90029
  • IMYke2.0.0.0
    #81309
    Engem ez nem is zavarna - csak akkor ne látnám állandóan a játékok előtt a logójukat...
  • Solten
    #81308
    A fanboyok nagy banatara, sz@rik mar az Nvidia a PC-s piacra, a mobilt toljak ezerrel. Abbol a szegmensbol van a rekordbeveteluk, jol fogynak a tegras cuccok.
  • Solten
    #81307
    Elnezve a kepeket, nagyot dob a jatekelmenyen, vegre valami ertelmes dologgal is elorukkolt az egyik gyarto.
  • Omlás
    #81306
    Szerintem félreértetted mert IMYke2.0.0.0 a kék cpu gyártóra és a zöld vga gyártóra gondolt a "Mindkét cég horror áron kínálja a szándékosan visszafogott fejlesztéseit." mondattal nem a piros és zöld vga gyártóra ;]
  • IMYke2.0.0.0
    #81305
    Nyilván, nem vagyok belsős, csak azt tudom, amit az elmúlt 10-15 évben magamba szívtam a netről.
    Például, gondolom, kevesen emlékeznek már arra, amit az IBM csinált ezelőtt 10 évvel... akkor, amikor az Intel csak álmodott a 3 GHz-ről... meg a több magról.
  • arty
    #81304
    Jah, direkt csinál mindkettő a másikénál lassabb terméket, kevesebbet akarnak keresni a sebeségfölény biztosította eladásokkal.

    Meg direkt zabálnak 2-300 wattokat a szörnyeik, pedig ugyanerre képesek lennének 50W-ból is. Szeretik, ha jó sokba kerül a dögökre a réztömb.

    Nem! Sajnos feszegetik a tech nyújtotta korlátokat és olyan kevés kártya megy el (darabszámban), hogy az egységre jutó ár magas.
    Nyilván a 7970-en van zsír, de egy 7770-en alig-alig.
  • arty
    #81303
    hányszor kell mégleírni, hogy ez az effekt megy nálad is, miközben a fizix az ittopikolók 99%-nál nem ?

    enniyre kellemetlen látnod, mekkora féreg cégnek adtad a pénzed? :D
  • arty
    #81302
    mikor költött az nv péxéecklu dx11 effektre?

    ők még a víz "csillogását" is fizixre "veszik meg", ne röhögtess már... (just cause2)
  • IMYke2.0.0.0
    #81301
    Egyetértünk. Mindkét cég horror áron kínálja a szándékosan visszafogott fejlesztéseit.
  • Omlás
    #81300
    Amúgy no offense csak személyes véleményem csak úgy mint a kék cpu gyártó ugyanúgy a zöld vga gyártó is totál pofátlanul el van szállva az árazással DE megteheti mert így is eladja a piacon a termékeit. Mint felhasználó nem szimpatikus az üzletpolitikájuk de amúgy meg teljesen érthető. Majd ha megszorulnak akkor majd változatnak vagy lehúzzák a rolót :]
  • arty
    #81299
    ami viszont létező probléma mindkettőnél: tönkrementek egy (garancia)idő után...

    (és senki ne jöjjön azzal, hogy de mind tönkremegy: ez a két széria hírhedten rossz volt, előbbi a melegedés+bénahűtés, utóbbi a rossz forrasztóanyag miatt)
  • arty
    #81298
    eddig az amd eredmények borzalmasak voltak frametime szempontjából!

    (csak a tesztelési metódus nem ért egy kalap sz..őrt se, naés :D)
  • arty
    #81297
    akkor mostmár elégedett vagy az amd frémtájmjával? :)

