295
Hogyan fogjunk hozzá hízni?!
  • kulabácsi
    #295
    am csak idő kérdése és belassúl az ember anyagcseréje, de tényleg :D
    nyár alatt +5 kiló, 1 év alatt +10 -.-
  • kulabácsi
    #294
    7800 kalóriás étrendet OMG :DDDDD
  • Picar77
    #293
    szebb mint a kövér állat :P
    amúgymeg kinek mi
  • Darius89
    #292
    sziasztok.én is szeretnék hizni most már 90 vagyok edzek mint az állat.de falok is rendesen most néztem 1 7800 kalóriás étrendet.meg próbálom és ha megy megse állok 110ig XD.sok sikert mindenkinek.nem szép a sovány ember XD
  • #291
    Üdvözletem.
    Én is hízni akaró vagyok.Már sikerült is 5-6 kilót híznom és végre nem vagyok sovány:D:D

    Előszőr is ha hízni szeretnétek legyetek tisztában azzal, hogy:
    - nem bélférgesség miatt vagy sovány
    - Alkatilag vagy-e sovány
    - vagypedig örökölten vagy sovány
    (a soványságot a hirtelen megnövés is okozhatja(magasságra) ez a serdülőkorban jön 10-15 éves kor között ilyenkor a testsúlyod nem biztos h arányos a növekedéseddel.
    Szóval ha hízni szeretnél bizonyosodj meg a fentebb felsoroltakról.
    Ha bélférges vagy akkor keresd fel orvosodat!!!Szerintem nem szégyen!!!
    Bár nekem szerencsére semmi ilyen bajom nem volt :P
    Ha az alábbi 2 akkor nincs ok aggodalomra.Akkor csak kövessetek egy olyan diétát mint amit KRAAWZ írt a #285. hozzászólásban!!!

    Üdvözlettel: Doglegy
    Jah és jó hízást nektek is:D:D
  • Aquir
    #290
    htx :P :D én akkor "hízok" maximum amikor edzek, de egyébként semmi:)
  • Rundstedt17
    #289
    De jó akiknek csak a hízás a gondjuk.Egyél finomakat jó bőven:)
  • Aquir
    #288
    utolsó mondatodra: én meg nem
    ez ugyanolyan egyszerűen tény mithogy te leírtad hogy hogyan kéne :))
  • AntiHero
    #287
    Nem hájt akarnak
  • mate317
    #286
    Hízókúra: sokat kell enni és mindig. Ilyen egyszerű. Ha éhes vagy, akkor fogysz, mert a szervezeted elégeti "hájadat" hogy energiához jusson. Tehát mindig legyen valami a gyomorban, ez alap. A kiadós étkezés meg a másik, repeta kötelező! Én így 2-3 nap alatt fel tudok menni 3-4 kilóval.
  • kraawz
    #285
    Étrend
    A tömegnövelés és a diéta is speciális étrendet igényel. Igazából ezek az étrendek lennének normálisak az átlagember táplálkozásához képest. Az étrendnek minimum 3 óránkénti teljes étkezést kell tartalmaznia, ez minimum 5-6 étkezés naponta. (A hétköznapi átlagember táplálkozása még egy nem sportoló szintjén sem alkalmas a testünk táplálására, nem véletlenül van ennyi beteg ember!) Ha testünk nem kap tápanyagot, ún. katabolikus állapotba kerül, bontani fogja az izmokat. Izomépítés megfelelően megtervezett étrend nélkül LEHETETLEN. Ugyanígy, zsírégetés, testkompozíció megváltoztatás megfelelően megtervezett és kivitelezett (igen, az adagokat minden alkalommal mérni kell, lehetőleg pontosan, kezdetben akár mérleggel) étrend nélkül NEM LEHETSÉGES!

    A szükséges edzéstípusok és étrendek:
    Tápanyagszükséglet

    A táplálkozás során megfelelő mennyiségű és minőségű tápanyagokat kell bevinni. Ezek aránya, illetve mennyisége változik céltól függően. Az étrendnek megfelelő mennyiségű és minőségű szénhidrátot, fehérjét és zsírt kell tartalmaznia. Ezek az alap makrotápanyag-források. A mikrotápanyagokat –vitaminok és ásványi anyagok– ma már nem tudjuk természetes forrásból pótolni, mivel a modern növénytermelés, a műtrágyázás és a környezetszennyezés miatt a zöldségek, gyümölcsök stb. nem tartalmaznak elég tápanyagot. Így e célból fontos táplálékkiegészítőt, vitamin és ásványi anyag csomagot használni.

