57
  • sathinel
    #57
    Ja meg nem nagy tömeggel csinálják, hanem csak részecskéket ütköztetnek, és nézik mi történik. ha jóltudom utánna a gépekből olvassák ki hogy mi történt. kicsiben is nehéz összehozni nemhogy akkorában hogy bármi magától fennmaradhasson szerintem. Bár a fizika ezen részét még ma is csak kutatják. Lehet hogy lessz HalfLife mozink?:DD
  • BiroAndras
    #56
    Természetesen keletkeznek antirészecskék is, ehhez nem is kell olyan sok energia. Viszont a megsemmisülésükkor pont ugyanannyi energiát termelnek, mint amennyi a keltésükhöz kellett, így nem kell attól félni, hogy nagy tűzgolyót csinálnak a berendezésből.
  • endrúdí
    #55
    És mi van ha marna nagyot robban? Vagy begyújtja a légkört ?
  • Scamp
    #54
    Nem tom már hogy ki állította,egy újságban nyilatkozott egy nagytudású emberke és az említett vmi olyasmit h ekkora sebességű ütközésnél elképzelhető ilyen reakcíó is és ebben az esetben nem csak részecskék keletkeznek hanem anti-részecskék és ha ez a kettő találkozik az totálisan tiszta energia.De ezek a fajta fejtegetések nekem még magasak.
  • Rinc3
    #53
    Remélem igazuk van. Ennél jobb hatásfokú energiaforrás nem is kell.
    Egyébként ki állítja?
  • Scamp
    #52
    Miért nem építünk mi is inkább részecske gyorsítót?Azt szívesen támogatnám!
    Ha bebizonyítják h léteznek extra dimenziók akkor kíváncsi vagyok mikor találnak hozzá átjárót :D.
    Állítólag ha ekkora sebességgel összeütközik két részecske akkor új univerzum jön létre, na erre kíváncsi vagyok.
  • Rinc3
    #51
    Láttál már patyolat tisztára mosott ablaküveget? Ha azt mondod igen, akkor pucold még egy kicsit :)
    Egyébként a fekete lyukak létezése puszta következtetés. Rájöttek ugyanis hogy a látható csillagok össztömege nem elég, hogy összefogja a galaxisokat. Nagyban gondolkozva meg rájöttek, hogy ez sem elég, és innen jött a sötét anyag gondolata, ami állítólag az univerzum tömegének 95%át adja.
    Bár kicsit ingoványos talajra érkeztem ezzel, úgyhogy abbahagyom.
  • NeverwinterKING
    #50
    akkor honnan tudjuk h léteznek??ha nem is lehet látni???
  • Adenoma
    #49
    szerintem többen is. takartál már el pénzérmével izzót? a példád rossz!
  • Adenoma
    #48
    Köszönjük Okoska, így már tényleg világos, hogy miért írta az előtted szóló, hogy optikailag nem látható a fekete lyuk.
  • vax
    #47
    Jól van na. Nem akartam a "lelkedbe" gázolni. Bocsi. Nincs harag? Ezek a dolgok sokszor annyira hihetetlenek, hogy még felfogni is nehéz nem ám bizonyítani.
  • Tetsuo
    #46
    A mikro-feketelyuk hasonlóan bizonytalan hipotézis, mint a húrelmélet.
    Lehet h badarság, de néhány lottónyereményt elköltenek a kutatására. ;)
  • Tetsuo
    #45
    és az egész kozmológia és a quantummechanika alapjai is azok.. de közelednek a bizonyítás felé köszönhetően pl az LHC-nek. :)
  • Rinc3
    #44
    Ha már a pontosság szóba került, megkockáztatom, hogy minden amit az asztrofizikáról tudunk (kiv. az egyszerű tényeket) elmélet és tipp.
  • troc
    #43
    Te is átfuthatnád mégegyszer Hawking műveit. Akkor nem állítanál ilyeneket, és tisztában lennél vele, hogy a fekete lyuk a tudományban mind a mai napig csak elmélet. Igaz minden jel, megfigyelés arra muatat, hogy létezik a jelenség, sőt. De akkor is, legyünk pontosak.
    Namármost, ciklotronokban/gyorsítókban létrehozni őket badarság, de a bulvármédiának csak ennyi jön le, ha részecskefizikáról van szó.
  • sathinel
    #42
    De láttam de ha a föld korong lenne, akkor is lehetne holdfogyatkozás:D
  • Rinc3
    #41
    Legjobb tudomásom szerint ezzel a kisérlettel az összeütközéskor - elméletileg - felszabaduló graviton részecskét akarják kimutatni. Csak ez azért nagyon nehéz, mert a másodperc töredéke alatt el is tűnik. Ha ez sikerülne akkor ezzel megerősitenék a kvantummechanika húrelméletét. Vagy tán bizonyitanák?
  • babajaga
    #40
    Nem láttál holdfogyatkozást?
  • Sundance
    #39
    Nem SZERENCSÉRE nem stabilizálódott.....
    Olvass egy kis Hawkingot. A mikroméretű FLY-k nem stabilak, ennyire egyszerű, nem kell parázni.
  • sathinel
    #38
    Én pl optikailag még a földet sem láttam gömybölyűnek, de szerintem nem hülyeség:D
  • waterman
    #37
    nem akarok beleszólni, de te kevered a 4es metró költségeit a 2003as államadósságunkkal.
    a metrót 340 mrd-ből akarták kihozni amihez, 70%os támogatást nyújtott volna az EU fejlesztési alapja. aztán rájöttek hogy 500mrd-ből már lehet hogy kijön, de ehhez már csak 120mrd körüli összeget akar támogatni az EU. akit jobban érdekel, annak hasznos olvasmány: bebukik a 4es metró - forrás: index.hu
    talán 40 év alatt térülne meg a metró ára és jó 20 évig nem fejlesztene semmit a főváros, mert nem lenne rá péz. rispöct. písz.
  • Tetsuo
    #36
    Ezért mondtam, h előfordulhat és lesz ilyen kísérlet vele.
    Még 1enlőre nem lehet tudni biztosan.
  • Tetsuo
    #35
    Pedig nem is magyarok építik. :)
  • valamit
    #34
    De ez azért van, mert a magyar munkást meg kell fizetni ;D
  • kresz
    #33
    +lehet, hogy gyorsabban is épült
  • AgentKis
    #32
    "azt is írták hogy 500+ milliárd forint ez a cucc."

