3992

FAQ

Mielőtt kérdeznél, nézd meg a FAQt, hogy nincs-e benne a válasz!



Értelmetlen és kötekedő hozzászólások törölve lesznek!
  • tomonor
    #3992
    Na, kinek van még meg működőképes állapotban? :D
  • ZilogR
    #3991
    A héten láttam egy mamókát (tényleg azt a piacra járós típust), aki egy N95-tel telefonált. Eljutott idáig ez a kis teló is... :(
  • Blekk Síp
    #3990
    Köszönöm, legalább igy már tudom mi a neve! :D Ha a homemade barkácsom felmondja a szolgálatot, akkor tudom mit is kell rendelnem (=
  • Minstrel
    #3989
    ha mégis kell akkor itt van :) Earpiece Ear Speaker For Nokia
  • Blekk Síp
    #3988
    Na sikerult megoldani kis szigszalaggal :D
  • Blekk Síp
    #3987
    Vagy egyáltalán mi annak a neve? Top speaker vagy mi? Sehogy sem találok rá neten, csak az oldalso speaker-ekre.
  • Blekk Síp
    #3986
    Valaki nem tudna egy jo minosegu fenykepet kesziteni vagy mutatni a speakerrol? Nem az oldalso hangszorokra gondolok, hanem arra amin a bejovo beszéd hangját hallom, az ne kérdezzétek hogyan de kiszakadt és ha hívnak engem hallanak de en nem hallok semmit... Tehét fent a kamera melletti speaker-rol kellene nekem egy kép, hogy hogyan is néz ki eredeti mivoltában :D
  • Pongyi
    #3985
    Sziasztok. Egy barátomnak az N95-je kb 3 napja se képet se mp3-at se sms-t nem nyit meg, csak "villan" egyet a kijelző amikor rányom! Minden más működik, játék is megy rajta (mindkettő a memkártyán van) , telefonálni is lehet vele stb. Ez vmi tipikus Nokia hiba? Mi lehet vele a baj? Minden tanácsot és segítséget szivesen fogadok. Előre is köszönöm.
  • ZilogR
    #3984
    Arra van vkinek ötlete, h most másoltam fel egy mappába több száz névjegykártyát a telefonra és a Névjegyzék ezeket beolvassa?!? Ugye olyat nem tud a kis aranyos, h a Névjegyzék végigszkenneli a mappákat és felismeri a névjegyeket és automatikusan hozzáfűzi a meglévő névjegyzékhez. A Fájlkezelő meg ugye látja mindegyiket, ki is tudom jelölni, csak annyira buta, hogy addig amíg nem nyitom meg, addig nem csinál vele semmit...

    Még talán szórakozok egyet a PC Suite-al..., de ha van ötlet, mindenképpen írjatok! Előre is köszönöm!
  • Oehler1985
    #3983
    hm ZR lehet a gépeden nincs service pack 2. és lehet azért nem tud gyorsabban kommunikálni a teli a pc-del.
    De ha csak usb 1.1-ed van ak nem is megy többel, de a telinek az usb csatlakozója volt kicsit bajos de megoldottam, már csak egy uj ház csuszkával és újra tökéletes telefon lesz belőle
  • ZilogR
    #3982
    és azt sikerült megoldanod, hogy viszonylag gyorsan menjen az adatátvitel USB-n? nekem pár száz kB/s -al megy (USB1.1) és fórumos infók szerint ez nem is tud többet... :(
  • Oehler1985
    #3981
    Üdv !

    Ja azt elfelejtettem irni hogy ez a fekete szóval nem a memóriakártyás változat. De sikerült megjavítatnom viszonylag elfogadható áron.
  • fityusz
    #3980
    Üdv!

    Nekem 2db N95-öm van, az egyiken én is ilyen problémát tapasztalok. A másik működik gond nélkül, és a rossz is régen jó volt, csak most valszeg behalt az usb csatlakozója. Javítani sztem felesleges, régi hozzá a készülék, én a micro sd kártyát szoktam áttenni más készülékekbe, és arról másolgatni, én ezt a megoldást alkalmazom :D
  • Oehler1985
    #3979
    Sziasztok !

    Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy van egy n95 8gb telim , de az istenért se ismeri fel a pc-m usb-ről.
    Nem tudjátok mi lehet a baja? Szoftveresen e vagy az usb-je halt meg.
    Ha az usb-vel van gond az emnnyiért vagy hogy orvosolható?

