21
  • turul16
    #21
    Be kéne vezetni Linux Capable matricát is.
  • dez
    #20
    "valóságshow-kat néznek" -- Ezt a kultúr-sznobizmust... LOL, én is néztem valóságshowkat, de asszem kicsit magasabb az IQ-m, mint a tied.
  • dez
    #19
    Ez hülyeség, az átlagember nem fog nekiállni ilyen szinten utánajárni. Azt sem tudja pontosan, mi az, hogy pl. proci. Ne nézd már ezért teljesen hülyének. Te meg sokminden mást nem tudsz.
  • AgentKis
    #18
    "Látszik, hogy gőzöd sincs mivel és mennyiből dolgoznak a minisztériumokban.
    A politikának pedig ehez semmi köze."

    A politikának ahhoz van köze, hogy kik dolgoznak ott. Hogy mocskosdrágán az meg kiderül a statisztikákból...
  • ssdb
    #17
    ideje volt...
  • Szefmester
    #16
    meg is érdemli...
  • Morden23
    #15
    "a testét adja oda 5000 Wow-aranyért"

    MUHAHAHHAHAAAA!!!
    Lefordultam a röhögéstől! Komolyan mondom!
    Ez ott volt a szeren!:)

    :D:D:D:D:D:D:D
  • Csaba42
    #14
    Korrupt lenne akkor (sőt, mégjobban), ha más lenne hatalmon. Mondj egy érvet is, miszerint a korrupció elszabadult Magyarországon!
  • Csaba42
    #13
    Hát, előttem már elmondta Morden23 és remark azt, amit gondoltam:). Az átlag IQ nem lehet sokkal több, mint 80, és azért ilyen magas, mert biztos van egy pár John Carmack szintű koponya még (ill intelligensebbek nála). Egyébként nékülük alig menne fel 40-50 fölé (aki mikróban szárít állatot, a testét adja oda 5000 Wow-aranyért, valóságshow-kat néznek, azokra nem lehet mást mondani).
  • Grifidos
    #12
    Ez butaság.
    Látszik, hogy gőzöd sincs mivel és mennyiből dolgoznak a minisztériumokban.
    A politikának pedig ehez semmi köze.
  • Morden23
    #11
    A macskájukat a mikróban szárító vásárlók is csak Amerikában kapnak hétszámjegyű kártérítést. Máshol maximum a Fókuszokban meg Mónika-showkban való szereplésükért kapnak 15-50K HUF-ot.

    Amúgy értem, és megértem ;-)
  • Morden23
    #10
    Ha beruházásokkal akarsz állami pénzeket lenyúlni, ahoz nincsen szükséged megtévesztő matricákra.

    Én nem arról beszéltem, hogy jó-e, ha Mari néni előtt Vista Basic-es gép van Office 2007-tel. Én arról beszéltem, hogy aki KÖRÜLTEKINTŐ módon (akár magánszemélyként, akár cégként) óhajt beruházni új gépre vagy új oprendszerre, az eddig sem egy matrica alapján tájékozódott.

    Amerikában nem azért van gyilok ilyenért, mert ott nem korrupt a rendszer, hanem azért, mert az egész jogi rendszerük elősegíti a nyíltplénum előtti bohóckodást (pl. nyílt tárgyalások, de már maguknak az esküdteknek a léte is egy érdekes kérdés), valamint azért, mert az egész ország alsó-középosztálya lottómentalitásban szenved, miszerint minek dolgozni, ha pereskedésből is meg lehet élni.
  • remark #9
    A matrica az olyan szintu vasarlok szamara kell ertheto legyen, akik a macskajukat is mikroban szaritjak. ;-)
  • szombi
    #8
    Figyu, nem a magánszemélyek, hanem az állami megrendelések miatt találták ki ezt a rendszert,
    hogy a kisirodai feladatokra is elég drága gépet még drágábban adhassák el, hogy a homebasic eldöcögjön rajta...
    Amerikában ilyenért már gyilok van, de egy kis hazánkhoz hasonló korrupt rendszerben
    politikai(és nem szakmai) érvek szólnak amellett, hogy a minisztériumban dolgozó
    Mari Néni előtt is Vista legyen, mert az tök jó...
  • kvp
    #7
    Eredemes lenne kotelezove tenni, hogy ilyen matricat csak olyan gep kaphasson, aminek minden hardverelemehez van vista-s meghajtoprogram. A performance index felirasa a matrica melle pedig tenyleg jo otlet, a gond inkabb az, hogy a microsoft-nal is tul gyakran valtoztatnak a definicion.
  • Inquisitor
    #6
    Nem akarok ördög ügyvéde kenni, de eddig is külön volt Vista Basic és Vista Premium logó, aki meg egy fullintegrált Vitsa Basic logós gépen akar multimédiázni, az megérdemli.
  • Extraboy
    #5
    Ez jo otlet lenne egyebkent...
  • intrex
    #4
    Klassz oprendszer ez a vista :)
  • craesh
    #3
    hihetetlenül irritáló a cikk írójának a stílusa, 3x leirja ugyanazt, csak azért hogy mennyiségileg nagyobbnak tünjön, pedig a hir teljes tartalmát 1 mondatban össze lehetne foglalni.
  • Morden23
    #2
    "Más kérdés, hogy ezzel a matrica és maga a besorolás is elveszítette eredeti értelmét"

    Más kérdés, hogy az a magánszemély, illetve cég, aki/ami egy darab matrica alapján tesz meg egy szignifikáns méretű beruházást (akár a hardware-ek, akár magának a Vistának a megvásárlására gondolunk ez alatt), az nem teljesen komplett.

    A túldramatizálás helyett azért azt is meg kell említeni, hogy elég ritkán fordulnak elő tényleg ilyen mellényúlások (pl. azt hiszem, hogy húdeprofi gépet veszek húdeprofi oprendszerrel, és húde nem működik egyik a másikkal). Na persze ha valaki pereskedni kezd, akkor még az is beáll a háta mögé, aki eddig elismerte, hogy saját amga hibázott.

    Félreértés ne essék, nem egy nagy baj, hogy egyértelműsítették a matricás dolgot, és ez így tiszta és korrekt, de aki körültekintő volt/akart lenni, az nem túl durva utánajárással eddig is megoldotta a problémát (azaz inkább elkerült sok problémát).
  • Theodora
    #1
    Tegyék mellé a Performance Rate Indexet (vagy hogy hívják)! ezáltal a vásárló már képes lenne dönteni!