62
Ne vegyél drága videókártyát ha csak ritkán játszol, inkább kölcsönözd egy hardver tékából!
  • gregtom6
    #62
    Hy! Azt tudod, hogy önmagában azt nem használhatod, akkor kölcsönözz egy jó 120 Hz-es monitort is mellé, ja, meg ahhoz, h te 3D-ben játssz, ahhoz megint csak erős gép kell...
  • Wolfsnack
    #61

    ilyet tud valaki kölcsönözni?
    vagy ha én veszek egyet hányan kölcsönöznétek mondjuk napi ezer forintos áron? (Budapesten)
  • Wolfsnack
    #60
    most elkéne kölcsönző hogy GTA4t ki tudjam próbálni, de addig álmodozok róla és bilibe lóg a kezem
  • JAG1
    #59
    Na? Akarsz még HW kölcsönzőt nyitni? :-D
  • kemszi2
    #58
  • JAG1
    #57
  • Voltan
    #56
    Vagy le kell rakni a kártya árát letétbe :D
  • desigo
    #55
    így kell lehűteni a procit:

  • JAG1
    #54
    Szted mit kellene? 10-15k értékű 3-4GHz-es procit, vagy 10k értékű mindent írót, vagy a 10-15k értékű 1GB Ramot, vagy az úgyszintén 10k körül lévő 80Gb-os vinyót? Vagy mégis mit? A VGA az a HW, ami iszonyat drága.
  • 12346
    #53
    miknél látnál reális esélyt erre?^^
  • akyyy
    #52
    én is csak váráslo lennék:D
  • Sir Quno Jedi
    #51
    Lehet bérelni gépeket, sőt külön hardware elmeket is, csak nem éri meg. Cégem is bérli a gépeket egy jó pár éve különböző cégektől (3-4 nagyobb van eddig a listán), de ilyen konstrukcióban csak sok gépet és ált. 3 évre, tartósan lehet bérelni, ami alatt te tulajdonképpen bőséggel kifizeted a gép árát és ami maradványérték marad, azért vagy eladhatod, vagy vissza kell nekik adni, ez szerződésfüggő. Cserébe ezért még csak nem is ők szervízelik nálad a gépeket, mert az horror összeg lenne és sem nekik, sem a vevőnek nem éri meg.

    Azonban alkatrészeket csak egyedi bérlésbe, a kész konfigokhoz adnak, külön nekik sem éri meg és így is bőven megkérik az árát. Kb. olyan mint egy hitel/lízing, csak rosszabb...
  • Gerygrey
    #50
    Külső védelem megoldható így, de az a baj hogy manapság inkább szoftveres babrálás megy, azellen meg nem véd az ojjektum. Ráadásul ha nagyon "becsomagolod" a kártyát, akkor túlmelegszik és elhalálozik, tehát magad alatt vágod a fát.

    Akyyyy, úgy látom nagyon ragaszkodsz az elképzeléshez, hát vágj bele és szólj ha megvagy, majd ha alkalomadtán a munkám során egy-egy nagyobb projekthez kéne egy kis szufla a Premiere alá, majd bérlek tőled ramot és procit, persze csak ha óccsóér' adod :)
  • QuippeR
    #49
    és mennyit adnál egy heti tv tuner bérletért? el nem hiszem, hogy olyan összeget mondasz, ami magában hordozza egy életképes vállalkozás ígéretét.
  • _Vegeta_
    #48
    Ugybeszeltek mintha a szamitastechnikaban csak videokartya letezne.
    Istenem...
    Amugy bizonyos hardverekre nem is olyan rossz otlet.
  • JAG1
    #47
    Amennyiért kibérelnéd 2-5 napra, simán veszel egy használtat...
  • Wolfsnack
    #46
    az emberek többségének geforce 2 szintű kártyája van, manapság meg minden simitás meg anyámkínja szabvány van, szóval nem mennek a játékok
    akyyy is írja nem feltétlen a legdrágábbal kell foglalkozni mert nem azt vinnék a legtöbben

    ráadásul ahogy az ember felnő, dolgozik, már nem 13 órakor végez mint a középsuliba, ideje sincs annyit játszani, szóval bőven lenne igény a mondjuk hosszú hétvégére bérelt videókártyáknak