    Várom válaszotokat

    Előre is kössz Tamás
  • Krisztián1983
    #3978
    Sziasztok! Nokia N95-ről hogyan tudom leszedni az üzeneteket Pc-re? Pc suite-al próbáltam de nem megy! A memóriakártyán van kb. 2500 sms és azt akarom lementeni gépre.
  • Axl Rose
    #3977
    Upsz :-)
    Vésővel biztos kijön :-)

    Akkor passz...
  • ZilogR
    #3976
    N95 8GB, nehéz kikapni belőle :D ( vagy én vagyok totál láma??? o.O )
  • Axl Rose
    #3975
    Szerintem ne szenvedj az usb kábellel, vegyél egy kártyaolvasót.

    Lassan már 5 doboz sör áráért lehet kapni.

  • ZilogR
    #3974
    Jóideje szenvedek ezzel és amíg mp3-akat másoltam USB-n, addig nem zavart, de filmeknél kicsit zavaró...

    Tehát: Hogyan lehet megoldani, h USB kábelen az adatátvitel gyors legyen? Jelenleg kb. 400-600 kByte/s, ami mondhatni nagyon, de leginkább rohadt lassú.

    Egyelőre Google sem a haverom, mert csupa olyan fórumot dobál ki, ahol ezt tudják, de mégsem jutok előre. Nokia PC Suite sem orvosolta, mellesleg azon a felületen hogy a pics@ba lehet simán mappából mappába másolni? Elmeroggyant elbaszódás, komolyan, amit ezek csinálnak...

    Valami normális USB driver?

    Illenék olyan 6-8-...-14 MByte/s eredményt elérni...!

    Minden építő ötletnek nagyon nagyon örülnék! Előre is köszönöm!
  • Blekk Síp
    #3973
    Megoldódott, az volt a gond, hogy az első hónapban amikor megvásároltam a Sim kártyát egy akció keretén belül ingyen netezhettem, most pedig az 1 hónap letelte után kikapcsolták, és újra meg kellett rendelnem jelen esetben a Net Start-ot. Ja és elfelejtettek tájékoztatni, hogy 1hónapig jár az ingyen net.. :F
  • Blekk Síp
    #3972
    Hali, T-mobilos vagyok és van egy Nokia N95-öm és az a gond, hogy nem tudom beüzemelni a facebookot. Mindig csak wlan-on neteztem eddig, úgyhogy nem is tudom miket kellene beállítani ahhoz, hogy bejöjjön a net. Mindig azt írja, connecting után, hogy: Packet data connection not available

    Miket kellene beállítanom? :S
    Előre is köszi a válaszokat!
  • amdopteron
    #3971
    Halli van egy Nokia n958gb gond van vele az az hogy bekapcs nem jön be semmi csak rezzen
    próbáltam a 4gombos hardresetet akkor bejön bekapcs bejön a nyelv választásig és ha elengedek egy gombot is akkor kifagyik...
    A telefon egyik napról a másikra csinálta ezt...
  • Blekk Síp
    #3970
    Nem lehet beállítani azt hogy mielőtt netezni akarok és felajánlja a csatlakozási pontokat, ne kérdezzen rá mindig h hogyan akarok csatlakozni?
    Jelen esetben én mindig T-Mobile NET-el szeretnék, csak mindig kiírja, hogy Select acces point.
  • ZilogR
    #3969
    Az a helyzet, hogy kétféle csavarral van szerelve, én is meglepődtem. Van benne torx6-os és torx5-ös is. Nekem kapásból volt egyik csavarhúzóm (T5) és örültem, hogy szétkapom sec perc alatt és fél napig tartott, míg tudtam szerezni másik csavarhúzót (melyik melyik féle ne kérdezd, kétféle van benne).

    Esetleg ilyen problémád lehet!? Nagyon könnyen szerelhető, ha a megfelelő csavarhúzót használod. Biztosan nincs úgy meghúzva mint az állat, mert a műanyagba ágyazott kis "anyák" kiszakadnak vagy reped a műanyag, netalán az alaplap sérül, szóval csak óvatosan.

    A "műszerész" csavarhúzók szart se érnek, olyan a jó, aminek van markolata, azzal lehet szerelni. A fél ceruza méretű csavarhúzó-szárral nem lehet dolgozni!
  • kissbaly
    #3968
    sziasztok!
    van egy kis problémám. remélem van valami korszakalkotó ötletetek :)
    kaptam egy új bodyt a telefonomhoz. szinte mindent kicseréltem már rajta viszont az előlappal akadt egy kis porblémám. a felső 2 csavart gond nélkül kicsavartam de az alsó kettő nem adta meg magát... a próbálkozásoknak köszönhetően elnyalta a csavarhúzó "elnyalta" a csavar fejét :/
    esetleg van valami ötletetek, hogy most hogyan tovább?
  • ZilogR
    #3967
    Köszi, találtam időközben jópár oldalt, (köztük ezt), fogok olvasni és mazsolázni!
    Még egy jó stopper, planetárium és egy hathónapos naptár kellene nap/munkanap/hét kalkulátorral és rögtön jól érezném magam. :)

