90029
  • grebber
    #89389
    AMD Fenghuang 15FF Graphics Chip Equipped APU Shows Up on 3DMark – Faster Than RX Vega M GH, 2 GB HBM2 Clocked at 1200 MHz
  • broman191
    #89388
    Vagy el sem indul vagy terhelés alatt probléma lesz.
  • Borg
    #89387
    Valószínűleg be sem bootol, hanem csak kiirja, hogy power not connected, és ott megáll.
    Legalábbis a rendes vga-k ilyenek.
  • Bandi932
    #89386
    Sziasztok4

    Szerintetek, ha a vega64-nek a 2X8tűs tápcsatlakozóból csak az egyiket kötném be akkor mi történne?
  • mulli1986
    #89385
    Hát amit írtak, az 1080ti, a többinél állítólag beakad a gamma :-(
  • Palinko
    #89384
    Ez az igazi keresztje a vegának. Oké hogy a teljesítmény sem lett az amit vártunk, de jó áron még fogyna az nagyon is. Csak hát....
  • __Jacek__
    #89383
    Horror, talán kezd valami normalizálódni itt svédben most van 180-ert Gainward 1080, Radeon 580 90e de a vegák az horror..
  • arty
    #89382
    talán valami olcsó 1070 (nv) belefér. vega56-ok még mindig 200 felett járnak, ha jól látom...

    VAGY! irány a hardverapró és valami garis ex-bányászba beleugorva tudsz jó teljesítményhez jutni :)
  • mulli1986
    #89381
    Hali! Sajnos múlt héten zárlatos lett a lapom és vitte magával a videókártyát is. Új konfigot építek VR szemüveghez és érdekelne milyen kártyát ajánlotok hozzá 150e-ig. Köszi
  • broman191
    #89380
    Nem a magas GPU és RAM árakról van szó, legalábbis nem elsődlegesen, a bányász bizniszek várnak tömegesen a nyáron megjelenő jóáras célhardverre újabb VGA készletek vásárlása helyett.

    Graphic card makers see shipments decline by 40% in April @ Guru3D - A tavalyi $ milliárdos hasznok és látványos, de fenntarthatatlan növekedés után ideje hogy bezárjon az édességbolt, csökkenjenek a VGA árak és elsődleges piacként újra a gamerek járjanak jól...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2018.05.01. 16:44:46
  • arty
    #89379
    én nem tudok dübörgésről, csak a berohadt eladásokról ... (gondolom a magas ram és gpu árak miatt)

    és a játékosoknak bezony 200 dodós kártya kell (kéne), nem lehet lehúzni őket (annyira), mint a bányászokt....
  • broman191
    #89378
    Bárcsak ott tartanánk...őszre beállhatnának újra a gamer szemmel ésszerűbb VGA árak. Ideje lenne megválni a 480-tól, amíg van rá gari...megint sikerült 2 évet teleportálni párat pislogva, yay. :) Csak a PC-s szegmenst nézve a Ryzen 2 is jól sikerült, szóval csak nem lesz szabadesés a nagy növekedésből.
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2018.04.27. 16:57:43
  • grebber
    #89377
    Már működik az AMD laborjában a 7 nm-es Radeon Instinct
  • Palinko
    #89376
    Processzorok, IGP-k, konzolok stb dübörögnek, szóval a céggel nem lesz gond. Egyedüli kérdés, hogy vannak-e ambíciói a high end grafikuskártya piacon vagy sem. Mert úgy tűnik a Navi középkategóriára céloz, de ettől még lehet népkártya ismét, ha nem az történik a készletekkel mint az elmúlt években és tényleg 250$ körül tudják tartani az árat.
  • arty
    #89375
    majd most a bányaomlás után kemény negyedév jön ... :(
  • grebber
    #89374
    Szárnyal az AMD: kiváló eredményekkel zárult a negyedév
  • Solten
    #89373
    +1
  • broman191
    #89372
    1-2 hónapja volt hír, hogy a nyáron dob piacra valamelyik cég egy combos dedikált bányász hardvert, ésszerű áron, amely lényegesen jobb lesz bányász célra mint a gamer VGA-k, így jókora használt bányász VGA mennyiség zuhanhat a használt piacra. Aki jókor szállt be a 480-azásba még 16' őszén, a magyar árazásból kiindulva ÁFA nélkül megkapta 210 dolcsi körül (tudtommal külföldön dollárban megadni is úgy szokás), ÁFA hozzáadásával kb. 290-ért. Volt ez mondhatni népkari, csak nagyon rövid ideig, a bányászat hamar belerondított a képbe.
    Szerintem komolyan vehető ígéret, hogy a 480 után 3 évvel kiadnak egy utódot, amely immár 14nm helyett 7nm-es eljárással készül és nem fogyaszt többet, de nagyjából másfélszer olyan gyors - az említett GTX 1080 szint alapján - a 480-hoz hasonló áron...a múltat nézve teljesen reális fejlődési ütem. A bányász mizéria pedig lényegesen alábbhagyhat 2019-re, a legrosszabb időkön már túl vagyunk, én nem aggódnék miatta. Egyébként aki 480-ra vágyik, jelenleg is van egészen sok eladó példány 80e Ft környékén a hardveraprón, akár több év garival is, nem kell minimum 120-ért újakat nézegetni... :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2018.04.15. 12:26:08
  • arty
    #89371
    már bányaomlás van amugy :) csekkolt a hardveraprót.... nemsokára rendeződik a helyzet, remélhetőleg....
  • repvez
    #89370
    Az RX480asra is azt mondták, hogy népkártya lesz 200 dollárért és jó ha 300 ért megkaptuk, most 1080as teljesitményt akarnak 250 dollárért mikor az 580as is közel 600 dolcsiért lehet megvenni hála a bányászoknak.

