278
Pálesz főzési tippek, trükkök, tanácsok
  • yuvexin
    #238
    Szaisztok!
    Pálinkafőzésről teljes leírás érhető el itt: http://yuvexin.hu/leiras.php

    Pálinkafőzés szabályai Magyarországon leírás itt:
    http://yuvexin.hu/tudastar.php

    Pálinkafőző kazánok online rendelése itt:
    http://www.yuvexin.hu/
  • csocso76
    #237
    100 literes dupla falú pálinkafőző eladó


    [email protected]
  • nagykutya
    #236
    emberek ! örökölt , szinte új 80 literes 3mm-es vörösrézből , hűtővel együtt, 70... irányáron sürgősen eladó.! 06-20-2644241
  • brueni
    #235
    nem akarok pálinkafőzőt vásárolni, de akinek van "kedve" Fejérben kifőzni 200 liter tiszta ringló-cefrét, az jelentkezzen.

    "megkancafülézzük"jeligére :-)
  • bacha
    #234
    Szabad a pálinkafőzés!
    Önnek van berendezése?
    25, 80 és 100 literes rézüsttel és kézi keverővel felszerelt pálinkafőzők eladóak. Jelenleg 80 és 100 literes van raktáron.
    www.ujpalinkafozok.hu vagy jelentkezzen a 06 30 758 0671-es telefonon.
    Fuvart vállalunk Magyarország egész területén, megbeszélés szerint.
  • hazaipálinka
    #233
    atomkrumpli: gondolom, a kritika (többek között) nekünk szólt. Igazad van, de megoldottuk a problémát, most már emberi áron tudunk adni "réz alátét"-et is
  • atomkrumpli
    #232
    szaboa: ha kérdezik majd azt mondod hogy kölcsönkértél egy lepárlót ami szabványos stb. ezen ne rágódj

    Reklámozzák itt páran a boltjukat hát megnéztem, omg valami félelmetes árak vannak egy réz alátétért elkérni 40.000 forintot elég durva :-S
  • pálinkaüst
    #231
    Vörösréz pálinkafőzők és tartozékok (fajélesztő, pektináz, élesztőtáp, mérőeszközök...) széles választékban, korrekt áron, három év garanciával, magyar nyelvű használati utasítással. Mindezt webshopunkban: www.palinkaust.hu.
  • hazaipálinka
    #230
    szaboa: a gyártás és a forgalmazás is engedélyköteles. A területileg illetékes VPOP-nál kell engedélyeztetni a házilag készített főzőt is. Azt nem tudom, hogy visszamenőleg bírságolnak-e, ha kiderül, hogy 27-e előtt is volt a birtokodban lepárló, úgyhogy légy azért óvatos.
  • sompalinka
    #229
    Nézd, ami fontos, ha kierjedt cefrét kívánsz vásárolni, a cefre alkoholfoka, hiszen ez adja a végeredményt. Amint megtörtént az illatellenőrzés, nincs ecet, nincs penész, nincs vajsavas erjedésre utaló avas vajra emlékeztető illat, záptojásra emlékeztető illat az élesztősejtek bomlásából adódóan, nincs tejsavas erjedés eredményeként savanyú káposztára jellemző illat, viszont van kellemes gyümölcsre jellemző, savanykás illat, és ha friss a cefre, vagy szakszerűen tárolták, érzékelhető a csípős széndioxid jelenléte. Ha ez így nagyjából rendben, akkor egy Malligand készülékkel, vagy labor-desztillálóval alkoholtartalmat kellene mérni, és amennyiben 5-7 tf% értéket kapunk, akkor a cefre megvásárolható, így a várható középpárlat kihozatal cca. 7-10 liter 50%-os pálinka, 100 kg. cefréből! Sok sikert!
  • globint
    #228
    Hoppá, elírtam, nem 10 liter pálinkát, hanem cefrét, kétszer lehet felönteni óránként. Sorry...
  • globint
    #227
    Max 100 liter térfogatú főzőben lehet főzni.
    Nekem van néhány, a kritériumnak megfelelő.
    A nagyobb az három fázisról megy, 15 liter térfogatúnak felel meg, vízhűtéses, saválló acélból van, óránként kb. 10 liter pálinkát tud lefőzni, két felöntéssel, míg a kisebb az 230V-ról megy, és óránként 5 liter tud lefőzni, két felöntéssel.
    Mindkettő gyári készítmény.
  • szaboa
    #226
    Hello

