542
IBS - International Business School
  • chili88
    #542
    gyakorikérdésekről idézem:

    "sarka kata, voksán virág, focisták, modellek, anyu apu kicsi fiai járnak oda, a papír nem ér semmit csak nekik kell, hogy a protekciójukkal bedugják őket az adott helyre, ha már hitellel tanulsz menj a bgf pénzügy&számvitelre, kb 600 ezerrel!!! olcsóbb a félév és ér is valamit a diploma, nem adósítod el magad hatalmas összeggel feleslegesen"
  • I.C.ram
    #541
    Még szerencse, hogy a hozzád hasonlókat csak a HR-en alkalmazzák :)

    (Semmi közöm az IBS-hez)
  • Hugh Hefner
    #540
    ja, és azért azt ne felejtsd el, hogy ha pl én meglátnék (és az összes jó helyen lévő hr-es is) egy ibs-est, nem szimplánt elutasítnám, hanem behívnám megalázni
  • Hugh Hefner
    #539
    relatíve egyszerű a képlet.

    ha valamilyen módon meg van már az állásod/jövőd és csak a papír kell, akkor hajrá.

    ha bármilyen szinten is szeretnél tenni azért, hogy jobb legyen neked később, mert nem csak a papír kell, akkor messziről kerüld el azt a helyet.
  • wander01
    #538
    hali! küldtem privátot.
  • bromélia
    #537
    Sziasztok!
    Ahogy látom, elég régi ez a fórum, de talán valaki ide téved és válaszol nekem. :) Jövőre, azaz 2014től szeretnék az IBSre járni. Végigolvastam nagyjából a fórumot, de azért kíváncsi lennék mostani véleményekre is, elvégre ennyi idő után is biztosan változtak dolgok, illetve akik anno oda mentek már tudnak róla írni. Milyen maga az oktatás, diákok, tanárok? Ha nincs protekció, mennyire van esély olyan helyet találni ahova gyakorlatra megyek? Lehet-e boldogulni a kezdetekben egy erős középfokú nyelvvizsgával? Elég sokat hallottam-olvastam, jót is, rosszat is az iskoláról, főleg azok véleményét akik inkább csak hallottak dolgokat, illetve ahogy éreztem egy két helyen elég irigység szaga volt a kommenteknek. Ezért szeretnék olyanoktól véleményeket hallani, akik oda járnak/jártak. Sajnos más fórumot illetve oldalt nem találtam, ahol jobban meg tudnék ismerkedni az iskolával, gondolok itt személyes tapasztalatra, úgyhogy nagyon megköszönném a válaszokat!
  • PiJoee
    #536
    Igen, egy College-ban tanulok heti 30 órában kizárólag csak angolt. De mielőtt kiutaztam 1 hónapot tanultam angolul idén májusban van egy éve hogy tanulom az angolt. Ehhez képest egész jól megy az angol, de van még mit tanulni az biztos. Főleg a nyelvtan, jól használom de sokszor fogalmam sincs miért az adott igeidőben beszélek.
  • wordsworth
    #535
    Egyébként a szakmai gyakorlat miatt teljesen kiestem a ritmusból. Egyenlőre gőzöm nincs, hogyan fogom abszolválni az utolsó évet :D
  • wordsworth
    #534
    Ha kinnt tanulsz akkor szerintem no problem a dolog.

    Itt igazából, ha jól teljesítesz nem lesz nyelvi órád. Legalábbis most ez a divat :D
  • wander01
    #533
    mindkettő fontos, de ha beszélsz egy sima középfokot már indulásnak jó. a szaknyelv lesz a para mint mindenkinek, de ha kint is suliba jársz, az valszinü sokat segithet.
  • PiJoee
    #532
    Szaisztok!


    Tavaly szeptember óta élek Angliába idén Júniusba fogok hazamenni Magyarországra. Mielőtt kijöttem volna felvettek az IBS-re, kértem egy 2 fél éves halasztást és meg is adták. Idén szeptemberben fogom elkezdeni a sulit, de angolul szeretném. Ha jól tudom mielőtt elkezdődik a suli van egy szintfelmérő angolból hogy milyen csoportba rakjanak.

    Milyen teljesítmény kell ahhoz, hogy elkezdhessem angol nyelven az IBS-t?
    Nyelvtant követelnek nagyon? Vagy inkább az a fontosabb hogy tudj beszélgetni az emberekkel angolul?

    Köszi válaszotok.
  • salad
    #531
    Wander+Wordsworth: köszi mindkettőtöknek, Gonda tényleg ilyennek tűnik... Vértes meg tökjó fej volt:)

    Kenedy: idén nyáron összesen hárman mentek át a magyar->angol transzfervizsgán. Szóval ha nem saját elhatározásdoból kezdted magyaron a sulit, akkor nagyon kapcsolj rá az angolra és mindenképp vedd fel a kapcsolatot a nyelvi tanszékkel, hogy mondják el, mit is kell tudnod majd!

    Nyugodtan írj privátot, ha kérdésed van, bár én eleve angolon kezdtem anno.
  • wordsworth
    #530
    igen :)
  • Kenedy
    #529
    Év végén át kell mennem angolra mindenféleképp. Itt magyaron nem valami jó főleg h, az angolosok sokkal jobb fejek meg kb minden ismerősöm is ott van. :P
    Az mennyire jellemző,hogy angolról átmennek magyarra? Sokan átszoktak kerülni?
  • wordsworth
    #528
    Owensel nincs tapasztalatom. Masik kettő tanított.

