90029
  • Botond #89549
    #89543 szerint megveszi az ember a Radeont, majd elkölt egy csomó pénzt vízre, satöbbire, hogy élhető legyen a gép, erre is mondtam, hogy vesz akkor 2080ti-t, és akkor nem kell a satöbbire költeni, ugyanott van pénzben.
    A #89540-ben meg az volt a mondás, hogy teljesítmény mindenek felett, akkor is 2080ti a megoldás, pénz nem számít, csak a teljesítmény.
    Alapvetően én is bizakodó vagyok az új Radeonnal kapcsolatban, remélem 7nanon nem melegszik majd annyira, de a nagy fogyasztás nem túl biztató, azzal kapcsolatban egyetértek Borggal. Reméljük az új Navi ezt is megoldja. Legalább van már 7nanos kártya. 9800gx2-ről is azért váltottam Radeonra, mert akkor is nano előnybe került az AMD/ATI, behozták a 40 nanot a vidia 62 vagy 68ával szemben.
  • __Jacek__
    #89548
    Nade ott belép egy ártényező a képletbe :) Tehát két "valószínűleg" egy teljesítményű és egy árban érkező cuccról beszéltünk.
    Akit semmi enm érdekel annak ott a 2080Ti valóban :) Akár Quadban is :)
  • Carmang
    #89547
    Nekem volt AMD AthlonXP 2700+ procim nemgyári, nagy hűtéssel. Szerintem ti nem is tudjátok mi az a hangos venti :)
  • broman191
    #89546
    Az a gond hogy videón nem feltétlen jön át a nem olyan szörnyű, de érzékelhető zajkülönbség. Sőt a decibelben ugyanolyan számot hozó coolerek zajosságának milyenségében is érzékelhető különbség, erre pedig a review-k is nagyon ritkán térnek ki, pedig nem szükséges hangmérnöknek lenni hozzá...de tény, hogy szinte háttérzajtól mentes környezetben kell lenni hogy érzékelhető legyen az eltérés. Persze mondjuk egy Doom közben nem olyan szörnyű ha hangos a gép, de halk, lopakodós, esetleg horror cuccoknál inkább érzékelhető és beleélést megtörő lehet a háttérzaj. Fejhallgatóval a félzárt megoldásokkal zavaróbb tud lenni, zártakkal nagyobb a tolerancia küszöb. Saját magunkat nézve persze. Ha vannak többen is a szobában, náluk nem játszik a füleses ürügy. Mindenesetre a Vega VII biztosan egy áldás lesz a régi mókuskerekes megoldásokhoz viszonyítva, még húzva is... :D
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2019.01.12. 22:49:37
  • Botond #89545
    Akit a teljesítmény érdekel és nem a fogyasztás az vesz egy 2080ti-t, ami agyonveri az új radeont és csoki.
    Amúgy nekem anno volt 9800gx2-m, ami az akkori nagyoncsúcs nvidia kártya volt, de az pl még a nagyobb nanon készült, két kártyás cucc volt, aminek az üzemhőmérséklete 98-104 fok között volt, és az akkori ~60 nm-es lakásom hőmérsékletén 3-5 fokot emelt télen/nyáron. Télen ez még oké volt, de nyáron már kevésbé. Már ha azt okénak veszi az ember, hogy izzad a gép mellett, mint a ló, mert ugye a 100 fokos levegő nem marad a házban, hanem ki kell vezetni vhol, és 100 fokos levegőt fújatni magadra közepesen jó dolog amúgy.
    Ekkor váltatottam radeonokra, aztán a gtx7xx szériánál mentem vissza a vídiákhoz. Szóval teljesen valid Borg felvetése, hogy a fogyasztás is lényeges, mert abból biza hő lesz, és a fenti kellemetlenségek mellett azt is figyelembe kell venni, hogy ha melegszik, akkor hamarabb vesz vissza a turbóból, és akkor máris nincs ugyanannyi fps, mint a kevesebbet evő kártyán...
  • grebber
    #89544
    Azért egyszer majd csinálhatna nekem videót egy ilyen jaj a fogyasztás kurvasok az amdnél user hogy ő hogy játszik

    Csak úgy tudom elképzelni hogy a hangfal 0.1-esre halkítva a gép egy zárt térben van van rajta egy direkt kialakított nagy szócső szerű rész ami ki van vezetve 1cm-re a fülükhöz...EZ TUTI 100% nekem volt már hangos VGA-m..pl a 980ti ha 100%-ra tettem a ventit megörültem...de mivel a játéknak nagyobb volt a hangja egyből leszartam mivel nem halottam.

