90029
  • Borg
    #80869
    Kapcsolat? Mikor szándékozol lemászni a falvédőről? :D
    Ez pénzről szól.
    Az nv meg nem fog a továbbiakban pénzt tolni olyasmibe, ami úgyis működik. Eddig se érte meg.


    Ha meg az AMD használhatóságán javít ez a Gaming Evolved bevásárlás, annak csak örülhetünk. Van hova fejlődniük. Talán az idei kártyákkal már nem csak FPS-ben tudják felvenni majd a versenyt az nv-vel.
  • kifli
    #80868
    te miről beszélsz?




    Solt: Ez így logikus nem? De lehet amd-től több pénzt kaptak. Ja várjál, ők nem pénzt adnak a fejlesztőknek, hanem besegítenek az optimalizálásba...
  • Borg
    #80867
    Legelős? :D
    Nekem dzsungeles van.
  • Solt
    #80866
    Biztos azért váltott a fejlesztő, mert az nv-vel való kapcsolata túl tökéletes volt... a crytek is biztos azért oldalazik arrébb, mert túl gyümölcsöző a viszonyuk, és egy kicsit szívni akarnak...

    Zöldhályog újratöltve! :D
  • arty
    #80865
    milyen gond volt amdn?
  • kifli
    #80864
    Összesen 4x indítottam el a játékot a legelső verziót, patchek nélkül. Ezalatt végig is játszottam, de nem találkoztam anomáliával...


    Nvidián is van probléma, mondjuk leginkább sli rendszerekkel ahogy olvasgattam.
    Állítólag az ini file-ba ha beírtam valami fps fixáló parancsot, az helyrehozott valami gondot, de én nem vettem észre semmi különbséget.


    Elnézést, hogy nem volt gondom a játékkal.
  • Borg
    #80863
    Igenigen, ide csak kivételek járnak, tudom :)
  • kifli
    #80862
    nekem az elejétől ment probléma nélkül.
  • kifli
    #80861
    Most dobálják ki 13.2 betákat, ami elég sokat javít crysis futásán. Mellé még egy idézet akkor:

    "We're seeing 1.3-1.6x in Crysis 3 in our labs on 7970 GHz Edition @ 1080p and 1600p. I don't know about the other cards. This is is a beta driver for a beta game, and performance is most certainly not final. Additional optimizations are in the works, and they may or may not arrive within the timespan of the beta."


    Mellé azt írták, hogy mivel a crytek viszonylag későn catlakozott a programba, így még most dolgoznak rajta, így elég sok javulás várható még.
  • Borg
    #80860
    Farcry3-nak is jót tett az utolsó pillanatban váltás. Szopás evolved, míg nv-n probléma nélkül ment első naptól...
  • arty
    #80859
    előzetes beta-tesztek alapján nv előny, 10% körül
  • kifli
    #80858
    A crytek csatlakozott a gaming evolved programba:

    "Everyone must also keep in mind that Crytek decided to join AMD Gaming Evolved relatively late in the Crysis 3 development process. We've had developers on-site with Crytek around the clock since that point, and we're working together to squeeze every last drop out of Radeon architectures on this title. For example, GCN is one of the reasons Crytek made the switch. It's important to us and them that everything is hunky dory but, compared to other titles at this point in their development cycle, we've all had less time to do that work. So we're doing a little catchup this week and next, applying that spit polish, and making damn sure everything is smooth for launch."

