90029
  • arty
    #80909
    nem értem... az összeg világos, amennyiért vetted, nekik is az - nem?
    van árlistájuk is, nem?

    kérd az árát, ha baszkódnak és vedd meg máshol, kész.
  • V43 1105
    #80908
    Bemegyek iponba ma.. hd7870.. aha köszi nem.. nem ez volt megbeszélve.. kaptak még 2 hét gondolkodási időt..
  • arty
    #80907
    elvárások kérdése :) 1950-et vettem a 7900gt után, azzal elég sokáig elvoltam ... (7xxx borzalom hamar elavult, hálistennek már nem nálam)

    88gt ellen viszont amdnek nem volt kellően jó kártyája, a 3870 sajnos le volt maradva... viszont ez utóbbi a mai napig dekodol h264et, vc1et, amire az nv csoda már nem képes. (kollega cserélgette napi szinten a 88gtjét a 3870jére az elmult évben, hol filmre, hol játékra kellett neki :DDD )

    9800gt mellé a 4850et tedd oda... utóbbinak "manapság" már kijön az előnye :D
  • Borg
    #80906
    Egyik kártya se nagyon állja meg a helyét 2-3 évvel később. Akármit is tudjon elméletileg, sebességben már nem hozza amit kell.
    Ezért irreleváns, hogy a kihasználatlan technológiát illetően melyik van előbbre.
  • arty
    #80905
    geforce7-8 is milyen jól megállta később a helyét, ugye? :D

    (ekkor volt utoljára nvidiám... najo, volt 9600gt is és 8500gt, 8400gs is, sőt van egy 6200gt tesztkártyám is :) )
  • Borg
    #80904
    A mellékelt ábra szerint nem :)
  • kifli
    #80903
    Hogyisvanezakkor, az a jobb taktika, ha megvárja az ember, ameddig más fejleszt, és majd azt később használja? Miből gondolod, hogy később az nvidia jobban meg gyorsabban csiálja meg azt amit az amd megcsinál? Hisz, mivel az amd régebb óta fejleszti az adott technologiát, több benne a tapasztalata is nem?

    Másrészt pedig, mivel amd korábban alkalmazza a különböző technologiai újításokat, a kártyáinak hosszabb az élettartama is nem?
  • Her Laca
    #80902
    Na jó de a bálna ugye csak a topp kártyákon van ,most hogy radeon vagy NV az mind1 ,aki meg olyat vesz annak a háza is nagy valószínűséggel megfelelő ezek fogadására.
    Egyedül a szélessége a sok de pl a Giga is csinál valami 3 slotos megoldást mostanában ha jól rémlik.
  • IMYke2.0.0.0
    #80901
    Hát, ha helyből 31 cm-es kártyát befogadni képes házad van, akkor nem tűnik fel a dolog.
    De, ha annál kisebb, akkor nagyon gyorsan észreveszed, milyen böszme nagy az ASUS-od.
    ASUS ARES 2:
    Card: 11.8” x 5.5” x 1.8”
    Kártya: 29,97 cm x 13,97 cm x 4,57 cm
  • Her Laca
    #80900
    Ezen kár vitát nyitni:) Szerintem a bálna az isten hűtés ,hang szempontjából. Én szeressem ha kussol a cucc na meg hűvös.
    De mért is kell nagyobb ház? Nem hosszabb mint a Giga csak szélesebb.
  • IMYke2.0.0.0
    #80899
    "Mert ugye ha VGA akkor ASUS:)"

    S rögvest vehetsz mellé egy 50.000 Ft-os házat is, mert olyan böszme nagy.
  • Solt
    #80898
    Én a Gigabyte legmagasabb órajeles kártyáit néztem, elnézést Uram! :)
  • Her Laca
    #80897
    Én azért kúrvára nem értelek:) Mért kell osztanod az észt az NV mellett egy radeon topikban ? Mondom ezt úgy ,hogy köztudott ugye mikor is veszek pirosat:) Te magadat szereted szopatni?:)