    Utoljára szerkesztette: grebber, 2019.01.12. 20:05:42
  • broman191
    #89543
    Csak ugye az adott szinthez képest nagyobb fogyasztásból következhet, hogy terhelve vagy magasabb hőmérséklet limitig kell elengedni a GPU-t, hogy a hűtés továbbra is halk legyen, ha pedig nincs miből engedni akkor hangosabb lesz...persze lehet érvelni, hogy akinek akad 700 dolcsija csak videokarira, annak akadjanak további százasok vízhűtésre, hangszigetelt házra, OMG tápra, főleg a felsőkategóriában... :)
  • Borg
    #89542
    Pl engem. Kis házban egyáltalán nem mindegy, mennyire fűt.
  • Solten
    #89541
    Hogy egy hulye autos peldaval eljek: gondolom aki Ferrari meg Lamborghini kozott erlodik annak biztosan az lesz a donto hogy csak 18-at eszik a 20 liter helyett szazon...
  • Maala
    #89540
    Tegye fel a kezét, akit nem a teljesítmény maximuma, hanem a fogyasztás érdekel.
  • adam46
    #89539
    7nm-rel megszorongatja a 2080-at, fogadom a fogyasztást még mindig nem sikerült belőniük.
  • Maala
    #89538
    I mean... Ha ennyi marad a 2080 ára, ez pedig kijön 2/3-áért ugyanakkora teljesítménnyel. Oh várj, ott van az a "Ha", mint az elmúlt 10 évben mindig az AMD esetében. :-D Nvm, haladjunk tovább.
  • broman191
    #89537
    A részvények stagnálása vagy esése?
  • Jim Morrison
    #89536
    work in progress
  • broman191
    #89535
    ...és komolyan tudtak rajta demózni Devil May Cry-t, a középszerű grafikájával. :DD
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2019.01.09. 19:55:41
  • Jim Morrison
    #89534
  • broman191
    #89533
    Az egyik kollégám régi gépében egy venti folyamatosan 4600-on pörög a hwinfo szerint és a hangja alapján még lehet hogy nem is kamu...a 'minőségi' 350W-os kodegány tápra gyanakszom a kézrátétes airflow-ja alapján...utána egy hibás driveres fanlessbe nem kapcsoló VGA határozottan fülsimogató élmény lehet. :D
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2018.12.20. 20:31:47
  • arty
    #89532
    majd ne legyél szomoru, ha kifogsz egy ventit fel-le kapcsolgató nv-t :D
  • broman191
    #89531
    Olyan szörnyű dolog az a 900 RPM? :) Egyébként nekem is volt régebben idle terhelésre random hangorkános driverem a 480 Nitro-val, hogy megijedtek a szobában... :DD Szerencsére a Wattman alaphelyzet majd manuális profil betöltése megoldotta rögtön, aztán nagyritkán egyszer-egyszer megint előfordult. Az MSI 480-nal nem tapasztaltam hasonlót, de biztosan jobban sikerült driveres időkben volt nálam. A zöld MSI 1070 Gaming is elsusog magának alig észrevehetően. Őszintén az AMD-n mit csodálkozunk, amikor a Micro$oft meg kiad olyan Winf0s frissítést, hogy a telepítés után a a fájlfelülírásra kérdző ablakban az igennel és nemmel is felülíródnak a fájlok... :D
  • Jim Morrison
    #89530
    erdekes, nekem amd es nvidia fronton mindig amd vel volt sokkal jobb tapasztalatom.

