568
Comodo Antivirus
  • zoltang
    #488
    A System Cleaner még elég bugosnak tűnik a fórumok alapján, itthon csak telepíttetem még nem használtam.
  • zoltang
    #487
    Win 7 alatt nem próbáltam még. Mit ír ki?

    Comodo System Cleaner - File/Registry/Privacy Cleaner
  • zoltang
    #486
    A #477 -ben én az exe telepítőt linkeltem, nem a portable változatot. A telepítős tud magyarul...

    A CIS nálam eredetileg nem magyar. Sajnos most sem tették bele a magyarítást (miért?), de megoldható utólag.
  • Apocalipto
    #485
    ....nekem meg hibával leáll Win7 alatt...
  • Apocalipto
    #484
    Nálad az a gond hogy zippelt változatot használsz, mert az már lényegében egy feltelepített CSC. Bármelyik telepítős változat jó neked.

    Parancsolj
  • trabilaci
    #483
    Nálam a SYSTEM cleaner még a telepítésnél sem ajánlja fel a magyar nyelvet :( ugyanis amit innen töltöttem le az egy ZIP fájl és csak ki kell tömöríteni és semmi telepítést nem igényel..:...csak el kell inditani a csc.exe fájlt azt jónapot :-)) kellene egy olyan link ahol az a telepítö van ami felajánlja a magyar nyelvü telepítést tudzs nekem olyat iderakni??

    Szívességedet elöre is köszönöm

    A Cis az persze hogy magyar azzal nincs gond ...enegem ez a CSC érdekelne, hogy milyen buherákat raktak bele a takarításon kivül, mert látom már nem csak szinpla takarítóprogi lett..:-)
  • zoltang
    #482
    Az COMODO Internet Security 3.11.108364.552 végleges verzió szerintem, az RC név sehol sem szerepel a fórumon. Sajnos a magyar nyelv még mindig hiányzik a többi közül. Utólag bemásolva már magyar lesz, de ezek a nyelvi fájlok régen elkészültek már...

    A COMODO System Cleaner 2.0.107697.4 tényleg magyarul is tud, a telepítő elején felajánlja a nyelvek között. Nálam magyar mindkét progi csak a CIS-nél kellett a "buhera".
  • trabilaci
    #481
    Az igaz , hogy majd a végleges release-ben lesz magyar nyelv kiválasztható DE ebben még nincs mivel RC..legalább is Én úgy tudom az infók szerint, de a telepített verzében tuti nem kiválasztható egy nyelv sem..Elég sokszor átnyálaztam aporgit..:-))) Csak és kizárolag angolul beszél eza system cleaner...
    Tisztelettel Jenei László
  • trabilaci
    #480
    Erre azért kiváncsi lennék, hogy hol ????
    vagy hol lehet állítani magyarra ????
    Valahogy nem található meg benen csak angol nyelven..ugyanis ez egy ZIP dolog kitelepíted és ott egy CSC . exe van amit elindítasz és angol a program..viszont a progin belül sehol nem lehet nyelvet állítani...
    Ugyhogylégyszives egy pontos leírást hogy hogyan is "szolal" meg magyarul ???
    Köszönettel Jenei László
  • zoltang
    #479
    COMODO Internet Security 3.11.108364.552 Released

    https://forums.comodo.com/

    Hi Everyone,

    We have just released COMODO Internet Security 3.11.108364.552. This is a maintanence release which addresses some of the bugs existing in the previous releases outlined as below:

    What's New in 3.11.108364.552?
    ====================
    IMPROVED! Memory scanner now includes more advanced techniques to detect viruses in memory
    FIXED! AV consumes huge memory while scanning some compressed files
    FIXED! AV reports incorrent archive names under some circumstances
    FIXED! AV causes freezes in 64 bit operating systems under certain conditions
    FIXED! AV crashes while scanning certain packed files
    FIXED! Some windows updates can not be installed while CIS is installed

    CIS_Setup_3.11.108364.552_XP_Vista_x32.exe
    CIS_Setup_3.11.108364.552_XP_Vista_x64.exe
  • zoltang
    #478
    ja és benne a magyar nyelv...
  • zoltang
    #477
    COMODO System Cleaner 2.0.107697.4 Public Release!

