6
  • tttttom
    #6
    LOL

    Ez kemény nagyon régen röhögtem ilyenen én is :D
  • Cat #5
    Kétlem hogy ilyen mondatot a BSA szponzorálna :D

    "Az "adatvesztés vagy a rendszer összeomlása" tűnt a legrettegettebb veszélynek, amelyet a "vírusok, trójaiak és kémprogramok" veszélye követett - a szoftvergyártók érdekeiért küzdő szervezet furcsa véleménye szerint ezt a kettőt az illegális szoftverek használata idézheti elő a legvalószínűbben."
  • AljasGetto
    #4
    Ilyen jót már rég röhögtem!!!

    MEGALOL!!!

    Habár aki ezt beveszi, annak tényleg veszélyes a warez is...
  • archelf
    #3
    Bullshit az egész... lehet, hogy a "köznép" között úgy terjed az illegális szoftver, hogy valaki letölti torrenten vagy egyéb módon jut hozzá ftp/edonkey/stb, de ami a vállalkozásoknaál legtöbbször gondot jelent (legalább is a BSA számára), hogy lemásolják az eredeti az amúgy másolásvédelemmel nem rendelkező Windows CD-ket (vagy "megbízható" forrásból beszerzik) és az netről letöltött kulcssal aktiválják. Mivel az eredeti CD-n (feltételezhetően) nincs trójai, illetve a megbízható forrás (akinél - aki ismerősénél, stb - ott az eredeti CD) nem rak rá szánt szándékkal trójait.
    És ugye a netes kulcs használata nem indít be semmilyen trójai tevékenységet a windowsban (ugye?).
    A vírus ás trójai terjedésének warez irányból a két legfontosabb elősegítője:
    - a delikvens ész nélkül töltöget le mindenféle cracker, keygen, stb programokat (főleg játékokhoz, ugye ez nem túl jellemző vállalati környzetben)
    - a delikvens olyan régi netes kóddal hasznája a windows-t, hogy az update site nem engedi letölteni a frissítéseket, így már 2-3 hónap után átjáróház lehet a gép.

    Abúgy BSA szponzorált volt a cikk? Nem baj, ha a felhasználókat rémiszgetjük a jogi problémákkal - mert ugye warez-t használni nem jogszerű, ezt mindenki belátja. De ilyen ha-lopott-a-szoftvered-trójai-van-banne rémítgetéssel (mint ahogy a gyerekeket ijesztgetik a nagy fekete kutyával) szerintem inkább lejáratja magát a kedves jogvédő szervezet.
    Szvsz nem volt borzasztóan rossz, csak a csúsztatások nélkül ugye értelme sem lett volna megírni a cikket...

    AE
  • Normal
    #2
    A legális szoftver biztonságos.
    Csak végig kell olvasni a windows install elején a Mikrosoft felelősségvállalási szösszenetét, kb onnantól, hogy "nem vállalunk felelősséget bárminemű..."
    :D
  • szilagyiv
    #1
    Gondolom azokra a veszélyekre gondolnak, hogy egy kisvállalkozásnak nem kell kiadnia esetenként több millió forintot egy szoftverért...

    De az a legbosszantóbb, hogy ha valaki mégis megveszi azt a nagyon drága szoftvert és használni szeretné, de az ugyanolyan sz*r mint a nem legális, akkor legalább elköltött egy csomó pénzt.

    A szoftver biznisz ugyanarról szól mint a többi jogvédett termék. Adjunk valamit sok pénzért és ha a csóró emberek nem tudják megvenni (mert gazdaságilag el vannak lehetetlenítve) akkor jól büntessük meg őket! (még véletlenül se adjuk olcsóbban)