    (még mindig röhej frémtájmot nézni 40 fps average mellett ... ééérted: 20-80fps nemgáz, dfe ha egy frém 7ms helyett 14, az KIBUKIK!!! :D )
  • IMYke2.0.0.0
    #81296
    Bőven lesz idén is "best running on GeForce" játék....
  • Her Laca
    #81295
    No de evvel mi a baj? AMD pénzeli a játékot (ahogy régebben sok mást az NV ) és előtérbe helyezteti a saját megoldásait. Most visszanyal a fagyi:) Ezek egymástól lesik el a kis trükköket . :XD Majd most a másik tábor tud mutogatni:) Megéljük még azt ,hogy egyszer csak az NV lesz a jófiú ne félj:)))
  • IMYke2.0.0.0
    #81294
    Akkori csúcs 480-ason is lassított felvétellel tudott mozogni a haj... hát kösz szépen :)
  • Omlás
    #81293
    Én az 50 FPS-t nembáááánom ha Lara baba haját lobogni láááátooom ihajja csuhajja nádiposzáta...
  • Solt
    #81292
    Én a pisixre céloztam, és úgy gondolom ez is egyértelmű célzás volt, de látom ma sem megy olajozottan a kommunikáció kettőnk közt! :D
  • Borg
    #81291
    Az sem zárt feature volt. Standard DX11-es haj szimuláció volt. Pont olyan, mint amire most veri az AMD.
  • IMYke2.0.0.0
    #81290
    "Lesz 70 helyett 50 fps-ed, csak hogy lobogjon a haja a csajnak :)"

    S ezt én boldogan be is vállalom.
    DE: Batman lobogó köpenyéért nem vennék GeForcet-t. :)
  • Solt
    #81289
    A technológia a lényeg, nem az, hogy lobog a haja. Vetítsd tovább ezt fűszálakra... No és ugye ez nem egy zárt "csakisazényimfizessérte" fjúcsör.
  • Borg
    #81288
    Igy van. Hab a tortán, hogy a játékfeljesztőket kurvára nem érdekelte máig se.
    A Tomb Raiderrel is csak azért ugranak rá a tressfx-re, mert az amd belapátol némi pénzt az involveddel :)
    Lesz 70 helyett 50 fps-ed, csak hogy lobogjon a haja a csajnak :)
  • IMYke2.0.0.0
    #81287
    "(meg az is el lett felejte, hogy az NV-nek 3 évvel ezelőtt volt ugyanilyan DX11 Hair demója, még fermire)"

    És semmit nem csináltak vele.
    Helyette ráálltak a 'Force'-ra... számítási képességekre gyúrás nélkül.
  • Borg
    #81286
    Én tudom, csak itt ugye nem így volt beharangozva.


    (meg az is el lett felejte, hogy az NV-nek 3 évvel ezelőtt volt ugyanilyan DX11 Hair demója, még fermire)
  • IMYke2.0.0.0
    #81285
    A TressFX MINDEN DirectX 11-es VGA-n működik. Igen, még az általad imádott GeForce-okon is.
    Már, ha nem 8800-asod van.
  • Solt
    #81284
    Az ilyen tüskés cikkekről...
  • Borg
    #81283
    Most a hajszálas tech AMD only mivoltáról beszélsz? Vagy milyen dezinformációról?
  • Solt
    #81282
    Nem rugózunk ezen, csak nem szeressem az ilyen negatív kampányokat. :) Fejlesszenek, csökkentsenek árakat, és akkor nem lesz szükség az ilyen dezinformációkra amit pár "lelkes" teszt oldal terjeszt, nyilván önszorgalomból! :D

    Nekem is most zöld vga jött volna a sorban, de így, hogy gyengébb is valamivel a GTX680, plusz még jóval drágább is... ez már sok volt. Ha én is csak a CloD-t tolnám, akkor nem érdekelt volna, de így nem vitt rá a lélek! :)
  • Her Laca
    #81281
    Asszem már leírtam máshol ,van ez a két gyártó szűkül a piac a VGA fronton ,mindegyik máshogy közelít a probléma felé. A felső kategóriában kb egálban vannak teljesítményben ezen kár is lenne vitatkozni (lejeb talán a veres jobb ez is tény) az egyik magasan tartja az árait míg a másik kedvezőbb áron adja a portékát. Mindkettőnek megvan a vevőköre így nem gondolnám,hogy nagyon maguk ellen játszanának .Az NV is beszedi a neki megfelelő profitot max kevesebb hardveren,az AMD is ,ő többet ad el. Mit kell ezen rugóznunk:)
    Az tény,hogy nagyon elszálltak az árak VGA fronton ,mert azért egy 110 ezres AMD VGA-t sem neveznék olcsónak már. Nem beszélve erről a titánról vagy miről. Az elmebeteg árú.Nem kell cserélgetni a hardvert évenként:) ez a megoldás.
  • IMYke2.0.0.0
    #81280
    Solt:

    No igen - ezt el is hiszem, ha látszik.

