656
The KMPlayer - Univerzális médialejátszó
  • Malakai
    #416
    Kicsit fura kívánság. :)
    KMPlayer: Preferences > General > Repeat/Playlist > When finished : Shutdown Windows
    PotPlayer-ben nem lehet.
  • akyyy
    #415
    olyat be lehet állítani, hogy ha vége a filmnek, vagy videónak amit nézek, leállitsa a gépet???
  • kirol
    #414
    Hát nekem nem lett jó. Alap beállításon voltak ezek, amiket írtatok.

    Preferences > Audio > S/PDIF Renderer: mind a kettő erre van beállítva.
    Alatta a kimenet ha PCM, akkor csak stereo megy ki, ha átrakom SPDIF+AC3-ra, akkor dadog.
  • lck
    #413
    Köszönöm Uram !

    Always use-n volt. Most már működik.

    ( mert ugye a f@sznak kell beleturkálni )
  • kirol
    #412
    Megnézem, köszi!
  • Malakai
    #411
    Ugyanonnan a Built-in codec settings > Hardware acceleration (DXVA) settings > Condition-t próbáld ki Disabled-re tenni, ha attól megjavul, akkor vga para és próbálj meg drivert és directx-et frissíteni.

    Ha attól sem, akkor perpill nincs ötletem.
  • lck
    #410
    Igen mind "Built-in"
  • Malakai
    #409
    Mp4 csak egy container, vagy a splitter nem érzékeli a videó sávot, vagy annak codecjét nem ismeri fel, bár akkor hibaüzenetet kéne dobnia.
    Preferences > Filter Control > Video Decoder minden "Built-in"?
  • Malakai
    #408
    A Preferences > Audio > S/PDIF Renderer-t próbáld átállítani szerintem, default output device-ról valami másra.
  • kirol
    #407
    Az volt a baj, hogy az alapértelmezett hangszóró az Asus hangszórók voltak, és nem az SPDIF. Így most a kmplayer jó a belső codeccel és 5.1-jön ki. :)

    Csak pot player dadog továbbra is.
  • lck
    #406
    Akkor nem tudom, nem állítgattam semmit és nekem sincs codecpack. (win7)
  • Erpy
    #405
    Nekem tökéletesen megy az mp4. Meg mondjuk minden, mert csak a potplayer van fent, se codeckpack, se semmi egyéb zavaró dolog.
  • lck
    #404
    Hali !
    PotPlayer-ben nem tudok mp4-es videót megnézni - fekete kép. Gondolom hangfájlnak tekinti azért. KM-ben ment. Erre lenne valami megoldás ?
  • kirol
    #403
    Nem, mert nem otthonról írok! :)

    De kifogom és majd írok, mi lett.
  • Erpy
    #402
    De kipróbáltad, amit írtam? Leszedted a kodekpackot ha van és az ac3 filtert?
  • kirol
    #401
    De Media Player Classic HC-vel tökéletes. Ez az érdekes.
    Csak a Kmplayert nem bírom belőni, meg most a potplayert.
  • Erpy
    #400
    Ha bármivel is teszteled dadog, akkor nem a program beállításai közt kell keresgélned. Én az AC3 filter-t letakarítanám a gépről, és ha van bármilyen codeck pack telepítve azt is. A lényeg, hogy alapban a windows beállításokban a hangnál beállítani az spdif-et, és kipróbálni hogy úgy bármilyen megszólaltatott hang kimegy-e normálisan optikain. Legyen ez játék hangja, vagy egy youtube videó. Ha az megy dadogás nélkül, akkor kipróbálni egy videólejátszót, hogy azokkal mi a helyzet.
  • kirol
    #399
    Próbáltam, az is dadog. Asus Xonad D1-el küldöm optikán a jelet tudtommal a legfrissebb driverrel.

