100
  • sida
    #100
    Sziasztok Rögbisek!!!
    Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy cipő téren mit tudnátok ajánlani?
    Eddigi cipőim nem nagyon bírták a kemény kiképzést :D

    Köszi

    Dani
  • Airbus A380
    #99
    köszi, és az idény mikortól mikorig van? gondolom a sport tv adja. Nemzetközi meccs milyen gyakorta van ? (pl eurosporton stb..)
  • TuxSkajvok
    #98
    Hali, semmi gond... A sport Magyarországon eléggé újnak számít, bár már régóta itt van nálunk is... A tv-ben leginkább a Heineken kupával, a Hat nemzet-el és néhány magyar meccsel találkozhatsz. Azaz heti néhány alkalommal, szezontól függően...
    Az amerikai foci, szinte teljesen más, ezért nem is részletezném. A szabályokról bővebb infót kaphatsz, az Magyar röbi szövetség oldalán, illetve a rogbiiskolak.hu-n.
    Jah, és akit érdekel: Cegléden alakult egy új csapat, a Kék Nefelejcs
    Ceglédi Rugby Club további infó edzésekről, egyebekről: cegledirugby.com
  • Airbus A380
    #97
    És még 1 kérdés itt 1 idény meddig tart?
  • Airbus A380
    #96
    Hali. Ma néztem meg életem első rögbi meccsét a tv-be. Majd lehet lesznek kérdéseim hisz ez még új nekem de tetszik, most egyenlőre annyit kérdeznék hogy ez a sport mennyire közvetített? (tehát milyen gyakran van a sport tv-ken) Illyetve mi a közös az amerikai focival és mi van csak az egyikbe il.. a másikba? (azt tudom hogy a rögbiből fejlődött ki az amerikai foci ezért kérdem)
  • enedro
    #95
    Szia! mrgsz.hu vagy rugby.hu
    itt megnézheted hol van a közeledben csapat. :)
  • TuxSkajvok
    #94
    És mi a helyzet a magyar rögbivel? Meccsek, eredmények, valami? Valamint 20++ évesen hülyeség elkezdeni rögbizni?
  • Alwares
    #93
    Én is. Ne izgulj, máshol sem nagyon fórumoznak a rögbisek, így aztán nincs is akkora felhajtás körülötte, mint amekkora a meló benne.
  • TuxSkajvok
    #92
    Sikerekben gazdag boldog új esztendőt kívánok mindenkinek, és minden magyar rögbicsapatnak! :)
  • TuxSkajvok
    #91
    Úristen, de kihalt ez a fórum... Valaki írhatna ide...
    Mikor lesznek frankó meccsek??
  • Thanatos
    #90
    elég lett volna azt az egy hsz-t értelmezni rendesen... :)
  • TuxSkajvok
    #89
    mármint a rögbiben, és az amfociban tojáslabdával játszanak... Bocs, de nem olvastam nagyon a hozzászólásokat, mert sietnem kellett, és a suliban nem igazán jók a gépek... :S
  • Thanatos
    #88
    izé, fociban meg vízilabdában mióta tojás alakú a labda?
  • TuxSkajvok
    #87
    csak egy megjegyzés: a "gömb alakú labdát" tojás labdának nevezik...
    De nem ezért írtam, és nem is akarok kötöszködni, csak az érdekelne, h itt magyarországon hol lehet rögbizni komolyabb (tehát nem harerokkal összejövükn... szinten)? Főleg a közelben (Pest-megyében, Ceglég közelében) érdekelne, de ha nincs nagyon távol, vagy megéri, akkor máshova is mennék szívesen...
    Még abszolut kezdő vok, de gyorsan tanulok, és gyúrni is lehet... A szorgalom pedig megvan... Ha bárki tud infót, akkor vagy privizzen, v írjon ide...
  • Lombardini
    #86
    Ez így igaz. Nem egy sport a kettő még akkor sem ha az amerikai futballnak is a rögbi az őse. A rögbi egy sokkal jobb, folyamatosabb küzdelem mint az amerikaiak nagy kedvence. Itt folyamatos játék van, test test elleni küzdelem és látványosabb passzok. De nem lehet össze hasonlítani a két játékot már csak a szabályok miatt sem.