    afterburneben csinal venti profilt
  • macleody
    #89529
    Rohadjak meg ha veszek mégegyszer AMD VGA-t. Ez már vicc, hogy egy rohadt drivert nem tudnak megírni. Feltettem a decemberit, elindítom az ACC-t, erre elkezd 2200-as fordulaton pörögni a venti. Oké, csinálok venti profilt. Így meg nem kapcsolja le még 30°C-on sem, 900-as fordulaton megy, pedig be van kapcsolva a zero rpm.
  • Carmang
    #89528
    Még a 2015-ös Total War Attila is kihasználja mind a 4 magomat csaták közben. HWMonitor szerint néha 100%-on is. Sőt, ha a BIOS-ban engedélyezem a Turbo módot, akkor nyáron, a gyári venti mellett még visít is a rendszer, hogy elérte a visításra beállított hőfokot a CPU.
  • broman191
    #89527
    Rétegszimuk terén biztosan akad technikai gond bőven ma is, de biztosíthatlak róla, hogy a mainstreamebb műfajokban lényegesen jobb a helyzet! :) A 18'-ban is egyetlen magot húzó csodák gyakran lelkes amatőr projektek, grafikus motor és úgy általában a technikai háttér, erőforrás menedzsment kb. "van" szinten létezik, aztán fut ahogy, olyan sebességgel és olyan hardver kihasználással amilyennel, ha nem lassul meg crashel rendszeresen élvezhetetlenre-játszhatatlanra, az már elismerendő teljesítmény tőlük... :)
  • arty
    #89526
    mai? ez egy "garázsszim", kis túlzással ;)

    nézz egy id tech, unreal, frostbite motort, amit számtalan játék használ... szóval a játékok többsége azért mamár elég jól kihasználja a cpu-t (és lesz így a GPU az igazi szűk keresztmetszet, pláne 1080p+ esetén)
  • repvez
    #89525
    Ez mai játék igaz, nem dx12 es , de itt is látható, hogy egy mag dolgozik teljes erővel, mig néhány meg semmmit sem tesz és még a VGA sincs kihajtva, viszont sokat számit annak az egy magnak a sebessége.

    Ugyhogy még mindig nem tartunk sehol sem, hiába van a sok mag meg az erős VGA, ha nem használja semmi ki megfelelöen hatékonyan.
  • broman191
    #89524
    Eleve gond hogy 18' végére még bizonyos játékokban van DX11 és DX12 mód egymás mellett, főleg ha a DX12-es mód csak utólag készült - ha egyáltalán készült - miközben multiplatform a cím és a konzolos környezetben használják a low level API-t. Elszállt CPU vagy VGA használatos példákat lehet hozni elvétve, de azon nem változtat, hogy a többség CPU kihasználása lényegesen kiegyensúlyozottabb lett mint a pár évvel ezelőtt még szélesebb körben megmutatkozó "one core fire" korszakban...egy-két budget címben láttam az éven 1 magot húzást, de technikailag egyértelműen fércmunkák voltak, ismeretlen fejlesztő csapattól, semmiféle atomerőmű CPU+GPU-val nem futottak jól a Steam-es panaszkodások alapján. Amit viszont kiemelkedően tech literate arcok csinálnak, az erős PC-vel és low level API-val kifut a világból, plusz állejtő is.
  • repvez
    #89523
    Igen néhol már használják a többi magot is jellemzően mindegyiket 20-30%ban, ÉS lényeges FPS többlet nem keletkezik,
    Néztem összehasonlító videót dx11 és dx12 alatt ugyan azon játéknál, és hibahatáron belül volt mindegyik eltérése FPS értékben egyetlen nagyobb eltérés volt a nagyobb sokszor dupla annyi VRAM használat.

    Egy másik játéknál aminél az uj verziónál ráterhelték a GPUra a számolást a CPU helyett annyi változás történt , hogy az elődnél a a CPU egy magja 100%on ment a többi 20 körül a VGA meg 60%on , az uj verziónál meg a VGA 100%on ment a proci minden magja meg visszaesett 30%ra, az FPS mindkét esetben 1-2 értéken belül maradt.
    Szóval lehet , hogy megy mindegyik, de látszik, hogy kiegyensúlyozatlan a rendszer és míg az egyik megszakad a másik meg tétlenül megy.

    ÉS lehet a háttérben nagyon jó munkát végez, de a végeredményben nem vagyunk előrébb.

    Tudom, hogy nem lehet egy elemről az egész rendszerre következtetni, de amikor beharangozták, hogy a dx11 korlátja, hogy max 100k rajzolási parancsot tud kezelni míg a dx12 meg milliósat is, akkor azért azt gondolta az ember, hogy a régi játékok átiratait és az eleve az uj rendszerre irtak, majd kisujjból kirázza az uj low level API és nem ütközik korlátba már a bevezetés után egy évvel.