    https://forums.comodo.com/

    Setup for Windows Vista 32-bit/64-bit, Windows XP 32-bit/64-bit, Windows 7 32-bit/64-bit
  • trabilaci
    #476
    Sziasztok !
    na végre ide is eljutottam, hogy feltegyem a 3.10-es víruskergetöt...
    A magyarosításssal amit a Comodo forumárol Blattilda jóvoltából letöltöttem a 3.10-es is TÖKÉLETESEN magyar és ami a elgjobb szerintem nagyon jó és összeszedett a fordítás..Szépen meg vannak csinálva elírást nem tapasztaltam..De mondom ÉN csak a Vírusírtót raktam fel...Nekem Úgy tünik így elsö blikkre mintha egy kicsit gyorsabb is lenne a keresés, és nem tapasztalok semmi olyan hibát lefagyást mint a másik fordításnál....
    Nem tudom mik lehetnek az ujdonságok mi ez a DNS izé vagy vagy valami , mert a tüzfal nincs fennt itt meg semmi ilyen beállítás nincs..
    Gyorsan így hajnalban ennyi a tapsztalatom. Most megyek dializisre majd délután jobban próbálgatom a kicsikét..Mindenkinek szép Napot
    ÜDV Laci
  • trabilaci
    #475
    Sziasztok! Épp egy hónapja vagyok korházban :-(( leállt a vesém, de amint látom a Comodo nyomul mi ez az új változat ??? valaki magyarul is leirná az ujdonságokat ???
    ez bírja a magyar nyelvet vagy csak a 3.9-es magyar még ???
    üdv
  • zoltang
    #474
    Kint a COMODO Internet Security 3.10.101801.529 ...

    Changes in version 3.10.101801.529:
    NEW! COMODO Secure DNS is introduced as a new free service
    NEW! COMODO HopSurf Toolbar - COMODO SafeSurf Toolbar has been discontinued and superseded by COMODO HopSurf Toolbar
    NEW! CIS now allows the users to change the URL for the program and virus updates
    IMPROVED! CIS now has a better support for Windows Security Center integration in Windows Vista SP1 and later
    IMPROVED! AV engine now supports more archives and has better detection capabilities
    IMPROVED! Direct disk access false alerts have been reduced
    FIXED! Some applications do not run when CIS is installed in Vista 64 bit
    FIXED! Antivirus scans excluded folders
    FIXED! Firewall does not show some connections under high load
    FIXED! Firewall sometimes causes the PC to freeze in windows XP 32
    FIXED! cfp.exe crashes when HIPS alerts timeout
  • Gundark 1 1
    #473
    Igen, de amikor változtatni akarsz, ki kell kapcsolni, illetve vissza hagyományos módba. Én igy jártam az X52-vel :)
  • zoltang
    #472
  • zoltang
    #471
    A nem kérdezősködő beállítás bemutatása.


    Configuring CIS for Maximum Security with ZERO Alerts


  • Gundark 1 1
    #470
    Tudom hogy türelmetlen vagyok de a 4 mikor várható? Abban már lesz alapban magyar támogatás (nem mintha nagyon számítana, most is az angolt használom:) vagy a továbbiakban csak a most "megszokott" magyarítás rendszerrel megyünk?
  • zoltang
    #469
    Az "újabb magyar nyelvvel" már nem áll le hibával a keresés a JAVA könyvtáramon. :) Gondolom a "kritikus keresés" is lefut rendben, még azt nem próbáltam...
  • zoltang
    #468
    Most próbáltam német nyelven. Mindenhogy lefut nem fagy ki, csak a magyaron. Érdekes...
  • lck
    #467
    Nekem a critical area keresés Win7 alatt simán végigmegy. ( a Java-n is átmegy ) Így a probléma összetettebb lehet, nem simán a magyarításon múlik.
  • zoltang
    #466
    Ez nem valami jót jelent a "jövőre" nézve, ha nem tudják megoldani a honosítás miatti "fagyást". Bár nem értem mi okozhatja ezt, csak a feliratok nyelve okán. De az opr. típusa is számít, mert nekem magyar Vista SP1 van amin simán elindul a kritikus vizsgálat, de azon a nyavalyás JAVA könyvtáron kézi kereséskor is kiakad. Átteszem majd németre is és kipróbálom úgy is...