    Mit gondolnak mi lesz ha a 2x olyan gyors kártyát harmad áron adják? Megint nem tud venni belöle senki aki normálisan akarja használni csak a bányászok tesznek nagyobb haszonra szert.

    Ugy gondolom, ha rövid időn belül nem találnak ki valamit a bányászok ellen akkor a normál felhasználok kiszorulhatnak a piacról, mert nem tudják megengedni maguknak a gépfejlesztést VGA fronton vagy azért mert hiánycikk lesz.
  • grebber
    #89369
    AMD 600 Series GPU Project “Zen” Detailed – Radeon on Steroids to Amp Clock Speeds & Efficiency
  • arty
    #89368
    évek óta asrock alaplapokat veszek

    hajrá asrock, várom szeretettel!
  • F4T4L_3RR0R #89367
    Érdekes hírek láttak napvilágot. AMD partnerként szállna be a VGA piacra az ASRock

    Személy szerint én örülök ennek a hírnek nem árt a nagyobb választék a piacon, másrészt az elmúlt pár évben az ASRock szépen kinőtte magát alaplap szegmensben és nem véletlenül van ott a top gyártók táborában.
  • Jim Morrison
    #89366
    érdekes, most újra megpróbáltam, és:
    CSGO-ban megy fullscreen és fullscreen windowed módban
    PUBG-ben sehogy se. Chillt tudom ki-be kapcsolni, viszont overlayt nem látom. Csak windows töltő kurzor jelenik meg, overlay nem :(
  • broman191
    #89365
    Nincs problémám vele.
  • Jim Morrison
    #89364
    mindent probaltam. csgo val is. windowed, fullscreen, fullscreen windowed :(
    Neked megy?
    overlayt is csak akkor volt hajlandó megnyitni, ha nem játék volt focusban
  • broman191
    #89363
    Borderless windowed?
  • Jim Morrison
    #89362
    fasza, de játékot még nem sikerült felvennem :D akár hogy próbálkozom, csak ha ablakos módban fut egy játék működik. de akkor az egész képernyőt felveszi, ablakos módban meg amúgy sem szuper dolog játszani.
    Ahogy elnézem nem csak nekem van vele problémám, szóval megvárok egy updatet.
  • Jim Morrison
    #89361
    most nézem van valami adrenalin edition. ezt dobta ki legfrissebb drivernek. megnézzük mit tud
  • grebber
    #89360
    Befutottak a Radeon GPU-val felvértezett Intel processzorok
  • broman191
    #89359
  • grebber
    #89358
    AMD Develops GDDR6 Controller for Next-generation Graphics Cards, Accelerators
  • tom36
    #89357
    Üdv all

    Nem tud valaki valami friss infót a még be nem kapcsot NGG módról érkezéséről ? azon kívül, hogy november környékére mondták.
    mer elég égető probléma nálam a gépcsere és még mindig azon vacilálok, hogy bevárjam e az ezzel működő VGA-kat vagy nézzek mást.
    Lehet, hogy csak túlságosan optimista vagyok, de szerintem egy elég hasznos fejlesztésnek tűnik a következő évekre.
    mer ha hozza azt amit igérnek meg amit jelenthet akkor azt a közel 1,5 - 2x -es fogyasztást meg fogja érni az NVIDIA-val szemben nekem.

    Előre is kössz az infót.
  • Maala
    #89356
    Bár lenne, már nagyban lehetne kapni a Coffeefeket.
  • broman191
    #89355
    Azért getziség hogy nem támogatják az AMD-s szoftver fícsöröket...mindenesetre belenéz az ember a naptárba az ilyen hírek láttán, hogy nincs-e véletlenül újra április elseje... :D
  • Solten
    #89354
    Eleg utosnek igerkezik, allitolag a dedikalt GPU-kkal van pariban, nem csoda hogy ker enni. Intel - AMD szerelemgyerek, ilyen is letezhet.. wow
  • broman191
    #89353
    "Még a mobil felhasználás is kezd megdőlni, ugyanis a gyártóknál lévő csúcsmodell viszonylag sokat fogyaszt." - Tényleg AMD hardver lehet...
  • Solten
    #89352
    lol
  • grebber
    #89351
    A PCGH nem benchmarkol, mivel az véletlenül sem azt mutatja hogyan fut egy játék. Ők egy adott útvonalat járnak végig.
  • broman191
    #89350
    A TPU 1050 Ti megjelenéskori tesztjében -65% kb. a 980-hoz képest, ebben a TPU teszt felhozatalától eltérő PCGH tesztsorban pedig kb. a 980 teljesítményének a felét hozza valóban... Persze nagyban függ az eredmény attól, hogy pontosan milyen jelenetekkel teszteltek, mert hát ez a "Benchsaves using Fraps (20 sec.)" elég kiábrándító és 20 másodperc alapján aligha lehet egy játék általános várható futásteljesítményét megítélni...még jó, hogy inkább csak a GPU erő leszűrésére mentek és gondolom a leggyilkosabb helyzeteket próbálták lefedni, amikor éppen nem volt beépített benchmark scene az adott játékban. Mindenesetre annyira pontatlan nem lehet, mivel mára számos más teszt alapján a GTX 1060 6GB vs. RX 480/580 8 GB például általában szoros partyban van egymással...a 480 megjelenéskori -10% körüli eredményéhez mérten. A Vega 56 is a GTX 1070 nyakán van, a vizes Vega 64 is a GTX 1080-én, hihető eredmények.
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2017.10.10. 20:11:46