    A 4-es metrót 1600 milliárdra saccolják, de mire elkészül túllesz az a 2200-on is, mert állami beruházásoknál ez már csak ilyen. Ehhez képest jóval rövidebb lesz 27 km-nél és a sinek is egyszerűbb dolgok, mint a gyorsítótekercsek... Különben az alagút, kb. olyan átmérőjű, mint ez a fenti képen.
  • Looserke
    #31
    nem is nagyon fogsz, mivel a fényt "elnyeli"...
  • Caro
    #30
    A fekete lyuk létrehozásához az kell, hogy a gravitáció felülmúlja az elektromos taszítást, ami viszon 35 nagyságrenddel erősebb nála, szóval ez így nem fog menni.
    A legkisebb fekete lyukak is legalább másfélszeres naptömeggel rendelkeznek.
    Perzse más elméletek is vannak, de igazából semmi sem igazolt, még "rendes" fekete lyukat sem láttunk (optikailag).
  • Tetsuo
    #29
    Előfordulhat, ha az LHC-ben 2 protont ütköztetünk maxon (14 TeV-al), létrejön 1 mikro-feketelyuk, rohadtkis időre. Több komoly tudós így gondolja.. van is a kísérletre előjegyzett időpont.
  • sathinel
    #28
    Nem erről a kísérletről beszéltem, csak azt mondom hogy lehetséges. Az hogy itt létrejön vagy nem azt nem tudom eldönteni. Nem vagyok elméleti fizikus. Én csak olvasgatok) Bár ez még nem is kísérlet hisz működtetni akarják, aztán kísérletezhetnek:D
  • Sliders
    #27
    réregjáratot nem tudunk nyitni egy másik dimenzióba, vagy valami stargate féle buli ? :D
  • vax
    #26
    Látom csengeted a témát. Fekete lyukat????!!!!! Ahhoz még ezek a berendezések kevesek. Nem tudják az atomokat olyan erővel egymásnak ütköztetni. De elméletileg ezek a berendezések alkalmasak lehetnek rá majd.
  • Tetsuo
    #25
    Az Alice-ról meg a Totemről semmi. :(
  • neoG
    #24
    crack nemis kelett, elég volt csak a CDkód.mondjuk ez:5170-45121-6070
  • beef
    #23
    És újra ki is adták: http://www.anotherworld.fr/anotherworld_uk/index.htm
  • AranyKéz
    #22
    Jó de ott egy villám is közrejátszott :)

    De imádtam azt a játékot basszus :) (PC-re is volt ám)

  • snorbi
    #21
    Én nem tudom :)

    Viszont anno Amigán az "Another World" című game kezdődött úgy, hogy a részecskegyorsítóban valami elromlott, és átteleportálta a csávót valahova :)
  • bardocz
    #20
    nekem nem vitte régi gépem :D
    amúgy ennek a gépnek néztem építését diszkóverín és nem gyenge az hogy menyi pénzt beleöltek,de én azon csodálkoztam inkább hogy hamarabb elkészül mint 4-es metró XD
  • kow83
    #19
    Aha,
    Setup.exe, majd crack :D
  • Amergin
    #18
    Emlékeztek még hogyan kezdődött a Half Life?