100
  • nono84
    #81
    A francia-angol meccs nem volt valami színvonalas, inkább küzdelmes és izgalmas. A másik elődöntőn az argentínok meg túlizgulták a helyzetet sztem és így ezzel a sok hibával nem tudták felvenni a versenyt a jó napot kifogó és magabiztos Springbokkal.
  • stoner27
    #82
    mi ez a szar....AMERICAN FOOTBALL YEEEE!!!
    New England Patriots!!!!
    Nyíregyháza Tigers!!!!!
  • Thanatos
    #83
    Köszönjük az épitő jellegű hozzászólást, szia.
  • nono84
    #84
    Ez nem az a topik ember! Egyébként két teljesen különböző játék úgyhogy ne hasonlítgasd! Kösz!
  • Thanatos
    #85
    dehogy nincs, tök ugyan az a kettő! kb mint a foci meg a vizilabda is tök ugyan az, elvégre mindkettőben nagyábol gömb alaku a labda...
  • Lombardini
    #86
    Ez így igaz. Nem egy sport a kettő még akkor sem ha az amerikai futballnak is a rögbi az őse. A rögbi egy sokkal jobb, folyamatosabb küzdelem mint az amerikaiak nagy kedvence. Itt folyamatos játék van, test test elleni küzdelem és látványosabb passzok. De nem lehet össze hasonlítani a két játékot már csak a szabályok miatt sem.

    Egyébként tegnap este a Cardiff Blues-Harlequins meccs sem volt rossz, igaz csak az utolsó 20 percet láttam. De nagy küzdelem volt.
  • TuxSkajvok
    #87
    csak egy megjegyzés: a "gömb alakú labdát" tojás labdának nevezik...
    De nem ezért írtam, és nem is akarok kötöszködni, csak az érdekelne, h itt magyarországon hol lehet rögbizni komolyabb (tehát nem harerokkal összejövükn... szinten)? Főleg a közelben (Pest-megyében, Ceglég közelében) érdekelne, de ha nincs nagyon távol, vagy megéri, akkor máshova is mennék szívesen...
    Még abszolut kezdő vok, de gyorsan tanulok, és gyúrni is lehet... A szorgalom pedig megvan... Ha bárki tud infót, akkor vagy privizzen, v írjon ide...
  • Thanatos
    #88
    izé, fociban meg vízilabdában mióta tojás alakú a labda?
  • TuxSkajvok
    #89
    mármint a rögbiben, és az amfociban tojáslabdával játszanak... Bocs, de nem olvastam nagyon a hozzászólásokat, mert sietnem kellett, és a suliban nem igazán jók a gépek... :S
  • Thanatos
    #90
    elég lett volna azt az egy hsz-t értelmezni rendesen... :)
  • TuxSkajvok
    #91
    Úristen, de kihalt ez a fórum... Valaki írhatna ide...
    Mikor lesznek frankó meccsek??
  • TuxSkajvok
    #92
    Sikerekben gazdag boldog új esztendőt kívánok mindenkinek, és minden magyar rögbicsapatnak! :)
  • Alwares
    #93
    Én is. Ne izgulj, máshol sem nagyon fórumoznak a rögbisek, így aztán nincs is akkora felhajtás körülötte, mint amekkora a meló benne.
  • TuxSkajvok
    #94
    És mi a helyzet a magyar rögbivel? Meccsek, eredmények, valami? Valamint 20++ évesen hülyeség elkezdeni rögbizni?
  • enedro
    #95
    Szia! mrgsz.hu vagy rugby.hu
    itt megnézheted hol van a közeledben csapat. :)
  • Airbus A380
    #96
    Hali. Ma néztem meg életem első rögbi meccsét a tv-be. Majd lehet lesznek kérdéseim hisz ez még új nekem de tetszik, most egyenlőre annyit kérdeznék hogy ez a sport mennyire közvetített? (tehát milyen gyakran van a sport tv-ken) Illyetve mi a közös az amerikai focival és mi van csak az egyikbe il.. a másikba? (azt tudom hogy a rögbiből fejlődött ki az amerikai foci ezért kérdem)
  • Airbus A380
    #97
    És még 1 kérdés itt 1 idény meddig tart?
  • TuxSkajvok
    #98
    Hali, semmi gond... A sport Magyarországon eléggé újnak számít, bár már régóta itt van nálunk is... A tv-ben leginkább a Heineken kupával, a Hat nemzet-el és néhány magyar meccsel találkozhatsz. Azaz heti néhány alkalommal, szezontól függően...
    Az amerikai foci, szinte teljesen más, ezért nem is részletezném. A szabályokról bővebb infót kaphatsz, az Magyar röbi szövetség oldalán, illetve a rogbiiskolak.hu-n.
    Jah, és akit érdekel: Cegléden alakult egy új csapat, a Kék Nefelejcs
    Ceglédi Rugby Club további infó edzésekről, egyebekről: cegledirugby.com
  • Airbus A380
    #99
    köszi, és az idény mikortól mikorig van? gondolom a sport tv adja. Nemzetközi meccs milyen gyakorta van ? (pl eurosporton stb..)
  • sida
    #100
    Sziasztok Rögbisek!!!
    Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy cipő téren mit tudnátok ajánlani?
    Eddigi cipőim nem nagyon bírták a kemény kiképzést :D

    Köszi

    Dani