    Omlás:
    Egyetértünk. Teljességgel emberfüggő a dolog. Én például nem vagyok nagy grafika-függő. Játékélmény mindenek felett. Ezért is kábé tojok a 'zújkrájziszra'.
    A 30-60 FPS mizéria sem érint [miközben VGA-vásárlás előtt állok] igazán, mert eljátszok akár 20 FPS-sel is a Borderlands 2-ben, 800*600-as felbontáson.
    Ennyit enged ez a gép, aminél ülök.

    Más meg elégedetlenül morog, ha csak 59 FPS-e van, és nem 60 :)))
  • Omlás
    #81279
    Talán a valaha volt egyik legjobb ár teljesítmény arányos zöld kártya volt.
  • Solt
    #81278
    Hmmm... a 6600GT meg a 8800GT milyen jó kártya volt, és ráadásul milyen jó áron! :)
  • Her Laca
    #81277
    Én tesó mint mondtam már, lexarom kinek mije van:) Kinek mi esik jól.
  • Omlás
    #81276
    Nem beszélve arról, hogy nem egy embert ismerek akit a fix 25 FPS sem zavar és egyszerűen nem látja, hogy akadozna másnak meg a 35 FPS is "akad" :]

    Embere válogatja.

    Az ilyen mikrolaggos tesztek meg 10 ponttal jobb 3DMark eredmények azok pont azok amiket a valóságban a büdös életben nem vesz észre az ember :D

    Amúgy meg mindenki nagy fiú oszt eldönti mire költi a pénzecskéjét én special szimpatikusabbnak és gazdaságosabbnak is tartom a pirosat mint a zöldet pedig anno pont fordítva volt még a 4200Ti, 6600GT idején húú de régen is volt az már ...
  • Solt
    #81275
    Ez microstuttering,



    Ez szemmel, játék közben is látható... amiken meg lovagolnak ezekben a tesztekben, az maximum ilyen táblázatokban mutatható ki, szabad szemmel nem látszik... ha látszódna, akkor égnének ezek a topikok a nyivákolástól! :)
  • IMYke2.0.0.0
    #81274
    S akkor az érzékelésből kihagytuk a szubjektumot: a fáradtan, suli, buli, munka, stb. után gép elé ülő játékost.
    Egy fáradt ember reakcióideje, felfogó sebessége egy részegével vetekszik.
    Így, a képernyőn megjelenő, látható események felfogása - s igen, ide sorolhatók a mikrolagok, 'tüskék' is, amiket csak szoftveresen, meg belassított videókkal lehet igazolni a nagy átlagnak - is problémásabb.
  • Solt
    #81273
    A Te eseted teljesen egyedi, és tökéletesen indokolt is. Szinte kizárólag egy olyan játékkal játszol, ami NV-n teljesen hibamentes, és jobban is fut. ( hogy miért, azt most hagyjuk :) )

    A lényeg az, hogy akkor lettél volna hülye, ha ahhoz az egy játékhoz AMD-t veszel... :)
  • Solt
    #81272
    Én nem is az fps különbségekről beszélek, hanem a tüskékről... szerintem ez egyértelműen kiderül a mondandómból. Idáig az AMD grafikon volt tüskés, most ebben a tesztben a BF3 alatt az NV grafikon sokkal tüskésebb, de érdekes módon a topikjában egyetlen NV-s sem panaszkodik arra, hogy akadozna, vagy mikrolagolna neki a játék. Ez a tény tökéletesen engem igazol...

    Ugyanazt mondom, mint eddig is,

    "Ez a teszt pont arra volt jó, hogy rámutasson, ezek a látványos táblázatok köszönő viszonyban nincsenek azzal amit a szemünk lát. Legalábbis amíg nem ilyen 70-80ms feletti ugrások vannak..."

    Ha akarsz, akkor tudomást veszel erről, ha nem, akkor meg hajtogathatod tovább, hogy az NV folyamatosabb kép. Rád bízom... ;)
  • Sir Quno Jedi
    #81271
    Oké, egymagos és a generáció csúcskártyája. Így már okés?
  • Solten
    #81270
    "csöndes is, hűs is, jó sok RAM van benne"

    Jo ervek, mondok vagy 20 kartyat amik megfelelnek e kriteriumnak... :)