43
... hogy, jobb legyen a világ?...
  • kriszwells
    #43
    "Azt mondják, egy ember pénz nélkül nem lehet boldog.
    De kettő már igen." :) ez tetszik :)
    persze hogy lehet boldog, nem a boldogsághoz kell a pénz, hanem hogy tudjál úgy élni hogy a boldogság is megadasson..
  • kriszwells
    #42
    Jah, de azért tiltottak az érzelemk hogy mindenki egyenlő legyen, ne legyen senkinek se tulajdona, semmi könyvek, képek zene, minden ami szép és jó, (és nem pénz) az ne legyen, azt el kell törölni, az mi ha nem egyenlővé tétel?
  • Vlala #41
    A pénznek nincs szaga, csak annak van, akinek nincs. (bocs, már kezd elmenni a topic témája)
  • Vlala #40
    Az Equlibrium nem arról szólt, hogy mindenki egyenlő, hanem arról, hogy tiltottak az érzelmek. Attól, hogy bnincs túl sok pénzed, még lehetsz boldog.
  • Atkamon
    #39
    Azt is mondják hogy a pénz nem boldogít...
    csak ha van:)
  • Vlala #38
    Azt mondják, egy ember pénz nélkül nem lehet boldog.

    De kettő már igen.
  • Sir Quno Jedi
    #37
    Hé ez a permban az én szövegem!!! :D
  • tigeroo
    #36
    A történelem folyamán ott kezdődtek a bajok, hogy ezeket a hataloméhes barmokat nemhogy körberöhögték és kiközösítették volna, hanem elhitték Minden.Egyes.Szavukat! Lásd pl. dinasztia alapítók, akiknek a leszármazottjaikből lettek az uralkodók, stb.

    "-Látomásom volt emberek. Én az égiek gyermeke vagyok,egy vezető. Hadd engedjem meg hogy nyaljátok a seggem mert különben szólok apucinak a napistennek, aki lejön az égboltról és kaptok permbant seggbe"
  • kriszwells
    #35
    Tetszik a hangyás hasonlat, már erre gondoltam én is...
    Egyébbként ha azt vennénk példának, hogy mindenki egyenlő és nincsennek nagy igényeik akkor az nem olyan világ lenne mint az Equilibrum című filmben pl.? Az jó lenne?
    A társadalmat az viszi tovább hogy az embernek igényeik vannak, egyeseknek elég nagyok, meg hataloméhesek és ezért mindent megtesznek hogy megszerezzék maguknak amit akarnak, de hisz ez viszi előrébb a történelmet, nem feltétlen jó dolog ez, de hát így van ez. Vagy nem?
  • kriszwells
    #34
    Azzal szerintem nem is lenne még baj, hogy pénz kell mindenhez, vagyis majdnem mindenhez, mert hát változik a világ, a baj az hogy mindenkinek más az az összeg ami "megadatik". Valaki életében alig lát pénzt és éljen úgy, valakinek meg anyi van, hogy... (lásd Faboluos life (remélem jól írtam:)) című műsor a tv-ben. Szóval, 100 milka dollár egy ház, mások meg dobozban alszanak a híd alatt, na az a nem mindegy.
    Amúgy, persze nagyon igaz, akkor jó a világ ha jól érzi benne magát az ember, szóval lehet pénz nélkül is jól érezni magad, csak nehéz. Lásd aki mindenben csak a rosszt látja annak a saját élete is csak rossz lehet, de aki azért meglája a jót is az azért tud minek örülni.
    Vagy nagyon rosszul látom? Én lennék a hülye?? :) :) :)
  • tigeroo
    #33
    Nem, nincs olyan hogy jó világ. nemis volt, és nemis lesz. vannak olyan emberek akinek több hatalom kell, másoknál. nézzétek meg a hangyák társadalmát! semmi politika, veszekedés. mindenki dolgozik és egymást segítik!:D

    Mindig voltak uralkodok és elnyomottak. mostis vannak. és lesznek is (mint már leírtam) , persze ki is irthatjuk egymást az olajért stb.

    Az egyenlőség dumához: ha van 100Ft-om akkor nem osztom 4 fele és nem adok 25-25 forintot belőle full idegen koldulónak. inkább megtartom.

    Maga az ember kicsinyes, pénzéhes, hatalomvágyó, csak a környezetében (pl. család) nem sajátít ki semmit. De aztis csak azért hogy ne legyen bűntudata. Adakozzanak csak a sztárok meg a gazdag emberek, de ahhoz pofa kéne hogy abból a sok pénzből ne jusson pici jótékonykodni..

    vagy valami ilyesmi:D
  • Brolly28
    #32
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a kokerók kiírtásával jobb lenne a világ
  • Vlala #31
    Vagy ha a szomszédnak több van :)
  • kas123
    #30
    upsz :D besűtem :D, bocsánatot kérek =), nem láttam a "válasz" írást
  • kas123
    #29
    hajrá :D, de vmi nyilvános helyen...h benne legyél a tv-be vagy az újságokba ^^
  • B0B0
    #28
    Előbb olvasd el, milyen hsz-re írtam, aztán okoskodj.
  • Thanatos
    #27
    kiugrani az ablakon...
  • Landren
    #26
    Legalábbis az lenne a jó világ, de az emberek többségének már kicsivel több pénz is boldogságot okozna, mert az életminőség javulást jelentene számukra. Sajnos az infrastruktúrával ellátott civilizált világ pénzfüggő, és azt akkor érzed igazán, ha kevés van belőle.
  • Vlala #25
    A hozzászólók többsége megélhetést, pénzt ért jobb világ alatt.