    Tudnám még, hogy Arkangyal miért írta vissza az általam jelzett félrefordítást? Más nyelven is úgy van ahogy mondtam (pl.: német).
  • trabilaci
    #465
    Nálam egyszerüen el sem indult magyar nyelven a critical area keresés.egyböl azt irta ki, hogy a Comodo antivirus hibát észlelt ezért leáltt:-) XP SP3 van fennt egyébként..A fordítás meg szerintem pont a mi nyelvünk nehézségéböl adódóan nem tökéletes..:-(( amit az angol pl kifejez egy szóval mert nekeik ugye egy szóra több jelentés van ha jól tudom addig mi magyarok mit csinálunk ?? ragozunk jelen mult jövö idöben meg mittudomÉn mikben:-)))Bonyolult na a nyelvünk ismerjük be...Nem a számítógépezéshez való..:-))))
  • msstz
    #464
    Ne haragudjatok, hogy OFFtopik, de nem akarok teljesen új topikot nyitni miatta, és ide is járnak hozzáértők:

    Avira Premium Security Suite-em van és a WebGuard néha random módon letilt olyan weboldalakat, mint pl. a google.com vagy az sg.hu. De ezt nem úgy teszi, hogy a böngészőben kiíratja, hogy veszélyes lehet a gépemre (mint általában), hanem a böngésző a jelek szerint betölti az oldal, én pedig a nagy fehérséget látom csak. Mi lehet a baj?
  • zoltang
    #463
    Nálam Vista 32 bit az opr.
  • zoltang
    #462
    Na akkor az jó... :( Nálad is egy bizonyos könyvtárnál (pl.: nálam a JAVA) "akadt ki", vagy már el sem indult?

    Arkangyal az új, a hiv. fórumon belinkelt fájlaiban a korábban jelzett félrefordításokat is visszaírták. :)

    De nehezen jön össze egy jó magyar CIS. :(
  • trabilaci
    #461
    Van egy rossz hírem nem az antivírussal van a baj:-((( a magyar fordítás kavarhat be valamit..ha a magyar nyelven hagytam a vírusirtót és úgy csináltam a kritikus részek vizsgálatát hibajelentéssel leállt a vírusirtó..Ahogy átváltottam angol nyelvre ujraindítottam és úgy végeztem el a critical arena scan-t minden gond nélkül lefutott...
  • zoltang
    #460
    A magyar verzió frissült Arkangyal jóvoltából.

    [URL=https://forums.comodo.com/feedbackcommentsannouncementsnews_cis/comodo_needs_you_comodo_internet_security_in_your_language-t40041.15.html]« Reply #24 on: Today at 08:20:00 AM »[/URL]

  • zoltang
    #459
    Melih is ezt ajánlja... :)

    [URL=https://forums.comodo.com/feedbackcommentsannouncementsnews_cis/pc_world_hammers_comodo-t40359.15.html]
    Re: PC World Hammers Comodo
    « Reply #19 on: Yesterday at 08:47:24 PM »[/URL]
  • zoltang
    #458
    A Settings Disk Checked valakinek be van kapcsolva?


    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1176975805&no=448]#448[/URL]
  • zoltang
    #457
    Épp most nagyon felidegesített a Comodo vírusirtója. Indítottam egy kritikus területek vizsgálatát és belefagyott. A gép újraindítása után egy teljes C vizsgálat szintén fagyás. De észrevettem, hogy egy bizonyos "könyvtáron" fagy ki a keresés. Megint szg. újraindítás kellett, de most már csak a program fájlok/JAVA könyvtáron. Eredmény megint fagyás valami *classes "fájlon".

    Mi a fene van ezzel?