    Milyen főzőben lehet főzni holnaptól a párlatot?Mert valamikor a fater csinált egy duplafalú 1 hl-es főzőt,vagy kizárólag csak boltban vásárolt főzővel lehet?Mert valahol olvastam ,hogy otthoni főzőkészítésre kell engedélyt kérni.
  • hazaipálinka
    #225
    Szia, elsősorban a szagát figyeld, kesernyés alkohol szagának kell lennie. Ha savanyú, ecet szerű szagot érzel, az nem jó. Ha túl sokáig tárolták, akkor bomló fehérje szagát is lehet érezni rajta. Nehéz így leírni a szagokat, de a bomló fehérje szaga elég undorító, meg lehet érezni. Kérdezd meg, mikor forrt le a cefre. Minél fiatalabb, annál jobb.
    Nézd meg, hogy nem látsz-e penészgombákat, vagy gyümölcs magokat, ne adj' isten faleveleket, ágakat. Ha igen, ne vedd meg.
    Az is árulkodó jel lehet, ha nincs elég leve a cefrének.
    Nézd meg, hol tárolják a cefrét, kellő tisztaság van-e, a hordó jól le van-e zárva. Ha pl. a napon hagyták a hordókat, akkor már fordulhastz is vissza. Az sem jó, ha a hordó csak félig van. A cefrét teli edényben kell tárolni.
    Remélem, tudtam kicsit segíteni.

    További infok: www.hazaipalinka.hu


  • Misi105
    #224
    Sziasztok szilva cefrét szeretnék venni van is egy lehetőségem mire kell oda figyelni.PL: cefre foka, állaga, szaga nem szeretnék rosszat venni.Cefere fokolót tudok szerezni.
  • hazaipálinka
    #223
    Pálinkafőző berendezések és kiegészítőik mellett hasznos leírásokat is találtok a pálinkafőzésről itt:

    www.hazaipalinka.hu
  • kisüstökös
    #222
    Sziasztok!

    Minőségi pálinkafőzőket forgalmazunk. A kicsitől egészen a 100 literesig.

    www.kisust-aruhaz.hu
  • csocso76
    #221
    http://www.expressz.hu/haztartasi-gep/egyeb/hirdetes-22320685/eladó pálinkafözők..
  • csocso76
    #220
    sziasztok van egy 40literes ,meg egy60 literes duplafalú pálinkaföző berendezésem. Eladó, rezböl készült az egész berendezés érdeklödni lehet [email protected].
  • roli613
    #219
    imádom, aki tud adni egy kádnyit ingyen, szívesen belefulladok
  • Évibatta
    #218
    Üdvözlök Mindenkit!
    Házilag pálinkát szeretnénk főzni saját részre, de egyelőre még nincs hozzá főző edényünk.
    Akinek van főlös eladó főzője és árban is megfelel szívesen megvennénk.
    Üdvözlettel:
    Éva
    06 20 966 66 93
  • Prenker
    #217
    Sziasztok!

    Szlovéniából importált pálinkafőzőket forgalmazunk, a törvény hatájba lépését követően.Addig is szívesen állok rendelkezésére, ha információt szeretne a berendezésekről illetve árakkal is tudok szolgálni.
    Telefonszámom: 06 20 468 0498
    Hamarosan a woboldalunkon is fenn lesznek a készülékek.
    A www.vasbolt.hu és a www.savallotartaly.hu oldalakon további információkkal szolgálok úszófedeles bortartályokkal kapcsolatban is.
    Üdv.Prenker
  • bacha
    #216
    A saját fogyasztásra szánt pálinkafőzésnél, amennyiben a termelő nem adja el a gyümölcspárlatot: 50 literig nem kell jövedéki adót fizetni; a főzést nem kell sehol előre bejelenteni; továbbá a pálinka előállításához használt készüléket 100 liter alatt nem kell engedélyeztetni.

    2010.IX.27-ig legálisan nem lehet pálinkafőzőt venni.. addig is bővebb információkat a kazánokról a következő számon kaphattok:

    +36 30 758 0671

    Jelenleg 80 és 100 literes rézüstök érkeznek, majd lesz 25 literes HOBBY főző és igény szerint nagyobbakat is lehet rendelni.
    Üdv.
  • holczma
    #215
    Sziasztok,

    Ezt találtam a neten:
    http://www.palinkafozo.net/index.php?cont=termek&page=super30