    babrálás ellen megoldás lehet valami fémráccsal bevonni a kártyát, lehet hülyeségnek hangzik, megvalósítást se tudom pontosan, de valami ilyen jutott eszembe, így nem tudnak alkatrészeket letörni

    most nekem konkrétan tv tuner kellene
  • Sir Quno Jedi
    #45
    halott dolog
  • Gladiator
    #44
    tök mind1, mindegyik veszít az értékéből és annyiért nem fogják kivenni, hogy neked ebből bármiféle profitod legyen...
  • akyyy
    #43
    lennének olyqanok akik nem a legdrágább videókártyát vennék ki. plsuz van még memória, alaplap, stb, nemtudom miért a videókártyáról kell beszélni
  • GVG
    #42
    hát énsem olvastam el a legújabbakat, de a számítástechnika rohamos fejlődése mellett nem tudom mit akarsz kezdeni az értékvesztett videókarikkal.

    Az egy dolog, ha visszajön az ára (akkor vagy 0-ánál), de a haszon 4-5 hónap után eladott videókarin, amit el tudsz adni kb. 60-70k-ért (150k-ért vetted<--kb. felét biztosan bukod, hacsaknem olyannak adod el)

    nos akkor a videókari, és egyéb alkatrészeken való bukáson kívül még az alkalmazottakat is kell fizetned, sőt egy helységet, és ügyvédet aki jól összeállítja a szabályzatot, nehogy a hardware meghibásodása vagy felszívódása után valaki is lelépjen

    (lehet hogy sok oldalról nem helytálló amit írtam, de ezt hosszú lenne kifejteni<--meg nem is vagyok nagyon otthonos ilyenekben, mint sokan itt)
  • Gladiator
    #41
    Hát, ez rettenetesen jó ötlet lenne. Te azért akarsz bérelni egy videókártyát, hogy a Crysissel jól tudj játszani. Szar videókártyát minek bérelni? Főleg ennyiért? Semmivel sem lenne előrébb. Akkor már inkább gyűjt egy picit azt vesz magának.

    Azér kéne egyszerre 5, mert egy darab videókártya soha a büdös életben nem fogja kitermelni a költségeidet.
  • Sephi
    #40
    Nem olvastam vegig a hozzaszolasokat... de ekkora baromsagot ritkan hallani.
  • akyyy
    #39
    miért kéne a legdrágább kariból egyszerre ötöt venni?

    akkor inkább kezdetnek olcsobbal kéne kezdeni, és szép lassan ha jön a bevétel, jöhetnek a drágább, majd frisebb cuccok..
  • Gladiator
    #38
    A másik probléma, hogy te megveszed a kártyát 150-ért. Persze nem egyet veszel, rögtön kell venned legalább 5-öt. Az ugye 750. Persze mind az ötöt egyszerre nagyon ritkán fogják bérelni, tehát mire ez a 750 visszajön, az jó fél év. Addigra viszont a kártya elavul, kijön a directX 74 és ahhoz már új kártya kell, szal ezt el lehet adni fillérekért és megint venni 750-ért új kártyákat. És akkor még fizesd az üzlethelyiséget, a rezsi, az alkalmazottakat, fizesd ha valami elromlik, ésatöbbi. Nem éri meg. MAx akkor érné meg, ha ilyen heti 20-ért bérelnék, de annyit meg ki ad érte?
  • akyyy
    #37
    betenni a szabályzatba hogy tilos a húzása, gondolom egy szakember látja mikor visszaozzák, hogy kicsit szenes a kártya:D

    szted egy dvd kölcsönzőnél mi a helyzet? beszisznek egy jó drága filmet, sokan kiveszik, páran meg pohár alátétnek használják...
  • Gerygrey
    #36
    A másik probléma az ár kérdése. Mert ha valaki megengedheti magának azt a luxust, hogy egy hétre 10 ropiért "bérel" videokártyát, az vehet magának akármikor. Heti párezerért meg kár lenne bérbeadni egy 150 ezres 8800GTX-et, sosem jönne vissza az ára. Szóval halott ügy.

