29
  • Seten
    #29

    Nekem nem igazán tetszett. Több csata-jelenetet vártam.
    Meg az sem jött le, hogy valójában mekkora harc volt ott (egy hónapig tartott amíg védték a szigetet), több mint 20 ezer ember elestével.

    (Azt sem értettem igazán, hogy miért ölték meg magukat gránáttal a barlangban, ahelyett, hogy a csatamezőn haltak volna meg. Én ezt tettem volna :)

  • kisb92
    #28
    A millió dolláros bébi nekem nagyon tetszett. Lehet azért, mert én is hasonló helyzetben vagyok...
  • Kobaljov
    #27
    Eastwoodra az imdb 65 filmet ír színészként, és 31-et rendezőként, beleértve azokat is amik most készülnek (+ producerként 26 és 13 film zenéjében is közreműködött).
  • Wittgen
    #26
    Eastwood a legtöbb filmet, melyben szerepel, maga rendezte. Ha jól tudom kb 40 filmje van, csak 5-6 olyan, amit nem ő rendezett. +ez a 2, amiben nem szerepel, csak rendező.

    Úgyhogy asszem mind rendezőként, mind színészként már elég sokat letett az asztalra...
  • Kobaljov
    #25
    a kínainál is szokták keverni az írást-kiejtést, az angol verzió alapján állnak neki magyarul kiejteni, így lesz például a Cseng-ből Zseng..
  • winnie
    #24
    dr. johnson: nézd meg, hogy ő kire reagált, csak vissza kell fejteni. a write only úgy tűnik ragályos. (1. kollega írta, hogy rendezőként színvonalas, színészként gagyi - 2. kollega ajánl egy főszereplős-rendezős filmet, te pedig átvitted a rendezős témára, amik ugye színvonalasak voltak az 1. állításban, de ez rohadtul off és senkit sem érdekel)
  • Tetsuo
    #23
    Pedig de. Főleg japán neveket.. fura is lenne kanjival.. de a hepburn-átírás sem mindig helyénvaló.
    Tigris és Eufrátesz, Szibéria, Himalája, Kaszpi-tenger, Takla-Makán.. tudod, magyarok vagyunk. :)
  • DoctorJohnson
    #22
    Nemtom feltűnt-e, hogy kinek a kommentjére válaszoltam, és abban miről volt szó?!
    Segítek:
    "...az elmúlt években Ő általa készítettt filmeket garantáltan megváltozik a véleményed. Elsőnek ajánlanám a Millió dolláros bébit."

    Erre reaglátam amit. Szvsz egyértelmű, néha átkapcsolhatnál write only üzemmódból...
  • Godefroy
    #21
    Na most nemn értem a címet.

    Ezt a filmet az amerikai oldalt bemutató elött vetítették 2 héttel, így nem értem miért most van róla cikk 2 hónappal késöbb...
  • Inquisitor
    #20
    Ráadásul még újabban a nevek átírását is átvették, ami nem csak az átírás miatt gáz, de ugye japánok a nevüket úgy írják mint mi (családnév + "keresztnév"), ennek ellenére mostanság szokás azt is angol átírás szerint ÉS fordítva írni ...
    (Sőt. Minap többen is panaszkodtak, hogy hírekben az orosz/ukrán/stb. helyiség vagy személyneket is angol átírásban közlik egyre több magyar médiában.)
  • Natsuto
    #19
    Tokyo - Tokió, Kyoto - Kiotó, Iwo Jima - Ivo Dzsima. Nekünk, magyaroknak is van a nyelvünkhöz igazódó átírási rendszerünk, nem kell feltétlenül az angol romajit (romadzsi) használni - bár kétségtelenül nyelvtanuláskor inkább a romaji kényelmesebb, lévén hogy ez az általánosan elfogadott.
  • winnie
    #18
    "A millió dolláros béjbi szvsz az egyik leggyengébb rendezése."

