140
Cubase SX 4
  • Impi
    #20
    Üdvözletem :)
    Én kétszer is írtam a címre és egyszer sem válaszoltál.
    A DVD elkészülésének időpontja és az ára érdekelt volna!
  • berlinboy6329
    #19
    Mondjuk az engem is érdekelne,mert lassan 1 éve megjelent de més sehol sem találom.Na jó pár helyen fenn van,de nem tom h fake-e/van-e crackje...
  • Dj Siegfried
    #18
    Húú, nem sokat tudok róla sajnos.
    megtudná mondani valaki, hogy mondjuk pl: adventus device-n hogyan lehet automatizálni az eq kat?
    www.myspace.com/unearthdnb
    PLZ CHECK IT!!!
  • jerich0
    #17
    Sziasztok!

    Tud valaki valamit a Cubase 4-ről? Mikor lesz belőle tört verzió?
  • cubasesx3
    #16
    Hamarosan napvilágot lát a CUBASE SX 3.1.1.944 legendás professzionális zeneszerkesztő program MAGYAR NYELVÜ teljes bemutató DVD-je!!! Az alapbeállításoktol a professzionális
    felhasználásig, a kivitelezhető lehetőségeket és alkalmazási területeit mutatja be.
    Főleg az kezdő amatöröknek segíthet sokat, mert az alapok elsajátításával részletesen foglakozik.
    Ha valaki csak érdeklődik, vagy szeretne a lemez birtokába kerülni, az írjon a "[email protected]" e-mail címre!
  • boreus
    #15
    MIDI-devive-ot ne állíts be. Viszont minden track-nél (a sorok elején) rendeld hozzá a megfelelő plugint. Egy sávhoz egyszerre négyet tudsz, de először csak eggyel próbáld! Ha pedig ezzel megvagy, ne felejtsd el a négy plugin-hely felett (az első gomb) bekapcsolni a pluginokat. Ezután az adott sávra klikkelsz, lenyomsz egy bill.-t a keyboardon, és hallani fogod. FONTOS!!! : vezérlőpult -> hangok és audioeszközök -> audió -> MIDI zene lejátszása: Na ott a hangkártyád neve legyen!!! Csao
  • boreus
    #14
    Köszönöm a válaszokat, megoldottam.
    1.: Minden sávhoz külön hozzá kell rendelni a kívánt VST-plugin, majd ugyanott be is kell kapcsolni őket.
    2.: A H2O-s Cubase SX3-mal nem volt ez a probléma. Most azt használom, és egyszerűen kiváló!
  • Balumann
    #13
    Nah várj. Nyitok egy Midi-t, kiválasztom input-nak az elektromos zongorámat. Output-nak pedig eddig vagy az emulált gsm akármit állítotam be ha gépen akartam h szóljon, vagy a midi-n visszaküldöm zongorára (azon szebben szól). De ha berakok egy vst effektet (device, vst instruments, és ott kiválasztok), akkor gondolom a midi tracknél kikell gondolom outputra tennem a vst plugint, és ott kiválaszthatom hogy mit szeretnék. VST -nél midnent próbáltam állítani, de az istennek nem hajlandó megszólalni. Sztereo out -ra lehet állítnai csak az Out-ot, de nem szólal meg semmi. :( Tehát eleve mutatja is, hogy kimenetre nincs semmi jel.
    Holnap rakok be képet, hogy hogy vannak beállítva.
  • Dj Siegfried
    #12
    Nem olyan nehéz az..... Feltelepíted a VST devicét. A devicek nél behozod. Nyitsz 1 midit és kiválasztod h mit szeretnél megszólaltani, milyen out tal..... nézd meg h jól állítottad-e be!!
  • Balumann
    #11
    *nekem sem sikerült, nekem sem szólal meg
  • Balumann
    #10
    Nah kipróbáltam én is, VST pluginokat alkalmazni Cubase 2-ben. És nekem sem sikerült sem szólal meg így, akármit állítok. A logikus az lenne, hogy a Miditrack 1-nél az Input-nál a zongora, Outputnál pedig a VST plugin legyen, a VST plugin out-nál pedig ahova küldeni szeretnénk a hangot, én pl. vissza MIDI -n a zongorára. De akármire is szeretném, nem tudom, mert ott csak gy olyan van, hogy Bus 1 ...
    Akármit próbálok, a VST plugint nem tudom alkalmazni.
    Megpróbálom egyik haveromat megkérdezni majd, ő ért ezekhez a programokhoz.
  • Dj Siegfried
    #9
    Na igen erre voltam kíváncsi! Nem az alap blabla ra. a reason 3.0 is ilyen semmi gépet igényel és mégsem bír el 10 devicét, a tapasztalat mindennél fontosabb!
    Köszi, károly
  • Balumann
    #8
    Keresőt tanuld meg használni, nagyon hasznos tud lenni, és gyorsabb is.

