326
Sütögetni, főzögetni hobbiból vagy nem hobbiból. Tippek. Segíteni egymásnak. Ki hogy főzi? Receptek átadása egymásnak. Stb..
  • Bocy
    #1
    Sütés Főzés;)
  • szando
    #2
    Én mostanában egyre többet főzőcskézek a kedvesemmel, legtöbbször egyszerűbb dolgokat, de volt, hogy különlegesebbeket is csináltunk. Egyedül azt nem szeretem hogy mire kész a kaja, elmúlik az étvágyam :D
  • gvarga12
    #3
    hali
    nekem foznom kell magamnak mert itt (Dublin) nincs eheto kaja
    es igen a leg jobb a fozes, jol laksz a fozes szagaval aztan a mosogatas szagaval, es mar nem birsz enni
    ha lesz magyar bolt tenyleg akkor vegre fogok tudni fozni kicsit erdekesebb kajakat is
  • LeePí17
    #4
    én szeretek főzni sütni :)
    nagyrészt Jamie Oliver és Floyd könyveiből lesve tanultam meg úgy ahogy kaját készíteni.
    húsokhoz a bort imádom.
    van olyan kaja amit magam találtam ki..és a haverok nagyon szeretik...
    1fő durván 300-350ft..és jólakik belőle..

    +fav topik

    szeretek enni és főzni is..bár az alakomon ez nem látszik :(
  • LeePí17
    #5
    van vmi spec kajcsid?..
    kezdek megéhezni :D
  • Gladiator
    #6
    Nekem a rántottám verhetetlen:D
  • LeePí17
    #7
    akkor összehozhatnánk 1 fincsi kajcsit..

    LöncsLipi 4fő-re:
    4 25dkg-os Pápai löncshúskonzerv
    1 üveg Tolnai Vörösbor Zweigelt(félédes)
    oliva olaj

    bors
    oregánó
    delikát
    vöröshagyma
    császárszalonna

    - a löncskonzervert kiskockára vágva pirosra pörköljöük (közepes lángon) a kis csíkokra vágott császár szalcsiva és az apóra vágott hagymával 1 olivaolajos nyeles lábasban.sülés közben só,bors, delikát és oregano izlés szerint.(én delikát és oreganot többet teszek bele mivel szeretem a fűszeres kajcsit)...óvatosan kevergetve..piritjuk tobább őket..majd 1dl bort ráöntünk..és még 1-2percig közepes lángon..majd 1 laza mozdulattal tányérra öntjük..tetejére petrezselyem..és sajt szorható..
    kenyérrel és borral fogyasztható.

    garantáltan jólakik az ember.

    jóétvágyat :)

    maj rakok be képet róla..
  • Bocy
    #8
    ez jól hangzik:)
  • Bocy
    #9
    én is szeretek sütni főzni. (ezért is nyitottam a topikot)
    majd muattok képeket milyet tortákat tudok itthon csinálni és milyen pizzát:) ezt kettő tudom a legjobban szerintem. és a családnak is izlik.

    leírom a hawwai pizzám recepjét csak elő kell kersenek a tésztareceptetés leírom XD
  • LeePí17
    #10
    itt a képek..
    most csináltam..jelenleg épp eszem :D

  • 0ppika
    #11
    mi ez? kutyakonzerv
  • Aspyrin
    #12
    Öööö, azt hiszem én nem kérek belőle (a macskáim konzerve joban néz ki)
  • Aspyrin
    #13
    Még jó, hogy a konyhában :D És miért tulajdonnév? :O
  • LeePí17
    #14
    ettél már löncshúst?

    haverék szeretik..és még nem haltak bele...
  • soma22
    #15
    nem láttatok még löncshúst?az ilyen. ronda és finom mint a csokítóóó:)
  • Aspyrin
    #16
    Főzni akkor jó, ha van hozzá kedv is. A "hétköznapi" ételgyártásban nem veszek részt mert semmi öröm nincs benne (marad az asszonynak), de ha hétvégére találunk egy izgalmas receptet szívesen kiveszem belőle a részem.
  • Aspyrin
    #17
    Csak konzervben :P
  • LeePí17
    #18
    helyes a bőgés :)
  • soma22
    #19
    mustárral bármennyit:D
  • 0ppika
    #20
    ettem ja, de az alsó kép inkább kutyakonzerv :D
    inkább megmaradok a színhúsnál ...
    amúgy elmondjam hogy készítik ezeket a gyárban? :D
  • Marcell
    #21
  • autoszimulator
    #22
    Meg lehet főle finkni :D
  • soma22
    #23
    :D
  • autoszimulator
    #24
    Mellesleg én annyira pöpec mirelit kajákat tudok elkészíteni. Rántotthús, hasábburgonya, de egyszer még vmi halat is sikerült alig odaégetnem :DD
    Aztán csináltam már lasagne-t, pizzát. Na meg spagettit Nehézségi szintjük a 10es skálán kb 3, de nekem elég :D
  • Bocy
    #25
    szerintem semmi baj nincs a löncshússal tisztafinom:)