    Viszont ez nem jelenti azt, hogy az nvidia oldaláról megszűnt a kapcsolat. Másik játékról nem tudok, aki mindkét gyártóval együttműködve fejleszt.
    Az viszont jelent valamit, hogy az amd nyomja nagyon a crysis 3-at, nem az nvidia. Valószínűleg az nvidiánál már tudják, melyik hw-en hogyan fog futni...
  • Solt
    #80857
    UPSZ... no úgy látszik a Crytek is búcsút intett a zöldeknek! Úgy látszik kiürültek a pénzes bőröndök...
  • Solt
    #80856
    Nem is mondtam, hogy az lenne... :)

  • [HUN]FaTaL
    #80855
    Kösz, tuning nincs, csak a CPU-n :)

    Aniso egyáltalán nem felesleges sztem, és alig használ eroforrást.
  • kifli
    #80854
    én kértem cserekártyát, és adtak...
  • Solt
    #80853
    A tuningot nem tolerálja, de azon kívül stabil nálam...
  • Solten
    #80852
    #80843: stabil
  • IMYke2.0.0.0
    #80851
    Felesleges erőforrás zabáló az is.
  • V43 1105
    #80850
    Nem.
  • V43 1105
    #80849
    Én több mint egy hónapot vártam HD6970-re .. dec 17.-én adtam be, most pénteken jött a mail, hogy 6970 kész, később ez lett ráfizu nélkül egy 7970 ..
  • pHNxX
    #80848
    És az Anisotropic Filtering- t sem érdemes 16x oson használni?
  • LV 426
    #80847
    Felraktam a 13.2 es drivert de ugyanaz a szitu.
    iPonban gariztatott már valaki?

    Mennyire macerás és meddig tarthat (3 napon belül cserés)
    gondolom cserekártyáról ne is álmodjak.
  • kifli
    #80846
    2x-es értéknél mozgás közben nem, 4x-esnél már állóképnél sincs kb semmi különbség a magasabb értékekhez képest.
  • MerlinW
    #80845
    Továbbá minden fokozat ~20% teljesítménycsökkenést okoz. Az AA eszi a legjobban a VGA-t és többnyire feleslegesen.
  • [HUN]FaTaL
    #80844
    Solten: Az az XFX HD4850-et kicseréled a plecsenin Sapphire 7770-re? :)
  • [HUN]FaTaL
    #80843
    Ez a topic meg miért került ki a kedvenceim közül? :D Biztos mellékattintottam.

    Na mindegy, próbálta már valaki a beta 13.2-es drivert? Sajnos vannak gondjaim a 13.1-gyel (villogó textúra, ha jól látom ez javítva lett a 13.2-ben).

    Stabil?
  • KaBuTo666
    #80842
    Hol?
  • V43 1105
    #80841
    Van már.
  • KaBuTo666
    #80840
    Mikor lesz már 16x-nél nagyobb? Szeretném végre megélni hogy megizzasztathassam a gépemet... :\ :\
  • pHNxX
    #80839
    :D legalább ezt is megtanultam :D
  • V43 1105
    #80838
    Na, nem vagy te buta. :D
  • pHNxX
    #80837
    De mondjuk nem veszek észre akkora különbséget sőt elég csekély vagy nem is lehet észrevenni ugyh tényleg nem érdemes maxra tenni
  • V43 1105
    #80836
    Szokj le róla villámgyorsan. Max 4x-es szűrést használj és kész, annál több nem kell.. sőt ahogy mondták van ahol a 2x is bőven elég ..
  • pHNxX
    #80835
    Jaah értem hát az a helyzet h én az vagyok:S :DDD
  • V43 1105
    #80834
    Azért elég a 4x-es mert bőven biztosítja azt a szemnek is megfelelő minőséget, ami elég ahhoz, hogy élvezd a játékot.. a 8x,16x stb.. fps pistáknak való akik grafika buzik, ééérted ?:D
  • V43 1105
    #80833
    4X helyett 8X.. sorry..
  • pHNxX
    #80832
    Az a baj h nem értek ezekhez :/ mért elég a 4x es pl? Ám megoldodott a probléma az uj drivert felraktam.
  • V43 1105
    #80831
    Egyetértek! 4X, 16X csak parasztvakítás ..
  • MerlinW
    #80830
    1080p-ben teljesem felesleges a 4x-nél magasabb élsimítás... Én speciel max 2x-et szoktam használni, de sokszor annyit sem.