  • Dj Tommy
    #3966
    Zenehallgatás: Gyári szerintem jó
    Filmnézés: Smartmovie(bár az alap lejátszó is jó, csak konvertálni kell akkor)
    Webböngészés: Opera Mini, vagy Opera Mobile
    E-mail: Profimail
    Fájlkezelés: X-plore, vagy Fexplorer
    Programnyelv: N95-re is létezik python.
    Amúgy a Nokiaprogramok.hu-n mindent megtalálsz, ami kellhet.
  • ZilogR
    #3965
    Nos, megcsináltam egy YouTube-os videó alapján a fullos szétszedést, a nagyon koszos részekből amennyire lehetett minden elektronikus részt kiszedtem és a műanyagot vízcsap alatt körömkefével, mosogatószerrel kipucoltam, akárcsak a csúszkát, majd kézszárító alatt forró levegővel cseppmentesre leszárítottam. Eszméletlen mennyiségű por és szőr(!!! :P :@ ) volt benne.

    A flexkábelből választottam egy középárfolyamosat, kamerával (4800HUF, ami kissé drága, tudom), összeraktam, nagyon jó lett a csúszka hangja, ellenben mintha jobban lötyögne, de ez nem zavaró.

    A 8 gigát leformáztam, telefont hard-reset-eltem. Annyit csináltam, h a magyar nyelvet beállítottam és egy-két akkukímélő dolgot (kijelző kontraszt, fényerő, világítás mikor kapcsoljon ki, stb...)

    Szóval, most van egy "zsír új" használt telóm és várom az ötleteket, ki milyen programra esküszik:

    - Zenehallgatáshoz
    - Filmnézéshez (a jó édest a Nokia-nak a kis felbontásért!!!)
    - Webböngészéshez
    - E-mail-es postafiókok kezeléséhez
    - Fájlkezeléshez
    - VoIP-hez (Skype?)
    - WiFi pontok intelligens kezeléséhez
    - GPS program (de nem térképes/útvonaltervezős, hanem olyasmi, mint a GARMIN GPS12 volt anno - szóval csak koordináták, néhány tíz alappont elrakva + sebesség és iránykijelzés, esetleg területszámítás, mint extra)
    - Fájlátvitelhez (FTP)
    - Esetleg valami telefonon futó programnyelvhez (mint a 6600-n a python, de lehet valami más is (c, java, basic(!!!)))
    - Blogoláshoz program
    - RSS

    A telefont kizárólag OFFLINE módban fogom használni a fentiekre WiFi-n keresztül.

    Előre is köszönöm a tippeket, ötleteket - nem szeretnék egy ilyen barátságos és jó eszközt a fiókban eltüntetni!
  • Slash17
    #3964
    Sziasztok!
    Vettem egy ilyen telót, régebben volt ilyenem és szerettem volna újra, de kb egy napot bírt. A hiba a következő: Először működött rendesen, utána csak a 2346 és pár funkció gomb működött, hagytam állni egy napot, utána jó volt egy napig még, aztán megint nem lett jó, a bal felső opciók gomb nem reagál.Többi gomb igen.Tehát jelenleg minden jó, csak az az egy gomb nem csinál semmit... Szétszedtem, szalagkábel épnek látszik, a telefon is nagyon megkímélt. Nem tudom mi lehet a probléma, szerintetek szalagkábel csere kell? Köszi:)
  • KILLER2
    #3963
    Nem vészes művelet, én is anno teljesen kicseréltem a burkolatot és a gombokat is. Arra kell figyelni, hogy nehogy por menjen a képernyőre, aztán ott vigyorogjon a plexi alatt. Meg persze nem árt, ha van hozzá torx csavarhúzód.
  • Axl Rose
    #3962
    Ha veszek ebayről ilyen "FULL KEYPAD HOUSING FASCIA COVER FOR NOKIA N95 SILVER" akkor mennyire nehéz szétkapni+összerakni a telefont ?
  • ZilogR
    #3961
    Nos, szét lett kapva és a flexkábel lényegében két darabban kunkorodott elő. Egy szervizes szedte szét, hogy mégis kiderüljön mi a baj; úgy néz ki, ha a csúszka rácsúszott, akkor összeérintette a két véget és akkor időnként be-bevillant a kép, egyébként nem. Annyira nem tudtam megnézni, itt két réteg fut egymás felett, ha jól láttam és abból az egyik volt eltörve nálam. Ezért működött a billentyűzetvilágítás és ezért nem a kijelző.

    Ráadásul elég szutykos is belül, teli van porral és belegyógyult mocsokkal rendesen.

    Láttam olyan flexkábelt, amin nincs előlapi kamera. Ha ilyet választok (mert soha nem videotelefonáltam), akkor a hardver és a Symbian nem fog panaszkodni, hogy nincs ott az a kamera?

