319
Gyorhajtás büntire várva
  • gordon 24
    #39
    ezt ne hidd! Ezek a szemetek igenis mérik. A Multkor mentem át egy falun az emberkék villogtak nekem ezért nem mentem gyorsan. Az octávi kombi a tábla alatt állt és azokat mérte akik a faluból kifele mentek!
    Nagyon sokszor beállnak oda is. Én egész nap az országot járom, vannak édekes modok.

    Az első kérdésre a válasz:

    Ha zöld Skoda volt akkor 90% hogy fényképes autó. Tehát nem lézerrel mér. Ha elmentél mellette és nem villant semmi bajod nem lesz. Ha villant akkor tök mindegy meylik sávba mész mind 2 -4 tudja mérni. BP-n sokszor 4 sávos utakat mérnek 1 autóval oda vissza. Ugyhogy ha villant benyaltad, ha nem akkor nem!!

    A vitához meg annyit, hogy rohadjanak meg a rendőrök. Most épitik a 6-os utata ez az ut kb 100km-en keresztül fel van bontva, és 40-es tábla van, ja és néha mérik. Megnéznélek Punker amikor 40-el elmész Dunaujvárostól Szekszárdig. Az 50- 90 meg a mai autókhoz viszonyokhoz nagyon kevés. Szóval emelni kéne rajta falvakban 60(ahogy régen volt) országut 110 autóut 130 pálya 150. Legalább ennyi módosítás kéne.
  • [HUN]FaTaL
    #38
    lol:D igen robogósokat szokás basztatni de én az 500-600-1000-1000+ ccm-es motor(os)okról beszélek
  • Borg
    #37
    Mondjuk az jogos, én pl nem látok robogóst 50 alatt menni. Holott a besorolásuk véget 40 lenne a max, nem is lehetne többre képes elvileg a robogójuk.
    Nagyritkán összejönnek a Hondások a városban valahol, akkor is odajönnek hozzánk a rendőrök, de ott nincs probléma. A robogósoknak meg egyből mennek utánuk, ha látnak egy csapatot, mert szinte minden hétvégén össze kell vakarják egynek az agyvelejét az aszfaltról.
  • Punker
    #36
    itt a robogósokat rendszeresen elkapják sisak és belváros miatt, egyszer csórikám az 1 irányún akart menekülni, csúnyán megszívta......
  • Borg
    #35
    Ilyet én valahogy itt sem látok... gondolom pesten előfordul. De honnan tudod, hogy Bécsben a dugókban nem?
  • [HUN]FaTaL
    #34
    Nevetséges az egész, olyan korlátozások vannak hogy vicc az egész. Hogy két példával éljek, 6os út Budapesti szakasza a 60as táblákkal:D Másik meg az 51es út lakott területen kívül Kecskemét környékén szar út miatt 20as (!) tábla a főút közepén, tipikus magyar mentalitás... Miért nem lehet normálisan kitáblázni? És a motorosokat miért nem basztatják? Én még motort nem láttam 50el menni a városban...
  • Punker
    #33
    városokra gondoltam, soha nem láttam hogy piroson még átmegyünk dudálunk mint állat stb dolgokat műveltek volna.
  • Borg
    #32
    Nagy tévedés. Ott is ugyanez megy. Évekig éltem kint, most is járok ki hetente többször, tudom...
    Ez egy urban legend, hogy "bezzeg nyugatabbra a vezetési stílus". Hülyeség. Max jobban el vannak rettentve az emberek a lakóövezetben történő gyorshajtástól. Ott valóban kevesebben teszik meg. De főúton, egyéb úton, autópályán még több a gyorshajtás, mint nálunk (az autóik is átlagban sokkal jobbak, az útjaik meg főleg).
  • Punker
    #31
    nézőpont kérdése, én tudom hogy a yardok itt Eger környékén mindig ilyen helyen állnak lesben, és betartom a táblát, nem azon a 200 méteren fog bármi is múlni.....
  • Borg
    #30
    De ott nem is mérik soha, hogy a tábla előtt vagy után kezdtél gyorsítani.
    Azt viszont igen, ha beérkezve a tábláIG nem lassítottál le 50-re.
  • Punker
    #29
    fölösleges hasonlítgatni ott sokkal kultúráltabb az egész vezetési morál, legalább is nekem mindig ez jött le, itthon meg minden 2. f@szkalap térdeit eltörném legszivesebben, mert a belvárosban / kertvárosban versenyezgetnek.....
  • DJ BP
    #28
    nem arról van szó, én pl. általában 50-60 körül megyek városban, de pl. amikor város széléhez érek, én se pont a tábla után kezdek gyorsítani 60-ról, ha olyan a helyzet... Alig van olyan ember, azért rohadjunk meg, mert a tábla előtt elkezdünk gyorsítani?
  • Punker
    #27
    a büntetés nem tesz különbséget hogy hol mentél, ami persze szemétség de ez van.
  • Davidus
    #26
    álszent? één bringás vagyok:D nem is tudok 50nel menni^^
  • Borg
    #25
    Jaja, csak itt ugye nem erről volt szó. Ahol lakott a terület, vagy netán lakóövezet is, ott nem kell száguldozni.