    Solt mester.
    Azért nincs 40 akét kártya között még iponon se. Asus bálna mindkettő,20 ezer a különbség.Mert ugye ha VGA akkor ASUS:)
  • arty
    #80896
    crysis3 13.4

    minfps 23 -> 37 :OOO
  • IMYke2.0.0.0
    #80895
    "Főleg, ha el tudod adni a plusz játékokat..."
    Ezzel szöget ütöttél a fejembe :)
  • Solt
    #80894
    Ja, így már érthető... ez jóval olcsóbb.
  • IMYke2.0.0.0
    #80893
    Én ezzel szemezek már 2 hónapja - 49907 Ft.
    80 ezer Ft-ot nem szívesen költenék már az öreg gépemre.
  • Solt
    #80892
    Pedig nem sokkal drágább... Lehet érdemes lenne kuporgatni hozzá még egy kicsit. Főleg, ha el tudod adni a plusz játékokat...
  • IMYke2.0.0.0
    #80891
    Bocs Lara... Szóval, Tomb Raider...
  • IMYke2.0.0.0
    #80890
    Én tomb Raider-re hajtok. 79xx-esre amúgy sem lenne pénzem. Így is a húgomtól fogok kölcsönkérni nem keveset a 78xx-hez.
  • Solt
    #80889
    Biztos lesz majd jó áron! :) ( Nekem a Sleeping dogs megvan még, ha kell valakinek, akkor ócsóóóóért átadom... )
  • arty
    #80888
    wow! bio infinite-t szívesen berántanám kuponként :)

    valakinek nincs eladó? hátha kártya nélkül is meglehet ócsóbban :D
  • Solt
    #80887
    Ha így bereklámozzák akkor biztos lesz... az előző is volt! :) Én nagyon belenyúltam, iszonyat mákom volt... 100000.-Ft volt a 7970GHz, plusz kaptam hozzá FC3-t, Sleeping Dogs-t, és Hitman-t... :))
  • IMYke2.0.0.0
    #80886
    De jó, hogy még nem rendeltem meg a 7850-esemet.
    Most megvárom, az IPON-on is lesz-e ez az akció.
  • Solt
    #80885
    [URL=http://ipon.hu/hir/uj_akciot_indit_az_amd/24006]"The way it's meant to be bundled"[/URL] Jó az új szlogen... :D
  • Solt
    #80884
    Az utolsó driverekkel még a BF3 alatt is jobb volt a 7970GHz... de tudod mit, vegyük úgy a vita lerövidítése érdekében, hogy totál egy szinten teljesítenek, és nézzük az árakat.

    A legmagasabb gyári órajeles Gigabyte 7970GHz 108000.-Ft, a legmagasabb gyári órajeles Gigabyte GTX680 147000.-Ft! ( IPON ) Ez közel 40000.-Forintos eltérés... Még a legmagasabb órajeles GTX670 is 120000.-Forint! Szerintem a továbbiakban nincs miről beszélni...

    Az ilyen microlagos, fosdriveres, kékhalálos dezinformációk arra jók, hogy ezt a brutális árkülönbséget megpróbálják áthidalni. Kevesebb fejlesztőt kéne megvenni, többet kéne a gyártástechnológia gazdaságosságával foglalkozni, és akkor lehetne árverseny! Ami ugye a mi érdekünk lenne... én is szívesen tettem volna most egy próbát a GTX680-l, de nem fogok azért plusz 40000.-Forintot (még húszat sem) kiperkálni, hogy nv-m lehessen...
  • arty
    #80883
    jahogy régen idióta volt az nv, most meg náluk a szent grál?

