13
  • sathinel
    #13
    lol) ezt azért linux alatt ki lehet valahogy heggeszteni szerintem. Egyébként ezt a linux-ot direkt hálózatok tesztelésére csinálták.
  • turul16
    #12
    Na most jót röhögtem a kód feltörő csomagban, van egy olyan BUG, hogyha a lehalgatott egy fura ethernet csomagot küld, akkor támadó gépe lefutatja a benne lévő kódot.
  • turul16
    #11
    Én úgy tudom, hogy wpa -át nehéz feltörni, csak gyenge jelszó/kulcs esetében lehetséges relative hamar.
    WEP állítólag ~10 perc alatt törhető nehéz kulcs esetében is.

    A használt progik nekem is meg vannak, de még soha nem próbáltam.
    Be kéne állítani valami titkosítást a routerünkön :)
  • sathinel
    #10
    Telefonról leszedni minden adatot? ez is wireless:D
  • sathinel
    #9
    How to crack your wifi wpa-psk passphrase

    van olyan linux, ami ezekkel a progikkal indul alapból kigyülyti a kliens minden adatát, és a kommunikációt. Az adatokból pedig kiszedi a kódolás kulcsát.
    Ezek után szépen úgy látod hogy az eredeti user fellép, és netezik. Észre sem veszed hogy illetéktelen.
  • sathinel
    #8
    itt egy securiti arc és dumcsizik a wireless problémákról.

    Nem a rendszerrel lessz gondod, hanem azzal a kliensel ami erre csatlakozik. Teljesen le tudják másolni, és úgy látja, hogy egy normál user lépett be.
  • sathinel
    #7
    akkor nem olvastad a wireless-ről a híreket az elmúlt 3-4 hónapban? Még a szakértők is megmondták hogy törhető. Bár lehet hogy te tudsz valamit amivel világsikert fogsz elérni.
  • archelf
    #6
    Azt azért megnézném, mennyi idő alatt nyomsz fel egy random password-ös WPA/WPA2-PSK-AES kódolású accespointot...

    AE
  • sathinel
    #5
    wireless az törhető csak idő ha utánnanézel. Ha valaki a közelben lakik, akkor meg idő van dögivel, hogy ingyé dumcsizzon.
  • stinkydiver73
    #4
    Gondolom, h ezek a cisco telefonok nem tömörítés és titkosítás nélkül mennek, ellentétben a linksys , grandstream és tsaival. Gondolom.
  • sathinel
    #3
    Itthon is akik sokat beszélnek külföldel azok skype-t használnak hacsak nem valami őskövület a rendszergizda, vagy nagyon hülye a vezetőség. Wireless megoldás meg soha nem túl jó. Főleg ha kifizetted a skype-ért, hogy rendes telefont is hívhass. A környező házakban a fiatalok hamar erről dumcsiznának. Magyarországon sok az élelmes ember.
  • Match
    #2
    Az iroda, ahol dolgozok idén év elején ünnepelte a második évfordulóját, és midnenhol csak ip telefonok vannak (cisco).
    Csak átfutottam a cikket, most nincs időm elolvasni, de sztem csak magyarországon nem elterjedt az ip telefon, külföldön, nagyobb felhasználásnál (vannak itt több órás konferenciabeszélgetések bőven) sztem a legtöbb helyen ip telefont használnak.
  • JTBM
    #1
    Az új irodaházakat már szinte kivétel nélkül csak VoIP rendszerekkel szerelik fel.
    Szerintem ott van még tere a technológiának, hogy az egészet ráültessék vezeték nélküli IP hálózatra és minden asztali VoIP telefon mellé adjanak egy VoIP mobilt, ami a telephelyen belül mobiltelefonként funkcionál, ha valaki éppen nem ül az asztalánál. (Persze ingyen, mivel a belső hálózat a cégnek kvázi ingyen van...)