    Más: ezzel a kütyüvel lehet olyasmit csinálni valamilyen programmal, mint a Skype-ban a videohívás? Arra akarom használni, hogy repülő módban lesz nálam és WiFi pontokra felkapaszkodva netezek, Skype-olok, stb... plusz videó és MP3 lejátszó.
  • kifli
    #3960
    mai napig gyárt gumi termékeket (autoabroncsok stb)

    valszeg ha időnként működik a képernyő, főleg olyankor mikor nyiogatod flexkábel a hibás.

    N95-höz valszeg csak olyat lehet kapni, ami teljesen jó hozzá, nemhiszem hogy akármilyet beletudsz tenni...
  • ZilogR
    #3959
    Ha kijelzőcsere: Láttam egész olcsón, max. 2000-2500-3000Ft-ért kijelzőt, gondolom vmi utánérzés keletről, de feltételezem semmiben nem különbözik a Nokia által beszereltetettől, (hiszen ők is onnan vásárolnak ?!).

    Ha flexkábel: kell olyan változat, amin rajta van az előlapi kamera? Ha nincs rajta, azt a hardver és az oprendszer nem fogja hiányolni és emiatt mindenféle hibákat produkálni?

    (és a Nokian: gondolom nem ugyanaz a cég, de azért vicces volt - egy HVG-ben írták régebben, hogy annak idején gumicsizma gyártással foglalkozott, később állt át a mikroelektronikára és az utóbbi évekre vezető mobiltelefon gyártóvá nőtte ki magát, de valszeg a cikkíró is topon volt ebben a témában - vagy tényleg ugyanaz a cég?)
  • ZilogR
    #3958
    Olvasgatom egy ideje a topikot, ugyanis a családon belül nekem adtak egy N95 8GB-ot, dobozostul, mindenestül.
    Ok is volt persze, mégpedig az, h a kijelzőről időnként eltűnik minden, mondhatni több az olyan állapot, amikor semmit se látni. Minden műkszik amúgy.

    A gurukat kérdezem, mert mindenféle szalagkábelek vannak a gépben:
    a.) a kijelző cserére utaló dolgokat hogyan lehet biztosan kiszűrni?
    b.) "flexkábel" hiba hogyan jelentkezik?
    A kijelző érdekes módon mintha zöldes árnyalatú lenne, nem csíkozódik, hanem egyszerűen kikapcsol, de egyértelműen hardveres az ok (legalábbis az IS biztosan). A "csúszka feltolásra" beugrik a kép, majd pár másodperc és kikapcsol a kijelző, ellenben a teló megy. Ha van kép, annak a fényessége kicsit ingadozik, de szinte stabil.

    Ötlet?

    Kijelző csak az LCD-vel együtt cserélhető vagy van csak kábelcserére lehetőség? Kompatibilis kijelző van-e vagy csak a sajátja? (Mert egy csúcsmodellbe 320x240 akkora szégyen, hogy az már sírógörcsösen fáj, míg az N80 tökéletes, de minek nem tettek bele GPS-t? A NOKIA annyira, de ANNYIRA balfasz ilyen téren, mert azt gondolja, ha ebből azt hagyom ki, abból amazt, emebbe meg nem teszek Symbian-t, pedig minden van benne, akkor ezzel minden telómnak lesz majd célközönsége és mindent el tudok majd adni... Ezzel fogják megszívni és már érik ennek a gyümölcse szépen... Majd mennek vissza a gumicsizmákhoz, meg az autógumikhoz, mint régen... Nokian, Made in Finland - most vettük le a kocsiról, jót röhögtem! Bocs az OFFÉRT, de már ki kellett káromkodnom magam - a 3650 óta teli van velük a tököm, azt pedig nagyon imádtam!)
  • sKeezo
    #3957
    miért van az hogy amikor fényképezőt megnyitom akkor csak fekete kép van, vagy bejön egy kép, de a következő képkocka csak fél perc múlva jelenik meg?
  • kifli
    #3956
    nemvalószínű
  • fityusz
    #3955
    Szerintetek adnak még ki szoftverfrissítéseket a jó öreg N95-höz?
  • solo
    #3954
    Szerezz hozá egy töltőt, és akkor nem 8k-t hanem mondjuk 12-t kapsz érte.
    Kastás telefonokat nyugatinál az arabok szoktak bevenni, de azokat is elég nyomott áron.
  • sKeezo
    #3953
    n95 8gb elég kopott, nem jó a hangerőgomb, az aksifedél bütyke el van törve de azért fogja, pannonos.

    beveszik így valami telefonos boltba minden nélkül(töltő,adatkábel)?

    vagy mennyit érhet így a teló?