19
  • chungey
    #19
    "...ugyanis a Venus Engine III a korábbi verzióval ellentétben a zajcsökkentés előtt kettéválassza a fényesség és a színjel kezelését, majd azok tulajdonságainak..."

    Nem kettéválaSZTJa? Hmm...
  • sharpshooter #18
    nikOFF



    canON
  • sharpshooter #17
    miért is?

    "akinek ez sem tetszik várja meg a Canon EOS-1Ds mark III-at"

    ebben mi a baj?
    az EOS-1D mark III-at már nem kell várni, mert van...
    a fullframe, azaz az 1Ds pedig majd jön - remélem legkésőbb ősszel...
  • Godefroy
    #16
    A Fényképezőgép neve: NIKON.

    a többi....
  • papajp
    #15
    Canon EOS 1D Mark III...
    Csak hogy pontosak legyünk...
  • sharpshooter #14
    az optika Leica liszensz alapján készül, de nem a Leica gyártja, ellenben nem engednék, hogy rákerüljön a nevük - sokan nem szeretik a Panasonic kompaktokat, de 95% egyetért abban, hogy ezeknek a gépeknek az optikájuk az erősségük...

    vitathatatlanul nem tökéletes, de a konkurencia ezt a minőséget sem tudja a kompakt szegmensben nyújtani - ezzel együtt kell élni, vagy venni 3-4× átfogású kompaktot, esetleg a fix 28mm-es Sigma DP1-et és akinek ez sem tetszik várja meg a Canon EOS-1Ds mark III-at, tegyen rá egy EF 600mm f/4 L IS USM ágyúcsövet és ha ez sem tetszik, akkor húzzon el a jó büdös...

    :-)
  • BiG G
    #13
    én még az elődjét se venném -.-
  • vajkivan
    #12
    es en barom azt hittem h az fz50 utodjarol lesz szo
  • babajaga
    #11
    Tudod amelyik gép optikája alapban láthatóan vignettál az szemét.Meg kell csinálni jóra. A CA-t is normális tervező az optikában csökkenti a lehető legkisebbre, nem pedig szoftverrel. Leírtam világosan.
  • babajaga
    #10
    Nem fényképezőgép az véletlenül? És keresője sincs?
  • babajaga
    #9
    Hogy a csudába tudnának akkora érzékelővel? Ahhoz az optikának is olyannak kell lennie, ami kirajzolja a nagyobb képmezőt. Ott vannak a tükrös gépek. Hogy képzeled hogy ahhoz az érzékelőhöz lehet 36-432-es zoomot készíteni. Tudod hány kg lenne az, és mekkora?
  • BiG G
    #8
    aha, csak most épp a képek zajszűréséről volt szó, menjél szépen vissza aludni
  • OliApa
    #7
    Egy TZ-1-es gépem van, mindegyik fícsör tökéletesen működik, gyönyörű, röccenésmentes 16:9-es videót vesz fel DVD minőségben zoommal, marketing ide, marketing oda . . .
  • sharpshooter #6
    meglehet oldani, csak akkor nem férne ebbe az árkategóriába

    tudnának ám csúcskompaktokat gyártani fullframe érzékelővel, Zeiss és Leica objekítvekkel, csak a kutya sem venné meg félmilláért
  • Fuleske
    #5
    Nem teljesen jó a példa, de a "lopakodó" bombázógép vezetését lehetetlen megoldani számítógép segítsége nélkül. Azt is megcsinálhatnák, hogy ne kelljen szgép segítsége...
  • babajaga
    #4
    "A Venus Engine III további érdekessége, hogy képfeldolgozás közben automatikusan korrigálja a kromatikus aberrációt és a vignettálást."

    Én tudok jobb módszert a kettő kiküszöbölésére. Az optikát eleve úgy kell megcsinálni. Buta dolog hogy van hiba és szoftveresen javítják ahelyett hogy a hardvert csinálnák minél kisebb hibával. ( rosszul kormányozható egy autó és szoftverrel javítják ahelyett hogy a kormányszerkezetet csinálták volna meg minél jobbra.)
  • Cat #3
    Szerintem viszont jó hogy van ilyen. Ha nem tetszik, ki lehet kapcsolni.
  • sharpshooter #2
    köszönjük, hogy elolvasta PR-cikkünket:)

    a Panasonicnál nem a zajszűrés, hanem a marketing a jó:)

    Nézd meg egy Canon vagy Fuji kompakt zajszűrűsét - ott vannak részletek magasabb érzékenységen is, míg a Panasonic a Venus III segítségével szépen elkeni/elmaszatolja/elveszti a részleteket...
  • quentit
    #1
    Jól látom, hogy most már nem a Cannon kezd a legjobb lenni, hanem a Panasonic?
    Ez az új ISO beállítás nekem nagyon tetszik, végre valódi fejlesztéseknek lehetünk tanúi. Nekem legalább is fontos, hogy mindig a lehető legélesebb legyen a kép. Igen, sötétebb helyen is, vaku nélkül :)