568
Comodo Antivirus
  • zoltang
    #448
    Van valami új teszt killdisk malware -el. Ez valami vinyótörlő kórokozó?

    Malwaretestlab 9 Killdisk Virus vs 25 Security Software
    http://malwaretestlab.com/
    https://forums.comodo.com/

    A COMODO DiskShield 1.0.51539.35 BETA, COMODO Internet Security 3.9.95478.509 (Default)és a COMODO Internet Security 3.9.95478.509 (Defense+ Settings Disk Checked) is szerepel benne.

    Eredmény: (Windows XP which was updated on 14.04.2009 was used for the test. (in the VmWare virtual machine))

    HDD Virtualization: COMODO DiskShield 1.0.51539.35 BETA 9/9
    ...
    Firewall/HIPS: - COMODO Internet Security 3.9.95478.509 (Default) 0/9
    - COMODO Internet Security 3.9.95478.509 (Defense+ Settings Disk Checked) 9/9

    A Settings Disk Checked ez lenne?
    http://kepfeltolto.hu/i/?t=img&id=246921

    Tehát akkor érdemes bekapcsolni? Valakinek be van kapcsolva? Tapasztalat?
  • macleody
    #447
    A router miatt nem frissít a CIS. Meg a letöltő oldalon a link is amiatt nem működik. Kipróbáltam nélküle, úgy megy minden. Most már csak azt kéne tudnom mit kell beállítanom a routerben, hogy működjön a frissítés.
  • trabilaci
    #446
    False positiv / Negatív reporting
    Itt lehet szólni ha jól tudom regisztráció után..
  • zoltang
    #445
    Magyarítás kapott "egy javítást". Az új fájl itt letölthető (regisztráció szükséges):

    Please post your finished translations here!

  • lck
    #444
    A Comodo-nak lehet valahogy jelezni ha egy fájlra hamis pozitív riasztást ad ?
    A CfosSpeed legutolsó beta 4.51.1506 - telepítőjét vírusosnak jelzi.
    Ezt is csak a legutolsó vírusadatbázis frissítés óta (1177)
    A Vírustotal szerint az összes vírusirtónál tiszta.
    Meg hát a CfosSpeed-et használom évek óta. Tuti nem lehet gond vele.
  • macleody
    #443
    Köszi a linket, már próbáltam de nem működik nálam. Fogalmam sincs, hogy mi lehet de egyik gépen sem tudom letölteni a CIS-t. Sőt, most öcsém hazajött Brüsszelből és az ő laptopján se működik a link. Valami az internet kapcsolattal lehet de nem tudom, hogy mi.
  • trabilaci
    #442
    Comodo Vírusadatbázis

    Itt mindig nyomon lehet követni az aktuális állapotot
  • trabilaci
    #441
    CIS 3.9 95478. 509 ez a 32 bites verzió


    CIS 3.9 95478.509 64 bit

    ezek tuti müködnek és ezt rakdd fel ebben a buildban orvosoltak pár hibát
  • Gundark 1 1
    #440
    Most ez egy kicsit felhasználó szintű kérdés lesz :) Sajna mostanában nem nagyon van időm multiplayerre. De egyszer talán még lesz :) Mennek rendesen a CIS-en keresztül a játékok? Nekem régebben még a tűzfallal voltak gondjaim a Falcon 4-ben. Hiába tettem megbizhatónak és engedtem ki mindenhol mégsem ment.
  • macleody
    #439
    Hali!
    Van egy olyan gondom, hogy nem tudom elérni a letöltéseket a comodo oldalán. A CIS se frissít se automatikusan, se manuálisan. Nem tudom mi lehet a gond, állandóan azt írja ki, hogy csekkoljam az internet kapcsolatomat mikor próbálnám frissíteni. 3.9.81003.508-as verzió van fent 1157-es adatbázissal.
  • zoltang
    #438
    Hopp elnéztem az ablakot... :)
  • zoltang
    #437
    Bocs... 2. http://www.sg.hu/
  • zoltang
    #436
    1. http://www.sg.hu/
    2. http://www.sg.hu/
  • zoltang
    #435
    Olvastam, köszi. :) (Itthon már én is átírtam.)
  • trabilaci
    #434
    A Jelzett Hibádat javították :-)))
  • lck
    #433
    Egy órája raktam fel az 509-est egy szűz 7127-es win7-re. Simán, hiba nélkül felment és működik is.
    Annyi van, hogy az akció centerben panaszkodik hogy ez nem ajánlott vírusirtó, de ez simán kikapcsolható.
  • Myrddraal
    #432
    Nem lehet tudni vmit, hogy Win7-re mikor lesz működő verzió? Mert nekem sajna már az installja hibával leáll.
  • trabilaci
    #431
    A Fórum angol nyelvü részébe irta Blattilda hogy ez csak az egyik verzió mert még mindig vannak olyan részek amik pl nem jelennek meg vagy egyszerüen nem jutottak dülöre a fordításban hogy akkor mi legyen ott..Ez suerintem Blattilda saját változata és gondolom azért rakta be hogy ne a magyar nyelv legyen az utolsó amire nem lesz lefordítva a C.I.S.:-)))
    Mondjuk Én az ajánlatot vagy mit el sem olvasom számomra felesleges ha meg akarok nézni valamit automatice megyek a comodo fórumra aztán ha olyan lefordíttatom az online fordítóval azt kész is..igaz néha a fórdító elvisz az "erdöbe" de akkor meg a magyar fórumon kérdezem meg...
    Ezt amit meg beraktál Én még nem is néztem megmondom öszintén..Nekem untig elég ha az alapbeállításokon nincs semmi gubanc:-))
  • zoltang
    #430
    Köszi. Ez jó hír. Tényleg így a betűk is szebbek. :) Fel is tettem de sajna egy hibát az "előző" magyarítás óta hordoz.