    De eddig jó volt, csak elállítódott és nem bírom visszaállítani.
    De az tuti, hogy a legegyszerűbb módon, hogy belső codec és spdif-et állítok, akkor dadog. Régen se így volt beállítva, de hogy hogy volt, nem tudom. :(
  • Erpy
    #398
    Próbáld ki a PotPlayert, annál is dadog-e spdif kimeneten a hang. Vagy más lejátszót. Ha mindnél dadog, akkor nem a lejátszó a hibás, lehet driver vagy bármi más, ha csak annál akkor könnyebb megtalálni a hibát.
  • kirol
    #397
    Mégse jó. Bizonyos hangforrásoknál jó, másnál nem. DTS dadog meg 2 csatornás AC3 is.

    Valaki segítsen már, mi lehet ennek az oka.
  • mellon
    #396
    Köszönöm.
    Érdekes, hogy a registrybe ment. Más lejátszónál még nem találkoztam ilyennel.
  • lck
    #395
    Igen, egy újratelepítés után a regfájlal vissza lehet állítani a beállításokat.
  • mellon
    #394
    Hello.
    Régebben használtam KMPlayert, de egy Win install után nem sikerült visszaállítani az elmentett beállításokat (ill. többször visszaállt alapbeállításra). Váltottam más lejátszóra, de most megint visszatértem a KMP-hez. Akkor a KMPCfg.ini-t (és még 1-2 fájl) másoltam vissza.
    Ha létrehozok egy profilt és mentem egy .reg fájlba, akkor pl. egy Win telepítés után elég hozzáadni a registryhez, és visszakapom a beállításaimat?
    Igazából az automatikusan generált KMPCfg.ini-t szeretném mellőzni.
  • Malakai
    #393
    Nincsenek nyelvi beállítások, nem véletlen vannak külön angol / magyar / egyéb verziók.
    Az autómata frissítést meg kapcsold ki. Szerintem a legutóbbi angol verziókban is már alapból kikapcsolt állapotban települ. :)
  • suba53
    #392
    Én ezt úgy oldottam meg, hogy leszedtem, majd ismét telepítettem a jó verziót, és kikapcsoltam a frissítések keresését. Azóta nem kéredzkedik be a koreai nyelven kommunikáló frissítés.

    Itt a fórumon Erpy közzé szokta tenni a már magyarított legfrissebb verziókat, azokat érdemes használni.

  • DecenS
    #391
    autom. frissítés elcseszte a potplayer nyelvi beállítását, így a menüstruktúrában csak négyzeteket látok mindenhol.
    valaki csináljon pls egy screenshotot ami alapján el tudok jutni a nyelvbeállításhoz. (vagy egy "mindent gyári alapértékekre" kapcsolóhoz.
    thx)
  • kirol
    #390
    Na rájöttem mi a baj.
    Ha belső codecet használ AC3-hoz és SPDIF-et állítok be, akkor az erősítőre ugyan 5.1 megy, de villog az erősítő, akadozva kapja a jelet és a lejátszás is akadozik mint képileg, mind hangilag. Dadog. :(

    Ha küldö ac3-at belövöm, akkor az AC3 filterben be kell pipálnom azt, hogy SPDF módban tiltsa a PCM formátumot. Ekkor végre van 5.1 hang és a lejátszás is jó, azonban mintha sokkal halkabb lenne az erősítőre érkező jel, illetve az amit hallok.
  • kirol
    #389
    De hol?
    Nálam eddig meg volt adva küldő codecként az AC3 filter. De most már nem tudom, anno hogy állítottam be. :(
  • Erpy
    #388
    Állítsd át benne a hangkimenetnél SPDIF-re. AC3 filter egyáltalán nem kell a KMPlayernek.
  • kirol
    #387
    Felraktam a CyberLink PowerDVD 10 -öt és elcsesződött a Kmplayer-em.

    A kérdés, mert már iszonyat felkúrtam az agyamat, hogy lehet beállítani, hogy 5.1-es hangot küldjön a kmplayer optikán az erősítőre és ne csak sztereot?