  • broman191
    #89522
    Ez egyszerűen téves. Az utóbbi 1 év AAA játékainak a többségénél jól látszik a magonként megosztott CPU terhelés használt DX verizótól függetlenül, 4 mag esetében mindenképp, de még jellemzően 6-nál, esetenként felette is, látványosan egyetlen magot húzó játékot már régóta nem láttam, az manapság kb. a kódhulladék kategória kezdő vagy hanyag devektől. Különböző performance review-k is rendre megerősítik. Egy M.2 SSD gyorsasága pedig annyira űrtechnika egyelőre, hogy a mai játékokból még a nagy open-world címek is ritkán mozgatnak annyi adatot, amikor kijön akár csak 1-2 másodperc betöltési időbeli különbség is egy SATA3 SSD-hez képest. Érthető, mivel még viszonylag friss dolog a comsumer M.2 SSD, a játékos piaci lefedettsége kb. nem létező és mivel a legtöbb játék konzol port, örüljünk annak is hogy egyáltalán a SATA3 SSD-ből előnye van egyiknek-másiknak, amíg a konzolok jól elvannak az ősi HDD-vel. Majd a 2020-as generáció ugrással jöhet egy élesebb forduló újra a gépigényekben és remélhetőleg a futtatási környezetben is (bár az Ubisoft pl. furamód fejleszt Assassins Creed-et low-level API-ra a konzolos térben, PC-n meg marad az ősi DX11)...ez van, amint megjelenik valamiféle technikai újdonság, örülhetünk ha 2-3 éven belül szélesebb köben elkezdik kihasználni. Ez nyilván a felhasználói bázis hibája is, mivel egy vékonyka enthusiast réteg kivételével az újdonságok sokakhoz csak évek múltán jutnak el, a otthoni hardverparkok korszerűsödése lassú folyamat. Bár a korszerű API-k kihasználatlansága egyre érthetetlenebb a felhasználói oldalról nézve, mivel a steam hw survey szerint közel 90% rendelkezik DX12 GPU-val, esetleg a pre-Win 10 oprendszer lehet problémás DX12 esetében, de a Vulkan-t tudtommal nem érdekli ha régebbi oprendszeren fut, mégis ritkán preferálják a devek a DX12-vel szemben...

    #89521: Egy másik 3gen Ryzen leak alapján a Ryzen 3 marad 4/4 és nem lesz 7nm-es, viszont a Ryzen 5 szériában lesz 7nm-es 8/16, a Ryzen 7-ben 7nm-es 12/24, 6/12 pedig egyáltalán nem várható...ez az alsóbb kategóriákat hanyagoló verzió egy fokkal reálisabb mint a másik, a 7nm rögtön mindenfelé túl szép volt hogy igaz legyen. A középkategóriás core count ugrást viszont ez a forrás is megerősíti... Azért funny ez a táblázat, mivel a játékipar AAA fele egyre inkább tolódik az optimális 6 mag felé, de az AMD kínálatában egyáltalán nem lesz 6 magos CPU, a Ryzen 3 4/8 nem lesz túl optimális választás, a Ryzen 5 pedig egy látványos szakadékkal 8/8 és 8/16 overkill lesz...valószínűleg nem akarják kinyírni a középkategóriájuk iránti érdeklődést a túlzottan optimális alsókategóriával, de a korlátozott 7nm-es gyártókapacitás is reális indok lehet.
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2018.12.08. 14:11:33
  • __Jacek__
    #89521
    Legujabb mantra az hogy akkor jutonk valamire ha nem kell dx11-es codot írni tehát only dx12, azért lehet látni hogy nem lenne rossz pl a vulcanos címeket. De itt is mint mindenben szopat mindenki mindenkit mindennel :D

    Több magos cpu mostmeg le fog jönni alsó kategóriába ha valamennyi igaz a pletyikből.... R3 6/12 lesz ... de ezt meg meglátjuk.
  • repvez
    #89520
    Számomra nem az a kérdés, hogy a hardvert megcsinálják e, hanem, hogy mikor jutunk el végre oda, hogy a szoftverek is kihasználják .
    Mert már eltellt 2 vagy 3 év, hogy megjelent a dx12 , de még nem látszik semmi sem abbol amit igértek, hogy az összes magot egyenlöen terhelnék, meg minél több mag annál jobban lehet gyorsitani.
    Még mindig ott tartunk, hogy az egy magos sebesség a döntö és ezérrt van még mindig az intel versenyben, pedig már az amd majdnem 10 éve 6 magos CPU-t gyárt mikozbe az intel még csak most kezdi a több magosakat.