    Gonda az erősen altatós, komolyan veszi a hiányzásokat. Halál :D
    ( beszól ha beszélsz, beszól ha mobilozol stb)

    Vértes nagy arc, finance tanár. Idős, de imád beszélgetni a diákokkal. Elvileg jól is magyaráz.
  • wander01
    #527
    Owens nagyon nagy arc, jófej. Gonda mint hallottam egy segg. Vértes nemtom ki.
  • salad
    #526
    Felsőbbévesek/végzősök, kéne egy kis help.

    Tom Owens, Gonda György, Vértes... mit kell róluk tudni? Csak úgy általánosságban...
  • wander01
    #525
    na nemá, még nekünk is volt, bár hogy mennyire vette komolyan az ember az a tanár-megdumáló képességétől függött... :)) (2002-2007)
  • wordsworth
    #524
    Még jó, hogy nekünk ilyen nem volt :) (2008-2012)
  • salad
    #523
    Én öltönyben voltam tavaly az évnyitón, meg a nagy többség is...

    Induction week arról szól, hogy beraknak egy csoportba (nem pont azokkal, akikkel a gólyatáborban voltál), és előadásokat kell hallgatnotok különféle témakörökben,majd ehhez kapcsolódóan megoldani egy feladatot közösen. Pl. prezentációt kell készíteni egy cég történetéről, majd meghirdetni a suliban, és akinek az előadására többen mennek el, az nyer (kupát, elismerést, stb). Tavaly legalábbis nekünk ez volt (én most megyek másodikba).
    Egész héten, reggel 9-10 órától délután 3-4-5 óráig tartó elfoglaltságra számítsatok. Ha nem jelentek meg, előfordulhat, hogy minden órára beírnak hiányzónak, ami azért szívás, mert összesen háromszor hiányozhattok egy óráról, utána sajnos buktad a tárgyat és újra fel kell venned valamikor a 4 év alatt. Igazolni a hiányzást nem lehet, csak ha nagyon komoly bajod van (pl. műtét, lelettel meg mindennel igazolva, stb).

    De ne legyetek beszarva, nem lesz rossz!
  • VulcanBomber
    #522
    Miből áll ez az induction cucc? Mert itt azt írja hogy délután is lesz meg minden... Valaki legyen szíves magyarázza már el.
  • wordsworth
    #521
    Hát ha nagyon laza vagy akkor gipszben otthon, mint én az első héten :D
    ( hiába jó volt a gólyatábor ) :D
  • Kenedy
    #520
    Hétfőn,mikor lesz az évnyitó is általában miben szokás megjelenni? :P
  • salad
    #519
    Induction week lesz, csapatépítő játékokkal és bevezetéssel azokba a témakörökbe, amikkel a suliban majd találkozhatsz. Legalábbis angolon ez lesz.
  • rimin
    #518
    Tudtok valamit arról,hogyan fog alakulni az első nap/első hét?
  • VulcanBomber
    #517
    Engem pont ma délután értesítettek hogy felvettek angolra.

    Amúgy gólyatáborban ki volt innen? Nagyon zseer volt :D
  • youcalled
    #516
    A ? Lemaradt...
  • youcalled
    #515
    Titeket ertesitettek mar, hogy sikerult-e. Engem sajnos meg nem... Nem tul jo jel. :(
  • wordsworth
    #514
    Nekünk kötelező volt járni, ha jót írtál, ha nem :)
  • VulcanBomber
    #513
    vááá sikerült az írásbeli! csütörtökön szóbeli, yee.
  • salad
    #512
    Szintfelmérőre nem sokat lehet készülni, bár nem árt, ha az angol nyelvtant átnézed előtte. De pl. a szókincset is felméri, azon pedig nem tudsz javítani pár nap alatt.

    Viszont egy hasznos tanácsom van: írásbelin mindenképpen maradjatok ott végig, nézzétek át ezerszer, gondolkodjatok a feladatokon. Hogy miért? Mert ha jól sikerül, heti pár órával rövidebb lesz az órarendetek, nem kell majd annyi angolórára járni:) Ráadásul ez az első két félévre igaz, szóval nagyon jól jön, ha jó a szintfelmérő eredménye. Nekem pl. heti 4x45 perccel kevesebbet kellett suliba járnom a jó eredményem miatt.
  • VulcanBomber
    #511
    Elvileg nem kapunk, én beszéltem fészbúkon a HÖK-ös szervezővel.
  • youcalled
    #510
    Ti kaptatok valami visszaigazolást a gólyatáborral kapcsolatban, hogy megkapták a jelentkezési lapot? Én nem.
  • Kenedy
    #509
    Én úgy vélem,hogy ez a szintfelmérő direkt olyan lesz,hogy erre egyszerűen nem tudsz felkészülni,tehát bármi lehet benne.
  • VulcanBomber
    #508
    Jaja... a nyelvi szintfelmérő fennvolt az előző IBS-oldalon, de hová lett? Meg egyáltalán miből kell készülni rá?
  • Kenedy
    #507
    Azért a Nyíregyieket nem irigylem :P Gondolom jövőhéten nektek is menni az angolra.
  • youcalled
    #506
    Balatonra megyünk, tuti...
  • DannyBlue
    #505
    Privátban elküldtem a címem!
  • youcalled
    #504
    Szerintetek hova megyünk? :) Fürdőruhát vigyek? Lehet Balcsi lesz?
  • wordsworth
    #503
    Egyébként mi gólyatábor előtt összeültünk sörözni kb 5-6an :)