    Anno is alig bírtam beállítani, tudom AC3 filterben is állítani kell valamit, de most nem tudom megcsinálni. AC3 filter-ben a sávok mozognak, hogy van 6 csatorna, de erősítőn látom, hogy csak sztereót kap.
  • Erpy
    #386
    Közben utánanéztem, nagy nehezen sikerült találnom egy ilyen feliratot, szal majd elemezgetem, mert érdekel a dolog.
    Szal ne szedj már ki semmit, elboldogulok.
    Jaja, ilyen rajzfilmekben vannak főleg, vagyis ilyeneknél találtam. Valszeg azért nem találkoztam eddig ilyen felirattal, mert nem nézek anime filmeket.
    Ja, sorry az offért mindenkitől.
  • Malakai
    #385
    Filmeknél ritka, anime terén gyakori, hogy az .ass plussz formázásait, máshova pozícionálást kihasználják, pl egy tábla fölé kiírják a fordítást, vagy japán kifejezésre megjegyzést írnak felülre.
    Az ass meg minek? Megnézed hogyan van szerkesztve egy ilyen felirat, vagy mi?

    De már nagyon off vagyunk. :)
  • JoeFromHun
    #384
    Ez a verzió nekem nagyon bejön... talán eddig ez volt a legjobb!
  • Erpy
    #383
    Szedd már ki nekem ezt az ass-t az mkv-ből. Vagy melyik filmben van ez benne?
    Azért érdekel ennyire, mert írtad hogy ez probléma hogy nem tudja a lejátszó, meg hogy többen aggodalmaskodtak ez miatt, de ahogy elnézem (olvasom) ez valami olyan, hogy 1000 filmből talán ha 1-be van ilyen.
    Én még ilyent nem láttam, azért érdekelne nagyon.
  • Malakai
    #382
    Hopp, most nézem egy átlag srt-nél át is helyezi a videoképre.
    A felirat viszont egy advanced substation alpha (.ass) beágyazva egy mkv containerbe, ahol van külön 9 alignment (bal lenttől középen át jobb fentig), sok egyébbel mellesleg.
    És ilyenkor úgy tűnik mintha ez a beállítás teljesen meg is szűnne, tehát a hagyományosan lentre helyezett subot se helyezi be a video framebe.
  • Erpy
    #381
    Nekem erre a feliratot a képre teszi, figyelmen kívül hagyva a fekete sávot.
    Egyébként tudnál nekem egy ilyen feliratot linkelni? Érdekel a dolog, és megakarom nézni milyen ezzel és milyen azzal amiben működik.
  • Malakai
    #380
    Mint kiderült a Preferences > Subtitle > Display subtitles on video frame nem csak annak hangzik, de az is, csak épp nem működik.
  • Erpy
    #379
    Nagyon szívesen, és azóta már sokat fejlődött.
  • Erpy
    #378
    Aham, értem. Na nekem eddig ilyen még nem hiányzott, de nagyjából vágom miről is van szó. Nekem a felirat legyen alul, függetlenül hogy van fekete sáv vagy sem. Én már csak ilyen egyszerű gyerek vagyok. :-D
  • Malakai
    #377
    Hogy perpill a felirat mindig a monitorhoz pozícionálja magát és nem a videóhoz.
    Egy átlag feliratnál annyira nem vészes ez, mivel ha az ember úgy is szereti, hogy a videó alján legyen és ne az alatta lévő fekete sávban (ha szélesebb képarányú a videó, mint a monitor), akkor csak feljebb viszi a pozíciót, de ha olyat is néz az ember, ahol pl vannak máshova pozícionált feliratok, akkor ott csúnyán elcsúszik és manuális állítgatással nem is lehet korrigálni.
    Van egy "Display subtitles on video image" beállítás, de az vagy nem az, vagy nem működik (nálam).

    KMP-nél erre a beállítás a Subtitle Processing > Multi-sub/etc > Advanced > Keep the relative position of subtitles in video frame, azért is van úgy eldugva, mert ritkán igazán hasznos, de akkor igen (és azért ott, mert általában az embeded ass/ssa suboknál kell). :)