    attól még megkapta érte az oscart és itt nem a rendezéséről volt szó, hanem a színészetéről.
  • DoctorJohnson
    #17
    Pl. ott a Mystic River, vagy a The perfect world, mind überjó filmek a millió dolláros bébihez képest.
  • DoctorJohnson
    #16
    A millió dolláros béjbi szvsz az egyik leggyengébb rendezése.
    Azt a filmet Morgan Freeman vitte el, amúgy halál unalmas és klisékkel teli az a film. Van sokkal több jó filmje Eastwoodnak
  • Teppik Amon
    #15
    Nemrosz film bár nekem néhol unalmasnak tűnt. Kicsit hosszú.
  • avman
    #14
    pedig alapesetben de. ugyanis az eredeti japán átirata magyarul Ivo Dzsima, angolul pedig Iwo Jima.
  • winnie
    #13
    szeptemberben jön ki, de hozzá lehet adni a premierhez 6 hónapot.
  • Lami
    #12
    TM: És nem tudod esetleg mikorra tervezik itthon is kiadni? Énis vevő leszek az tuti.
  • ace02
    #11
    bocs, hogy kötekszem, de nem sok 3 db 'azonban' egy tagmondaton belül?
    "A visszafogott bevételi oldal mellett azonban a direkt a díjátadókra szánt filmeket azonban azonban az Amerikai Filmakadémia elismerése sem kísérte"
  • Picivizipaci
    #10
    Kicsit nézd meg légyszíves az elmúlt években Ő általa készítettt filmeket garantáltan megváltozik a véleményed. Elsőnek ajánlanám a Millió dolláros bébit. Anyám nem akarta megnézni, mert csak 1 hülye boxolós film persze miután megnézte...
  • TM
    #9
    Egymás után néztem meg a két Ivo Dzsima-filmet (szó szerint az utolsó lehetséges alkalommal, ugyanis két napra rá már sehol nem játszották Bp.-n), azonban nem éreztem nagy különbséget élvezetük tekintetében. Más a két film, az amerikai a háborús propagandát helyezi középpontba, tehát más eszközöket használ. Vannak benne kevésbé figyelemlekötő részek (hogy szépen fogalmazzak), de ez ugyanúgy elmondható a Levelekről. Ami biztos: nem mindennapi vállalkozás volt Clint Eastwood részéről ez a duplázás, s szerintem sikerrel oldotta meg vállalkozását.
    A Levelek Ivo Dzsimról aboszolút erénye a fényképezés és a hangkeverés-hangvágás, amiért méltán kapott Oscar-díjat.
    A hírek szerint nálunk (is) lesz díszdobozos DVD-kiadás, ami mindkét filmet tartalmazza majd. Én vevő leszek rá.
  • Cat #8
    én továbbra is az Iwo Jima - Ivo Dzsima átiráson vagyok kiakadva. Földrajzi neveket sosem szokás így torzítani.
  • Kobaljov
    #7
    ha más filmeket a "világpremier előtt három nappal" már vetítenek itthon, akkor azért meglepő
  • Kobaljov
    #6
    anno év elején az Oscar környékén is ezt emelték ki jobban a kettő közül

    félig off: de ez az "egy történet két oldalról" jelleg, kicsit az őszi székházostromra emlékeztet, ahol ugyanazt az eseményt az egyik csatornán az épületen kívülről, a másik csatornán meg belülről lehetett nézni..
  • sgbo
    #5
    Most majdnem mondtam (akarom mondani írtam) valami csúnyát. De inkább mégsem.

    Eastwoodnak volt rengeteg nagyon király filmje, és egy-kető kevésbé jó. Az ő magasságához csak Pacino és McQueen közelíthet esetleg. Hogy csak színészkedésről beszéljünk. Rendezőként meg elmúlt 10-15 év egyik legnagyobbja.

    Az meg szomrú hogy e film ilyen későn ér ide (bár ugye nem meglepő...)
  • Hoz_Hun
    #4
    "...Levelek Ivo Dzsimáról és azt kell mondanunk, hogy jobban sikerült,..."

    Nem csak hogy jobban sikerült, EZ jó film. A Dicsőség zázlaja... unalmas vacak.
  • bandypappa
    #3
    ja, a kelly hösei meg a piszkos herry nagyon frankók.
  • winnie
    #2
    "Volt pár szar filmje és 0 jó"

    wow, majd jönnek a piszkos harry, kelly hősei és a dollár trilógia rajongói és megcáfolnak:)
  • irkab1rka
    #1
    A japók mindenben jók, csak a Clint Eastwoodon aggódom. Volt pár szar filmje és 0 jó, bár mióta rendez, erősen emelkedik a színvonal:)