    A fehérje szerepe: a fehérje a sejtek építőanyaga, köztük az izomsejteké is.

    Szénhidrát: a szénhidrát a testünk üzemanyaga. Tömegnöveléskor szénhidráttal betöltöttnek kell lennie a testnek, hogy a fehérjéket be tudja építeni, ez az ún. anabolikus állapot. Ha a szénhidrát kevés, a fehérjéket át tudjuk alakítani energiaforrásnak.

    Zsírok: az aerob tevékenységek üzemanyaga, és az élettani funkciók működtetője. Zsírra szükség van az étrendben. Szerepét se fehérje, se szénhidrát nem tudja átvenni.
    Tápanyagforrások

    Fehérje:
    elsőrangú: csirke, pulyka, halak, marhahús (ezek fehérjetartalma 20%), tojásfehérje (10%), ezekre alapozzunk.
    másodrangú: proteinek (étrendkiegészítő porok), sovány sajtok, túrók, ezeket kiegészítésnek használjuk
    Szénhidrát
    elsőrangú: rizs (szénhidráttartalma 70%), pufirizs, zabpehely (60%)
    másodrangú: főtt burgonya (20%), durum és teljes kiőrlésű tészta (70%), gabonák, hüvelyesek, teljes kiőrlésű kenyér
    Rostanyag
    zöldségek
    Zsír
    elsőrangú: lenmagolaj, MCT, olajos magvak, halolajak, olívaolaj (főzés), extra szűz olívaolaj (öntet) stb.
    másodrangú: telített zsírok (fizikailag minden olyan zsír, ami szilárd, állati zsiradékok stb.) ezeket a zsírforrásokat tartsuk lent az étrendünkben!
    Víz
    A víz testünk majd 80%-át alkotja. Alapvető a kielégítő vízfogyasztás. Testünk minden 20kg-jára 1 liter víz jusson, azaz egy 80kg-os embernek 4, egy 90kg-osnak 5, egy 50 kilós nőnek 3 liter vízfogyasztás szükséges. Diéta alatt ezt célszerű felkerekíteni, 60kg körül már fogyaszthatunk 4 liter vizet. Az áványvizek és a csapvíz között lényges különbség csak az utóbbi szennyezettségében és fertőtelnítőtartalmában van. Árban a legjobb megoldás az otthoni víztisztitóval szűrt víz vagy a gagyi olcsó ásványvíz.

    Igyekezzünk az elsőrangú tápanyagforrásokat használni, a másodrangúakat pedig kiegészítésnek vagy ízesítésnek!

    A tápanyagtartalom pontos meghatározásához a megfelelő táblázatokat kel használni (vagy részletes kalóriatáblázat).
    Tömegnövelés

    Tévhitekről:

    1. Nincsenek izomnövelő szerek. Edzés nélkül fejlődni nem lehet.
    2. Nincsenek izomnövelő szerek. Megfelelő táplálkozás nélkül fejlődni nem lehet.
    3. Nincsenek csoda edzésprogramok, amelyek jobbak, mint a többi.
  • AntiHero
    #284
    Jobb is
  • kulabácsi
    #283
    :DDD
  • mila69en
    #282
    majd gyere vissza 10 év múlva... pápá
  • XTHB
    #281
    Meg ijedtem!
  • kulabácsi
    #280
    jah ez egyértelmű, ha ez gumiban lett volna...
  • mila69en
    #279
    na de azér idegesítő mikor egy kis vakarék akar kiokosítani:)
  • LeePí17
    #278
    1et értek veled.
  • kulabácsi
    #277
    sztem nem kell velük foglalkozni
  • LeePí17
    #276
    (14 alatt) na te aztán télleg tudod, hogy mi az igazság..
    gratula vérpistike..
  • XTHB
    #275
    Jagumonak(Drogba 11)igaza van!
  • AntiHero
    #274
    .....
    \___//
    |___/
    |.|...|.|
  • kulabácsi
    #273
    sztem az szánalom h kis csíra 2 hónapos reggel idejössz pampogni
  • Aquir
    #272
    neked igen. másoknak nem :) relatívak a dolgok fogd fel :) ezzel csak azt mondom hogy én még nem híztam pedig nem csipegetek az ételből... a gyomrom is normális méretű.. úgyhogy én is az edzés felé hajlok
  • Aquir
    #271
    de akkor is rosszul esne. többet, mint amit szeretnék... és még sose híztam (főleg nem tartósan felfelé) pedig kajáltam már dugig magam egy kétszer életem során tartósan. és még sovány vagyok (az egészséges sovány :)
  • LeePí17
    #270
    sokat így nem érsz el..
  • Jagumo
    #269
    szánalom ez a topik..........
    ha hízni akarsz egyél ennyi!
  • GregSB
    #268
    Én is csak azt tudom mondani amit Dynamic és Haxoror: eddzeni kell. Amíg nem eddzettem egyszerűen nem volt étvágyam. Még ha valahogy magadba is erőlteted eddzés nélkül a kajádat, akkor nem arányosan fogsz felhízni, hanem szép pocakot fogsz növeszteni, a lábaid meg maradnak pipaszárok... (főleg ha sokat sörözöl is mellé :)

    Szal nincs mese, el kel kezdeni eddzeni. És nekem ne mondja senki hogy nem fér bele az idejébe/pénztárcájába, ez csak kifogás. Ha nem engedheted meg madagnak a konditerem havi bérletét (amit nehezen hiszek el, rengeteg olcsó hely van ma már), akkor is tudsz otthon fekvőtámaszozni, guggolni súlyokkal, eljérni futni stb.
    Időt meg mindíg lehet kiszorítani, HA NAGYON AKAROD. Ha nem akarod tiszta szívedből, csak sopánkodsz állandóan akkor soha nem fogsz felszedni egy dekát sem...
  • mila69en
    #267

    na zsírosodtok már?xD
  • Dynamic
    #266
    " ha valaki sokat eszik.. (többet ha akar se tud, mert rosszul van már tőle)..hiába akar többet nemtud"

    De tud!Csak elszántság kérdése.Én anno szteroidok nélkül felszedtem 20 kilót 1-1.5 év alatt.Sok harcba kerül az igaz, erőlködni kell érte minden nap az is igaz, de olyan nincs, hogy nem tudsz meghízni.
  • mila69en
    #265
    én meg cigivel a szába szoktam fociznixD ha nevezhetjük focinak amit mi művelünk
  • kulabácsi
    #264
    jah én pl 4 éve tüdőre gyúrok xDDD
  • ktomi22
    #263
    ja.. igen. természetes, hogy lehet hízni, de szerintem pl a sovány testalkatú, esetleg gyors anyagcseréjű (nem beteg) emberek esetében sokkal, de sokkal nehezebb hízni.. és ha valaki sokat eszik.. (többet ha akar se tud, mert rosszul van már tőle)..hiába akar többet nemtud... viszont az, hogy ha sok "felesleges tápanyag" kerülne a szervezetbe.. akkor lehetne hízni.. ez tény..
  • harvy101
    #262
    http://body.builder.hu/edzo_faq.htm4
    tobbet nemis fogok irni :D
  • mila69en
    #261
    aza szánalom hogy nem múltál el még 14 és bemerted ezt ide írni:)
  • mila69en
    #260
    najó belátom írtad az úszást is:) vagyis halkan megjegyezted:D
  • haxoror
    #259
    Ezért írtam az úszást
  • XTHB
    #258
    EZ SZÁNALOM.....
  • DaemoonHunter
    #257
    Pontosan így van:) Én a bringázást és úszást ajánlanám megintcsak. A gyors
    anyagcserében is van valami. Aki tudja magáról hogy gyors az anyagcseréje
    az sztem egyen sokszor. Van egy osztálytársam aki suliba 8-10 szendvicset visz és az 5. órára már semmi sem marad, ezután meg veszi a hamburgert meg hotdogot és azt eszi(kb 2 perc egy szendvics neki). Ennek ellenére elég karcsú. Szóval nem egyszerre sokat hanem sokszor sokat:)
  • mila69en
    #256
    sport nem csak a kondizásban/testépítésben merűl ki:)