72
  • kartacs
    #32
    Megnéztem, nem tetszet.
    Összesen 18 percnyi vizuális naporgazmust lehet összekaparni kb a filmből ez tényleg NAGYON JÓ, hogy ezért érdemes-e moziban megnézni a filmet ez már más dolog. Szerintem nem.
    A film többi része, maximum átlagos, de szerintem sok benne az eröltetettség és a logikátlanság. SPOILER*: A jó öreg "világmegmentése" akcióra egy csapat érzelmileg labilis tudóst küldenek; az "MI" figyelmezteti őket ha túl fényes a megfigyelő szoba vagy ha sérülés van a burkolaton, de arra nem, hogy kézi irányításnál, figyeljenek a napvédő pajzsra, vagy arra, hogy behatoló van a hajón. EZT persze el is nézném, hiszen ez van akinek logikátlan van akinek meg nem az. Meg különben is valahonan bonyodalomnak is lenni kell. De szerintem egy jól megkomponált meteorzápor, szebben nézett volna ki és nem lett volna eröltetett. Aztán persze amikor a több éve egyedül vegetáló, félig oszló, freddy krüger is szinre lép, és alájuk tolja a méteres kékerest ott nekem betelt az a bizonyos pohár.
    ÉN EZT ÖNNEK NEM AJÁNLOM.

  • Tetsuo
    #31
    Az 1ik nagy kedvencem, A kapcsolat c film. Elsőre az fogott meg benne, h logikai buktatóktól mentes. Nem találtam benne (nagy) hibát! :) Kevés ilyen sci-fi van.
  • spongya77
    #30
    Vegre egy uj SF film :). (Azert a Firefly sorozatrol, valamint a belole keszitett Serenity cimu filmrol illene megemlekezni. Nem csak szemetet keszitenek, bar a studio mindent megtett, hogy megtorpedozza mindket projectet...)
  • Skeez
    #29
    Igaz, pár nappal előtte ezt írták : halo-a film
  • Skeez
    #28
    Szerintem D.W. sehogyse nyomul mert, legutóbbi infóm szerint, nem csinyáják a filmet. http://www.sg.hu/cikkek/48245/befuccsolt_a_halo_mozifilm
  • bandypappa
    #27
    Nekem A mag is tetszett. Szeretem az olyan filmeket ahol viszonylag ismeretlen szinészek vannak és egy-egy jó alakítással megkedveli az ember a színészt. NEkem a Haláli hullák hajnala is nagyon bejött. Az is angol filme és nagy poénok vannak benne, amugy ennek a bandának most van egy uj filmje a Hot fuzz. Ugyan az a szereplögárda, de ettöl olyan jó az egész. Mostani filmek köszül meg már várom nagyon a Halo-t. Kiváncsi vagyok rá hogy Denzel Washington hogy nyomul masterchief-ként, meg a die hard 4.0 is jonak igérkezik.
  • NEXUS6
    #26
    ;)
    Valamikor nagy Ridley Scott rajongó voltam, de mostanában ugye nem sok mindent tett le az asztalra a mester ebben a műfajban.
  • Tetsuo
    #25
    Most esik le. Hát Te nagy Blade Runner fan vagy!! :))
  • Ronny
    #24
    maximum afro-britanniai lehetne:P
  • Help17
    #23
    és hogy mi számít hollywoodnak... boyle igencsak kacsingatott hw felé, chris evans egyértelmű hw színész szerűség, cillian murphy is igencsak belemélyed (batman5, redeye), rose pedig trója
  • Help17
    #22
    AI hatalmas film, Solaris uncsi, Különvélemény intelligens popcorn, amúgy nem rég volt már egy ember gyermeke az is megmentette a scifi műfajt. mennyi megmentő, de csak egy maradhat. nexus valszeg a tipikus európai hollywood egy szar és amit gyárt az takony, plusz ami európában már eléri az erős közepes minőséget az már veri az amcsi álomgyári proukciókat.
  • NEXUS6
    #21
    Nem is az orosz Solaris-ra gondoltam!;)))
  • Szolnokboy1
    #20
    ő arab volt
  • Rudicsek
    #19
    A film tényleg jó volt! Ajánlom mindenkinek!