    Ezután próbáltam egy saját "kereső profilt" létrehozni, ami nem egyszerű. Nagyon nem felhasználóbarát ez az ablak. Úgy akartam, hogy a teljes C- ét nézze át kivéve ezt a JAVA könyvtárat. Azonban, ha kijelölöm ebből a szép ömlesztett fa-szerkezetből a C -ét akkor már nem tudom a jobb oldalon ebből kiválogatni mi kell (nem lehet). Ki volt az a ba*om aki kitalálta, hogy bal oldalon nem lehet több könyvtárat kijelölni egyszerre. Csak egyenként szemezgessem ki őket a jobb oldalra, ez egy csomó idő és türelem. :(((

    Ez borzasztóan nehézkesen használható. Total Commanderen bepirosítva a program könyvtárakat, majd jobb gombbal futtatva már megoldható a JAVA mappa kihagyása... DE EZT A VÍRUSIRTÓN BELÜL IS MEG KELLENE TUDNI TENNI! Meg kellene tudnom adni normálisan, hogy ezt ne vizsgáld ebből a könyvtárból.
  • zoltang
    #456
    Nagyon várom ezt a referenciatesztet.

    Nagyon nem szeretem a PC Word-öt. Pár évvel ezelőtt még meg-megvettem a(z) (eredeti) CHIP, majd belőlük lett PC Magazint. Ez a két újság nagyon profi volt, kár értük.
  • zoltang
    #455
    Az érdekes az ilyen teszteket is megnézni, hol tartunk. Az a baj sokan ezeket (főleg a menő PCWord meg a társai) lapján vesznek programokat. Az ilyen "fizetett" tesztek lejárathatják a tény jó, de nem profitorientált cégek programjait. Mondjuk nekem a NOD -al amíg az volt fent (Comodo tűzfal mellett) nagy problémám. De jött a Comodo vírusirtó és... :)
  • trabilaci
    #454
    AMTSO
    Ha ezek a kritériumok alaőján elbukik a Comodo akkor azt mondom igen rossz addig meg nem kell foglalkozni a tök szubjektiv fizetettt tesztekkel..A pc Wordben amikor az internet security teszt volt érdekes módón olyan IS-ek kerültek be amik a lemezmellékleten is megtalálhatók minden hónapban minnt aJÁNDÉK VÉDELMI SZOFTVER..:-)))
    GONDOLOD MAJD AZOKRA AZT IRJÁK HOGY ROSSZAK NE HASZNÁLJÁTOK ????
  • trabilaci
    #453
    Minek idegesíted magad az ilyen hülye teszteken ?? A budapesti tanácskozáson már elfogadták az AMTSO egységes tesztelésre vonatkozó pontjait pont az ilyen tesztek miatt is..pár hónapon belül várható az egységes tesztkörnyezet vagy mi a suzösz ami tényleg megmutatja a dolgokat..az ilyen teszteket meg nagy ívben el kell kerülni...
    Meg az olyan biztonsági oldalakat is ahol pl a Sycontact kft termékmanegere probálja azt elöadni, hogy csak és kizárólag az ö termékük a legjobb.:-)))
    Ui: a Sycontact forgalmazza a NOD virusirtót.
  • trabilaci
    #452
    A comodo Disk Shield egy olyan alkalmazás, hogy amikor elindítod akkor gyakorlatiélag létrehoz egy virtualizációs környezetet és az összes programot abban futtatja.Így ha bármi baci felkerül a következö gépindításkor zsupsz már el is tünik...egy gond volt vele míg használtam, hogy néha indításkor "összekuszálta" a rendszert és akkor még finoman fogalmaztam..Gyakorlatilag ujra kelett telepítenem a winfosomat..Ha majd egyszer kijön egy nem béta belöle akkor nagyon jónak tünö progi lesz, de szerintem ehhez hasonlók már léteznek is..
  • zoltang
    #451
    Jól letesztelték: :(

    PC World Hammers Comodo (https://forums.comodo.com/)

    Top Internet Security Suites of 2009


    Comodo Internet Security Pro

    "57 Poor
    Pros
    * Inexpensive
    Cons
    * Disappointing malware detection
    * Limited feature set"

    Elég hülye teszt, nem tűnik valami alapos reális összevetésnek. A pénzes Pro-t írja a képen az ingyenes verzió van... Fura.
  • zoltang
    #450
    http://comodothemes.com/

    Már ilyen is van? :)
  • zoltang
    #449
    SUMMARY
    Latest Database Version: 1211
    Release Date (all times GMT): 28-May-2009 12:00:02
    Number of Definitions Added Today: 12400
    Total Definitions: 5016155