    Szerintem az a jó világ, amelyben jól érezzük magunkat, és ne m az, amelyben sok a pénz.
  • kas123
    #24
    ez teljesen más topik amit belinkeltél...
    itt ez a téma van:
    mit lehetne tenni hogy jobb legyen a világ? Ki mit tenne, ha megtehetné?

    ott meg: külföld v magyarország
    ergó teljesen más =)
  • Landren
    #23
    de ne te tanítsd :)
  • King of Roads
    #22
  • B0B0
    #21
    Skacok, erre a témára van céltopik
  • Mirk
    #20
    hadjuk:d
  • Muki100
    #19
    Mit kellene tenni? Előb megtanulni hejesírni tallán?
  • Sir Quno Jedi
    #18
    Uccsó előtti mondat a lényeg! :D Ríszpekt!
  • ajem kisa
    #17
    Thx;)
  • kriszwells
    #16
    Értem, majd még gondolkodom mi az ami érdekel
    Amúgy meg sok szerencsét akkor mindenhez!
  • ajem kisa
    #15
    A Magyarországi oktatási rendszer az teljesen rendben van (volt), 22 évesen indultam el, kereskedőnek tanultam, de mivel nem nemzetközi, nem ér semmit külföldön, meg nem is akarom nagyon a kereskedést eröltetni!
    Ha van hova menned rokonok, stb., akkor megprobálhatod, olyan munkát fogsz találni valoszinü elöször, ami ott nem a top10 az tuti, van aki ezt nembirja elviselni, tul büszkék, és türelmetlenek, és a honvágy...
    Tudás kell, de nem az, amit az iskolában tanitanak, és rengeteg türelem!
    Mostmár az unioban könnyebben(?) tudunk munkát vállalni.
    Én most fogok elkezdeni egy tanfolyamot, ami szakmát ad, mert mint otthon, nemsokra viszed anélkül!
    Ha valami még érdekel, akkor privátban...
  • Shiwo
    #14
    és ? kineveznek 1 másikat, aki nem jobb, mint a mostani...
  • kriszwells
    #13
    Bocs hogy erről kérdezlek, ha még itt vagy
    de hány évesen mentél ki, és volt valmi végzettséged, vagy tudásod?
    18 évesen, sima érettségivel meglehet élni kint?
    ahhoz hogy valamit elérj tanulnod kell előtte valmit, és kint azért az csak nehezebb mint idehaza, vagy nem? most hadjuk hogy lehet máshol jobb az oktatási rendzser, szóval azt tanítják amit kell stb.
    de kimégy bébiszitter, pizzafutár stb, az meddig elég, nem akar az ember továbblépni, ahoz viszont tudás kell, ha jól gondolom?
  • Wolfsnack
    #12
    hogy jobb legyen a világ?

    Lelőni a miniszterelnököt!
  • ajem kisa
    #11
    Szerintem ha akarsz valamit, akkor egyedül többre mész, mert az egyik jobban "lehuzza" a másikat! Gondolok arra, hogy mindenki a másikra vár, de ha egyedül vagy, neked kell megtenned az adott dolgokat, és megis teszed! A cimboráid is csak azért nem jutnak egyről a kettőre szerintem (bár nemtudok róluk semmit), mert együtt vannak, és együtt nem mennek semmire!!!
    Én is dolgoztam éjszaka, de miért ne csináljam, ha nincs más? Nem voltam abban a helyzetben, hogy választhassak, ugyhogy addig, amig nincs más...
  • Vlala #10
    A jóság mindig belülről fakad. Amíg mindenki mástól várja, hogy jobbá tegye a világot, mások pedig megint másoktól várják, addig biztos, ohgy nem tötrénik semmi... El kell kezdeni a jóságot, elég minden nap egy kicsi, és meglátod, másokra is átragad. Még semmi sincs veszve, hiába hangoztatják, csak egy kis törődés kell a bolygónak.
  • Shiwo
    #9
    hajaj...de még milyen mélyre lehet még süllyedni...
  • Sir Quno Jedi
    #8
    Félreértés ne essék, nekem a pofámról sülne le a bőr, ha mások országába mennék koldulni tőlük, mert úgy gondolom az jobb kereset, mint idehaza tisztességgel dolgozni. Nodehát nem vagyunk egyformák. Legalább kapnak egy jó imázst a magyarokról a franciák, pláne ha csak koldulni vagyunk jók...(bár MO-nak már tök mind1, ennél mélyebbre nem lehet süllyedni, vagy mégis?! :D)
  • PJack
    #7
    :D
  • kriszwells
    #6
    DE nekem is vanank ismerőseimk aki szintén kimentek, és épp hogy megtudnak élni. Egy tartja el a másik kettőt, mert alig találnak állást.
    Meg hajnali kettőkor kelés, hogy 5-re ki legyen takarítva az étterem köve..
    Vagy csak ő van rossz helyen??
  • ajem kisa
    #5
    Ideirok még egyet, és ennyi!
    Félreértés ne essék, a koldulás szó az itt nem olyan, mint otthon!
    Nem kabát nélkül, kaja nélkül!
    Koldusként annyit kerestem, mint most, csak negyedannyi idő alatt, és nincs illetve nem volt olyan, mint a pesti koldusokkal...
    Ha van olyan ismerősötök, aki csinálta ezt, kérdezzétek meg nyugodtam, mert nem egyszer találkoztam koldus Magyarokkal...
  • akyyy
    #4