    1 hét játékra kölcsönözni hardvert szerintem nem egy értelmes dolog. De nem tartanám hülyeségnek, ha egy-egy izmosabb videórendereléshez néha kölcsönkaphatnék úgy 4 giga RAMot meg egy Athlon 64 X2 5000+ vagy még komolyabb procit.
  • Met
    #35
    Miért ne fordulhatna elő? hányszor írnak be ide, hogy egy erős vga órajelén akarnak emelni 3 Mhz-el, hogy 1 fps-el többel fusson a game.
    Azért írtam amit írtam mert egy vga kölcsönbe adása kockázatosabb dolog, ezért nem is nagyon foglalkoznak vele.
  • JAG1
    #34
    Te miről beszélsz? Mi köze ennek a kölcsönzéshez?
  • CattiBrie
    #33
    hát vagy például kölcsönzöl egy XY típus, márka.. stb videókártyát, és ha bejön és ilyet veszel.. egyszóval letesztelheted, hogy megéri-e megvenni/ilyet szeretnél-e :)
  • Kicsikiraly
    #32
    Egyszerű: Minimum graffal kell játszani :P nekem van egy viszonylag "szar" videókártyám, Most Wanted mégis vígan elfut fél graffal. én nem nagyon szoktam felhuzni maxra a grafikát, nem az a lényeg szerintem. Minimum graffal pedig elég sok dolog fut :P
  • akyyy
    #31
    saját kártyával nem fordulhat elő csak kölcsönzöttel?
  • Amse
    #30
    fényképezős/kamerás cuccokkal már van ilyen
  • JAG1
    #29
    Pacsi... :-)
  • JAG1
    #28
    Jahh, meg atitool-al szénné húzzák.

    - gyere át vazze, van egy zsír karim, nézzük meg mit tud, úgyse az enyém.
    - fúdejó...kölcsönadod? Addig kölcsön adom a medzsómat...
  • Met
    #27
    jahh, de az agyas gyerek felrak valami tuning progit, emeli a gpu sebességét (mert egy bivalyerős kártyának ugye szüksége van rá) és lazán elszáll a kártya, nem is nyúlt bele a gépbe, most a kölcsönzős honnan tudja, hogy azért romlott el mert gyári hibás volt vagy túlhúzták?
  • vegicsek
    #26
    Szerintem abszolúte reális ötlet.Csávókám behozza a gépét, beleteszik, megmondják hogy ne nyalogassa, aztán tsaa.Egy jó vidikártyát sok év alatt nem lehet szétbaszni azzal, hogy használják.
  • Met
    #25
    én tudok egy helyet, scannert, nyomtatót, szünetmentest stb.-t lehet ott kölcsönözni
    a VGA-val az a baj, hogy drága a kártya, viszonylag sok pénz lenne a kaució és könnyen tönkre lehet tenni
  • Wolfsnack
    #24
    egy autónál millió gond lehet, ami esetleg nem is jön ki azonnal,
    mondjuk a kedves kölcsönző nem használja a kuplungot váltásnál
    vagy 7000-es fordulattal használja, satöbbi

    láncfűrésznél mondjuk agyonerőlteti pedig már füstöl az egész vagy áll a lánc
    vagy vascsövet vág vele, esetleg a beton támasztékba is belenyes

    puff, akkor nem csinálsz kiszállást, ha nem tudja működésbehozni akkor hozza be a gépet

    tudod mennyi szutyok bontó és egyéb pc bolt van a belvárosban? én azt nem értem hogy azok miből élnek

    ha lenne egy ilyen üzlet felfutna mint állat, dőlne a pénz, árrésbe pedig belefér néha egy-egy cucc amortizálása
  • JAG1
    #23
    Sztem 2 féle pc-s van. Aki csak nyomogatja a gombokat és fingja nincs mitől megy és a hozzáértő. Aki "pcanalfabéta", az nem fogja bevinni, szétszedni meg pláne és nem is akarja, hogy valaki is beletúrjon, mert fél attól, hogy tönkreteszik, elvesznek az adatai. A másik, az "önhatalmúprofi". Ő simán beletenné, de vagy csóró, akinek az egy heti bérlés is sok, nem hogy kaukció, vagy akinek van pénze kaukcióra, + bérleti díjra, de az ki is tudja fizetni, szal inkább megveszi.