    most Gombapörköltet eszek nokedlivel:)
  • desigo
    #26
    nyámi:)
  • Bocy
    #27
    a Lasagne-t egyáltalán nem könnyű megcsinálni:) én is csináltam már a töltelik bolti volt. de a szósz ami ráment saját meg a tésztája is saját istani finomra sikerült.

    tegnap sütötünk Rákóczy Túróst:9 az is nagyon finom lett;)
    majd muattok képet csak Fényképezőgépnek tele a kártyája:D
    teló meg szervízbe. :D
  • LeePí17
    #28
    nagyon jól tudom..
    hasonlóan készül a párizsi..a kolbász és egyéb dolgok..de megesszük..és ez a lényeg :)
  • Bocy
    #29
    Tojás rántotta?:) én azt gombával vagy szalonávalszeretem de ugy nagyon:)
  • Bocy
    #30
    az a lényeg hogy finom legyen.


    melessleg megjegyzem OPPIKÁNAK hogy pl a sok Haribo Gumicukorban meg szar olcso cukrokban több kártevő anyag van mint a páizsiben....
  • Apus
    #31
    +fav

    Na gyerekek itt a tuti, asszony csinált:
    Hagymásbab 2 főre
    4 konzerv LaPalma vörösbab (lehet fehér is, chilis is)
    2 fej vöröshagyma
    Köbö 20 dkg Császárszalonna
    só, bors, pirospaprika, chili ízlés szerint.
    A szalonnát kockázom és beteszem 1 lábasba. Nyomok alá 1 kis libazsírt, pirítom faszán és amikor jóak akkor beledobom a durvára vágott hagymát. Ezt jól átpárolom, aztán tűzről le, mehet bele a pirospaprika. Tűzre back, só, bors, beleöntöm a 4 konzervet levestül. Rotyogtatom 5-10 percig és kész is. Emberek mielött enni kezdtek, nyissátok ki az ablakot , menrt nagyon finkat :D
  • Atkamon
    #32
    öh... nem akarok szőrszálhasogatni de a cím... Sütés Főzés a konyhában...
    Miért van ott az hogy a Konyhában?:P
  • Aspyrin
    #33
    Vótmá #13, de reakció híján maradt :)
  • passatgt
    #34
    pulykahús darabkák palacsintatésztában megforgatva és megsütve: iz dö beszt
  • tigeroo
    #35
    majd nyitok egyet Sütés, Főzés a Szabadban topicot is


    ámz, én csak salátás bazsalikomos csirkemellet (sültkrumplival) tudok csinálni:D meg ilyen pizzás melegszendvicset


  • LeePí17
    #36
    imádom!
    na majd csinálok olyat is :)
  • PyRex
    #37
    Pont most eszem, amit készítettem...

    Vettem 3 egész csirkecombot, félbevágtam őket, befűszereztem (vegeta + gyros fűszerkeverék + grill fűszerkeverék + pici oliva olaj (de jó az étolaj is)).

    Három fej hagymát vastagabb karikákra vágtam, majd sütőzacskóba helyeztem, megszórtam kis vegetával, raktam rá egy kevés mirelit zöldségkeveréket és a tetejére a csirkecombokat...

    Ezután zacsi száját bekötni (zacsit pár helyen megszúrkálni villával) és be a sütőbe majdnem maximumon kb. 40 percre. Az idő leteltével zacsi tetejét levágni, hogy had piruljon meg a combocska, kb. 10 perc.

    Szimplán a zöldséges hagymával is isteni, de lehet mellé rizst csinálni, vagy a hagyma alá krumplikarikákat vágni és egybenmegsütni.
  • tobias88
    #38
    Úgy néz ki ez a kép, mintha a " romlott-húskommandó" csinálta volna elrettentésül a nyershúsokról
  • PyRex
    #39
    Sajnos nekem sem szimpi a kép, mondjuk én amúgy sem csípem a löncshúst... :(
  • King of Roads
    #40
    hagymás bab rulez