47
  • Wescone
    #47
    Bizony!
  • Tompika8
    #46
    http://www.spiritaker.atw.hu/lelek.php?id=51857&x=1
    nézzétek meg nem rossz:D
  • Wescone
    #45
    Hi!
    Nem váltottam még telefont, de amint lehet kipróbálom amiket ajánlottál. Egy kis "LodeRunner" jól esne néha...
  • LordAndrew
    #44
    Így egy év után válaszolnék : Nem. Az a telefon nem Windows mobile alapú. A PocketClive csak WinMo telefonon fut.

    Ha esetleg symbianos Nokiád lett azóta, akkor itt találsz jó emulátorokat. Én a Spectrian-t próbáltam anno és nagyon jól működött. Sajna fizetős (15 Eur).
  • LordAndrew
    #43
    Itt találsz TZX utility-ket, amikkel a hangkártya kimeneten ki lehet nyomni a hangot.
  • bubuka5
    #42
    Köszi, de az a baj, hogy a kollégámnak nincs pc-je csak a spectrum.Tehát mindenképp valahogy át kellene nyomatnom kazettára.
  • Wescone
    #41
    Hi!
    Azt nem tudom, hogyan lehetne track-re alakítani (lejátszani nem lehet mert nem audió file), de ha nem föltétlen ragaszkodsz ahoz, hogy Spectrummal játsz velük, "feldobok" neked egy emulátort (telepíteni sem kell) amivel PC-n futtathatók ezek a játékok.
    Ez a megoldás mégiscsak kézenfekvőbb, nem igaz?!
  • bubuka5
    #40
    Sziasztok!

    Sziasztok!

    Leszedtem pár spectrum-játékot amiknek a kiterjesztése
    .tzx.Egy kollégámnak van zx spectrum gépe.Arra gondolt, hogy lejátsza
    ezt a file-t a cd-lejátszón és felveszi a hangot.De se a dvd-lejátszó,
    sem a cd-lejátszó nem játsza le ezt a filetípust.Át kell konvertálni
    trackbe?Magyarán hogyan lehetne megoldani, hogy a pc-men lévő .tzx
    file átkerüljön egy kazettára.Arra is gondoltunk, hogy hátha van egy
    program ami lejátsza ezt a filetípust és a magnót meg rákötnénk a pc-m
    hangkimenetére.Meg tudná írni valaki, hogyan kell ezt csinálni?
  • Wescone
    #39
    Ez az eljárás alkalmazható egy SonyEricsson K810i-n?
  • LordAndrew
    #38
    1. Kell hozzá egy Windows Mobile operációs rendszert futtató telefon
    2. ActiveSync-et telepíteni kell a gépre
    3. Szinkronizálni kell a telefont a géppel
    4. A linkemről letöltött EXE-t futtatni kell. Ez az ActiveSync-ken keresztül telepíti az emulátort a telefonra
    5. ActiveSync használatával felrakni a kedvenc játékaidat az emulátor telepítési mappájába a telefonon (Program files/PocketClive)
    6. Játszani :)
  • Wescone
    #37
    Mivel nem vagyok telefonguru, igy nekem ez kinai.
    Elmondanád honnan lehet szert tenni ilyen emulátorra és hogyan kell telepíteni telefonra?
  • LordAndrew
    #36
    Bárhol, bármikor kéznél van a kedvenc játékplatformom
  • LordAndrew
    #35
    És így mintegy a zsebedben hordasz egy komplett Speccy-t. Nem rossz dolog.

    Én mostanában a WC-n állandóan Manic Minerezem, de az egyik monstre videokonferencia alatt (elfordítottam a kamerát a többiekre) végigtoltam telefonon a Highway Encountert is amulátoron.
  • LordAndrew
    #34
    A telefonodon tudsz jó minőségben Spectrum játékokat játszani egy emulátor segítségével. Én WinMo telefontulajként a PocketClive-ot ajánlanám, de úgy tudom, hogy van S60-as telefonokra is jó minőségű emulátor.
  • Wescone
    #33
    Pl. mi köze a spectrumnak a telefonokhoz?!
  • LordAndrew
    #32
    Pontosan mire vagy kíváncsi ezzel kapcsolatban?
  • Wescone
    #31
    Hi!
    Kifejtenéd ezt bővebben?
  • LordAndrew
    #30
    Pirig-pörög a topic tovább

    Aki esetleg WinMo alapú telefont használ, nagy hasznát veheti a PocketClive-nak, amivel tökéletesen lehet snapshotokat futtatni. Mostanában ezen játszom és nagyon szuperül megy rajta minden. A leggyengébb Omap procis gépeket is zökkenőmentesen fut.
  • Wescone
    #29
    World Of Spectrum
    Egészségedre!
  • Wescone
    #28
    Sajnos csak olyat tudok ahonnan letölteni lehet.
    Holnap majd szolgáltatom az oldalt.
  • Tabitha
    #27
    azért köszi. próbáltam csinálni egy új topicot, de töröték, nem tudom miért.

    nem tudsz véletlen mondani nekem oylan linket amin esetleg találok sinclair játék listát?