    Ez itt nem a "Kapcsolódás végrehajtása", hanem a "Kapcsolat (le)zárása". Így a felugró "megerősítő ablak" is hibásan teszi fel a kérdést.

    Lehet be is írom a hiv. fórumba.

    Még a főablakban az Ajánlatoknál nem fér ki a szöveg, de ez nem érdekes.
  • trabilaci
    #429
    Ja igen csak akkor lehet letölteni ha regisztrálva vagy..Gyors letöltöttem kicsomagoltam és bemásoltam a translate mappába..Ujraindítás és magyarul van az egész..Ez már tényleg a hivatalos fórdítás..Szépen elrendezve minden a betütördelések minden nagyon jól mutat..egyenlöre ennyi ..majd megnézem hogy ha progit telepítek meg ha vírust keresek akkor azok is magyarok-e mert eddig a buheramagyarral azok nekem angolok voltak..:-))))
  • trabilaci
    #428
    Nekem elsöként 1164 volt aztán frissített mondom jól van nem is néztem mi az adatbázis aztán megint frissített egy jó fél óra mulva ahogy irtam akkor megnéztem és akkor már az 1167 volt...
    Viszont van egy jó hír tegnap Blattilda berakta a kész fordítások jelentéséhez a magyar fordítást
    Íme a hir
    Hungarian Translate
  • zoltang
    #427
    Nekem is végre a 1167-es már lejött, de ez még nincs kint a hiv. oldalon. (Nekem az 1166 kimaradt.)

    2x frissített? Mit mire? 1164-ről 1166-ra, majd 1167-re? Vagy megint új 3.9.xx verzió jött ki? :
  • trabilaci
    #426
    Nekem 1167-es a vírusadatbázis..De megint az az érdekes dolog játszódott le, hogy kb fél órán belül kétszer is frissített...
    Most megint nem tudom, hogy ez jó vagy nem..:-)
  • zvaragabor
    #425
    Lefuttattam, egy fájlnál megakadt a keresés, nem tudott továbbmenni rajta. Nyomom a szünetet, hibaüzenet, nyomom a leállítást, hibaüzenet. 3. vagy 4. próbálkozásra le tudtam állítani. Fájlok a listán, karanténozni egyiket sem tudom, pedig nem is mind rendszerfájl. Szuper. Törlést nem próbáltam, mert több mint a fele heur találat, párról tudom, hogy téves pozitóv, tbbit nem ismertem.
  • lck
    #424
    Rossz sohasem volt :)
  • zoltang
    #423
    Nálam nem fagyott eddig sosem .507, .508-as. Mindegy javítsanak. :)

    Viszont ez a új verzió nem akarja letölteni a vírusfrissítést. 1164-re azt írja, hogy a legújabb, de a hiv. oldalon az 1166.