    * Windows XP Home or XP Professional (both with Service Pack 1 installed)
    * Pentium/Athlon 1.4 GHz
    * 512 MB RAM
    * Windows DirectX compatible audio hardware (ASIO compatible audio hardware recommended for low latency performance)
    * Display resolution 1024x768
    * DVD-ROM drive required for installation
    * USB port required for Steinberg Key (copy protection device)*
    * Internet connection required for license activation

    Azért sztem ha komolyabb zenét szeretnél szerkeszteni, akkor elkél legalább 2 ghz, és 1 gb ram.
  • Balumann
    #7
    Hello! Én is elkezdtem próbálkozni, de még nem ismerem sajna annyira, hogy hogy kell a dolgokat csinálni.
    Ha az első kédést jól értelmezem, akkor az a problémád, mint ami nekem is volt, hogy nem szól semmi a programon belül?
    Én még csak addig jutottam, hogy az elektromos zongorát rákötöttem, és felvettem. Ugyan ez volt a probléma, bármit állítottam, nem szólalt meg a felvett hang, illetve hát az se amit leütöttem.
    Ha nálad is ez, akkor lépj be a Devices fenti menübe, és device setup -ban kell beállítgatni a dolgokat.
    Default midi output-nál MS GS hullámt.szint. emulált, vagy ha midi visszafele is. Még körül kell nézni, nem tudom, hogy máshol nem állítottam-e be valamit.
    Elég össze-vissza van minden ebbe a programba :))
    Én ott akadtam el egyébként, hogy csak ilyen gagyi midi hangja volt, és nem tudtam semmi mást kiválasztani ^^ Majd próbálkozok vele, de előbb nekem még vhogy közelebb is kellene hoznom a zongorát, meg kellene egy jobb hangfal is.

    A 2. problémára nincs ötletem, esetleg beírhatnád, hogy mi van a log fájlba.
    Nekem a 3-as verzió nem indult el még az előző gépemen, így én a 2-est próbálom használni, állítólag nagyon kevés különbség van a kettő között. Ha tudsz torrentről tölteni, akkor innen szedd le: katt
    Ha nem megy, akkor próbáld ki a Steingberg Nuendo programot, az is szinte teljesen ugyan ezeket tudja, csak másképp néz ki.
  • boreus
    #6

    Sziasztok!


    1. probléma:

    MIDI-keyboardról szeretnék VST-pluginokat (pl.: a1, Embracer, Monologue) vezérelni Cubase SX 3.1 alatt. Korábban a kissé együgyű Logic Fun 4.8 sequencerprogival teljesen rendben sikerült a 128 alap GENERAL MIDI hangszínt vezérelni. A Cubase-ben viszont nem. A Transport Panel ugyan mutatja a bejövő MIDI jelet amikor leütök egy billentyűt a keyboardon, mégsem szólal meg egyik megnyitott VST-plugin sem. A SoundForge 8.0-nál ugyanez a probléma. Biztos valamit még a Cubase-ben be kéne állítani, csak nem tudom, hogy hol és mit.


    2. probléma:

    Ez talán a komolyabbik. Valahányszor megpóbálok a Cubase-ben "New project"-et csinálni, kiír valami irtó rondát:

    "A seriuous problem has occured: Please try to save your project under another name and then restart Cubasesx3.exe. If this problem persisits please contact Steinberg Technical Support with a description of what you do to create this problem, and the created file E:\Program Files\Steinberg\Cubase SX 3\Cubasesx3.LOG.