  • Wescone
    #26
    ...más meg nem igazán látogatja már a topikot.
  • Wescone
    #25
    Ilyesmire én sajnos nem emlékszem.
  • Tabitha
    #24
    Érdekelne nem-e tudná valaki megmondani nekem, hogy mi volt annak a játéknak a címe amiben gombákat kellett össze szedni és vmilyen csákányos mukival kellett menni. :))
  • Wescone
    #23
    Hello Tagok!
    Nekem megvan (az első és 24. kivételével) még a Spectrum Világ sorozat valahol. Valóban szép idők voltak azok. Hébe-hóba még most is nyomok egy Chuckie Egg-et, LodeRunner-t, Jet Set Willy-t vagy Penetratort ha úgy van kedvem.
  • SinClaiR
    #22
    Nekem is ez a gép volt az első kedvencem, nickem is tőle örököltem. De az enyém már nem működik, sőt, míg nálam volt is 3* elszállt ugyanaz az ic, harmadjára már nem lett kicserélve sajna, fater elajándékozta, és vett helyette XT t következő karácsonyra.. és innen már hasonló a történet mint sokunknak itt.. 286->386 :)
  • LordAndrew
    #21
    Sziasztok,

    Az első gép, amit nyomkodhattam egy ZX81 volt (a nagybátyám vette, az összeszerelős "kit" változat volt) és utána nem sokkal az egyik ismerős révén kipróbálhattam a Speccy-t. Szerelem első látásra és életem legszebb karácsonyi ajándéka (két évvel később). Máig megvan, tökéletesen működik, az összes kazettámat féltve őrzöm hozzá. Meg persze emulátor 6000+ játékkal Életem egyik legszebb időszaka volt, amikor spectrumozhattam (és minden hónapban vártam a Spectrum Világ újabb számát). Hetekig tartó Vulcan-játszmák a haverommal, meg persze Laser Squad ezerrel és a többi szuper játék: Gunfright, Chaos, Elite, Academy, Mad Mix 2, Midnight Resistance, Cyclone, Saboteur és még sorolhatnám.

    Andrew
  • tgunda
    #20
    Még nekem is megvan és működik is tökéletesen. Igaz, ha néha nosztalgiázni van kedvem, inkább indítok a PC-n egy emulátor programot. Alig 3-4 éve elég sokat elvacakoltam vele, amíg az összes szalagomat, játékokat meg komolyabb dolgokat is átmentettem PC fájlokba.
  • Csóka
    #19
    Aztán eladtuk és vettünk egy 486 DX4-100-at...
  • Csóka
    #18
    Nekem is az első gépem volt - helyesebben a fater gépe volt. Mindenféle kütyüt hegesztett hottá, és olyan bonyolult, szövevényes kábelrengeteg lett a szobában egy-egy, játékkal eltöltött délutánon, hogy még... Tesómmal lerajzoltuk, hogy mit hova dugjunk, aztán délutánonként, amikor suliból hazaértünk, összeraktuk, és amíg a szülők nem voltak otthon, game ezerrel... Automania, Atic-Atac, Robin Hood, Rambo, Penetrator, Falcon, Cyclone, Snake Pit... Anyám! Azok a régi szép idők...! És amikor a szobánkban játszottunk, azt soha nem felejtem el: a kis, fekete-fehér junyosztyra volt rákötve a gép. Annak a tévének a szaga a mai napig az orromban van...
  • Windforce
    #17
    Elso gepem, meg megvan valahol, csak sajna mar nem igazan mukodokepes.
    Talizman, Traz, A day in the life... wow regen volt...
  • Hoz_Hun
    #16
    Áhhááá a jó kis Sinclair Spectrum gép. Ezen nőtem fel. Imádtam. Asszem még megvan valahol és működőképes.
  • mad mind
    #15
    Nekünk ZX81 volt az első. Anyám azon írta a programozás házidolgozatát.[
    Aztán C64, magnóval, majd lemezzel. Bár a régi jó fejállítgatás néha hiányzik. Jók voltak a másolóbulik is.
  • Aramir
    #14
    Microdrive volt a böcsületes neve :D
    Már ha egyre gondoltunk:
    http://en.wikipedia.org/wiki/ZX_Microdrive
  • dez
    #13
    Hát, én is elmúltam már 30, de olyan öregnek nem érzem magam. :)
    Inkább korán kezdtem. A mai fiatalok mondjuk még korábban kezdik, de valahogy mintha mégsem tudnának annyit.
  • vax
    #12
    este majd előveszem és nosztalgiázom egy jót a srácommal.
    :)
  • InfectedMann
    #11
    Isten éltesse :D
  • cateran
    #10
    Ahh emlékszem az osztálytársam apja-aki taxis volt és mint ilyen "burzsuj"- szerzett egy ilyet anno.....én meg sokat lógtam náluk,akkor láttam elöször computert,ahh első látásra szerelem:) aztán lett 1 c64-em magnóval,meg vagy 20 kazi tele gammákkal (90%-ról azt sem tudtam micsoda:P) Ehh régi szép idők......
  • kisgabo
    #9
    ahh, vadiújonnan vettem 14000-ért 1986-ban... majd lett 48k+, és 128k gépem.

    csokonai művház klub szombat foreva, magnóval másoltuk a jugoszláv kópiákat, renegade... :) erősítős jack ajzat, ha valamelyik fax lenyomta a magnóját, mindenkinek elszállt. hehe

    majd multiface128-at forrasztgattunk, hosszabb hátlapi csati miatt a specci 128-ason akadt 3 rugónyi szervizmeló, de a cucc ment..

    szuper idők voltak, zx specci, klubb, sör, csocsó.

    mi maradt mára? pfff.
  • OliApa
    #8
    Én a dunaújvárosi lakótelepek közműalagútjainak alaprajzait tároltam rajta, szerkesztettem vele. Egy kis mágneses dobozkában volt egy pici szalagos kazi. Istenem, milyen izgalmas volt a betöltés!