    A hihető tudományos háttérről meg annyit, hogy valóban nem helytálló a dolog, de sosem lehet tudni :D Egyébként filménézés közben eszembe sem jutott (csak utána), hogy az a rakás hasadóanyag légypiszok a egy ilyen akcióhoz :) Mindenesetre ekkora bomba még egy filmben sem volt :D
  • Tetsuo
    #18
    Az AI nem volt annyira rossz (a közepét leszámítva), a Stalker, meg a Solaris orosz filmek se lehetnek annyira..
    A többiről hasonlóan gondolom én is.
  • daneelolivaw
    #17
    jó is lenne a film, ha valami hihető tudományos hátteret adtak volna neki...
  • kanduhr
    #16
    Sci-fi műfaj megmentője - jesszus... Hol ez a baromság egyáltalán magától a műfajtól? Ez egy szar kaland film, idiótábbnál idiótább jelenetekkel.
  • ZsoltiMC
    #15
    Akire gondolsz az egy uj-zelandi szinesz (Cliff Curtis), maori ver van benne. Wiki szerint ezert is jatszott mar del-amerikai illetve arab karaktereket.
    Egyebkent az o bore tenyleg napbarnitott :)))) Majd meglatjatok, ha megnezitek a filmet.
  • NEXUS6
    #14
    Ez egy spoilerrre ment, amit már kitöröltek!;)))
  • NEXUS6
    #13
    Az a jó!;)))
  • GregSB
    #12
    De rég várok már ilyen filmet! Asszem meg is lesem a héten. Az meg a legkevésbé sem fog zavarni, ha elemeket használtak fel a Halálhajóból Gömböl stb.. mert ezek a kedvenc filmeim :)
  • stream man
    #11
    egyiknap lattam a VH1-en hogy készult a SUnshine :D sztem jonak tunik
  • NEXUS6
    #10
    Úgy tűnik végre egy igazi scifi, a kibernetikus ipari akciófilmek (Terminátor), a biológiai kommandósfilmek (predátor és társai), a hállivúdi álművészi világfájdalmasságok (Ai, Solaris, Különvélemény) és a B kategóriás katasztrófás szennyáradat után, hogy a szuperfrencsájzgőzhengerként nyomuló SW univerzumról ne is beszéljünk.
  • bvalek2
    #9
    Ez Ikarosz óta örökzöld téma :)
  • Kobaljov
    #8
    "jó húzás volt, hogy nem szerepelt benne afro-amerikai színész"

    az itteni 8. képen mintha lenne, de lehet csak napbarnítottabb a többieknél
  • winnie
    #7
    a solar crisis hasonló volt. ott valami beszélő bombát (neve is volt) dobtak a napba.
  • chungey
    #6
    Vagy 13 éve láttam egy ilyen témájú filmet, ugyanígy a napot kellett 1 atomtöltettel aktiválni, vmi androidcsaj is volt benne asszem...
  • Tetsuo
    #5
    Hm..
  • bvalek2
    #3
    Nocsak, oly sok év után megint moziba megyek? :)
  • TM
    #2
    Most nézem, az IMDb már 10 millió fontos büdzsét ír, míg az angol wikipedia 20 millió fontosat. Nem emlékszem már, hol láttam azt a 19 millió dollárt...
  • TM
    #1
    Alapjaiban a Halálhajóra emlékeztetett, de abszolút más úton halad. Nekem tetszett. Fantasztikus a látvány, s simán elhinném, ha azt mondanák, a valós költségvetés ($19M) háromszorosából készült. Jó a szereposztás, egyre kevésbé fog feltűnni a multikulturális casting, természetessé válik egy idő után a filmekben (jó húzás volt, hogy nem szerepelt benne afro-amerikai színész, nade nem azért!, hanem mert ezzel sem követi az átlagot a Napfény).