    Ez az aromatornyos lepárló lehet?
  • kisusti2010
    #214
    Sokkal rosszabb lesz tőle!
  • brueni
    #213
    ezek szerint nem lesz jobb tőle!?
  • kisusti2010
    #212
    A cefréhez hozzáadott cukor a mennyiséget és legfőképpen a minőséget befolyásolja. A pálinka ízén is kiérezhető.
  • brueni
    #211
    köszi.
    de a cukor mit befolyásol? ízt? mennyiséget? erősséget? mikor tudom, hogy "kész" a cefre és lehet vinni főzetni?
  • kisusti2010
    #210
    Szia Brueni!
    Kérdéseidre a válaszom:
    1. A cefrébe soha ne tegyél cukrot, ha beleteszel abból már nem lesz pálinka.
    2. Mindig érdemes kimagozni a gyümölcsöt, így jobb ízű lesz a pálinka (nem lesz kesernyés)
    3. forgatni kell a cefrét
    4. 200 l cefréből kb 15-18 l pálinka jön le, persze ez függ a gyümölcs minőségétől, cefre minőségétől illetve, hogy van e benne cukor (lásd az első pontot).
    5. nem gond ,de jobb ha 200 l egy edényben érleled.
    6. 50 liter pálinkát lehet főzni.
    üdv.
  • brueni
    #209
    Sziasztok, kaptam egy halom szilvát-ringlót és elkezdetem gyűjteni, de vannak kérdéseim:
    1, kell e cefrébe cukor, ha igen mennyi?
    2, ki kell e magozni a szilvát-ringlót, milyen hatása van, ha benne marad? érezni e ízbeli különbséget?
    3, kell e forgatni-keverni a cefrét erjedés közben?
    4, 200 liter cefréből kb. mennyi pálnka lesz?
    5, gond-e, ha több kisebb edényben erjed, érik a cefre?
    6, 50 litert pálinkát szabad főzetni, vagy 50 liter cefrét.
    7, fejér megyében vállal-e valaki főzést, ill. mennyiért?
    8, kb mikor lehet főzetni? mikor "jó" a cefre?

    kösz mindenkinek
  • kisusti2010
    #208
    A kisüsti pálinkafőzés törvényi szabályozása a közeljövőben jelentősen változik. A beharangozott új jogszabályok értelmében bizonyos feltételek mellett végre magánszemélyek (magánfőzők) is főzhetnek kisüsti pálinkát saját pálinkafőzővel.
    Cégünk kisüsti pálinkafőző berendezések forgalmazását, kis és nagykereskedelmét tűzte ki célul.
    Az új jogszabályok és azok végrehajtási rendelkezéseinek megjelenéséig, melyek 2010. IX.27-én várhatók, a pálinkafőző berendezésekkel kapcsolatos információkkal, a termékek bemutatásával állunk leendő ügyfeleink rendelkezésére.
    Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, részletesebb információért kérjük jelentkezzen a [email protected] ímélcímen!
  • frecles
    #207
    sompalinka köszi!Én meg még hittem benne hogy lenne belöle még valami! Egyébként szilvacefre ezt elfelejtettem leirni pontossan!
  • sompalinka
    #206
    Ha ez nem vicc, és tényleg cefréről van szó, akkor az már rég nem cefre, dobd ki! Nem vicc, komolyan!
  • nagykutya
    #205
    Emberek 80 literes vörösréz üst , 2-3mm vastag falú ( békebeli) 120 literes hűtővel(komplett), nem érdekel senkit ?? Árajánlatot kérek :[email protected]
  • frecles
    #204
    Sziasztok!Nekem van régi cefrém! Ugy körübelül 15éves mit csináljak vele?
  • stain
    #203
    Nem csak 50 literig legális a főzés?
  • bacha
    #202
    sziasztok. egy kis segítség az érdeklődöknek, az egyik ismerősöm belekezdett a pálinkafőző berendezések forgalmazásába. jövő héttől meglesznek az első példányok is.
    25 L, 80 L és 100 lityis.. XD
    nah akit érdekel hívja a +36 30 758 0671 es számot.
    aztán postoljatok kóstolót is :D
    szesztek
    :))
  • 4levelu
    #201
    sankoko, nem működik a link...
  • sankoko
    #200
    http://www.expressz.hu/secure/showAdvert.do?rid=1&aid=21971508&cid=40
  • Dj Faustus #199
    "1.) Azt írtátok, hogy kuktából is lehet házilag lepárlót készíteni. De, (ha jól tudom), az itthon kapható kukták többsége alumínium, vagy rozsdaamentes acélkukta alumínium béléssel. "
    Van teljesen rozsdamentes acélból készült kukta.

    "Gondolom az alumínium az nem jó, mert feloldhatja a forró cefre, jól gondolom?"
    Ha az edényen levő oxidréteg megsérül, és savas környezetben az alumínium kioldódik (és mindenféle alumínium-vegyület keletkezik), akkor van némi esély arra, hogy gondot okoz az alumínium.