    Ausztriában 20 eurótól 400-ig megbasznak, hogy rojtos lesz a segged. De ott teljesen jogosan, mert a korlátozásaik ésszerűek.

    Pályán 150-ig nem is kattan a trafijuk, mert minek. Viszont pl építkezésre bevezetésnél azon 200méteren ahol 60 van, szinte mindig van radarbox, mert OTT van értelme büntetni, hogy ne rongyolj bele. Aztán utána, mikor beterelték már a sávodat, és haladhatsz folyamatosan egy sávon, simán lehet 100-al menni.

    Egész városokon lehet 60-al, 70-el, meg falvakon (ha főút szeli át) 80-al áthajtani. Ki van téve a tábla, mert valaki vette a fáradságot, hogy gondolkodjon rajta, mi a reális korlátozás oda.
  • DJ BP
    #24
    mondjuk anyámat is szinte bűnözőként kezelték, mert országúton 30 helyett 62-vel ment... El akarták venni a jogsiját, vicc...
  • Punker
    #23
    és az osztrákoknál mennyi a büntetés? lehet szidni a 30-a stáblákat meg a szar utakat, de azokat akik 70-80-nal mennek városban ahol az emberek laknak úgy megbüntetném fél évig ne legyen benzinre pénze.....
  • Davidus
    #22
    a 30km/h tenyleg faszság. annyival nem is lehet menni:p
  • JAG1
    #21
    Ne legyél már álszent b+. Senki nem száguldozásról, meg agyatlan cikázásról beszélt. Max ha nem öreg, kalapos, skodás vagy, akkor nem 50-nel mész.
  • Landren
    #20
    A megengedett sebesség átlépése megfelelő útviszonyok mellett még nem ok a balesetre. A felelőtlen, és az ostóba veletők okozzák a baleseteket.
  • Borg
    #19
    Demagóg szöveg. Ha normális korlátozások lennének, akkor jóval kevesebben keresnék a kiskapukat.

    Ausztriában miért tudnak 30/40/60/70/80/100/110-es táblákat is kirakni, szakasztól függően, nálunk meg miért csak a 30-ast ismerik, mikor valahol felbasszák az utat pl? Máshol meg 90%-ban az általános sebességkorlátozás van, holott a lakott területek egy részén többet is lehetne engedni, nem beszélve a főutakról.