    Database Version: 1166
    Release Date (all times GMT): 16-May-2009 08:00:00
    Number of Definitions Added: 1204
    Total Definitions: 4881331

    A 3.9 a gépem merevlemezét "szinte" nem is használja (kisebb rendszer terhelés). A 3.8-tól nagyon idegesítő volt az állandó ellenőrzés, a HDD leterhelése vista alatt. Teljesen lefogta a gépet induláskor.
  • trabilaci
    #422
    címek rendszer fagyása BSODs
    ezért lett az új változat , hogy ezt mit jelent ??? Ehhez ÉN kuka vagyok mint az állat..:-)
  • trabilaci
    #421
    Köszi a tesztelgetést.:-)))
    ÉN vírusra nem tudom tesztelni de a többi dolgot amit irtál azt Én is tapasztaltam../ kevés ramot eszik, nem fogja a gépet/ Én ezt használom, de azért néha az A-squared free - t lefuttatom....
    Ha jól veszem ki a válaszodból akkor most már kicsit jobb a véleményed a CIS irányába ???..:-)
  • lck
    #420
    Tesztelgettem. Semmilyen beállítást nem változtattam meg.
    Gépet nem fogja, kevés ramot eszik.
    Most már tényleg szinte alig kérdezget - ettől most már nagyon kényelmes a használata.
    Leteszteltem az itt a fórumba feltett 125 vírusos fájlból álló gyűjteményt. 119 -et ismert fel. A maradék 6-ot nem indítottam el, mert épp nincs winből mentésem, de ha lesz majd lehet elindítom hogy esetleg a heurisztika fog e meg belőle.
    Egyébként az A-squared free mind a 6-ot felismerte.
    Ezeket elküldtem nekik elemzésre, kíváncsi leszek mennyi idő után teszik be az adatbázisukba.

    Egyébként tegnapelőtt elküldtem egy másik vírust nekik, azt már másnapra beletették a vírusadatbázisukba. Ez sztem nagyon jó eredmény mert mások sokszor, sokkal lassabban reagálnak.

    Ebből látszik hogy aktívan foglalkoznak a fejlesztéssel.

    Azért annyira még mindig nem bíznék benne mint mondjuk pl.: Kaspersky Avira - Avast - NIS2009-ben, de magamnak már bátran fel merem tenni. Másoknak azért még mindig nem - de lehet hogy ez már csak rövid idő kérdése.
  • zoltang
    #419
    Mi van itt? :D

    Már megint új verzió:
    COMODO Internet Security 3.9.95478.509 Released!

    CIS_Setup_3.9.95478.509_XP_Vista_x32.exe
    CIS_Setup_3.9.95478.509_XP_Vista_x64.exe

    "Edit: 509 addresses system freezes and BSODs some users may be experiencing. You do not need to reinstall anything. Automatic update will do this simple update for you."
  • zvaragabor
    #418
    Ma járt le a nodom, nemsokára teszem fel csak az antivirus részét. Beállítom, lefuttatom stb.
  • trabilaci
    #417
    Nekem a frissitések ellenörzése az angol nyelven jött be , pedig a németet irtam át hungarianra...azt nem tudom normális dolog-e de ma pl gyors fél óra alatt kétszer is frissitette a virusadatbázist....

    LCK ha lesz idöd leteszteled a viruskergetö részét, hogy javult-e avagy egyáltalán most milyen ????
    ja és megkérdezném, hogy a viruskergetöt ha használjátok akkor melyik beállítást használjátok???? az állapottartót avagy az on-accest ????
  • lck
    #416
    Nekem sincs vele egyébként semmi gondom. Tegnap valamiért a simán bemásolt nyelvi fájlokra valami hibát írt ki ezért variáltam a német nyelvvel, de most már elég volt bemásolnom a 2 magyar fájlt aztán kiválasztható lett a magyar.
    Ami nem magyar az meg angol.
  • FGB
    #415
    Tegnap lefrissítettem a CIS-t 3.9-re majd le is magyarítottam, nekem eddig semmilyen problámám nincs vele. :)
  • lck
    #414
    Más: Win7 alatt próbálta valaki ?
  • lck
    #413
    Pl.: az Általános > Frissítések ellenőrzése - párbeszédablak olyan nyelven jön be amelyik nyelvre lecserélted a fájlokat.
    Mert ugye hiányzik a cfpupdat.* -file.
    Megmég a cavscan.* és cfplogvw.* fájl is, amit gondolom más ablakoknál lehet tapasztalni.
  • trabilaci
    #412
    ÉN az 508-as buildot töltöttem már le az este az 507-est nem is láttam sehol..idáig nem észlewltem semmi gondot azért mert "magyarosítottam"
  • zoltang
    #411
    COMODO Internet Security 3.9.81003.508

    32bit/64bit
  • zoltang
    #410
    Most indítottam újra a gépet, az új verzió miatt és ez már nálam letölti az friss adatbázist, a "régi" xxx.507 -es nem (csak trükközve).
  • zoltang
    #409
    Az verzióban most már "frissül" a vírusirtó. :)