    igazából csak annyi történt, hogy mára a konzol a lett fő platform, amire fejleszteni kell - ott pedig nincs compute erő egyelőre, így pécén bármit is átverni csak "pénzesbőrönddel" lehet. én azért örülök, hogy nem a geforce7-nél tartunk, pedig az aztán baromira juzerközpontú lenne ;)
  • Borg
    #80882
    Ez pont az, amiről lentebb is beszéltem.
    Egy dolog bevezetni újításokat, és egy másik kihasználni őket.
    Olyan újításokat üzletileg értelmetlen idejekorán bevezetni, amiből senki sem profitál még évekig.
    Az nvidia helyében én is az AMD-re hagynám az új utak kitaposását, aztán mikor már tényleg használnák a programok, majd bedobnak ők is új hardvert rá, ami ráadásul jobban és gyorsabban is tudja majd.
    Az egyik fejlesztő, a másik user központú. Amelyik az általam játszott játékban gyorsabb, és megbízhatóbb, azt fogom venni.
    Akkor most fel lehet tenni a kérdést, hogy üzletileg melyik lesz a jobb? Mint ahogy eddig is...
  • Borg
    #80881
    Az összes játékra nézve egyáltalán nem egyértelmű az előnye a sima 680-al szemben se. De gondolom erről kár is vitatkozni, mert egyből be tudnál linkelni olyan tesztet, ahol csak a megfelelő játékokkal nézték :)
  • arty
    #80880
    "HDAO"

    jaj... ez és ennek variációi, amit először kapcsolok ki :) alig látni, cserébe sokat lassít... (nálam - lehet h 79xx már bírná, de inkább legyen jobb a frémráta)

    amugy a metro a legviccesebb - eleinte mindenen fosul futott az nv zászlóst kivéve, mára pedig amdken megy jobban ...

    szarul optimált és EA-san patkány verzio amd színekben: dragon age dx11 ?

    (amugy nemhogy az x360, de már az xbox1 is tudott DD5.1-et, pécé ide csak az utóbbi években jutott el :( márminthogy digit kimeneten játék 5.1)
  • kifli
    #80879
    Az AMD az ünnepek után is folytatja a játékdömpinget ajánlanám Borg figyelmébe:
    "A Bioshock Infinite számos compute shaderrel gyorsított effektet kap, mint például a HDAO bilateralis szűréssel, a diffuse depth of field és a contact hardening shadows."

    Egyébként meglehet nézni, hogy milyen címek kerülnek a gaming evolved programba, és milyenek a twimtbp-be.

    Csak egy két nvidia logoval jelzett játék: metro 2033 jót tett neki a programba kerülés, remekül futott mindenkinek. Crysisról optimalizálás terén ne is beszéljünk, mindenki tudja mi a helyzet. A második rész esetében is voltak érdekes dolgok (föld alatt lévő víz folyamatos renderelése pl)
    Ezeken kívül volt még mafia 2, ami physix-el nvidián sem futott egykártyás rendszereken normálisan. Más nagyobb cím nem jut eszembe a közelmúltból. Mert amik voltak, többnyire a B kategóriában indultak.

    Szarul optimalizált evolved programba tartozó játék valahogy nem jut eszembe. Szóval ne mond, hogy ez csak az atinak tesz jót. Jót tesz ez minden pc játékosnak. Illetve ha a cikket elolvasod, nemcsak a grafika optimalizálásra vonatkozik a dolog, hanem a pc-s irányításra is kiterjed, de még a hangzásra is. (x360 ugye sztereót tud csak, így sok játéknál nem ölnek energiát a térhangzásba)
  • kifli
    #80878
    pont fc3 alatt volt nvidia hiba, hogy leállt a driver...