    Eddig szoftveresen semmi elönyt nem láttam se látványban sem sebességben az elödökhoz, söt van , hogy csak lassulás jött vele.
    Mert ha az adott progi jol használta a GPU-t akkor tuti, hogy a CPU tétlenkedett , ha meg a CPU jo volt akkor meg a GPU nem ment fullon.

    olyat még nem láttam, hogy minden jol menjen, vagy, hogy bármi elöny származna egy 3200mb/s-as M2 SSD vagy a lassabb csak 500as SSD között játékoknál.

    egy ideje csak fejlesztik a hardvert, de nem érezni a gyorsulást, ugyan ott topog minden , mint régen, hogy ne akarjanak a játékok .
  • Maala
    #89519
    Mondjuk ez nem nehéz kérdés, a trendeket kell összevetni a projekt kifutási idejével...
  • broman191
    #89518
    Az új GPU-k hangoztatott erejét valóban érdemes fenntartásokkal kezelni, megesik hogy a valóságnál egy fél kategóriányival felfelé növelve pletykálnak, az RX 3080 az RTX 2070 közelében történet kissé túl szép hogy igaz legyen, de ha csak 10%-kal lesz alatta, ami a 7nm-rel esetleg indokolható is, akkor is nagyon erős lesz a bizonyos árkategóriában...de a CPU-k terén ehhez képest nincs vakító sci-fi, jövőre érkezik a régóta hangoztatott jelentősen kisebb csíkszélességű gyártástechre váltás. A legnagyobb kérdőjel, hogy vajon meglépik-e tényleg hogy a 3gen Ryzen 3 a jelenlegi 4/4-ről 6/12-es lesz bagóért, a 3gen Ryzen 5 pedig 8/16 mint a 2gen Ryzen 7. Ami inkább sci-finek hat számomra is az a 3gen Ryzen 7 12/24 100W körül...leginkább a fogyasztás része. Őszintén a konkurencia helyzetét elnézve már azzal is aratna az AMD ha maradna a jelenlegi mag-szál viszony kategóriánként, csak a beharangozott jelentős IPC növekedést hoznák hellyel-közzel. Bárhogy is lesz, ütni fog, de főleg akkor, ha meglépik az újabb mainstream mag-szál növekedést, lényegében a saját maguk által felállított lecet átugorva, miközben a PC-s gépigények még az optimális 6 magos CPU-k felé is alighogy megérkeztek, ők már hoznák a 8/16-ot...közben a devek meg vakarhatják a fejüket, hogy ugyan mire fejlesszenek, amikor a Steam hw survey szerint a játékosok többsége még mindig a 4 magos CPU-nál tart, legalább 6 magosnál pedig kb. a tizedük. :)
  • __Jacek__
    #89517
    Jó sokat kell rajta gondolkozni... javaslom nézd meg hogy fogját számozni a Zen2-es procikat
  • adam46
    #89516
    Bírom, hogy a processzorokban is rálicitáltak az intel nevekre, most meg az nvidia nevekre. Komolyan RX 590 után hogy jön az RX 3080? :D Amúgy majd ha megjelenik elhiszem, addig mese habbal, ahogy az AMD-nél szokott lenni.
  • Botond #89515
    Sanszos, ahogy az ugyanebben a cikkben linkelt ryzen háromezres specifikációk is sci-finek tűnnek. :D
  • Borg
    #89514
    Ugyanmár, kamu az egész... főleg ilyen nevekkel...
  • Jim Morrison
    #89513
  • broman191
    #89512
    Az AIB partnerek majd megteszik...
  • Maala
    #89511
    Nem vagy nagy gamer, ha nem ismered a Na'Vi csapatát. :-P
  • Jim Morrison
    #89510
    csak bele kéne még erőszakolni a nevekbe a "gamer" kifejezést, akkor még jobb lesz