán fel tud venni a PCI Expressből is.
  • extra sensory
    #80737
    üdv

    7750-es 2 gb karit vettem nemrég, lecserélve a régi 4000-est, de ezt nem lehet közvetlen hozzákötni a táphoz mert nincs rajta olyan csati mint a régin hogy hozzákötöttem a táphoz... nem is zúg fel játék közben mint a régi, és a kérdés hogy baj-e ez, nem-e fog problémát okozni a játékoknál?
  • lo9in
    #80736
    6950ről 7950re érdemes vagy 7970re de én megvárnám a HD8 szériát inkább
  • Kongy
    #80735
    Sziasztok!

    Szerintetek HD6950-ről melyik 7000 szériás kártyára éri meg váltani, hogy érezhető sebességnövekedés legyen? Esetleg érdemes kivárni a 8000 szériát?
  • lo9in
    #80734
    tölthető a 13.1-es driver, ami tartalmazza a 12.11beta11 minden fejlesztését és egy megújult, átláthatóbb 3D konfigurációs menüt :)
  • Evogordon
    #80733
    Es meg van!! Nem hiszem el h sikerult megoldani ez miatt nem tudok jatekokkal jatszani honapok ota, mar mindenhogy kerestem neten a valaszt es erre itt van a szemem elott.
    Koszonom
  • Evogordon
    #80732
    Hmm tenyleg bar le van tiltva az az option hogyan tudnam feloldani? Meg alapbol 2 opcio kozul lehet benne valasztani full screen es centered de alapbol a full screen-en van cask hat el van szukulve mert valamiert nem tudok hozza nyulni.
  • Solten
    #80731
    Hi, desktop and displays -> built-in display resznel van a scaling opcio.
  • Evogordon
    #80730
    Sziasztok
    Lenne egy kerdesem.
    Laptopomhoz alapbol amd vision engine centert kell feltelepiteni CCC helyett ami nem lenne problema de mivel elegge kezdetlegesnek nez ki pl nincs benne olyan opcio amit a ccc tartalmaz (scalling option) nem tudok jaatszani jatekokat teljes kepernyoben. Megolhato lehet ha a vision engine helyett catalystot teszek a laptopra vagy nem biztos hogy jol mukodne vele esetleg nem tamogatna a catalyst a laptopomba levo GPU-t?
  • bardocz
    #80729
    Hát pont ezért veszek olyat inkább, amire van 3 év gari, hogy ha két és fél év után beszarik, akkor megcsinálják, ne újat kelljen venni. Aki évente cserélgeti, na annak mindegy inkább.
  • arty
    #80728
    pont ezt mondom, gyártóknak vannak jó és kevésbé jó szériáik/időszakaik, nincs olyan, hogy a giga vagy az asus a tuti :)
  • ntex
    #80727
    Nem éppen :) Épp a napokban jött elő a téma PH!-n hogy egyre több OC-s 7770 kártya van ami nem bírja a gyárilag belőtt OC órajeleket, mert random kifagy meg hibázik a kártya. Eddig ASUS V2-es revisionnál, több Gigabyte-nál, is előfordult. Eddig csak a Sapphire-nál nem volt ilyen gond.
  • IMYke2.0.0.0
    #80726
    Igen, a tápegység elbírja azt a VGA-t.
  • Solt
    #80725
    És mit csinál az emberke, amikor mondjuk a 30. hónapban meghal a vga? :) Veri a fejét a falba, hogy miért nem olyat választott, amire 3 év garancia van! :)

    Ha valakinek kevés pénze van, annak én biztos azt javasolnám, hogy olyat válasszon, amelyikre 3 év garancia van, és cserélje le 2-2,5 évesen. Ennyi idő alatt össze lehet spórolni annyit, hogy az eladott darabhoz hozzá tegyen annyit, hogy meglegyen az új középkategóriás vga.

    Ez még mindig olcsóbb, mintha a 30. hónapban zsír újat kell venni... :)
  • WuFraZselic
    #80724
    én nem találtam 2 gigás HIS 7850et máshol, 1 gigásat is csak 1 helyen, ezért írtam :)

    amúgy kösz a választ
    most is sapphire kártyám van, igazából nincs semmi gondom vele, nincs értelme "váltanom" :)

    az említett táp akkor elbírná az új vga-t?
  • IMYke2.0.0.0
    #80723
    Ez is tény. :)
    Az emberke viszont hiába számol a magas garanciális időtartammal, ha abból semmilyen hasznot nem húzhat, hiszen nem tudja eladni, és később gépszerével megfejelni az üzletet, mert nincs pénze rá :)
  • Solt
    #80722
    Pont ezért mondom, hogy fontos a garancia!! :) Minél inkább nincs pénz, annál inkább kell a biztonság... ;)
  • IMYke2.0.0.0
    #80721
    :)))))
  • arty
    #80720
    oké, megvan :D
  • IMYke2.0.0.0
    #80719
    "Ergo azt kell venni, ami a legjobb áron kínál minél több garanciát..."

    Nyilván. Csak ez azt feltételezi, hogy az emberke úgy cserélgeti a VGA-it, mint a sportcipőit - 1-2 évente...
    Sokan vagyunk úgy ám, hogy nem telik új hardverre és gépcserére sem, örülünk, ha néhány évvel ezelőtt vettünk egy középszart és elvagyunk vele.
    :)
  • Solt
    #80718
    Nem a magyar viszonteladó határozza meg a garancia időtartamát, a Sapphire ad rá két évet... hogy miért azt nem tudom, de ez elég hülye húzás tőlük.

    A gyártó manapság már szinte mindegy, rengeteg a gyenge minőség... ebből kifolyólag a garancia ideje elég döntően befolyásoló tényező. Főleg annak, aki nem 1 évig tart meg egy kártyát... arról már nem is beszélve, hogy mondjuk két év használat után még eladni is könnyebb még egy év garanciával...

    Ergo azt kell venni, ami a legjobb áron kínál minél több garanciát...
  • IMYke2.0.0.0
    #80717
    FullHD-ban biztos nem látszik, ezért kiemelném:

    "A gyártója, (azaz: vessző) a megbízhatósága"

    A rejtett alany pedig: a VGA.

    :)))))))))))
  • arty
    #80716
    egy gyártónak van megbízhatósága?

    mármint ilyen szinten, hogy giga, asus, msi, sapphire, stb :) szvsz pont csak az ár és a garancia a lényeg: mindél olcsóbban minél több garit kapj. nyilván az se baj, ha jófajta, halk hűtés van a kártyán, de abban pici kompromisszumra hajlandó vagyok :)
  • IMYke2.0.0.0
    #80715
    A gyártója, a megbízhatósága (ennek nem mértékegysége a magyar viszonteladók által adott garancia), a teljesítménye, az ára.
  • Solt
    #80714
    Miért mi legyen? :)
  • IMYke2.0.0.0
    #80713
    Nehogy már ez legyen a legfontosabb...
  • bardocz
    #80712
    De arra csak 2 év garancia van.
  • IMYke2.0.0.0
    #80711
    A tuningolt verzió 106 Ft-al drágább... :)))
  • IMYke2.0.0.0
    #80710
    [...] csak pixmaniatól lehet venni"

    Not.

    IPON.hu - SAPPHIRE 11200-07-20G HD7850 2GB GDDR5 PCIE: 54138 Ft