    Egyébként tegnap este a Cardiff Blues-Harlequins meccs sem volt rossz, igaz csak az utolsó 20 percet láttam. De nagy küzdelem volt.
  • Thanatos
    #85
    dehogy nincs, tök ugyan az a kettő! kb mint a foci meg a vizilabda is tök ugyan az, elvégre mindkettőben nagyábol gömb alaku a labda...
  • nono84
    #84
    Ez nem az a topik ember! Egyébként két teljesen különböző játék úgyhogy ne hasonlítgasd! Kösz!
  • Thanatos
    #83
    Köszönjük az épitő jellegű hozzászólást, szia.
  • stoner27
    #82
    mi ez a szar....AMERICAN FOOTBALL YEEEE!!!
    New England Patriots!!!!
    Nyíregyháza Tigers!!!!!
  • nono84
    #81
    A francia-angol meccs nem volt valami színvonalas, inkább küzdelmes és izgalmas. A másik elődöntőn az argentínok meg túlizgulták a helyzetet sztem és így ezzel a sok hibával nem tudták felvenni a versenyt a jó napot kifogó és magabiztos Springbokkal.
  • k O T T A
    #80
    chabal megint dömpereset játszik majd:D
    ma 21 órakor anglia franciaország sport klub
    és vasárnap is 21 óra sport klub argentína dél-afrika
  • nono84
    #79
    XDHétvégén elődöntők. Holnap francia-angol, vasárnap Dél-Afrika-Argentína.
  • k O T T A
    #78
    ez is jó meccs volt nagyon
    skótok jól nyomták
  • nono84
    #77
    Ja Argentína- Skócia.Argentín továbbjutással és Dél-Afrikával játszanak. Jövő hét végén lesznek az elődöntők ha jól tudom.
  • k O T T A
    #76
    de csak azért mert nem tudod mit jelent a nevük
    amúgy jah jó kis meccs volt ez is
    na még este még egy lesz argentína játszik vkivel kiváncsian várjuk:F
    francia meccs nagyon ott volt 70ezer ember francia himnuszt énekli... áá tiszta libabőr voltam:D+ haka egyből utána...,jó volt az is ami utána jött kiváló meccs volt
  • nono84
    #75
    Uram isten mekkora meccs volt ez a Dél-Afrika- Fidzsi. Nagyon szimpatikusak voltak az óceániaiak.
  • nono84
    #74
    Hát ja elég komolyn nap volt! Speciel tényleg az esélytelenek nyertek. Bele sem merek gondolni holnap mi lesz. Fidzsi-szigetek, Skócia, Dél-Afrika, Argentína. Tényleg jobb egy ilyen vb meccset nézni, izgulni rajta, mint egy "sima" Guiness Premier liga meccset nézni. Hatalmas nap volt csak nézni kell a tv5-öt és csodákban részesülünk! :D
  • lee86
    #73
    jesszusom mekkora rögbinap volt ez!
    először az angolok totál meglepetés jelleggel egész végig fölényben játszottak az ausztrálok ellen, áááá,... nem térek magamhoz, Wilkinson mekkorát alakított (a meccsen egyébként megdöntötte a pontrekordot, legendává lett). a wallabie-k iszonyat pontatlanul játszottak, folyamatosan adták el a labdát, ugyhogy megérdemelten estek ki, és épp ugyanilyen megérdemelten jutott tovább az angol csapat.
    míg most. basszus még mindig a hatása alatt vagyok. a meccs elején, Betsen KO-ja után, nomeg látva a 13-0-ás állást elkönyveltem magamban, hogy oké, maradunk a jó szokásoknál, és az All Blacks sorozatban nyolcadszor veri meg a franciákat. de amit ezek a kékek a második félidőben bemutattak az valami felülmúlhatatlan! Michalak mit művelt rögtön beállása után. mekkora védekezés volt az utolsó negyedórában, ilyet még nem láttam! áilyen nincs! le a kalappal a franciák előtt, egyre inkább erősödik bennem az érzés, hogy nekik kéne nyerniük.
    hehh, nincs Ausztrália, nincs Új-Zéland. egy percig se gondoltam volna, hogy ma épp két déli féltekés csapat fog kiesni.
    ezkéész, éljen a rögbi! :)
  • nono84
    #72
    Hatakmas meccs volt, ja inkább izgalmas.de nagyon:). Nem gondoltam volna, hogy az angolok továbbmennek az előzmények után.
  • k O T T A
    #71
    21.00 sportklub abs-franciao
    anglia meccs izgi volt bár nem látványos
  • nono84
    #70
    Bocs este lesz, de most Ausztrália- Anglia megy. Az sem rossz azért! :)
  • nono84
    #69
    Úgy néztem mostantól az össze meccset adja a tv5. Ma 15:00kor a franciák játszanak az All Blacks-el. Jó meccs lesz!
  • k O T T A
    #68
    ab's mez
    magyarországon ugye ilyet nem lehet kapni?
    mert nekem ilyen kéne nem manchester mez:D
    amúgy a rögbivel az a baj itthon h ha adják is tv-ben azt is legtöbbször éjfél után...
    a rögbiben megvan az amit én anno kézilabdás koromban hiányoltam ott meg kosarazáskor focizáskor... az ütközés. kéziben is minden szart kezdenek lefújni komolyan mondom az is lassan ratyisport lesz.
    ha rögbit leülök 1 az h nincs h a szarabb csapat nyer(ami kvaidegesítő néha fociban:D) kettő gyakorlatilag nem lehet ráülni a meccsre végig hajtás van és hát látványos is
  • nono84
    #67
    Az elsőséghez ez kevés lesz azért.
  • lee86
    #66
    no, a franciák most mutattak valamit abból, amit ténylegesen tudnak játszani és nemmellesleg megtartották az esélyeiket arra, hogy továbbléphessenek.
  • jbal
    #65
    az komoly.hát az angolok most sem lesznek világbajnokok
  • Thanatos
    #64
    délafrika rulez :)
  • nono84
    #63
    FRANCIAORSZÁG, VILÁGBAJNOKSÁG:
    A CSOPORT: Dél-Afrika – Anglia 36-0
  • nono84
    #62
    Egyértelmű, hogy a francia a jobb csapat, de tegnap nagyot játszott Argentína. Ez első félidőben nyerték meg a meccset, a másodikban kicsit elfáradtak. Nagyon izgalmas volt, kár hogy csak a francia meccseket látjuk :(. Legközelebb Franciszág-Namíbia vasárnap ha jól emlékszem.
  • jbal
    #61
    Franciaorsazág-Argentína 12-17
    franciák nagyon gyengék voltak.pedig mindenki győzelmet vár tőlük.ez nem lesz elég.