    Click 'OK' to be informed about further occurences of serious problems, or 'Cancel' to suppress these warnings is case of cascading warnings!"

    Nos bármelyiket választom a Cubase lefagy. A gépem AMD 2000 MHz, 768 Mb RAM, SoundMax hangkártya. A Cubase pedig crack-kelt. Nem hiszem, hogy a hardverek gyengék, mivel régebben ugyanezen a gépen 256 Mb RAM-mal is tudtam a Cubase-ben audiót rögzíteni. Igaz, némi késéssel (0.3 sec), de azt vágásnál mindíg korrigáltam. Próbáltam egy másik crack-kelt Cubase-t is, de annál is ugyanez volt a hiba. Próbáltam hangkártya és Cubase újratelepítést is, de az se segített.


    A két probléma nem hiszem hogy összefügg. Ha tud valaki egy SX-nél régebbi, de full Cubase-t (a legjobb egy full Nero lemezképfájl /.nrg/ lenne), vagy linket küldeni a [email protected] címemre, azt nagyon megköszönném.
    Előre is köszönöm mindenkinek a segítségét!


  • Dj Siegfried
    #5
    Sziasztok!! Azt szeretném megtudni hogy mennyi a gép igénye az SX3 nak?
    Láttam már ilyen olyan system requires t , de a valós technikai elvárásokra lennék kíváncsi. AMD v intel pentium ...stb
    NAGYON KÖSZÖNÖM ELŐRE IS!!!!!!!
  • expander
    #4
    Szia! Nagyon köszi és ki fogom próbálni!!! Thx!
  • Hellhammer
    #3
    Itt van egy Cubase SX leírás (359 oldalas PDF): klikk.
    A 244. oldalon van írva erről a dologról. Track Mixer Utilities menüből lehet elérni (ha jól nézem akkor jobb klikkes menü a track mixer-en). Ott van olyan, hogy "Save All Mixer Settings" és "Load All Mixer Settings" ezzel sztem megoldható ez a dolog, feltéve hogy lementi az effekt beállításokat is.
    A freeze-es megoldásról nem találtam hirtelen infót (szimplán a freeze kifejezésre kerestem a pdf-ben, de sztem nem arról ír, amire én gondoltam), de sztem az is le van írva valahol benne.
  • Hellhammer
    #2
    Hi!
    Én nem Cubase-t használok, hanem Samplitude-ot, de itt van 2 tipp ami talán Cubase-ben is megoldható (tuti van valmi hasonló funkció):
    Lehet snapshot-okat készíteni a mixer beállításokról, amik aztán bármikor visszahívhatóak. Szal csinálsz egyet a fullra effektezett sávokról, meg egy olyat ahol úgy vannak beállítva a dolgok, hogy nem fogja le a gépet lejátszáskor (akár mute-olhatsz is sávokat meg hangerőket variálsz stb.) és elméletileg így 1 gombnyomásra tudsz váltani a két beállítás között.
    A másik módszer az lehet, hogy azokat a sávokat amiket épp nem szerkesztesz leszámoltatod, így nem realtime nyomja az effektezését a sávnak, hanem vinyóra menti és sima wav file-ként van csak a progiban jelen. A Samplitude-ban ez a freeze funkció, a sáv kezelőfülén jobbklikk-el lehet elérni, és természetesen van unfreeze is, ha esetleg mégis bele kell még nyúlni a sávba.
  • expander
    #1
    Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne hogy azt hogyan kell megoldani a Cubase SX-ben, hogyha sok VST track-em van és mindegyiken van effect, akkor az mondjuk 10 sávon hogyan lehet egyszerre lekapcsolni?

    Azért szeretném mert akkor nem fogja a gépet ha kikapcsolom a sávokon az effekteket, csak nagyon macerás egyesével! Hogyan lehet egy gombnyomással az összes effektet kikapcsolni?

    köszi előre is!