    Ez is csak tipikus magyar hozzáállás, rossz az út? tosszunk ki egy 30-as táblát, azt jóvan. Meg még egy rendőrt is odaállítunk, hogy legyen bevétel is. Vicc, de MO-n autópályán is egy sáv le van zárva, egyből 60. Ausztriában meg addig 60, amíg beterelik a sávodat, után az építkezés hosszán 80/100. Itt is pl a határon. Megépítettek kb 2 km hosszana határátkelőtől 2x2 sávos autóutat. Erre mit csinál? A határ után vagy a feléig 70-es tábla van. Aztán ki a rák tartja be? Senki. Mert semmi értelme nincsen. Nade mindegy. Ezen mindig felbaszom magam, amikor 1-2 évente cserélhetem a fél futóművet a magyar útépítő művészek miatt.
  • Landren
    #18
    A héten bűntettek meg gyorshajtásért, 43km/h val mentem 30 helyett. lol Bár ha nem röhögöm ki, lehet megúsztam volna.
  • Davidus
    #17
    nem lehet minden utcára meg településre külön szabályokat hozni
  • Davidus
    #16
    a kiskapu keresés az megy. majd ha folyik le az agyad a fatörzsrö akkor örülnél a rendőrnek^^
  • JAG1
    #15
    Jajjmááá...
    Mintha te még nem mentél volna a városba sosem 50-nél többel...
  • Borg
    #14
    Hát, azért a világ nem oylan fekete és fehér, mint ahogy azt a sebességkorlátozó táblákkal szeretnék feltüntetni.
    Város és város között is van különbség, ráadásul ilyen faluból kivezető út, meg külvárosi iparterület stb már bőven nem kéne az 50-be tartozzon.
    Néhány éve engem is ilyen úton nyomtak le városban 72-vel, az 20 pénzembe fájt. Pedig azon az úton se gyalogosforgalom, se keresztirányú autósforgalom nem létezett, de tudták a köcsögök, hogy ott senkise megy 100 alatt, szal odaálltak. Nekem még mákom is volt pont a 72-vel. 75 felett ugye a jogsit is elveszik egy időre :)
  • DJ BP
    #13
    mondjuk falu határán kifelé történt... és ha olyan kihalt mint általában az ilyen helyek, bár sose lehet tudni :DD
  • Punker
    #12
    az ilyennek a lábát kel eltörni akkor majd nem megy gyorsan többet, mi a f@sznak kell a városban száguldozni?
  • DJ BP
    #11
    amig ugy mond mögötte voltam képesek e képet csinálni

    ha egy kamera van, ami nem feléd van fordítva, akkor nem tud mérni téged, mire gondoltál? :) Nyugi :)
  • JAG1
    #10
    Ez egy jogos kérdés...
  • JAG1
    #9
    Neki hátrafelé nem jellemző a mérés. Általában az autó elejébe építve, vagy műszerfalra szerelt műszerekkel dolgoznak. Az lehet, hogy a jóember kiszáll a verdából és kézikészülékkel mér, de ahhoz lusták.
  • DJ BP
    #8
    de ha baloldalt volt, és a szembejövőket nézte, akkor te amikor megláttad akkor még mögötte kellett lenned, miért nem lassítottál? :)
  • Skynet85
    #7
    Mondom a ,,kameraman" menetírány szerinti bal oldalon volt... szal ha nem vami über szuper fotómasinával mértek akkor max a hátsom kaphatta le... de ott emg már tábla után és a 80 ott meg már lassunak is modható..szal itt az a lényeg hogy amig ugy mond mögötte voltam képesek e képet csinálni
  • JAG1
    #6
    Minden esélyed meg van rá. Ráadásul, ha szembe fotóztak, akkor letagadni sem tudod. Ellenkező esetben simán azt lehet mondani, hogy nem te vezettél, hanem egy családtag és őt nem vagy köteles bemártani, szal benyalhatnak. Bár mintha hallottam volna olyat, hogy ezen már változtattak és simán ráhúzzák a vizes lepedőt a verda tulajdonosára.
  • Skynet85
    #5
    hátruról csinálhatot elhagytam a lakott területet szal hajrá... de hogy érted hogy nem én vezettem a kocsit fater nevén van szal érted családban marad...
  • M@TriX
    #4
    de akko rmeg jöhet a nem én vezettem duma és kész.
    ez a kiskapu még megvan csak az új gépek már nagyon jó képet cisnálnak de jelen esetben hátulról csonálhatnak jó képet ;)

    szerintem nem lesz semmi
  • bertino
    #3
    ha nincs szerencséd küldik a csekket :)
  • M@TriX
    #2
    tudtommal csak egy oldalba szoktak mérni...
  • Skynet85
    #1
    Üdv. Remélem nics iylen topik néztem keresővel elvielg nem talált vagy én vagyok béna ez estben majd törlik,de jelenleg nem tud izgatni. Szóval a kövi kérdésem lenne ma reggel jó szokásomhoz híven elindultam kocsikámmal a poros kis falumból és kb olyan 75-80-nál a lakott terület tábal előt kb 100 méterrel velem szemben megláttam azt... jelent esetben egy fű zöld skodát amiben csak úgy virított a jard igaz bal oldalon voltak és veszettül vizslaták a szembejövőt de azért a 80 látványosan több mint az 50 de a szemeb jövő is sürű volt kérdezném én mennyi az esélye hogy bemértek... akinek volt hasonló tapsztalata ossza meg pls