319
Gyorhajtás büntire várva
  • megalodon
    #279
    Faterom Bkv Buszsoför! Este egy kietlen útszakaszon 30as táblánál 43al ment!
    Lefotótzák!
    Na de a BKV emberei! Ezért most ha lesz tanfolyam Volvo buszra 1évig nem mehet.+van egy "vetélkedö" a BKV nál,hogy keresik a legjobb felszini sofört vagy mi. Na erröl is lemaradt.
  • Barpi
    #278
    Itt nálunk az egyik ismerősömet a napokban fotózták le, a szomszéd faluba. Lakott területen 50 helyett 75-el ment éjjel 11 óra felé. Ezt csak azért mondom, mert ebből lehet következtetni, hogy 0 forgalom volt. Fix telepített kamera van ott, de sietett, és elfelejtette. Tegnap jött ki a csekk 350€, + 1 hónapra bevonják a jogsiját. Felhívta az illetékest, közölte, neki az autó a megélhetéséhez kell, mivel munkaeszköz. Le se szarták. Autópályán nincs korlátozás, de lakott területen nagyon figyelnek.
  • 5w0rdf15h
    #277
    Autóút tábla van minden felhajtónál, én is arra szoktam járni.
  • Varenga
    #276
    nem szóltam, tényleg végig autóút, bár jobban belegondolok, sehol nem láttam autópálya táblát, szal kár volt megszólalnom^^
  • [HUN]FaTaL
    #275
    Lehetséges de én úgy emlékszem hogy autóút az egész.
  • Varenga
    #274
    biztos? én úgy tudom, hogy az új szakasz pályának van minősítve, nade mindjárt utánanézek...(aztán még jön nekem is a csekk :cc)
  • [HUN]FaTaL
    #273
    Nem, mert az M0 végig autóút.
  • Varenga
    #272
    b@sszameg tényleg :D (bocsi, lélegezni még nem felejtettem el) szal, akkor az M0-s autópályán(mert ez a szakasz autópályának minősül) 144-el nyugodt szívvel mehetek nemde?
  • [HUN]FaTaL
    #271
    Baromi rosszul tudod:D

    Lakott területen kívül 90km/h
    Autóúton: 110km/h
    Autópályán: 130km/h
  • Varenga
    #270
    én úgy tudom, hogy:
    autóúton: 90Km/h
    autópályán: 110Km/h (szal a 120-al benne vagyok bőven és még szvsz 130-ért sem szívnám meg)
  • [HUN]FaTaL
    #269
    Arra még nem jártam, de gondolom nincs korlátozás, így az autóút miatt 110 a megengedett. 120ért nem fognak megbüntetni szvsz.
  • Varenga
    #268
    az új megnyitott szakasz fót-4-es út között
  • [HUN]FaTaL
    #267
    10%ot nem büntetik. M0 melyik részéről beszélünk? A régi szakaszon 80as (helyenként 70es) korlátozás van, amit 10%-kal túllépve 88 :)
  • Varenga
    #266
    ennyi.
    azért vannak ilyen idióta korlátozások, hogyha büntetni kell, mert kevés a lóvé, akkor ezt hasonló helyeken megtehetik...
    viszont egy kérdés: ha jól tudom 10%-os sebességtúllépést egyáltalán nem büntethetik, mert annyi fér bele az előzésbe ugye? mert az M0-on szoktam haladni átlag 120-al és nemhiszem, hogy ez para lenne
  • [HUN]FaTaL
    #265
    Van sok, de arra nem járok. Általában a forgalommal együtt megyek :D
  • w77d
    #264
    nagyon sok út van BP-n belül, ahol vicc a korlátozás....
  • [HUN]FaTaL
    #263
    Nyílván útfüggő de lakott területen sosem megyek 70nél többel. (Kivéve a 6os út budapesti szakasza, ott néha 90-100 körül is, 60as táblánál, mert vicc az egész)
  • w77d
    #262
    én változó, hogy mennyivel megyek. Egy széles kopp egyenes könnyen belátható szakaszon általában nem nézem a sebességet, csak megyek annyival amennyivel kedvem van....
  • [HUN]FaTaL
    #261
    60al szoktam menni, általában nem előznek. Ha mégis, hát hagy menjen nem foglalkozom vele külöbösebben.