    Nekem már nemtudom mióta nem volt olyanom, hogy driver stopped. Kékhalál mióta is függ a gyártótól? Csökkentsék az fps-t? Ember növelniük kéne inkább, ha utol akarják érni az azonos kategóriájú amd-ket.
  • Solt
    #80877
    Álom? Melyik a leggyorsabb 1 gpu-s vga? Ja, hogy a 7970GHz... hmmm... mik vannak! :D A felsorolást meg nem értem, nálam egyik gond sincs... én szemét állat, nem hat a gépemre a negatív kampány! :D
  • arty
    #80876
    ha visszakeresném, hogy kell-e a 32bit színmélység és kell e a shadermodel3.0 a vidiába, vajon milyen hsz-ekre lelnék tőled? :)

    valaha az nvt is jellemezte az innováció, mára csak a pénzesbőrönd és a már leírt fizixes és fusson szarul másnál sztorik keringenek a cég körül...
  • Borg
    #80875
    Hova kell az nv-nek zárkóznia? :D Mit álmodtál? :D
    Rontsanak a driverek minőségén, vagy vezessenek be némi microstuttert, kékhalált, driver stoppedet, vagy csökkentsék az fpst, vagy mi?

  • Borg
    #80874
    twimtbp sem egyenlő a physx-el...
    És egy kapcsolatban a pénz nem azt jelenti, hogy táskával viszik a másiknak. Mindkét cég esetében az van amit leírtál, kölcsönös haszon. Szóval ez a sarkítás nem jött be. A végén mindkettő a pénzre megy ki.


    Azt meg hagyjuk már, hogy AMD-n azért fut szarul, mert az nv fizet... lol. Ha az a sok techno humbuk mind működne, kihasználható lenne, amiről a GCN kapcsán évek óta ódákat zengenek, már rég 2x gyorsabb kéne legyen minden AMD kártya. Ehelyett még egy százalékot is nehezen hoznak, sőt...
    Máshol is volt már ugyanez a vita. Hiába hiszi azt az AMD, hogy hú mekkora technológiai bravúr a GCN, ha a felhasználóknak ZÉRÓ előnye van belőle mindmáig.
    Mindig csak az van, hogy majd a jövő játékaiban, a compute shader mint valami szent grál... kinemszarjale a jövő játékait, ha per pillanat semmi előny belőle? Kiváncsi leszek mikor jön az első játék, amiben ez látszik majd...

  • Solt
    #80873
    Igen, ezt hívják kapcsolatnak, partneri viszonynak! :)
  • Solt
    #80872
    Igen kapcsolat... normális helyeken ez így működik... nem úgy, hogy "itt a pénz, az enyémen jól fusson, a másikén szarul, és akkor mindenki az enyémet veszi..." egy pont után már a fejlesztők sem nyelik be ezeket a pénzért. Kezdőrúgásnak jó volt, oszt pá...

    Az nv nem azért tolta a pénzt, hogy jól működjön xy játék, hanem azért, hogy a riválisén szarul! Szép lassan visszaüt ez a gennyes viselkedés...

    Nem tudom milyen versenyre gondolsz... egyelőre az nv-nek kell zárkóznia... :)
  • kifli
    #80871
    ne az nvidia féle kapcsolatra alapozz. Mert az egy dolog, hogy nvidia csak pénzel akarja megoldani a dolgokat. (physix-es játékok)

    Amd nem fizet a crytek-nek azért, hogy segíthessen az optimalizálásban.
    crytek 2 dolgot kap, segítséget, és egy adag reklámot, pl a driver telepítése közben, vagy az amd oldalain.



  • arty
    #80870
    jamegvan!

    Issues:
    SLI not working, needed other methods nvidia inspector/profile tools etc. to get it working.

    SOLUTION:
    Add farcry dx11 exe. to NVdia control panel, reinstall drivers. add farcry 3 dx11 exe to Nvidia inspector.

    ISSUE:
    Bullet hole decal bug issues SLI: drops framerate.(fixed with updated hex code in nvidia inspector)

    SOLUTION:
    open farcry 3 profile with inspector, and change SLI bits for DX11

    0x000902F5 to 0x0C1902F5( this fixes the decal bug when shooting something frames drop.)