25
  • BlueGold
    #25
    Úgy bezony + amikor 13-15e Ft-ért lehetett venni DVD-írókat és 100-200 Ft-ért írható lemezeket. Amig nem adják "emberi" áron az írókat + az írható lemezeket, addig max. a Sznobok fogják venni.
  • Librarian
    #24
    ÉS szóla Murphy: Ami feltörhető, azt fel is fogják törni! :D
  • stain
    #23
    Én határozottan arra emlékszem, hogy akkor futott fel a dvd, amikor elkezdték másolni.
  • dez
    #22
    Ez jól hangzik, de az a helyzet, hogy ha nem is mindenki, de épp elég sokan keresik a HD-s tartalmakat. Túl sokan ahhoz, hogy ilyen sztrájkra lehetne fogni őket. :)
  • strogg
    #21
    Szerintem meg annyiban kéne hagyni a dolgot. :) Nem kell feltörni. erőlködjenek csak az eladhatatlan, és hülyére védettlemezeikkel. Aztán rájönnek, hogy a kutyának sem kell, és kiadják másolásvédelem nélkül is. Ennyi. (lsd: drm mentes mp3-as zeneboltok)
  • dez
    #20
    Naná. De fel sem kell törni, elég, ha nem telepíted a frissítést. :)
    Na jó, viccet félre téve, akkor nem mennek majd az új lemezek, a teljesen új kulcsókkal, ha jól értem.
    Mindegy, tényleg csak rövid idő kérdése egy jó crackernek egy player-védelem feltörése.
    Akkor lenne gond, ha teljesen letiltanák a PC-s playereket (se kulcs, se posztó), de azt nem hiszem.
  • vax
    #19
    hát igen eddig mindent vitt. :)
  • sathinel
    #18
    Ja de ahogy lenni szokott amit fel lehet törni, azt fel is törik. A jó védelem is csak idő. Aztán szopnak megint. Addig legalább lessz sok anyag ilyen minőségben.
  • dez
    #17
    Az a helyzet, hogy valójában ezt a védelmet sem törték fel, mert akkor annyi kulcsot csinálhatnának, amennyit akarnak. Csak 1-2 lejátszóprogramból sikerült kiszedni az éppen lejátszott film kulcsát, mert nem is voltak különösebben védve ez ellen. Muris, hogy most kiadtak hozzájuk egy "biztonsági frissítést", hogy már ne lehessen ezt megtenni. :D De azt nem értem, ez az AACS LA plusz még mit is akar kavarni.
  • Praetor
    #16
    Szerintem kössünk fogadást, hogy a következő törésig mennyi idő fog eltelni...
  • Dj Xyberpunk
    #15
    jól beszélsz.
  • InfectedMann
    #14
    Megint feleslegesen dobálják ki a pénzt az ablakon, hogy drágábban adhassák a filemeket!
    Sok Láma pöcs!
  • Gerygrey
    #13
    Na de ha veszek egy asztali BD játszót (amit érthető okokból nem teszek meg, csak tegyük fel), akkor azon hogy frissülnek a kulcsok? Vagy abban nincsenek is kulcsok?
    Szépen fogod magad, és veszel egy másik lejátszót, amin friss a kulcs. Mit neked az a plus 150 ropi hogy megnézhess újabb 3 filmet, mielőtt megint veszel egy mégújabb lejátszót egy hónap múlva :D

    Ha berakunk egy új lemezt a régi lejátszóba, akkor csinál valami firmwarefrissítésszerű dolgot, és frissülnek kulcsok.
    Bár én nem értek hozzá, szerintem egy közepes képességű hacker pár óra alatt megoldja hogy ezt a kulcsfrissítést valahogy emulálja szoftveresen, és ugyanúgy a ahogy a régi lejátszó, a régi progi is le fogja játszani az új lemezt.
  • Dj Xyberpunk
    #12
    ISTENEM! Nem értem miért kell ezt csinálni, jöhet AACS LA LA SDACSACSADAS.DA, csala. felesleges bohóckodni, mert amit ember csinált azt ember is fogja feltörni. Nincs feltörhetetlen védelem, nem is volt, és nem is lesz. Ennyi.
  • toyotakacsa01
    #11
    "Na de ha veszek egy asztali BD játszót (amit érthető okokból nem teszek meg, csak tegyük fel), akkor azon hogy frissülnek a kulcsok? "

    Ha berakunk egy új lemezt a régi lejátszóba, akkor csinál valami firmwarefrissítésszerű dolgot, és frissülnek kulcsok.

    Félálomban valami hasonlót olvastam, de biztos jön valaki okosabb aki ért hozzá, és elmagyarázza.
  • dez
    #10
    Aztán pár év múlva rájössz, hogy teljesen degenerálttá váltál... :)
  • HappyBoy
    #9
    A mobilom úgyse jácca le az 1080p -s mittomicsodakirály felbontású filmeket. Tippem van rá hogy nem is fogja. Nézek youtoub -ot, az úgyis jobb mint a mai filmek. :D
  • ssdb
    #8
    naJa
  • Polemius
    #7
    Ha jól értem, akkor az a helyzet, hogy a frissített lejátszóval (legyen sw vagy asztali) nem lehet majd lejátszani a régebbi (frissítés előtti) lemezeket? Gondolom viszont is igaz, az újabb lemezeket meg a régi, frissítetlen lejátszó nem fogja vinni?

    Szivassa az ember magát gyári lemezzel meg drága lejátszóval? Vagy inkább majd vesz olcsó kínai buherált lejátszót meg eleve másolt filmet fog inkább nézni mert azokkal nem lesz ilyen?
  • portable
    #6
    ez az asztali játszó foglakoztat engem is
  • stain
    #5
    Na de ha veszek egy asztali BD játszót (amit érthető okokból nem teszek meg, csak tegyük fel), akkor azon hogy frissülnek a kulcsok? Vagy abban nincsenek is kulcsok? Hülye vagyok, nem értem.

    PS: jobb helyekről jelenleg 3000+ HD minőségű film tölthető le. Nagy része HDTV rip, de ott az _összes_ eddig megjelent HDDVD és BD rip is. Szóval erőlködjenek a csávók ott az AACS-nél, ha akarnak, de fölösleges.
  • Hycker
    #4
    LOL... Miért gondolom azt hogy mikor ezt a hsz-t irom már feltörték / megkerülték ez ta védelmet is? :)
  • NEXUS6
    #3
  • AranyKéz
    #2
    Valahogy így néz ki a mostani helyzet:

    warez: Mész az utcán, látsz egy dobozt tele filmekkel. Kiveszel egy filmet, mágikus módon egy másik jelenik meg a helyén.

    legális: Mész az utcán, látsz egy automatát. Beledobsz 5000 forintot, kinyúlik belőle egy hatalmas nagy rücskös műpénisz és jól seggbebasz.
  • ssdb
    #1
    De sztem ez az AnyDVD ellen nem megoldás, szal fölös a dolog...