    [3,5 éves a jogsija]
  • megalodon
    #260
    Az miért van,hogy 50es táblánál megyek kb 55el és elöznek mint állat!??
    Nem félnek a büntetéstől?? vagy csak én vagyok még mulya kezdő jogsival??
  • 5w0rdf15h
    #259
    hát igen...de pályán meg mondjuk a nulláson sokat számít :) ha tényleg így van
  • autoszimulator
    #258
    20%ról tudok, 90es táblánál megállították ismerősöm 107el, de azt mondták, éppen megúszta a büntetést...
  • w77d
    #257
    ezekszerint.... amúgy nem olyan sok ám az a 30%, főleg 50-nél nem...
  • 5w0rdf15h
    #256
    30%-os túllépés alatt nem is büntetnek? :O
  • Borg
    #255
    Azért mert csak elvileg az a minimum.
    Ha az elmúlt két évben nem vétkeztél, akkor általában csökkentik. A hírekkel ellentétben a méltányosságot nem szüntették meg teljesen.
  • homeless
    #254
    Nincs menetlevél, mert csak én használom és nem kell elszámolni, hogy mennyit megyek. De 20k hogy lehet, ha elvileg 30 a minimum?
  • Borg
    #253
    Az mindegy, mert ha meg céges autó volt, akkor kell legyen menetlevél, amiben benne lesz ki vezette. Ebben az esetben a cég dolga a büntetés összegét továbbhárítani, vagy sem.
    Szerintem 20k lesz, de ha volt 2 éven belül más ügyed, akkor 30. Meg valahány pont.
  • homeless
    #252
    Na megkérdeztem egy rendőr ismerősömet, és azt mondta, hogy éjszaka nem nagyon szoktak trafizni. Lehet, hogy csak lekérdezték a kocsim adatait, hogy minden rendben van e. De azért felkészülök a legrosszabbra:)
  • homeless
    #251
    90 volt a megengedett. Legalábbis remélem, hogy nem volt valami buzi tábla kirakva sehol:D
  • [HUN]FaTaL
    #250
    5 év alatt elévül
  • w77d
    #249
    mennyi volt a megengedett??

    Sebesség túllépés, 50 km/h felett, 100 km/h sebességig:
    30-50%-ig: 30.000 forint
    50-60%-ig: 40.000 forint
    60-80%-ig: 60.000 forint
    80-100%-ig: 90.000 forint
    100-150%-ig: 130.000 forint
    150% felett: 300.000 forint

    Sebesség túllépés, 100 km/h felett:
    30-50%-ig: 30.000 forint
    50-60%-ig: 40.000 forint
    60-80%-ig: 60.000 forint
    80-100%-ig: 90.000 forint
    100-150%-ig: 130.000 forint
    150% felett: 300.000 forint

  • homeless
    #248
    Mivel céges autó rajtam nehezen követelhetik 10 év múlva:))) Max a cégen, de 10 évig nem hiszem, hogy itt leszek:D

    Amúgy szerintem is jönni fog a csekk, mert később beértem a rendőrt és láttam, hogy ugyanezt csinálja egy másik autóval:S Kb mennyire számíthatok, ha 120-al mentem? Én olyan 50-60k-ra tippelek.
  • Borg
    #247
    Ez addig volt igaz, amíg nem vezették be a kollektív felelősséget. Mostmár egyszerűen megy a tulajnak a csekk...
  • w77d
    #246
    A forgalomban résztvevő mérőautók megállítanak, ha gyorsan hajtasz. Ha rád sem bagóztak, akkor meg fogod úszni. Az is lehet, hogy már visszafelé tartottak az örsre és nem akartak baszakodni...
  • Borg
    #245
    Pedig biza vannak ilyen mérőautók. Szerintem jönni fog a csekk, de hogy mikor az más kérdés. Törvényileg 2 hónapjuk van a határozat megküldésére, azonban az nincs szabályozva, hogy mi van ha nem küldik ki 2 hónapon belül, tehát a rendőrség akár 10 év múlva is követelheti rajtad, akkor sincs SZÁMUKRA semmi korlátozás. (hungarisztán, jah)
  • homeless
    #244
    Tegnap este országúton mentem 110-120-al kb, és előzgettem is, de nem záróvonalon, meg nem kanyarba. Egyszer csak azt vettem észre, hogy egy kocsi végig a seggembe van. Kb 5 percig tartott ez, aztán megelőzött. Na akkor láttam, hogy rendőrautó volt. Tudtommal az ilyen autókba szerelt kamerák nem mérnek sebességet, csak azt nézik, hogy szabálytalankodok e, és azt a gyorshajtáson kívül nem tettem. Szerintetek számíthatok csekkre? És ha igen akkor kb mikor?:)
  • otrosinka
    #243
    köszömmm :)
  • Borg
    #242
    fél perces néma csend
  • mate317
    #241
    Szerintem sokan nem fogják fel, milyen is egy baleset: azt hiszik, hogy beütik a buksijukat, de egy korházi este után már mehetnek haza és ennyi. A valóság ezzel szemben az, hogy az egyik lábát átszúrta a pedál, a másik a törés miatt lehetetlenül áll, a nyelve az ölében van, a heverja meg az úton nyöszörög fél kézzel... Ezek a sérülések nem egy beteg elme szüleményei, ez alap egy nagyobb balesetnél, és ezt kéne felfogni egyeseknek, beleképzelni magukat abba a helyzetbe.
  • broman191
    #240
    Együttérzésem